Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 260 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 18  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Elektrokolo...
PříspěvekNapsal: ned 05.08.2018 7:32 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1871
Bydliště: Blatnica, SR
Celkom dobra sprava teda.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrokolo...
PříspěvekNapsal: ned 05.08.2018 11:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
Duse drzi nafoukla.zadnej hrebik jsem z venci plaste nenasel tak to dal zatim neresim.
Koupim ty spreje i me a manzelce do auta.
Co se mi ale nakonec vcera vecer potvrdilo, prednim svetlem na pevno na riditkach se fakt neda posvitit na opravu zadniho kola i kdyz ma babilion lumenu :D
Jasne da se posvitit treba mobilem.ten se ale v puse drzi docela blbe tak jsem si posvitil sundavacim svetlem z manzelciny kolobezky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrokolo...
PříspěvekNapsal: ned 05.08.2018 14:04 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7415
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@pepin "... svetlem na pevno na riditkach se fakt neda posvitit na opravu zadniho kola ..."
Nevím jak vypadalo to "(posvitil) sundavací světlo", ale na značném počtu "expedičních"
přibližovadel bývá "HLEDÁČEK" tj. světlo co lze i na opřené nebo ležící kolobrndě namířit kamkoliv.
Jasně, že někde v brašně bývájí 1 až 2 univerzální LATERNY. Těm většinou chybí stativ, aby držely
Ortodoxní noční tvorové, pak nedají ránu bez KVALITNÍ ČELOVKY. (Třeba místo jedné LATERNY.)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrokolo...
PříspěvekNapsal: ned 05.08.2018 20:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
guchar píše:
@pepin "... svetlem na pevno na riditkach se fakt neda posvitit na opravu zadniho kola ..."
Nevím jak vypadalo to "(posvitil) sundavací světlo", ale na značném počtu "expedičních"
přibližovadel bývá "HLEDÁČEK" tj. světlo co lze i na opřené nebo ležící kolobrndě namířit kamkoliv.
Jasně, že někde v brašně bývájí 1 až 2 univerzální LATERNY. Těm většinou chybí stativ, aby držely
Ortodoxní noční tvorové, pak nedají ránu bez KVALITNÍ ČELOVKY. (Třeba místo jedné LATERNY.)


jde o tady to světlo

https://www.trailstore.cz/predni/svetlo ... DoQAvD_BwE

mám ho zapojené přez měnič 36/8 voltu z cyklobaterky, origo lion baterii toho světla nepoužívám, pouze tu lucernu .

přez 1000 lumenu se zdá být už super a samozřejmě svítí víc, než třeba 300lumenové světlo, ale v praxi to má smysl spíš na noční střílení vrabcu na stromě, pokud ho nemáš na cyklistické helmě a nemužeš si tím uzkým paprskem hlídat i boční noční vidění i když má výměnnou přední čočku, do boku to svítí stejně prdlajs a jak to hodně svítí uzkým paprskem do dálky, bočně nevidím vubec nic, bo oči se přizpusobí tomu světlu předemnou

nechci to rozpitvávat, já světlo na helmu nechci, chci ho mít na řidítkách, ale už sundavací, nabijecí přez mini usb---výstupy usb mám na řidítka z pohonné baterie, takže kolik svítilna vydrží svítit na svoji baterii mě nezajímá, ale mohu ji jednoduše sundat a použít i jako baterku.

ted jsem objednal tady tu

http://www.global-sport.cz/svetlo-predn ... O0QAvD_BwE

netvrdím, že ji za současnou na trekingovou koloběžku vyměním, ale už vím, že na novou terénní kolobrndu chci jen obyč světlo ale hlavně sundavací s integrovanou baterii.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrokolo...
PříspěvekNapsal: ned 05.08.2018 22:31 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7415
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@pepin To přední FORCE BUG-400 se mi líbí, a není drahé. Hlavně kolaři dost řeší barvu LED.
Modré/bíle nejlepší účinnost, ale jakoby ostré světlo nedá vyniknout drobným "záludnostem"


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrokolo...
PříspěvekNapsal: ned 05.08.2018 23:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
guchar píše:
@pepin To přední FORCE BUG-400 se mi líbí, a není drahé. Hlavně kolaři dost řeší barvu LED.
Modré/bíle nejlepší účinnost, ale jakoby ostré světlo nedá vyniknout drobným "záludnostem"


já si už nemyslím, že jde zásadně o barvu led, já už to tady i psal, jezdilo se kdysi na dynamo a pro cyklistiku to stačilo ---ale bylo to v době, kdy nikde nebylo pouliční osvětlení---pidi žárovka trochu svítila před přední kolo, nasvítila trochu silnici a stačilo to----pokud není upná tma, tak se rozkoukáš a stačí, že něco svítí trochu před to přední kolo---ale bo to svítí v podstatě málo, vidíš i do stran, který nejsou nasvícený.

když ti pere před sebe uzký kužel světla babilion lumelu a nemáš to světlo na helmě--kouknu do leva, kouknu do prava---vidíš před předním kolem tak max do leva a prava jeden metr a mimo ten světelný kužel je totální tma a že vidíš do dálky kilometr je ti k prdu---proč už se dělají i u aut natáčecí světla, a to jedeš po silnici lemovanou odrazkama na patnících.

proč někdo dělá na cyklo světlo, který má přez 5000 luminu, když auto má a stačí mu součtem dvou světel cca 3000 luminu ?

ted jak jsem píchnul mimo město, ve tmě, to bylo krásně poznat, z hospody jsme vyrazili po tmě, na cestu bylo ale díky hvězdné obloze docela dobře vidět, když rozvítila světlo manželka--asi 50 luminu, v poho bylo vidět před přední kolo, ale i do boku, když jsem rozsvítil já těch svých 1000luminu, bylo vidět už jen to, co ten muj kužel osvětluje, mimo ten paprsek, totální tma.

si už prostě myslím , pokud světlo na řidítkách, bud do 400luminu, nebo přez 3000luminu, ale konstruovane tak, že nebude svítit jen co nejvíc do dálky.

mezi tím světlo na helmu---kam otočím hlavu, tam si posvítím.

je to o té konstrukci světel a asi ještě bude nějakou chvíli trvat, než většina zjistí, že posvítit si na kole kilometr před sebe uplně není to, co má smysl----ale to chce hold svuj čas a když chce zákazník platit za to, kolik do dálky, výrobce určitě nebude tunit světlo do šířky.

což se ale dá v poho vojebat právě-- dvě světla nevalného výkonu---konec koncu i auta mají dvě světla.

ale je mi to v podstatě jedno, já si řeším svoje, jinému muže vyhovovat něco jiného, navíc neumím vyzkoušet všechny světla světa.

v čem už mám jasno, pokud nejsem každodenní noční jezdec vyžadující minimálně 1000luminu, nemusim na kole--koloběžce tahat poměrně váhově těžké světlo hliníkové konstrukce kuli chlazení mnoha nepotřebných luminu pro běžnou trasu po cestě, nebo silnici a patřičné kapacity akumulátoru, který musí nutně to světlo krmit---nechci se do toho zamotat, samotnýho mě sere, že z force 1000luminu zase až tak podělanej radostí už fakt nejsem jak jsem si myslel, že to bude super---na silnici-- cesty zbytečný---na lesní cesty--sjezdy nedostatečný--z noci trubkovitý dlouhý dosvit den fakt neudělá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrokolo...
PříspěvekNapsal: pon 06.08.2018 6:03 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1871
Bydliště: Blatnica, SR
Ja som si nakoniec predsa objednal za 4 doláče túto hliníkovú baterku s T6 čipom.
https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1BB3.jKySBuNjy1zdq6xPxFXal/LED-Flashlight-Waterproof-CREE-Q5-XML-T6-Aluminum-lanterna-Zoomable-Portable-Torch-lights-For-Camping-Outdoor.jpg
viem, že bude dobrá, nakoľko teraz používam podobnú dcérkinu, ale s iným zoomovaním a konštrukčne takúto ale na 2 x 18650 mám doma ako "baterku".

Uvedomil som si, že je to presne tak, ako písal pepin. Baterku používaš aj doma ako baterku, ale natvrdo namontované svetlo na bicykel už ináč nepoužiješ. Výhodu ešte vidím v tom držiaku, čo som objednal asi za 1 dolár, že keď ho dáš na riadidlá a ideš terénom, nepohne sa ani o milimeter. Doma by som mal ešte jeden mať, ale pre istotu som ho objednal.

S tým kužeľom súhlasím, je celkom malý, ale zase tých 1000 lumenov treba reálne vydeliť možno piatimi, i keď v noci v dome to svieti jak sviňa :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrokolo...
PříspěvekNapsal: pon 06.08.2018 6:56 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7415
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@pepin Přední světlo souhlas. Moc si to nepamatují, ale myslím, že žárovka v parabole
podle vzdálenosti od ohniska, nějak široký kužel. Ale to sklo před parabolou nebylo rovné,
mělo něco jako "ŽEBRA". Navíc nebyly po celé ploše stejné, fungovalo to jako pseudo-difuzor.
- Nejsem si jist, ale asi některé cyklo helmovky, mimo hlavní kužel, dávaly i kratší-širší do boku.
Poměr jasů hlavního a bočních tak aby to lidské oko dobře zvládlo. Nevím jistě,časem pohledám
Zatím například Fenix BT10 a BC21R(ta má i do boků svítící (osvětlovací ne poziční) červené LED
(širší kužel a světla do boku hodně důležité na úzkých klikatých terénních stezkách)
už nedodávané Fenix BT10
ne levná s LiIon 18650 Fenix BC21R (Dual Distance Beam)
Gaciron V9S USB- difuzní TIR čočka světluje celý prostor před kolem
BTW jinak na kolo (i jako ruční) léta používám darovanou Author X-Guard 5, se 4 AAA eneloop
Author X-Guard
Moje přežilo i hrubé zacházení, a řadu pádů. Jiní mu vytýkají malou mechanickou odolnost
==edit02
Kámošovi jsem nedávná spravoval LEDLENSER H5, Pokud je za číslem R jsou to LiIon verze
Málá lehká až titěrná, na max. dost světla - plynulá regulace jasu a fokusování
Byly nalomené dva vývody mezi články a reflektorem.
Z výroby vodičů spoj přetrženého vodiče, proložení různě dlouhých drátků lanka.
Smotáváním na malý rozměr do taštičky vznikly na mínus a vypínači studeňáky.
Aby šla přetáhnout smršťovačka musely se přerušit všechny 3 lanka, 2 nastavit, 1 spojit.
LEDLENSER H5


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrokolo...
PříspěvekNapsal: pon 06.08.2018 7:41 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2008
Příspěvky: 6896
Bydliště: Moravský kras
Pepine jednotka svítivosti je 1 lm - lumen, nikoli lumin ;)

K těm extrémům ve svítivosti, minule jsem cestou domů potkal pumpičkáře s čímsi takovým, vypadalo to, jako by na mě z lesa vyjela lokomotiva. Flek na sítnici jsem viděl ještě po deseti kilometrech. Tyhle věci by měly být zákonem zakázaný a důsledně pokutovaný, nebo by se těm idiotům, co s tím jezdí na veřejné komunikaci měly lámat ruce, nohy a rámy kol..

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrokolo...
PříspěvekNapsal: pon 06.08.2018 7:45 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1871
Bydliště: Blatnica, SR
Bežne sa nepozerám večer lokomotívam priamo do stredu šošoviek svetiel :lol:
už sme OT, ale niektorí motorKÁRI si zase myslia, že cez deň diaľkové neoslňujú, preto ich zapínam a aute tiež ako odpoveď.
Jazdil som viac ako desaťročie na ťažkej moto, ale diaľkové cez deň, to je zrejme podružná diagnóza spadajúca do ľahkej retardácie.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrokolo...
PříspěvekNapsal: pon 06.08.2018 15:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
JirkaA píše:
Pepine jednotka svítivosti je 1 lm - lumen, nikoli lumin ;)

..

jooooo me se to porad mota :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrokolo...
PříspěvekNapsal: pát 24.08.2018 21:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
kdyby někdo i pro kolo zvažoval cosi, jako ovládání plynového ovladače, ale nechtěl to mít viditelně mimo legislativu přímo jako plyn--otočný ovladač, pokud má regulátor elektrokola konektor throttle--akcelerátor, jako že ho bude mít asi každý--jde o tří drátový konektor, plus-červený drát-mínus -černý drát--signál bud bílý, nebo zelený drát---propojení červeného a bílého na tvrdo je plný plyn--rozpětí od 0 do asi 4 voltu, přez diody--já to neumím jinak-- jde volit velikost přidání plynu na tvrdo pouze spínačem --já to mám ještě přez přepínač z boku řidítek přepinatelné přez vyzkratování diod na dvě polohy, jedna mi vyhovuje aby během stíhala v terénu v poho čuba a zvýšením --přepnutím na zvýšení uplného minima pro rovinnatou asfaltovou trat tak na max rychlost 25kmh, podle stavu vybití baterie.

já to mám teda na kolobrndě díky motorum jak v předním, tak zadním kole v podstatě ve 4 krocích --zmáčknu spínač na parohu---sepne motor předek i zadek a výrazně oba motory okamžitě zatáhnou, jak odcvaknu tempomat pro přední kolo a spínač uvolním,abych ho nemusel třeba dalších X kilometru pořád držet, zadní kolo okamžitě vypne a jedu jen na přední kolo--když přijde na trase kopeček a předek už nestíhá, stačí mi jen zmáčknout znovu spínač na parohu a opět přitlačit na přednastaveném výkonu díky opětné aktivaci i zadního kola k setrvale sepnutému tempomatu na předním kole.

uživatelsky je to podstatně příjemnější, než pořád šachovat s plynovým ovladačem.

jako koloběžkář neumím ale uplně posoudit, jaký smysl by to mělo pro jízdu na elektro kole, ale určitě by ta prvotní možnost dát trochu plynu na rozjezd do kopce před prvním nutným šlápnutím do pedálu a čekat až sepne asistence minimálně ženskejm ty rozjezdy do kopce ulehčila---chce to ale opravdu nastavit pouze nutné maximum , kolik to sepnutí dá plynu---bo pokud to bude na tvrdo--plný plyn--stačí zmáčknout ten spínač a zvlášt pokud nejde v řídící jednotce programovat křivku náběhu, okamžitě je tam plný plyn a kolo okamžitě vystřelí dopředu.


Přílohy:
IMG_0008.JPG
IMG_0008.JPG
[ 69.19 KiB | Zobrazeno 1232 krát ]

IMG_0007.JPG
IMG_0007.JPG
[ 63.04 KiB | Zobrazeno 1228 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrokolo...
PříspěvekNapsal: sob 25.08.2018 4:11 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
JirkaA píše:
K těm extrémům ve svítivosti, minule jsem cestou domů potkal pumpičkáře s čímsi takovým, vypadalo to, jako by na mě z lesa vyjela lokomotiva. Flek na sítnici jsem viděl ještě po deseti kilometrech. Tyhle věci by měly být zákonem zakázaný a důsledně pokutovaný, nebo by se těm idiotům, co s tím jezdí na veřejné komunikaci měly lámat ruce, nohy a rámy kol..

Tak to se bojím tě potkat :mrgreen:
Mám na kolo takovou dvojhlavňovku, už nepamatuju kolik tomu psali lm ale už na 100m mi osvítí reflexní značky. Automobilisti mi jsou šumák, oni mně dělají horší prasárny, když jedu na kole....
edit: jo, je to tohle 8)

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrokolo...
PříspěvekNapsal: ned 26.08.2018 7:21 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 24.7.2013
Příspěvky: 414
Bydliště: Praha
Obrázky: 0
Já bych nechtěl potkat automet,jyrry,JirkaA.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrokolo...
PříspěvekNapsal: ned 26.08.2018 9:20 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1871
Bydliště: Blatnica, SR
A to uz preco? :-)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 260 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 18  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz