Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 95 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 03.09.2018 18:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
guchar píše:
A když tam cesta není, má mne vést volným (prostupným) terénem po nastaveném
azimutu, do cílového bodu, tak to mne bude nutit kličkovat jak pelášícího zajíce?


prostupným terénem navigace navigovat neumí, vždy bude hledat nějakou cestu--pěšinu a zkušenost mám takovou, že cestu umí vidět, i když už je zarostlá kopřivama :D

pokud ale třeba na cestičce v lese přepnu z pěší navigace na auto navigaci, oznámí, že trasu autem najít neumí--většinou ani neumí trasy na kole, ačkoli tam ikonku kola k navigaci na kole má--to muže být ale dané pouze typem telefonu

pokud chceš jít pouze prostupným terénem--třeba přez pole, musíš otevřít mapy cz--bez navigace, tady ta aplikace vidí a ukazuje na mapě kde seš, pokud seš ale blízko cesty, má už někdy taky tendenci vidět tě na té cestě, ačkoli jdeš vedle ní.

tady ta aplikace--mapy cz je fajn ,když se chci udržet na barevně značených turistických cestách.

pokud jsem v terénu na turistické trase, mám tu aplikaci zapnutou pořád---klasická navigace by turistickou trasu ignorovala a hnala mě nejkratší pěší trasou.

hodně ale záleží na typu telefonu, na starším typu samsungu mi fungovala jak navigace, tak mapy cz trochu jinak.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 03.09.2018 19:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
Znáte android appku Navigator Pro? Bylo to placené, potom to dávali chvíli zdarma a nakonec zmizela. Teď to nabízí znova za 65 Kč. Zdá se mi to dost dobré. Je to pro kolo, pěší i auto. Mapy se dají zdarma stáhnout pro celý svět.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 03.09.2018 21:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
OK2BUH píše:
Znáte android appku Navigator Pro? Bylo to placené, potom to dávali chvíli zdarma a nakonec zmizela. Teď to nabízí znova za 65 Kč. Zdá se mi to dost dobré. Je to pro kolo, pěší i auto. Mapy se dají zdarma stáhnout pro celý svět.


já se trochu obávám, že u všech aplikací to bude ohledně cykloznačení vždy občas trochu drhnout a spíš, než reálné aktualizace tras pujde o překopírování od někoho jiného včetně chybného--neodpovídajícího značení

pro auta je to v pohodě, i obyč google navigace mi operativně nabídne zkrácení trasy, kdy v rádiu v autě mi hlásí--Strakonická už je prujezdná a navigace mi okamžitě nabídla kratší trasu přez Strakonickou.

Turistický trasy taky v pohodě, maximálně je někde překopaný chodník.

cyklistický, to je ale opravdu často problém, reálné očíslování bud nesedí vubec, nebo prostě značení najednou zkončí---ono třeba i v mapy cz, když vytisknu cyklotrasu---tváří se jako značená po celém useku, když ale otevřu intinerář té trasy, jasně tam je napsaný--tady končí--dejte se tam a tam, tudy a tudy a tam a tam se zase napojíte.

jenže to si všechno tisknout, to bych sebou musel vozit místo mapy knížku a koloběžku mít dvoumístnou i pro navigátora--levá 20, rovinka 300---ostře do leva, rovná 50 :D

Já mám prostě pocit, že jediný, co musim vyřešit, je mít po ruce na občasné zorientování ten kompas--na ten první nástřel navigace--jedte na severovýchod, i když vyrazím místo na severovýchod přesně na sever,jakmile se pohnu, už mi jen pošle trochu víc do prava, ale nepřepočítává trasu uplně někudy jinudy, bo jsem ji neposlechl, ale vyrazil prvotně na jih :D

ono mi to právě takto s kompasem už funguje, jen ted řešim, kde ho mít nejlépe po ruce a jaký--určitě musí být trochu náklonu blbuvzdorný a v nějaké kapalinové náplni--bez náplně při jízdě chrastí střelka na hrotu.

na tom popruhu od batohu mi to přijde super, jediný problém, že kompas za 30/60kč se umí velice rychle přemagnetizovat, pokud ho náhodou položím někam, kde je v blízkosti magnet a on zustane v poloze, ze které se neumí vuči tomu magnetu přetočit---zkušenost z kompasu, které jsem měl a nosil u vysílaček, když jsem si mapoval orientace svahu pro větroně.

Ono nejde o to, neumět se od někud dostat někam i bez kompasu, autem je to třeba z Holešovic na Radlickou super Blankou, ale na kolobrndě, nebo na kole, je to přecijenom příjemnější projet to přírodou a kupodivu i Prahou jde jezdit opravdu přírodou--ovšem pokud se z té cyklo trasy nesjede , pak je to najednou kruháč za kruháčem jako prd :lol:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 04.09.2018 1:44 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7415
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@pepin: "... musí být trochu náklonu blbuvzdorný a v nějaké kapalinové náplni
--bez náplně při jízdě chrastí střelka na hrotu..."
Pamatuji průhledové buzoly Sport 4 (byly 1 až 4) tehdy vyráběné v NDR
sklopením "víčka" se zaaretovaly. Výsledný azimut s nimi byly o hodně lepší jak u náramkové.
Ono jde o to zda kompasem/buzolou potřebuji orientovat mapu
nebo určit směr = orientovat se v terénu.
Pro běžce a pod. jsou dnes sportovní kompasy/buzoly s lehkou (rychlo ustavující se) střelkou.
Často s uchycením na palec (nebo dlaň) ruky co drží mapu. Nebo s klipsem přímo na mapu.
Ceny těch levnějších začínají nad 1000,- Kč.
Musím přiznat, že s přemagnetováním střelky jsem se nesetkal. U běžných magnetů
asi stačí ochrana vzdáleností řádově nad 10 cm.
Dle čeho se dříve orientovaly polární výpravy blízko pólů při mizerné viditelnosti - nevím.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 09.09.2018 20:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
i když jsem víceméně rozhodnutej pro klasickej kompas, nějaký ty chytrý hodinky s kompasem jsem zásadně neodsmahnul, ale opravdu měknu a jen čekám, až mě kupěchtivá mánie přejde.

dnes jsem jel na kolobrndě s manželkou a synem--vnoučetem na kole na výlet--syn má chytrý hodinky, něco od Aple a stalo se přesně to, z čeho mám strach, že až tak uplně v poho to v reálu nebude---v noci zapoměl dobít, takže cestou došla baterie .

Navíc na sluníčku ani ty eplácký hodinky nic mnoho čitelný.

včera jsem ještě vyhrabal na googlu Casio hodinky s kompasem

https://www.vivantis.cz/hodinky/casio-s ... 8073587_cz

ale to kolečko, kde se zobrazuje kompas je tak mrnavý, že bez brejlí---který budu dolovat z brašny bych viděl prd, tak zatím moderní technologie vzdávám a nakonec jsem objednal obyč kompas na řemínek na hodinky ----za posledně koupený kompas, kde sever ukazoval na jih mi vrátili peníze, včetně poštovného, tak mi to dodalo odvahy k dalším experimentálním nákupum :D


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 95 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz