Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 221 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Zase ty módy...
PříspěvekNapsal: čtv 14.12.2017 18:13 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.4.2003
Příspěvky: 10799
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Je spíš otázka, zda existuje něco jako "rekreační" létání. Dle mě je to spíše o "stačí mi to" nebo "chci líp". Když je někdo ve stavu "stačí mi to" je v pohodě, spokojený a tohle povídání opravdu nepotřebuje číst. Ale nekonečná cesta "chci líp" je dost otravná a jen občas se objeví satisfakce.

A velký problém je i uvidět svojí chybu. Nemyslím nějaké zvládnutí ega, to skoro nejde, ale opravdu VIDĚT, že to neletím dobře. Že mi to ve výkrutu padá, že jsem moc utáhl zatáčku v termice, že jsem letěl daleko od pylonu, atd....


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Zase ty módy...
PříspěvekNapsal: čtv 14.12.2017 18:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.4.2008
Příspěvky: 613
Hoki píše:
Kdybych neměl, tak ani neodstartuji - beru modely co se háží. Palcovka u mne je tak maximálně na základní zálet modelu někomu ... Sám ji mám jen na větroně. Na akro mám jinší vysílačku

Bavime sa o odhode jednou rukou?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zase ty módy...
PříspěvekNapsal: čtv 14.12.2017 18:46 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1575
Bydliště: Letovice,ČR
Hele, tohle je příliš zjednodušený. Takže jenom ten kdo chce pilovat obraty má číst a ti ,,líní" ať sem nejdou.
To snad ne. Já třeba upřednostňuju stavění, neb mě to baví a mám dobrej pocit z toho, že jsem to zvládl a letí mi to. Netvrdím, že se není v čem zlepšovat, ale pilovat donekonečna jeden obrat, to fakt nemusím. A to neznamená ,, stačí mi to". Jen si myslím, že hodně lidí to má stejně jako já.
Už začínám chápat některý lidi, že se neradi projevujou veřejně a radši odpoví jen do SZ.
Nebo si vážně myslíš, že cílem každýho, co čuchne k lítání,je bejt nejlepší?
No nic. Jdu stavět 8) .

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zase ty módy...
PříspěvekNapsal: čtv 14.12.2017 18:50 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
Shorty píše:
Ale vážně. Pánové, přemejšlíte vůbec nad tím, co píšete, nebo jen za každou cenu chcte přesvědčit, že to vaše je to nejlepší. Kolik z vás lítá na vrcholový úrovni aby vadila sebemenší chybička. Mě je jedno jestli udělám čistej výkrut nebo zatáčku. Prostě si lítám pro radost a tak to má nejspíš většina z vás. Ovšem tady už začínám mít dojem, že jsem na soustředění mistrovství světa.
Jít sem jako nováček nasbírat informace, tak to zavřu a jdu radši chytat ryby.


Já tedy mám v diskusích na Rcmania často pocit přesně opačný, totiž že největší "vědu" z toho dělají lidé, kteří na soutěži v životě nebyli a létají spíš podprůměrně.
Když vezmu třeba elektry F5J a jako trenér "zhodnotím tým", tak by z nominovaných pro 2018 asi prošel nároky diskutérů jen jediný člen, ten má opravdu všechno perfektně a i létá čistě a stylově. U zbylých dvou bych dokázal v osazení a hlavně u jednoho i ve stylu pilotáže demonstrovat spoustu příkladů, "jak se to nemá dělat", myslím vážně. Jenže i přes to jsou nominovaní plným právem a v této kategorii jsou nejen absolutní špička v ČR, ale i v rámci celé Evropy... Mimochodem ať máte statistiku, tak všichni tři mají palcovky, jeden ji má ale osazenou v pultu, zbylí dva naopak čistě držení v ruce bez řemenů, rozložení 2x mode1, 1x mode2.
Takže to fakt zase tolik neprožívejte, ono je to opravdu spíš o čase na letišti v kombinaci s talentem, technické detaily jsou sice důležité, ale ne zas tolik...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zase ty módy...
PříspěvekNapsal: čtv 14.12.2017 19:05 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1575
Bydliště: Letovice,ČR
tomashr píše:

Já tedy mám v diskusích na Rcmania často pocit přesně opačný, totiž že největší "vědu" z toho dělají lidé, kteří na soutěži v životě nebyli a létají spíš podprůměrně.
Když vezmu třeba elektry F5J a jako trenér "zhodnotím tým", tak by z nominovaných pro 2018 asi prošel nároky diskutérů jen jediný člen, ten má opravdu všechno perfektně a i létá čistě a stylově. U zbylých dvou bych dokázal v osazení a hlavně u jednoho i ve stylu pilotáže demonstrovat spoustu příkladů, "jak se to nemá dělat", myslím vážně. Jenže i přes to jsou nominovaní plným právem a v této kategorii jsou nejen absolutní špička v ČR, ale i v rámci celé Evropy... Mimochodem ať máte statistiku, tak všichni tři mají palcovky, jeden ji má ale osazenou v pultu, zbylí dva naopak čistě držení v ruce bez řemenů, rozložení 2x mode1, 1x mode2.
Takže to fakt zase tolik neprožívejte, ono je to opravdu spíš o čase na letišti v kombinaci s talentem, technické detaily jsou sice důležité, ale ne zas tolik...

Možná jsem to napsal blbě( bylo to myšleno ironicky), ale vyjádřil jsi v pár větách, co jsem měl na mysli.

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zase ty módy...
PříspěvekNapsal: čtv 14.12.2017 19:42 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2014
Příspěvky: 451
Moje trocha do mlýna k hojně tradovanýmu mýtu, že kdo lítá mód 1, má pak problém s kniplem v letadle.
Nevím kdo tenhle nesmysl začal...není to pravda...aspoň ne u mě.
Jde to zcela přirozeně. (nejsem pilot..cca 4 hodky v UL a glajdru, když mi to pučili)
Vyzkoušejte si sami...ehm teda s někým :)
Pilot a pak modelář mod 2 - tam je to pochopitelný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zase ty módy...
PříspěvekNapsal: čtv 14.12.2017 19:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
TomasC píše:
Je spíš otázka, zda existuje něco jako "rekreační" létání. Dle mě je to spíše o "stačí mi to" nebo "chci líp". Když je někdo ve stavu "stačí mi to" je v pohodě, spokojený a tohle povídání opravdu nepotřebuje číst. Ale nekonečná cesta "chci líp" je dost otravná a jen občas se objeví satisfakce.

A velký problém je i uvidět svojí chybu. Nemyslím nějaké zvládnutí ega, to skoro nejde, ale opravdu VIDĚT, že to neletím dobře. Že mi to ve výkrutu padá, že jsem moc utáhl zatáčku v termice, že jsem letěl daleko od pylonu, atd....

Rekreačne sa dá lietať s akýmkoľvek modelom aj so súťažným brusom. Rekreácia končí ak ti to niekto začne merať, pípať, bodovať... na súťaži. Obvykle každý zistí, že až taký borec nie je. :mrgreen:

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zase ty módy...
PříspěvekNapsal: čtv 14.12.2017 20:08 
Mazák
Mazák

Registrován: 11.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
skybreaker píše:
Moje trocha do mlýna k hojně tradovanýmu mýtu, že kdo lítá mód 1, má pak problém s kniplem v letadle.
Nevím kdo tenhle nesmysl začal...není to pravda...aspoň ne u mě.
Jde to zcela přirozeně. (nejsem pilot..cca 4 hodky v UL a glajdru, když mi to pučili)
Vyzkoušejte si sami...ehm teda s někým :)
Pilot a pak modelář mod 2 - tam je to pochopitelný.

... a taky to nemusí být pravdou, jak jsem psal výše. Máme tady piloty různých letadel a někteří vodí modely v M2 a jiní v M1.
Já lítám modely M1 a lítání se skutečnými éry mi nedělá problémy. Nejvíce mi v začátcích vadilo pojíždění (akrobacii nelítám a většinou na směrovku nešahám vůbec). Z minikár jsem byl zvykle řídit do zatáčky obráceně ....


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zase ty módy...
PříspěvekNapsal: čtv 14.12.2017 20:12 
Mazák
Mazák

Registrován: 11.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
mac píše:
Bavime sa o odhode jednou rukou?

Jasnačka a jsem pravák. Větroně pošlu do luftu a na výškovku šahat nemusím. Tak jen držím vysílačku v levé ruce. Až pak si nahmátnu křidélka a výškovku a to už držím vysílačku obouruč. Prostě mi to jde jen tam, kde model po odhodu letí spořádaně rovně a klidně. Kdybych měl u startu šahat na výškovku, jsem v pytli ...
A když si takový odhoz představím v M2, tak asi bych s tím bojoval stejně ...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zase ty módy...
PříspěvekNapsal: čtv 14.12.2017 20:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.4.2008
Příspěvky: 613
Napisal som, ze sa ti hadze zle, lebo mas palcovku zavesenu na krku. Proste si ju chyt do ruky a druhou hod lietadlo. F3k-ckari tiez nehadzu s tx zavesenym na krku, lebo to je lepsie..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zase ty módy...
PříspěvekNapsal: čtv 14.12.2017 20:24 
Mazák
Mazák

Registrován: 24.11.2013
Příspěvky: 627
Bydliště: Praha 10, ČR
Obrázky: 9
BoŠ píše:
Myslím si, že tvůrci řízení skutečných letadel museli hlavně řešit síly potřebné k řízení, přece jenom směrovka na pantech bylo něco jiného než křidélka realizovaná nakrucováním křídla. Dalším faktorem asi byl i požadavek na přesnost řízení - dlouhý knipl v ruce bude na řízení výšky asi "jemnější" než pedály.

V síle potřebné k řízení to určitě není.
Velký sval hýžďový (gluteus maximus) je myslím největší sval v lidském těle. Čtyřhlavý sval stehenní (kvadriceps) je také podstatně mohutnější skupina svalů než svaly obepínající paži. Resp. JEDNO stehno je mohutnější a sinější než OBĚ paže dohromady.
Při ovládání křidélek rukama do stran kniplem dokáže člověk vyvinout asi nejméně síly ze všech pohybů při pilotování.
Navíc už Archimedés pravil: "Dejte mi pevný bod (a dostatečně dlouhý knipl nebo ramena pedálů) a pohnu Zeměkoulí."
Ale co by na to řekl "opravdový člověk" (tj. Alexej Petrovič Meresjev), kdyby se křidélka ovládala nohama? :?
Tu přesnost beru.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zase ty módy...
PříspěvekNapsal: čtv 14.12.2017 20:38 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.4.2003
Příspěvky: 10799
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Shorty píše:
Hele, tohle je příliš zjednodušený. Takže jenom ten kdo chce pilovat obraty má číst a ti ,,líní" ať sem nejdou.
To snad ne. Já třeba upřednostňuju stavění, neb mě to baví a mám dobrej pocit z toho, že jsem to zvládl a letí mi to. Netvrdím, že se není v čem zlepšovat, ale pilovat donekonečna jeden obrat, to fakt nemusím. A to neznamená ,, stačí mi to". Jen si myslím, že hodně lidí to má stejně jako já.
Už začínám chápat některý lidi, že se neradi projevujou veřejně a radši odpoví jen do SZ.
Nebo si vážně myslíš, že cílem každýho, co čuchne k lítání,je bejt nejlepší?
No nic. Jdu stavět 8) .



Jsem si jist, že jsem napsal "nemusí číst", tedy jsem tím myslel NEMUSÍ. Může, ale nikdo ho nenutí ani mu to nezakazuje. Jde o to, aby byl každý spokojený. Taky netrénuji každý obrat, ale když vidím, že mi něco nejde, tak se tomu věnuji, tedy lépe řečeno věnoval jsem se. Teď na létání nějak nemám čas.

Znám z letiště lidi, kteří si poletují a jsou v pohodě. Znám lidi, co drilují obraty. Myslím, že je to každého věc. Když se mě někdo zeptá, zda letí kulatý přemet, klidně mu řeknu, že neletí. Upozorním na fasetky, různé poloměry, jiný výlet, náklon. POkud zaletí kulý přemet, rád smeknu a zeptám se, jak to dělá..


A psaní rad do SZ je extrémní nerozum. SZ je jako když vyhodíš. Jako by jsi to napsal na facebook, zmizí to v nenávratnu. Takto z toho může mít užitek stovka lidí. A nebo nemusí. To si lidi určitě rozhodnou sami a určitě to budou vědět líp než já nebo ty.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zase ty módy...
PříspěvekNapsal: čtv 14.12.2017 21:08 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1575
Bydliště: Letovice,ČR
TomasC píše:

Jsem si jist, že jsem napsal "nemusí číst", tedy jsem tím myslel NEMUSÍ. Může, ale nikdo ho nenutí ani mu to nezakazuje. Jde o to, aby byl každý spokojený. Taky netrénuji každý obrat, ale když vidím, že mi něco nejde, tak se tomu věnuji, tedy lépe řečeno věnoval jsem se. Teď na létání nějak nemám čas.


K tomu se nebudem vracet.

TomasC píše:
Znám z letiště lidi, kteří si poletují a jsou v pohodě. Znám lidi, co drilují obraty. Myslím, že je to každého věc. Když se mě někdo zeptá, zda letí kulatý přemet, klidně mu řeknu, že neletí. Upozorním na fasetky, různé poloměry, jiný výlet, náklon. POkud zaletí kulý přemet, rád smeknu a zeptám se, jak to dělá..


Tady sám píšeš, že jsou rekreační atd. A o to jde. Ti určitě neřeší mód.

TomasC píše:
A psaní rad do SZ je extrémní nerozum. SZ je jako když vyhodíš. Jako by jsi to napsal na facebook, zmizí to v nenávratnu. Takto z toho může mít užitek stovka lidí. A nebo nemusí. To si lidi určitě rozhodnou sami a určitě to budou vědět líp než já nebo ty.


Možná nerozum, ale třeba jsou jen skromní a nebo mají jinej důvod. Možná jen nechtějí zabředávat do nekonečných diskusí. Co já vím.

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zase ty módy...
PříspěvekNapsal: čtv 14.12.2017 21:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.6.2010
Příspěvky: 2313
IMHO by měl každý lítat takový mód, který mu nejvíc vyhovuje. Proto těch módů máme tolik :-)

Byl tu dotaz na zkušenost s různými módy na stejném modelu. V podstatě můj případ - sice ne všechny módy, ale přecházel jsem na M2, protože jsem zjistil, že mi víc vyhovuje. Před tím jsem pár lítal jinak, protože mi to tak bylo "nadiktováno" coby začátečníkovi kolegy na letišti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zase ty módy...
PříspěvekNapsal: čtv 14.12.2017 23:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9141
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Fajn, jsi schopen popsat rozdíly v řízení, pozitiva a negativa toho kterého módu, byť samozřejmě že subjektivního úhlu pohledu.
skybreaker píše:
Moje trocha do mlýna k hojně tradovanýmu mýtu, že kdo lítá mód 1, má pak problém s kniplem v letadle. Nevím kdo tenhle nesmysl začal...není to pravda...aspoň ne u mě. Jde to zcela přirozeně. (nejsem pilot..cca 4 hodky v UL a glajdru, když mi to pučili) Vyzkoušejte si sami...ehm teda s někým :) Pilot a pak modelář mod 2 - tam je to pochopitelný.


Já také létal, tedy před dávnými roky a jen na větroni, a dnes používám mód 1. Před nedávnem jsem dostal hodinu na leteckém simulátoru. Osobně jsem žádný problém s řízením jednoho či druhého nezjistil. Pravda by se spíš ukázala, kdyby se našel někdo ochotný a půjčil mi dvojku pro porovnání.

_________________
Hitec Aurora 9X


Naposledy upravil DAF dne pát 15.12.2017 7:24, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 221 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot] a 32 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz