Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 221 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Zase ty módy...
PříspěvekNapsal: pát 15.12.2017 13:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
pepin píše:

To je Laco blbost,to by pak znamenalo, že pokud někdy někdo zkusí létat s akrobatem, už nikdy nemá smysl, aby se snažil a ve výsledku dobře létal s větroněm, nebo vrtulníkem a naopak.

Zle pochopené.
Písal som iba to, že dobrý 3D pilot ako Mišo Mac je, nemôže konkurovať pilotom napríklad na svahu ktorý to lietajú 20-30 rokov a pritom ten akobat neupáčkujú ani minútu. Všetko to je o skúsenostiach.
To isté platí napríklad aj o nás "kolečkároch" z WWI cirkusu. Minimálne 75% pilotov zo skupiny lieta priemerne a napriek tomu za 10 rokov čo tam lietam bolo tento rok prvé drcnutie za letu. Nie každý má periférne videnie a dokáže kolečkovať medzi ďalšími desiatimi trojmetrovkami. To chce prax.

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Zase ty módy...
PříspěvekNapsal: pát 15.12.2017 13:35 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6021
Bydliště: Praha ČR
macil píše:
Myslím, že zvlášť v prípade termických vetroňov, je snaha mať model zalietaný tak, aby ho bolo nutné pilotovať čo najmenej.


No, to bych tedy neřekl... Tohle je právě příklad dokola omílané "pravdy", ale při požadavku na opravdu top výkon se to dost mění. Aby model opravdu "čuchal termiku", tak potřebuješ hodně ubrat seřízení a posunout těžiště dozadu. Ve výsledku je dnešní F5J i lehčí varianty F3J pěkná mrcha, která se řídí v jednom kuse, ale stojí to za to :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zase ty módy...
PříspěvekNapsal: pát 15.12.2017 13:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
mac píše:
...Za druhe na mna neplati, pretoze mam na svahu nalietane viac ako ty...

Termiku na Faráku sem neťahaj... :mrgreen: Píšem o inej kategórii.

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zase ty módy...
PříspěvekNapsal: pát 15.12.2017 13:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.5.2003
Příspěvky: 2327
Bydliště: Košice, SK
tomashr píše:
No, to bych tedy neřekl... Tohle je právě příklad dokola omílané "pravdy", ale při požadavku na opravdu top výkon se to dost mění. Aby model opravdu "čuchal termiku", tak potřebuješ hodně ubrat seřízení a posunout těžiště dozadu. Ve výsledku je dnešní F5J i lehčí varianty F3J pěkná mrcha, která se řídí v jednom kuse, ale stojí to za to :-)

Tak to tí J-éčkari musia mať kua dobrý zrak. :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zase ty módy...
PříspěvekNapsal: pát 15.12.2017 14:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.4.2008
Příspěvky: 613
Ladislav, plati co som pisal vyssie a o modeli kateogrie f3f. Ja nerozumiem jednemu, co ta vedie k tomu furt sa porovnavat, kastovat pravych modelarov apod. Ked opomenieme, ze to vyznieva z tvojej strany zvlastne, vzdy to bude neobjektivne. Polemika bola ohladom modov a v nasom pripade ohladom vykrutu v mode 1 vs 2.
Objektivne by sme tvoje kastovanie na zalade faktov mohli uzavriet takto. Ja som rekreacny modelar a ty si od poslednej sezony sutazny pilot f3f s ambiciou, ako si sa vyslovil, na mediznarodne sutaze v sezone nastavajucej.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zase ty módy...
PříspěvekNapsal: pát 15.12.2017 14:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
mac píše:
Ja nerozumiem jednemu, co ta vedie k tomu furt sa porovnavat...

Ja sa neporovnávam, iba som reagoval na tento tvoj výrok:
Citace:
"Ja si myslim, ze ak je niekto v nejakej kategorii vyrazne lepsi od ineho, tak ani v inej kategorii to nebude moc ine a umenie pilotaze naozaj nazavisi od typu modu.."
Tak som uviedol príklad. To je celé.

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zase ty módy...
PříspěvekNapsal: pát 15.12.2017 20:09 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
mac píše:
Napisal som, ze sa ti hadze zle, lebo mas palcovku zavesenu na krku. Proste si ju chyt do ruky a druhou hod lietadlo. F3k-ckari tiez nehadzu s tx zavesenym na krku, lebo to je lepsie..

Souhlas, ale takhle to zvládnu jen u větroňů a nebo hodných letadel. U záletu ani náhodou. A zkoušel jsem lítat palcovku s lítaným kombatem z EPP a byl jsem při nízkých průletech tak o 50-60cm výš, než při řízení s pultu. Prostě palcema nemám tu jistotu v řízení ...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Módy ...
PříspěvekNapsal: sob 16.12.2017 11:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2008
Příspěvky: 2374
Bydliště: Někde na okraji Mléčné dráhy, kousíček za Alfa Centauri. A tam někde je Lounsko
Obrázky: 0
Broboha třináct stránek o módech nemódech. Co tu furt řešíte? Proč se neustále mezi sebou přesvědčujete, že či ono je tím nejlepším a jedinným. V lepším případě v něčem spolu souhlasíte :roll:
Nic není špatně, vše funguje a vše je, jak má být. Jinak by to neexistovalo :idea:

_________________
Co neubrzdíš neukecáš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zase ty módy...
PříspěvekNapsal: sob 16.12.2017 12:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
rampa_mckvak píše:
Broboha třináct stránek o módech nemódech. Co tu furt řešíte? ...:

Nic, prostě jako správní chlapi řešíme strašně důležité otázky všehomíra. Ještě zbývá dořešit otázku mimozemských civilizací, energetickou krizi a vliv rotace měsíce na rezivění zemské osy. Otázka módu je už dávno vyřešena. Jediný, kdo taktně k této otázce mlčí, je ten, kvůli kterému vlákno vzniklo :lol: .

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zase ty módy...
PříspěvekNapsal: sob 16.12.2017 12:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
rampa_mckvak píše:
Broboha třináct stránek o módech nemódech. Co tu furt řešíte? Proč se neustále mezi sebou přesvědčujete, že či ono je tím nejlepším a jedinným. V lepším případě v něčem spolu souhlasíte :roll:
Nic není špatně, vše funguje a vše je, jak má být. Jinak by to neexistovalo :idea:
Proč? Protože je zima a málo se lítá - proto!

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zase ty módy...
PříspěvekNapsal: sob 16.12.2017 12:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
rampa_mckvak píše:
Broboha třináct stránek o módech nemódech.

Mal si potrebu prispieť aj ty? :mrgreen:

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zase ty módy...
PříspěvekNapsal: sob 16.12.2017 14:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2010
Příspěvky: 1657
Bydliště: Praha
Blog: Zobrazit blog (1)
Ja zacal litat mod1. Sem si vsechno nastudoval a prislo mi to jako nejlepsi. Hrozne jsem se trapil. Tak jsem to asi po mesici prepnul na mod2 a zakladni povodeni letadla po obloze jsem umel instantne. Asi ty roky pareni na pocitaci :-)

Na druhou stranu - dnes kdyz zkousim akrobacii, tak mi prijde, ze by se mi hodilo mit oddelene vyskovku a kridylka. Porad si jednim hrabu do druhyho.

Clovek si nevybere.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zase ty módy...
PříspěvekNapsal: sob 16.12.2017 21:52 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
Genagen píše:
Ja zacal litat mod1. Sem si vsechno nastudoval a prislo mi to jako nejlepsi. Hrozne jsem se trapil. Tak jsem to asi po mesici prepnul na mod2 a zakladni povodeni letadla po obloze jsem umel instantne. Asi ty roky pareni na pocitaci :-)
Na druhou stranu - dnes kdyz zkousim akrobacii, tak mi prijde, ze by se mi hodilo mit oddelene vyskovku a kridylka. Porad si jednim hrabu do druhyho.
Clovek si nevybere.

- Toto jsem tu právě taky vzpomínal pro akrobacii - někdo by raději oddělení výškovky od křidýlek a nejsi první, ale vše se dá naučit ...
- To hrabání jednoho do druhého zas řeším z nováčky, ale pokud si stojí za M2, tak jeho volbu respektuji a snažím se pomoc radama ...
- Měl jsem jednoho co taky pařil na PC a na plac přišel automaticky s M2. Éro jsem mu zalítl obrácenou vysílačkou a pak jsem mu už jen mohl radit, nikoliv
osobně pomoc. Ale lítání na počítači ho naučilo si neplést výchylky a dobře reagoval na mé pokyny ...
- Nikdy jsem tu neříkal který Mod je lepší, ale jen jsem konstatoval co se mi na M1 pro mne líbí. Zbytek je každého věc ...
Howgh :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zase ty módy...
PříspěvekNapsal: ned 17.12.2017 13:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2008
Příspěvky: 2374
Bydliště: Někde na okraji Mléčné dráhy, kousíček za Alfa Centauri. A tam někde je Lounsko
Obrázky: 0
DAF: No, já bych ještě vzpomenul tu krizi emigrantů, otázku posmrtného života a v neposlední řadě je-li náboženství potřeba, či nikoliv :mrgreen:
No, snad se tvůrce tohoto vlákna ještě k těmto otázkám vyjádří :lol:

BoŠ: Tak já lítám pořád, když mi oběd ze závodní jídelny nesedne a je jedno jestli je zima, nebo léto :lol:

LV: Ano potřebu jsem měl, a není jedinná :mrgreen:

_________________
Co neubrzdíš neukecáš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zase ty módy...
PříspěvekNapsal: pon 18.12.2017 13:34 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10762
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Genagen píše:
JNa druhou stranu - dnes kdyz zkousim akrobacii, tak mi prijde, ze by se mi hodilo mit oddelene vyskovku a kridylka. Porad si jednim hrabu do druhyho.

Myslím, že pokud vydržíš, tak sklidíš plody výhody M2. Zjistíš, že nejlehčí jsou křidélka, motor. Pak to budeš mít prima rozdělené. Chce to vydržet.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 221 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz