Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 221 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Zase ty módy...
PříspěvekNapsal: stř 14.02.2018 10:39 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Nějak se z tónu příspěvků nemohu zbavit dojmu, že si z nás šnek dělá legraci...

Jenže musím upozornit, že pokud to bylo míněno jako absurdní komentář, tak se trochu seknul. Ve skutečnosti podobně řešených "plnohodnotných FPV kokpitů" vzniklo už pěkných pár, pro ilustraci první odkaz, který na mne vypadl: https://www.flitetest.com/articles/fpv- ... on-w-42-tv .


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Zase ty módy...
PříspěvekNapsal: stř 14.02.2018 14:39 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.5.2017
Příspěvky: 348
Bydliště: Nymburk, ČR
Neee to nebyl vtip :D
vážně to zkoušíme akorát to není ani náhodou tak hezký jak na tom odkazu :D budu mít brejle tak to nějak neřeším ;)

_________________
Když už, tak už...
Sky Surfer X8, Tomahawk II, EPP Piper, Airboati, Čejka,S800, Swish, Flysky FS-i6X


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zase ty módy...
PříspěvekNapsal: stř 14.02.2018 16:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Šnek23 píše:
Taaak a teď vám řeknu že nejlepší mód mám já :mrgreen: :mrgreen: (berte to jako vtip)
Po tom co jsem začal lítat fpv tak si teď děláme se sytem rc kokpit prostě sedím v sedačce před sebou knipl vedle sebe motor a pod nohama pedály. A řeknu vám že je to fakt luxus :D !

Video s podobným způsobem ovládání je někde na YouTube a dokonce bylo i v nějaké sekci zde na RCM. Jen nevím kde a hledat se mi to nechce. Ten člověk ale poletoval klasicky, ne s FPV.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: čtv 30.08.2018 7:39 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
bitovod píše:
Tak u mne je v tom určitá pohodlnost - nelítám soutěže jako Tomáš, takže když si jdu zalítat s termikem, tak to tak nějak v poklidu vodím po nebi, levačku na kniplu (lítám Mod 1 a 3, jak kdy a jak s čím), v pravačce cigáro nebo kafe... Ten pult mi jednoruč funguje, na kšandě palcem si to neumím představit s takovou jistotou. Totéž je u pultu (na křížáku) třeba při odhozu nějakého samokřídla - prostě pořád vím, kde to rádio je .


Já se nechci pouštět do debat pult/palec z hlediska přesnosti řízení, to je spíš na veselý flame...
Trochu ale chci bořit mýty, právě tím, že jsem létal na celkem vysoké úrovni jak s pultem, tak palcovkou snad mám právo více porovnat.
Z mého pohledu je právě pohodlnější palcovka - žádné blbnutí s kšandami, daleko snadnější skladování (vozím v kufru s nářadím) atd.
Odhoz taky reálně jednodušší - od zapnutí motoru máš pusu :-) Nedělám si legraci - u větroně spínačem už vůbec není co řešit, ale jde to i třeba u nadupanéh ACES combatu...

Jednou rukou se taky létat dá, měl bys vidět na špičkové F5J úrovni třeba T. Fraka z Polska, jak ležérně drží jen levou rukou a druhou si ukazuje s pomocníkem :lol: :lol: A poznámka - u palcovky je vůbec nejlepší vyhodit i tu kšandu a fakt držet v ruce :D

Tedy objektivní výhoda u pultovky a piva je, že tam by se dal udělat na to pivo rovnou tištěný držák do pultu,to by u palcovky nešlo :lol: :roll: :lol:

info jyrry: přesunuto z viewtopic.php?f=38&t=79374


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: čtv 30.08.2018 11:19 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
tomashr píše:
... poznámka - u palcovky je vůbec nejlepší vyhodit i tu kšandu a fakt držet v ruce ...

Nesouhlasím. S tímhle ne.
:mrgreen:

Jinak módy, ty prosím řešit zde.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: čtv 30.08.2018 11:58 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2016
Příspěvky: 312
Obrázky: 0
jio píše:
Jsem na tom podobně. Původně Royal Evo 9 v pultu s dlouhými pákami, pak to stejné rádio na závěsu kolem krku s krátkými pákami. Pult pak doma dlouho ležel až jsem ho daroval přes inzerát někomu, komu se hodil. Jednou jsem závěs zapomněl doma a protože se mi nechtělo vracet, tak jsem to zkusil bez něho. Po chvíli, kdy pominul strach, to šlo líp než se závěsem. Naposledy jsem sice létal před 2 roky, ale Evo i Taranis jen v ruce a bez závěsu a skutečně jen palce na kniplech tzn. ne knipl mezi palcem a ukazováčkem.


Jo kamaráde , to máš recht. Nemám problém řídit palcovkou nebo pultovkou jednou bohužel musím vodit éro co se mě nechce překopávat :twisted: Ale nejraději vodím svýma palcovkama od kluka šikmookýho Jardy Rychlého to jé kód abych nezpůsobil samovznícení :lol: Lítal jsem od šnekoletů , tak po EDF rychliky a kdo zvládal práci s bičem ocení tu volnost palcovky v ruce . Prostě až budu chtít mít něco na pupku,tak si koupím Akordeón :mrgreen:


Naposledy upravil tratonah dne čtv 30.08.2018 18:40, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: čtv 30.08.2018 12:06 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Módy v této diskusi nebyly a asi není důvod je sem zatahovat, to už s tím dotazem bitovoda opravdu nesouvisí nijak.

Ad odbourání řemenu - víš Jirko, já si ale prošel i tímto naživo v postupných krocích: nejdřív z pultu na palcovku, kdy jsem tak nějak automaticky řemen užíval, vyhodit ho mne napadla až skoro po dvou letech. A ejhle - i tohle se plně osvědčilo... Přitom když jsem ještě řemen užíval, tak mi to taky přišlo divné, že by se vynechal, ale po vyzkoušení najednou bylo vše jinak.

Zpátky k Taranisu, co už není offtopic - jako palcovkář musím říct, že v tomto režimu ve mně Q X7 nebudí právě největší nadšení, starší X9D je lepší. Hodně mi chybí boční otočné prvky, které se právě u palcovkového držení velmi hodí, ale i celé držení mi nepřijde ideální. Je to ale samozřejmě hodně individuální, to je jasné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: čtv 30.08.2018 12:09 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 24.4.2016
Příspěvky: 310
Bydliště: Nove Zamky
Obrázky: 0
Chlapi toto uz nemyslite vazne najprv je tu vojna Frsky proti ostatnym znackam ci opacne tam vas to prestane bavit tak sa idete hadat ako lietat ci pult alebo palcovka? A nie je to uplne jedno nech si kazdy lieta ako mu to vyhovuje.

_________________
Bellanca Decathlon V2-B,Fieseler Fi 156 "Storch


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zase ty módy...
PříspěvekNapsal: čtv 30.08.2018 14:46 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Dovolím si namítnout, že tady žádnou hádku nevidím. Jen jsme pro zajímavost uvedli, že pult nebo palce nejsou dogma na celý život. Co se zpočátku zdá jasná volba se může s přibývajícími zkušenostmi jevit jako nevýhoda. A dovedu si představit, že to může jít změnit v obou směrech. Jak od pultu k palcům, tak od palců k pultu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: čtv 30.08.2018 15:26 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
tomashr píše:
... když jsem ještě řemen užíval, tak mi to taky přišlo divné, že by se vynechal, ale po vyzkoušení najednou bylo vše jinak...

Zlákal jsi mne k vyzkoušení. Amíci tak létají asi všichni, podle fotek a videí ... :|

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zase ty módy...
PříspěvekNapsal: pát 31.08.2018 6:01 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
jio píše:
Dovolím si namítnout, že tady žádnou hádku nevidím. Jen jsme pro zajímavost uvedli, že pult nebo palce nejsou dogma na celý život. Co se zpočátku zdá jasná volba se může s přibývajícími zkušenostmi jevit jako nevýhoda. A dovedu si představit, že to může jít změnit v obou směrech. Jak od pultu k palcům, tak od palců k pultu.


Asi tak... Jo, bylo to možné označit za offtopic, což jyrry vyřešil přesunem, to je správná námitka. Jinak ale zrovna tahle debata byla naprosto korektní :-)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 221 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz