Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 23.01.2018 21:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.3.2008
Příspěvky: 555
Minulý týden jsem konečně dokončil překlad fascinujícího příběhu chlapíka, který na přelomu tisíciletí dostal s předstihem na internet téměř 20.000 hudebních alb.
Je to taková moje "guilty pleasure" viz. předmluva k překladu. Vzpomínka na divoké "empétrojkové" časy a navíc to byla docela výzva - 8395 slov (30 normostran).
Tak třeba se to bude líbit i někomu jinému než Pepinovi ;-)
Odkaz na článek.

_________________
Martin 'PiNa' Pilný
http://www.PiNa.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 23.01.2018 21:20 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.11.2011
Příspěvky: 592
Bydliště: Česká republika
Citace z článku: "Věděl o tom, že manažeři byly znepokojeni úniky nahrávek před jejich oficiálním vydáním."

Už se mi nějak ani nechce ten sáhodlouhý překlad číst :roll: .


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 23.01.2018 21:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.3.2008
Příspěvky: 555
Kreyson píše:
Citace z článku: "Věděl o tom, že manažeři byly znepokojeni úniky nahrávek před jejich oficiálním vydáním."

Už se mi nějak ani nechce ten sáhodlouhý překlad číst :roll: .


Chybička se vloudila, opraveno. Díky.

_________________
Martin 'PiNa' Pilný
http://www.PiNa.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 23.01.2018 22:13 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2003
Příspěvky: 1696
Bydliště: Jaroměř, ČR
Obrázky: 0
Kreyson píše:
Citace z článku: "Věděl o tom, že manažeři byly znepokojeni úniky nahrávek před jejich oficiálním vydáním."

Už se mi nějak ani nechce ten sáhodlouhý překlad číst :roll: .


Tak stane se......
Skleničku něčeho dobrého po ruce a začti se. Opravdu to stojí za to. :) Něco podobného v trafice nenajdeš.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 24.01.2018 2:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12832
Bydliště: praha 5
PiNa píše:
Tak třeba se to bude líbit i někomu jinému než Pepinovi ;-)
Odkaz na článek.


pepinovi se ten článek líbil , díky :D

muj názor je ale takový, že je fajn, že už nestačí na chleba jen vydat desku, ale je třeba na chleba být v terénu--koncerty.

navíc celá technologie cd--dvd--opravdu to potěší, když si koupíš origo cd, nebo dvd, pak si ho chceš pustit znovu po pár letech a přístroj ti napíše--cd--dvd--eror, nebo se poruznu seká .

třeba se pletu, třeba ale ne, loni jsem byl v berlíně na koncertu yello, kdyby měli prašule jen z prodeje desek, nikdo by je nikdy na živo neviděl, bo tak to měli v dobách před mp3 kových třeba právě oni.

to samé Tito a Tarantula v Hamburku--taky by se vyprdli na to harcovat se do evropy.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 24.01.2018 9:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.6.2010
Příspěvky: 2313
PiNa píše:
...8395 slov (30 normostran).
Tak třeba se to bude líbit i někomu jinému než Pepinovi ;-)
Odkaz na článek.


A nebyl by ke stažení celý ten text třeba jako jeden PDF soubor?
Taky bych to raději četl třeba v Kindlu, než procházet spoustu jednotlivých mikrodílů na webu... :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 24.01.2018 9:43 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.11.2011
Příspěvky: 592
Bydliště: Česká republika
novfra píše:

Tak stane se......
Skleničku něčeho dobrého po ruce a začti se. Opravdu to stojí za to. :) Něco podobného v trafice nenajdeš.


Tak jsem to tedy zkusil. Hned další větou "Slyšel o zaměstnancích, kteří byly zatčeni za zpronevěru inventáře firmy." moje snaha nadobro skončila. Je jen dobře, že nic takového v trafice nenajdu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 24.01.2018 10:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.6.2010
Příspěvky: 2313
Kreyson píše:
...Je jen dobře, že nic takového v trafice nenajdu.

Ale najdeš. Pravopis dnes už nezvládají ani profi novináři...

Ale ten překlad je jinak dobrý počin a zajímavé čtení. Autorovi za to dík :-)

Navíc do diskuse pod prvním dílem dal někdo odkaz na anglicky psaný originál, když tě tak moc škádlí češtin můj kobyla ;-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 24.01.2018 10:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.3.2008
Příspěvky: 555
FlyBear píše:
A nebyl by ke stažení celý ten text třeba jako jeden PDF soubor?
Taky bych to raději četl třeba v Kindlu, než procházet spoustu jednotlivých mikrodílů na webu... :-)


Jako PDF soubor ne, ale můžeš si to naposílat do Kindle přes Push To Kindle.
Určitě existují i další služby jako Pocket a podobně, ale Push To Kindle se mi osvědčilo nejvíc.

_________________
Martin 'PiNa' Pilný
http://www.PiNa.cz


Naposledy upravil PiNa dne stř 24.01.2018 10:59, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 24.01.2018 10:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.3.2008
Příspěvky: 555
Kreyson píše:
Tak jsem to tedy zkusil. Hned další větou "Slyšel o zaměstnancích, kteří byly zatčeni za zpronevěru inventáře firmy." moje snaha nadobro skončila. Je jen dobře, že nic takového v trafice nenajdu.


Já ti naprosto rozumím a přiznám se, že mě po obou tvých komentářích polilo horko :oops: - už je to samozřejmě opravené.
Na druhou stranu, kdyby sis přečetl některé mé předchozí překlady a texty, tak by ti muselo být jasné, že se jedná o překlep, přehlédnutí. Chybu, kterou spell-check neodhalí a ne o neznalost pravopisu a jeho elementárních pravidel. Nutit ke čtení tě samozřejmě nebudu, ale odsoudit na základě dvou zcela jasných překlepů celý text mi nepřijde úplně fér.

_________________
Martin 'PiNa' Pilný
http://www.PiNa.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 24.01.2018 11:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.3.2008
Příspěvky: 555
pepin píše:
pepinovi se ten článek líbil , díky :D

muj názor je ale takový, že je fajn, že už nestačí na chleba jen vydat desku, ale je třeba na chleba být v terénu--koncerty.

navíc celá technologie cd--dvd--opravdu to potěší, když si koupíš origo cd, nebo dvd, pak si ho chceš pustit znovu po pár letech a přístroj ti napíše--cd--dvd--eror, nebo se poruznu seká .


Díky Pepine. Já mám (obrazně) plný sklep cédéček z doby, kdy jsem si hudbu ještě kupoval. Přes 1000 jich určitě bude. DVD disky mě minuly. Celou dobu byly jako v bavlnce, takže nemají žádné škrábance a zatím jsem neměl žádný výraznější problém s jejich přečtením/přehráním. Obvykle stačilo vyčistit čočku a mechaniku v přehrávači, disk otřít mikroutěrkou a hrály zase jako za mlada :wink: Ale pravdou je, že dneska už v drtivé většině poslouchám jenom FLACy z dedikovaného transportu a jsou to obvykle verze, které hrají výrazně lépe než původní CD.

_________________
Martin 'PiNa' Pilný
http://www.PiNa.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 24.01.2018 11:18 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
pepin píše:
třeba se pletu, třeba ale ne, loni jsem byl v berlíně na koncertu yello, kdyby měli prašule jen z prodeje desek, nikdo by je nikdy na živo neviděl, bo tak to měli v dobách před mp3 kových třeba právě oni.


Tohle je různé... Extrémním příkladem jsou Beatles, kteří podle mnoha kritiků udělali opravdu dobré desky až v období, kdy se z více důvodů na koncerty vykašlali - Sgt. Peppers, White Album či Abbey Road, ale samozřejmě se podobné případy najdou i u méně významných skupin.

Skutečně se nedá říct, že by byla jasná úměra mezi koncerty a řekněme kvalitou a osobně si myslím, že propad průmyslu CD/LP hudbě spíše uškodil. Koncerty prospěly jen někomu, ale navíc to hodně zvedlo "moc" majitelů rádií a později playlistů na stream službách, což už je hodně složité vnímat pozitivně :-(


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 24.01.2018 11:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.3.2008
Příspěvky: 555
tomashr píše:
Skutečně se nedá říct, že by byla jasná úměra mezi koncerty a řekněme kvalitou a osobně si myslím, že propad průmyslu CD/LP hudbě spíše uškodil.

Ten propad musel zákonitě přijít. Vinyly neměly na počátku oproti CD žádnou šanci. To, že následně hudební průmysl cédéčka cenově totálně přestřelil a nakonec je kvalitativně deklasoval kompresí a digitálním legem ve formě Pro Tools, za to si může sám. Nedostatek peněz s sebou nese důsledky. Jenom namátkou: hraje se na jistotu; zvukaři se se zvukem tolik nemazlí; nenahrává se v akusticky zajímavých prostorách, není propagace atd. K tomuto tématu vřele doporučuji výbornou knihu Grega Milnera - Perfecting Sound Forever: An Aural History of Recorded Music. Snadná dostupnost hudby (YouTube a streamovací služby) všechno ještě víc komplikuje. Proč utrácet za kvalitní nahrávky, když většině lidí stejně bohatě stačí MP3 kvalita a dalo by se pokračovat dál a dál. V případě hudebního průmyslu holt více něž kde jinde platí, že dobře už bylo a zlaté časy se nikdy nevrátí.

_________________
Martin 'PiNa' Pilný
http://www.PiNa.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 24.01.2018 12:05 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.4.2003
Příspěvky: 10799
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
PiNa píše:
Vinyly neměly na počátku oproti CD žádnou šanci.

Pamatuji se na návštěvu studia Nočního proudu v říjnu 1989, kde jsem viděl svůj první CD přehrávač. A šlo skočit na skladbu 5, na skladbu 7, na skladbu 2. ZÁZRAK!!!
Nahrávky byly i na Betamaxu, atd... Ale studiový gramofon velký jako pračka tam byl taky.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 24.01.2018 12:10 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
Já taky netvrdím, že si spoustu věcí lidé z "gramoprůmyslu" nepodělali sami, v tom souhlas.
Jen mám dost problém souhlasit s těmi dost častými názory ve stylu, že to je vlastně dobře, protože se více koncertuje, atd - já tohle pokládám za klasické "lhaní sám sobě"...
Mimochodem bych řekl, že dost nešvarů v masteringu ve stylu "loudness war" vzniklo spíš až jako reakce na nástup MP3 a změnu trhu, kdy sílil význam FM rádia, což právě tu "loudness" vyžadovalo a není moc fér tvrdit, že se hudební průmysl tímto odrovnal. Pořadí bylo spíše opačné a v době nástupu internetového pirátství zdaleka komprese a další nešvary nedosahovala do takových extrémů.

Zkrátka a dobře, dokážu se současným stavem žít, ale neberu názory, které ho idealizují, podle mě to hodně uškodilo i hudbě jako takové, nejde jen o problém vydavatelů.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz