Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Samsung J5 - OTG
PříspěvekNapsal: čtv 01.02.2018 21:36 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.11.2011
Příspěvky: 592
Bydliště: Česká republika
Zdravím vespolek. Chtěl bych se zeptat, jestli někdo nevlastní telefon samsung J5 (2017) a má vyzkoušeno, že má USB OTG. Chtěl bych si ho koupit a informace na internetu jsou "všelijaké". Raději bych to chtěl potvrdit přímo od někoho, kdo ho vlastní. Děkuji za pozornost.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Samsung J5 - OTG
PříspěvekNapsal: pát 02.02.2018 13:49 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
J5 2016 ho ma a pouzivam ho

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Samsung J5 - OTG
PříspěvekNapsal: pát 02.02.2018 13:55 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20843
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Jak se to ověří? Stačí OTG kabel (mikroUSB -> USB) a fleška?
Mám taky J5 2016.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Samsung J5 - OTG
PříspěvekNapsal: pát 02.02.2018 14:02 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1879
Bydliště: Blatnica, SR
Stačí.
Bol by som prekvapený, ak by ho nemal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Samsung J5 - OTG
PříspěvekNapsal: pát 02.02.2018 14:20 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.11.2011
Příspěvky: 592
Bydliště: Česká republika
Děkuji. Tak to bude mít 2017 taky. Taktéž jsem byl překvapený, že samsungy, které doma máme, tuto funkci postrádají (Core Prime a Galaxy A3).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Samsung J5 - OTG
PříspěvekNapsal: pát 02.02.2018 16:47 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20843
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
No jo, fakt tu flešku vidí 8)

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Samsung J5 - OTG
PříspěvekNapsal: pát 02.02.2018 17:14 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
automet píše:
Stačí.
Bol by som prekvapený, ak by ho nemal.


To se bohužel hodně pleteš - Androidů bez OTG je docela dost, jinde (třeba starší Nexus tablety) je nějakým způsobem "zkriplené", takže třeba chodí FTDI redukce, ale flash USB ne a jsou i další kombinace. Chce to vyzkoušet (nebo aspoň vygooglit informace), brát to jako samozřejmost není rozumné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Samsung J5 - OTG
PříspěvekNapsal: pát 02.02.2018 17:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Já jsem taky řešil, jestli Hujavej P9 2017 má OTG a houbeles, docela mě to nas...o.
Dozvěděl jsem se, že když nemá Nougata, tak OTG nechodí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Samsung J5 - OTG
PříspěvekNapsal: pát 02.02.2018 18:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
Ještě záleží na tom jak silný má OTG měnič co dělá z baterky 5V. Některý utáhne jen flashku a některý i žravější věci jako třeba TV tuner. Můj Redmi Note v pohodě roztočí i harddisk.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Samsung J5 - OTG
PříspěvekNapsal: pát 02.02.2018 21:21 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.10.2012
Příspěvky: 603
Bydliště: Praha 6 ČR
Tady píšou: https://mobilni-telefony.heureka.cz/sam ... ka/514976/ . že jo.

_________________
MCPX-BL, blade 130x,trex 500, trex 550 dominator, dx7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Samsung J5 - OTG
PříspěvekNapsal: sob 03.02.2018 0:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
OK2BUH píše:
Ještě záleží na tom jak silný má OTG měnič co dělá z baterky 5V. Některý utáhne jen flashku a některý i žravější věci jako třeba TV tuner. Můj Redmi Note v pohodě roztočí i harddisk.

Tos mě človeče docela zaskočil. Teď jsem to zkusil znova s flash, co má ledku výběru a ona si ani neblikne. A když zkusím v USB kabelu měřit jestli z mobilu leze nějaký napětí, tak tam žádný není. Otázka ale stejně je, zda v mobilu vůbec nějakej měnič pro OTG je a zda má SW podporu. Napadá mě zkusit udělat USB Y redukci a připojit jak flash tak napájení. Doufám, že nic neodprásknu. :oops:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Samsung J5 - OTG
PříspěvekNapsal: sob 03.02.2018 10:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
S tím odprásknutím si nikdy nejsem jistý. Když se připojí OTG kabel který má propojeny piny 4 a 5 tak se stanou dvě věci. Za prvé se softwarově přehodí USB data do režimu host a za druhé se odpojí nabíjecí obvody a zapne se měnič pro napájení připojeného zařízení. Co se stane když připojíme ještě externí zdroj? Viděl jsem telefon který to pochopil, měnič vypnul, začal nabíjet ale USB data zůstala jako host. Taky jsem viděl telefon kde USB zdechlo ale naštěstí se po restartu objevilo. Čmoudíky by to snad udělat nemělo ale v každém případě bych si radši vyrobil kabel který napájí jen externí zařízení a do telefonu 5 V nepustí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Samsung J5 - OTG
PříspěvekNapsal: sob 03.02.2018 11:15 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
OK2BUH píše:
S tím odprásknutím si nikdy nejsem jistý. Když se připojí OTG kabel který má propojeny piny 4 a 5 tak se stanou dvě věci. Za prvé se softwarově přehodí USB data do režimu host a za druhé se odpojí nabíjecí obvody a zapne se měnič pro napájení připojeného zařízení. Co se stane když připojíme ještě externí zdroj? Viděl jsem telefon který to pochopil, měnič vypnul, začal nabíjet ale USB data zůstala jako host. Taky jsem viděl telefon kde USB zdechlo ale naštěstí se po restartu objevilo. Čmoudíky by to snad udělat nemělo ale v každém případě bych si radši vyrobil kabel který napájí jen externí zařízení a do telefonu 5 V nepustí.


Mimochodem dá se udělat rozdvojka, kdy chodí OTG a ještě navíc externí nabíjení obecně (ne tedy jen pro něco) - v podstatě je finta v tom, že se ty piny 4-5 propojí ne přímo, ale přes odpor (hodnotu si teď nepamatuji, ale najdeš snadno). Tohle by asi byla cesta...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Samsung J5 - OTG
PříspěvekNapsal: sob 03.02.2018 11:45 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2005
Příspěvky: 240
Bydliště: Brno
Takže:

Samsung J5 (2017) + mikro USB - USB OTG redukce + flash pamět, v telefonu file managerem vidím soubory na flasce.
Stačí taková odpověď ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Samsung J5 - OTG
PříspěvekNapsal: sob 03.02.2018 12:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
tomashr píše:
Mimochodem dá se udělat rozdvojka, kdy chodí OTG a ještě navíc externí nabíjení obecně (ne tedy jen pro něco) - v podstatě je finta v tom, že se ty piny 4-5 propojí ne přímo, ale přes odpor (hodnotu si teď nepamatuji, ale najdeš snadno). Tohle by asi byla cesta...

To s tím odporem je zajímavé. Prostě dostat to do stavu kdy data běží jako host ale měnič ještě ne. Ale je to dáno nějakou normou kterou dodržují všichni výrobci? Nemohu o tom nic najít.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz