Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: BRÝLE na blízko "předsádka"
PříspěvekNapsal: stř 28.02.2018 12:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.1.2007
Příspěvky: 4172
Bydliště: KLADNO
Obrázky: 1
já používám toto v několika variantách https://www.fotoskoda.cz/dioptra-klip-na-bryle-2x/

_________________
Pravda začíná tam kde končí signál České televize.
Nevěřím ničemu, co vláda říká.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: BRÝLE na blízko "předsádka"
PříspěvekNapsal: stř 28.02.2018 13:39 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
jyrry píše:
Podnítili jste mně ku hledání čehosi podobného, také už to nějakou dobu potřebuji...
https://www.banggood.com/Wholesale-Head ... -5325.html


Většina těch věcí má problém v tom, že se bije s normálními dioptrickými brýlemi. Mně se celkem osvědčuje něco jako toto.

https://www.gme.cz/lupa-na-celo-s-osvet ... 8pk-ma003n


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BRÝLE na blízko "předsádka"
PříspěvekNapsal: stř 28.02.2018 14:37 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
zdzd píše:
Většina těch věcí má problém v tom, že se bije s normálními dioptrickými brýlemi. Mně se celkem osvědčuje něco jako toto.

https://www.gme.cz/lupa-na-celo-s-osvet ... 8pk-ma003n


Pokud ale máš brýle na čtení (což odpovídá tomuto threadu), tak je ale obvykle s podobnou "lupovou pomůckou" můžeš sundat, tak nanejvýš se ti od "zdravého člověka" bude trochu lišit pozorovací vzdálenost...U jiných vad to samozřejmě může být jinak, to nerozporuji.
Mimochodem díky za odkaz, ani jsem nevěděl, že má tuto pomůcku v nabídce za dost rozumnou cenu i GME, asi se tam stavím..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BRÝLE na blízko "předsádka"
PříspěvekNapsal: stř 28.02.2018 14:40 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.3.2012
Příspěvky: 2716
Bydliště: Ústí nad Labem
Jen pro dokreslení - ony ty vyměněné čočky mají ještě nějaká pozitiva: nepoškrábu je, nerozsednu, nezapomenu, nezapotí se mi při startu proti studenému větru, neusazuje se na nich barva při stříkání nebo prach při broušení (to všechno jsem si dříve bohatě užíval). Obě oči za padesát (rodina se mi složila na dárek k šedesátinám), doživotní záruka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BRÝLE na blízko "předsádka"
PříspěvekNapsal: stř 28.02.2018 15:17 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7415
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
-- @pro ty co mohou, prosím smazat, omylem 2x dík --


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: BRÝLE na blízko "předsádka"
PříspěvekNapsal: stř 28.02.2018 15:17 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7415
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Díky všem, a to za všechny reakce. I ty co byly k problematice brýlí obecně multifokal / operace.
V každé byla konkrétní zkušenost, a ty jsou cenné a užitečné. On ten můj dotaz původně
byl k guchar: "... 2)Pro delší činnosti: Lepší(dražší) od optika. Nedávno jsem narazil na
... (něco jako) zvětšovací ČOČKY ... ( cca + 1.5 krát)". To původní zadání se snažilo o stručnost.
Takže na vzdálenost "chůze" a "řízení" optických korekcí netřeba. Kniha = "ohnutá paže" 2 D.
Práce s PC natažená paže 1.5 D. Čtecí brýle používám výjimečně jen jako nouzové řešení. Na obé
mám brýle od optika (měření + pocitová korekce). Skleněné čočky a L se od P nepatrně liší.
Jenže na "bleší písmo" a "titěrnou" elektroniku to nestačí. A)KRÁTKODOBĚ plastové čtecí 2D a 1.5D,
(nebo skleněné a plastové čtecí), B)binokulární lupa (přes skleněné nebo čtecí) to, ale dává
malou hloubku ostrosti, jen v jedné vzdálenosti jde zaostřit.
C) když to má být na delší práci(a jde to) půjčuji si stolní s osvětlením. (Ta zase "překáží" na stole.)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: BRÝLE na blízko "předsádka"
PříspěvekNapsal: stř 28.02.2018 16:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
S narůstajícím věkem klesá pružnost oka (schopnost přeostřovat) a čím víc dioptií pro korekci potřebuješ, tím je pak menší i hloubka ostrosti. Nic s tím nenaděláme a člověk si na to musí zvyknout. Jinak ty voperované čočky se dělají tak aby si na dálku žádné brýle nepotřeboval a pokud se objeví šedý zákal, pojišťovna to hradí a doplácíš si jen případné luxusnější provedení. V MB to tak alespoň funguje. Změna je stabilní a za 10 let jsem nepotřeboval žádnou změnu. Na čtení mám 2,5 a 2,75D a na počítač 1,5 a 1,75D.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BRÝLE na blízko "předsádka"
PříspěvekNapsal: čtv 01.03.2018 6:25 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7415
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
když jsem se ke googlu(binokulární lupa) ještě vrátil zaujaly mne brýlové klipy
DIOPTRA (ty užívá corsair)
DIOPTRA lupa klip na brýle 1,5x (2,25D)
DIOPTRA lupa klip na brýle 2x (4D)
z nabídky "mikroshop" v akci (raději než baterky na hlavě či u pasu, mám dobrou stolní lampu)
ono taky pořádné osvětlení hodí v oku "clonu s větším číslem" a tím se zvětší hloubka ostrosti
D 284C (1,8x a 2,3x) náhlavní lupa bez osvětlení


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: BRÝLE na blízko "předsádka"
PříspěvekNapsal: sob 03.03.2018 19:59 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.3.2015
Příspěvky: 449
Bydliště: Košice, SR
guchar píše:
..... B)binokulární lupa (přes skleněné nebo čtecí) to, ale dává
malou hloubku ostrosti, jen v jedné vzdálenosti jde zaostřit.


používam binokulárnu lupu cez multifokály.
Lupu mám trochu nadvihnutú, takže keď potrebujem pozrieť na stôl, pozerám popod lupu cez okuliare. Pri pájkovaní a pod. skloním hlavu a pozerám cez obe optiky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BRÝLE na blízko "předsádka"
PříspěvekNapsal: ned 04.03.2018 4:54 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7415
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Zatím jsem zůstal u: a) silnější čtecí b) dvoje brýle na blízko, současně c) letitá binokulární lupa
(pod ní brýle na blízko, nemá korekce) d) hodinářská či jiná lupa e) půjčovaná stolní s LED světlem
Vlastně jen proto, že z nabídky "LUPY NA OČI" (Headband Magnifier (hezký odkaz od jyrry))
jsem si zatím nevybral. Moje největší sympatie zatím inovovaná "náhlavní lupa bez osvětlení"
Čelní binokulární lupa:
1. pevná plankonvexní dvojčočka o rozměrech 35 x 45 mm, zvětšení 1,8 x
2. sklopná plankonvexní dvojčočka o rozměrech 35 x 45 mm, zvětšení 2,3 x (obě čočky současně)
...
D 284C (1,8x a 2,3x) náhlavní lupa bez osvětlení
To čím si nejsem jistý, je zda cena je úměrná tomu co bych získal proti současným způsobům.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: BRÝLE na blízko "předsádka"
PříspěvekNapsal: ned 04.03.2018 10:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
Já mám něco takového: https://www.mikroshop.cz/cz/d-280c-2-5-az-3x-celni-binokularni-lupa
Je to výborné ale má to jednu nevýhodu. Všechny předměty musím dávat do stejné vzdálenosti. Změna vzdálenosti je možná ale pracná. Musím zaostřit každé oko zvlášť, potom nastavit rozteč pupil a úhel souběhu abych neviděl dvojitě.
Kde jsou ty doby když jsme za mlada dali odpor 3 cm před oko a přečetli čárový kód. :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 04.03.2018 10:21 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7415
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Brýle s 1. antireflexní vrstvou, +2. Tvrdá ochranná vrstvou (? tvrzená skla),
+3. Clean Coat lepší čisticí vlastnosti (Hydrofóbní a superhydrofóbní vrstva)
!!! +4. DuraVision® Blue Protect tlumící (modré) světlo v rozsahu od 390 do 440 nm
+5. individuální BIFOKAL horní část = vzdálenost obrazovka (natažená paže),
(jeli potřeba) dolní část = (skrčená paže) vzdálenost klávesnice a papíry na stole přídavek +0,5D
Brýle k počítači, optik SKRBKOVÁ
Do Computer Glasses Really Work? Melanie Pinola
3. TAK TO ASI JE JEDINÉ CO BY MNE ZAJÍMALO - Máte takové někdo? Zkušenost?

1. Než začnu zkoumat vliv antireflexníc vrstev, najdu pro PC místo kde se mi v obrazovce a brýlích
nezrcadlí světelné zdroje (okna a svítidla). Současně se zamyslím nad ergometrií (židle + stůl).
2. U slušných skleněných čoček ležících vedle počítače, jsem poškození skel nezaznamenal.
4. Považuji to za stejně nevýznamný vliv, jak RTG záření od CRT obrazovek. Možná individuální?
5. Zatím jistá pružnost očí. I když vliv pozorovatelný, oči zvládají. Až se to zhorší budu zkoušet.
==edit02
Počítačové brýle - alza


Naposledy upravil guchar dne ned 04.03.2018 10:40, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: BRÝLE na blízko "předsádka"
PříspěvekNapsal: ned 04.03.2018 10:33 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7415
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@OK2BUH Dávám do vzdálenosti, kde mám zaostřeno. Korekci L-P brýle na blízko pod lupou.
Na práci mohu rozsvítit stolní lampu s intenzivním rozptýleným světlem, LED žárovka E27 luminofor
PHILIPS E27 13W 4000K 1521LM


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: BRÝLE na blízko "předsádka"
PříspěvekNapsal: ned 04.03.2018 11:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Pokud sedíš u počítače spousty hodin, tak ta ergonomie sezení a umístění monitoru je zásadní, zrovna tak jako vhodné osvětlení, nebo spíš šero bez bodových zdrojů v zorném poli i za zády (kvůli odleskům). Pro jemnou práci, třeba SMD je naopak potřebné hodně silné světlo ale rozptýlené, případně ze stran, aby odlesky nemířily proti očím. Osvětlení přímo na hlavě nebo na brýlích mi nikdy nevyhovovalo, právě kvůli odleskům. Ta potřeba stále silnějšího osvětlení se časem pořád zvyšovala.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BRÝLE na blízko "předsádka"
PříspěvekNapsal: úte 02.08.2022 22:28 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7415
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
_ S dalším postupem slábnutí zraku uvažuji o typu dnes náhodně na webu potkaném
Zvětšovací brýle s lupou 23x s LED podsvícením, –42 % 349 Kč


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz
zvětšení 15x

Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz
Čelní lupy s LED osvětlením https://www.google.cz/search?q=TOOLCRAF ... nt=gws-wiz


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot], proline a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz