Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 221 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Dvojité a exponenciálne výchylky
PříspěvekNapsal: ned 10.12.2017 10:31 
Mazák
Mazák

Registrován: 21.9.2015
Příspěvky: 991
Bořík píše:
Teoreticky máš pravdu, prakticky ne. A ten argument je ve velice jednoduchý: je to naprosto individuální záležitost a existuje spousta špičkových modelářů, co používají mody, podle kterých by špičkoví být neměli. Úplně stejná analogie je u autíčkářů, kde je jasné, že auto se lépe ovládá volantovkou, než páčkovkou. No a třeba několikanásobný mistr světa Masami Hirosaka drží v ruce co ? No přece páčkovku.


To ze to je individualne nie je argument

Argument je ze jednym prvok dokazes ovladat cele lietadlo, mozno ti spickovi piloti by boli spickovejsi keby skusili mod2

Preco je stale v akrobatoch a stihackach stale knipel? Alebo mi nieco uniklo a uz nie je?


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Dvojité a exponenciálne výchylky
PříspěvekNapsal: ned 10.12.2017 10:36 
Mazák
Mazák

Registrován: 21.9.2015
Příspěvky: 991
zdzd píše:
BTW: Rozdělení kniplů vzniklo tehdy, kdy o kanály byla nouze. Jednokanál řídil jednou pákou směr. Na dvoukanálu přibyla další páka na výškovku. A bylo to. Tříkanály pak k tomu mívaly šoupadlo na plyn. Až u čtyř kanálů byly nutné dva křižáky a tam se teprve začalo hrát o mody. Jedněm nadále vyhovovalo "modelářské" jiným se umožnilo "pilotní" či "PC" uspořádání.


Ja nevnucujem nikomu nic

Btw: vdaka za historicke ozrejmenie ako vznikol mod1, myslim, ze keby bolo vtedy dost kanalov ani by mod1 nevznikol


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dvojité a exponenciálne výchylky
PříspěvekNapsal: ned 10.12.2017 11:05 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20846
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
sky59 píše:
... argument ze ovladat jednu ruku je na zaciatku lahsie ako ruky dve ...
To není argument, to je tvůj pocit. Jiný to může mít obráceně. Dvoukanálová rádia se od počátku dělala se dvěma páčkami.

Ale to nemá smysl, ať každý řídí tak jak mu to vyhovuje a neprudí tady ostatní že to mají blbě když to mají jinak než on.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dvojité a exponenciálne výchylky
PříspěvekNapsal: ned 10.12.2017 11:31 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
" ať každý řídí tak jak mu to vyhovuje a neprudí tady ostatní že to mají blbě když to mají jinak než on."

Tohle tesat do kamene. Ale obávám se, že někteří to nepochopí a budou ostatní pořád přesvědčovat o té své jediné pravdě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dvojité a exponenciálne výchylky
PříspěvekNapsal: ned 10.12.2017 12:35 
Mazák
Mazák

Registrován: 11.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
sky59 píše:
Len zopakujem: pre mod2 mam argument taky ze na uriadenie lietadla staci iba
prava ruka, toto je argument

Nikto kto preferuje mod1 neuviedol ani jeden silny argument

Já nevím co to je za nesmyslnou mánii srovnávat MOD-2 s logičností řízení skutečného letadla. Řídím skutečné vrtulníky nebo letadla, ale jako modelář bych takto nikdy řídit nechtěl. Stejně tak znám hafo pilotu vojenských či civilních a modely říděj MODem-1. Mluvím o řízení modelů letadel. Je to každého věc jak se co naučí a co mu vyhovuje a v žádném případě nelze 100% říci, který ze 4 MODů je nejlepší. To je blbost ...

Já mám argument MOD-1 pro žáčky ten, že když budou se učit lítat a ve vzduchu budou poletovat s větroněm. Tak se budou věnovat řízení směru (směrovka či křidélka) a nebudou si nechtěně šahat do výškovky. Tu přidaj postupně až jim půjde řízení směru. Znám jednoho co se naučil MOD-2 a když se mu zalíbili aktrobati RC-A, byl v háji třeba při vícebodovém výkrutu. Míchal to jak guláš v hrnci. Já mám konstantní rychlost, pravou rukou si dám křidýlka a zbytek koriguju už jen levou rukou s výškovkou a nemůže se mi stát, že bych do toho nechtěně změnil křidýlka. Ale to je jen a jen můj argument a nikdy bych nikomu neřekl, že jen takto je to správné. Jen říkám proč já takto ....


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dvojité a exponenciálne výchylky
PříspěvekNapsal: ned 10.12.2017 12:55 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.11.2011
Příspěvky: 592
Bydliště: Česká republika
Hoki píše:
Ale to je jen a jen můj argument a nikdy bych nikomu neřekl, že jen takto je to správné.


A tak je to spravne. Tak to ma byt. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dvojité a exponenciálne výchylky
PříspěvekNapsal: ned 10.12.2017 13:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2008
Příspěvky: 2374
Bydliště: Někde na okraji Mléčné dráhy, kousíček za Alfa Centauri. A tam někde je Lounsko
Obrázky: 0
Ty vole to je tady samej argument k argumentu a je z toho zase hádka :mrgreen:
Je mi úplně u prdele jak se řídí opravdové letadlo, když mám doma na skříni "pouhé" ercéčko. Až si koupím opravdové, tak se ho naučím řídit tak, jak se má.
Už to tu padlo několikrát. Ať si každý létá mód jaký chce, jaký mu vyhovuje. Já si mód1 vybral podle sebe, i když jsem si o tom něco přečetl, četl zdejší diskuze a porovnával si módy ve své hlavě a snažil si předsavit co kterou rukou ovládám, a tak trochu ovlivněn hračkoidními poletuchami, kde byl plyn vlevo. Už tenkrát jsem věděl, že mi to nevyhovuje. Mimo čtení různých informací a hádek jsem si mohl také zajít na letiště a poptat se, a možná některý odvážlivec by mi to své éro i půjčil, ale neudělal jsem to, neb jsem měl jasno skoro na začátku mého pátrání, že mi vyhovuje mód1.
Je potřeba se řídit svými pocity a instinkty, a až po té informacemi, co kde nasbírám a naučit se odfiltrovat některé zcestné argumenty :wink:

_________________
Co neubrzdíš neukecáš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dvojité a exponenciálne výchylky
PříspěvekNapsal: ned 10.12.2017 13:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2008
Příspěvky: 2374
Bydliště: Někde na okraji Mléčné dráhy, kousíček za Alfa Centauri. A tam někde je Lounsko
Obrázky: 0
Kreyson píše:

A tak je to spravne. Tak to ma byt. :wink:



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
Co neubrzdíš neukecáš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dvojité a exponenciálne výchylky
PříspěvekNapsal: ned 10.12.2017 13:21 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.11.2011
Příspěvky: 592
Bydliště: Česká republika
Buďme rádi, že máme u našich hraček možnost si vybrat. To je vlastně výhoda oproti těm skutečným letadlům. Tam by to jaksi z principu moc dobré nebylo. Sám létám jedničku, ale žádný jiný mód nepovažuji za horší či lepší. Začal jsem s ním létat proto, že jsem zkrátka koupil takovou vysílačku a tehdy jsem ani nevěděl, že jiné módy existují.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dvojité a exponenciálne výchylky
PříspěvekNapsal: ned 10.12.2017 13:38 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11191
Bydliště: Břeclav, ČR
sky59 píše:
Ja nevnucujem nikomu nic


Aha. Tak to by mne tedy zajímalo, jak to vypadá, když opravdu vnucuješ. :lol: :lol: :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dvojité a exponenciálne výchylky
PříspěvekNapsal: ned 10.12.2017 14:35 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 26.3.2009
Příspěvky: 476
Bydliště: Praha
Obrázky: 2
sky59 píše:
Nemusim snad uvadzat argument ze ovladat jednu ruku je na zaciatku lahsie ako ruky dve

Nikto kto preferuje mod1 neuviedol ani jeden silny argument

Edit: dodatocne ma napadol druhy silny argument: konstrukteri lietaiel dali na knipel predsa kridelka a vyskovku, preco asi? Viete si predstavit ze by tie red bul preteky lietali piloti s niecim inym? Sice nevidime ako macka pedale nohami, ale je moznost vidiet knipel z kabinovej kamery a aj fakt ze az tak strasne sa s plynom nehraju, naco aj? Idu na cas...


Jestli usuzuješ podle záběrů z kabiny akrobatického letadla, že piloti si až tak strašně s plynom nehraju, tak se dost pleteš. Někdy se svez třeba se Zlínem 43 a dívej se, co pilot dělá.
"Hrát si s plynem" u skutečného letadla neznamená jen přidávat a ubírat otáčky. Musíš taky dalším ovládacím prvkem nastavovat třeba korekci směsi a úhel náběhu u stavitelné vrtule. Kromě toho si rukou, kterou nemáš na kniplu, skoro celý let "hraješ" s vyvážením. Toho jsi u modelů ušetřen.

Můžeš si pročíst postupy u Z-43 třeba tady
http://www.bemoair.com/oldpages/provoz/pp-bma2010-b.pdf

Tyhle základy se učí každý pilot. Nikdo nezačíná hned na redbull akrobatu :-)

Létal jsem se skutečnými letadly. Před tím, i teď jsem létal s modely v modu 1 a neměl jsem s tím nikdy problém. Je to totiž něco docela jiného. U skutečného éra jsem držel knipl levou rukou a motor ovládal pravou - nebo i naopak.

Takže bych to zas tak dramaticky s modem 2 a modem 1 neviděl ;-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dvojité a exponenciálne výchylky
PříspěvekNapsal: ned 10.12.2017 14:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9141
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
sky59 píše:
Dalsi co nevie citat alebo necita vsetko pred tym ako nieco napise...


Možná neumím číst. To se lze doučit. Z reakci kolegů (a nejen z nich) dovozuji, že ty neumíš něco jiného, to se doučit nelze a bohužel ani v apatyce nekoupíš.
Mód je věc, kterou si z nějakého důvodu vyberu a jak již bylo (opakovaně) řečeno, každý má své výhody a nevýhody a pro každý obor a styl létání je vhodnější nějaký a také každému vyhovuje něco jiného. To bychom mohli debatovat o tom, zda je lepší pravo- či levostranné řízení a proč se to zavedlo u nás a není to v Anglii a dalších státech, resp. proč to u nás nezůstalo. Učím kluky v módu 1 a pro začátek máme rozdělení "po staru", vpravo směrovka, vlevo výškovka a motor je vpravo. Kluci začínají na těchto http://cakovicky-orel.rajce.idnes.cz/20 ... G_2327.jpg bublinkách a pak přecházejí na svůj model. Po několika letech začínají pomalu ovládat i motor. Jde jim to a žádný problém jsem nezjistil. Letos přibydou další, takže už nejméně 5, co bude létat v módu 1 :( . Tím neříkám, že je nejlepší, ale prostě jsem to přinesl na kroužek, protože ho sám létám.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dvojité a exponenciálne výchylky
PříspěvekNapsal: ned 10.12.2017 14:50 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2016
Příspěvky: 312
Obrázky: 0
Tvrzení že Dvoukanálová rádia se od počátku dělala se dvěma páčkami. je holý nesmysl .Pisatel asi nikdy neslyšel pojem Single Stick hojně v té době oblíbený hlavně za oceánem a sahající až do prehistorie RC pro pobavení https://youtu.be/P3DITzEjwQA?t=329

Tak jako je nesmyl že pokud chci lítat velký éra musím preferovat ten a ten mód .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dvojité a exponenciálne výchylky
PříspěvekNapsal: ned 10.12.2017 15:15 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 26.3.2009
Příspěvky: 476
Bydliště: Praha
Obrázky: 2
tratonah píše:
Tvrzení že Dvoukanálová rádia se od počátku dělala se dvěma páčkami. je holý nesmysl.

V Čechách to nesmysl nebyl, skutečně to tak bylo.
Nejdříve se bastlily doma 2-3 kanálové proporcionály. Bylo s tím dost práce i bez výroby křížových ovladačů - ty byly tenkrát nesehnatelné. To, co měli v USA nebo jinde nás trochu míjelo :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dvojité a exponenciálne výchylky
PříspěvekNapsal: ned 10.12.2017 15:25 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.11.2011
Příspěvky: 592
Bydliště: Česká republika
tratonah píše:
...prehistorie RC pro pobavení https://youtu.be/P3DITzEjwQA?t=329



Pro pobavení? S těmi "modely" si zejména Londýňané užili opravdu hodně zábavy 8O .


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 221 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz