Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Autoradio nefunkční tlačítka
PříspěvekNapsal: pon 19.02.2018 23:11 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.3.2014
Příspěvky: 1248
Bydliště: Třebíč
Obrázky: 0
Ahoj, dostal jsem autorádio na opravu. Problém je, že nereagují všechny tlačítka na čelním panelu, kromě tlačítka OFF a výsuvu CD. Samotné autoradio funguje, cd hraje, na tuner nejde přepnout, takže jsem očistit kontakty mezi rádiem a tatrankou, tatranku jsem rozdelal, WDckem jsem celý plošný spoj ocistil a vysušil, nicméně výsledek stejný. Máte nápad nebo zkušenosti, jak to opravit? Škoda ho vyhodit.

Značka: sony cdx-s2000c


Díky Michal


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Autoradio nefunkční tlačítka
PříspěvekNapsal: úte 20.02.2018 10:56 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.3.2014
Příspěvky: 1248
Bydliště: Třebíč
Obrázky: 0
Ahoj,
tak tu máme nový den a rádio ožilo k plné funkčnosti. Wd-čko vytěsnilo vlhkost z mikrospínačů a rádio funguje na 100%. Takže je to návod pro ty, komu rádio také nefunguje, nebo blbne.


Mějte se pěkně Michal


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autoradio nefunkční tlačítka
PříspěvekNapsal: úte 20.02.2018 12:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2008
Příspěvky: 1354
Bydliště: Praha
Zdravim - to mě zajímá. Které WD to je. Takové to "normální" co mají v OBI ? To je snad spíš jako mazivo - nevím.

Mně totiž "chrastily" potenciometry v ovladačích na vysilači Kadet, tak jsem to prostříknul nějakým čističem a tím jsem to dokonale zabil. Poťáky ted jdou ještě hůř nebo vůbec. Kadet je sice už odloženej, ale co kdyby to WD pomohlo... pokud mi řekneš, jestli to bylo nějaké spec. nebo to normální, kterým mažu zámky a pod. tak bych to ještě zkusil :idea:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autoradio nefunkční tlačítka
PříspěvekNapsal: úte 20.02.2018 14:59 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.3.2014
Příspěvky: 1248
Bydliště: Třebíč
Obrázky: 0
Já jsem použil klasické WD, ale existuje speciální WD na elektroniku. Nic jiného jsem po ruce neměl, ale jak vidíš, funguje.


Michal


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autoradio nefunkční tlačítka
PříspěvekNapsal: úte 20.02.2018 21:20 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.4.2017
Příspěvky: 1030
Bydliště: Napajedla
WD je špatně.
Možná to pomohlo, vytěsnilo vodu, ale bude to mít jen krátkodobý účinek.
Chrastění potenciometrů je typická závada, je to zaoxidovaná odporová dráha, protože je regulátor v podstatě stále v podobné poloze.
Marně jsem se tím trápil, až mi kámoš poradil a od té doby absolutně perfektní!
Jmenuje se to Contactreiniger, je to speciál na tyto účely. Stříbrný spray s obrázkem tahových potenciometrů a ještě s francouzským nápisem.
Vyrábí ho Motip, koupil jsem ho v r. 2009 u nás v Autodílech, a tehdy stál 129,- Kč.
Od té doby nepoužívám nic jiného.
Samozřejmě pomůže Isopropylalkohol, ale ten se hůře shání a levný stejně není. Kdysi jsem ho zahlídl, ale tohle je pohodlnější, má to i stříkací tyčinku.
Obojí chce aplikovat, nechat vyprchat a pak zapnout.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autoradio nefunkční tlačítka
PříspěvekNapsal: úte 20.02.2018 21:38 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.3.2014
Příspěvky: 1248
Bydliště: Třebíč
Obrázky: 0
I na ty microspinace je WD spatne?

Diky


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autoradio nefunkční tlačítka
PříspěvekNapsal: stř 21.02.2018 0:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2008
Příspěvky: 1354
Bydliště: Praha
...taky dík, po tom Contactreinigeru se podívám, za pokus to stojí, nakonec vysilačů (starých) mám hafo, tak to jistě nepřijde nazmar :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autoradio nefunkční tlačítka
PříspěvekNapsal: stř 21.02.2018 0:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
stejný účinek má nanoprotech


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autoradio nefunkční tlačítka
PříspěvekNapsal: stř 21.02.2018 8:41 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 166
ufon13 píše:
stejný účinek má nanoprotech

Na chrastící a špatně fungující potenciometry používám cca 35 let leštěnku Diava. Pokud dnes nezměnili recepturu (lahvičku mám doma minimálně 20 let) funguje naprosto spolehlivě. Použít stříkačku s jehlou a potenciometr prolít Diavou a co vyteče utřít.

https://lestidla-na-nabytek-a-pripravky ... va-200-ml/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autoradio nefunkční tlačítka
PříspěvekNapsal: stř 21.02.2018 9:20 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11191
Bydliště: Břeclav, ČR
Změnili...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autoradio nefunkční tlačítka
PříspěvekNapsal: stř 21.02.2018 15:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12832
Bydliště: praha 5
na čištění potáku a spínaču jsem dřív také používal diavu, spoustu let už ale používám pouze technický benzín--stříkačka, jehla a třeba pumpičkou na míče--tryskou hned vyfoukat. já to vyfoukávám elektrickou pumpičkou na nafukovací matrace.

s diavou bych řekl, že tam byl drobný problém v tom, že je trošku mastná a na dráhu potáku se po čase nachytal bordýlek a musel jsem čištění opakovat, s technickým benzínem tyto problémy nemám. ale záleží asi taky o jaký problém u těch potáku jde, jestli o bordel, nebo vydřenou dráhu--dost často problém potáku u zesilovaču tranzivat a ty pak i po vyčištění někdy za studena--hned po zapnutí zesilovače stejně praskají, dokud se zesilovač neohřeje--proč to netuším, ale za studena si potáky tranzivatu prostě poprdlávaj.

Tim technickým benzínem jsem toho čistil už mraky a nikdy to ničemu neublížilo---to já jen, že se to možná zdá benzinem drsný.

toho benzinu ale opravdu jen kapičku na dráhu potáku, párkrát protočit a rychle vyfoukat--hřídelky bývají mázlé vazelinou.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz