Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Aliexpress - zla volba
PříspěvekNapsal: pát 24.11.2017 7:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.4.2005
Příspěvky: 954
Bydliště: Val.Mez.
Z Ebay chodí od 1 - 3 týdnů, Stalo se mi, že přišla zásilka už za 3 dny. Aliexpres nepoužívám, Banggood cca 3 týdny. Teď mám z Banggoodu objednáno, tak jsem zvědav, kdy to dojde. Freeshiping je prostě pomalý.

_________________
www.rckozmodrom.com


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Aliexpress - zla volba
PříspěvekNapsal: pát 24.11.2017 15:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
jyrry píše:
Jo a navíc nebudeš nabourávat vaši ekonomiku.
8)

Ja ak nieco potrebujem tak to chcem hned a je mi uprdele ze to je 30% drahsie ako v cine. Nepotrebujem usetrit za kazdu cenu a nech to stoji co to stoji. Ak mam na nieco cakat mesiac tak to vlastne nepotrebujem.

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Aliexpress - zla volba
PříspěvekNapsal: pát 24.11.2017 19:35 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6037
Bydliště: Praha ČR
Bohužel to občas není 30%, ale i víc než 100%... Je to jak kdy, něco už se u domácích prodejců najde za férovou cenu, kdy je navýšení o řekněme 25-30%, což respektuji, protože je to v podstatě rozdíl daný DPH a komfort rychlejšího dodání atd. za to stojí.
Občas se ale najdou rozdíly opravdu extrémní, někdy za to u nás nemůžou a je to o "akci" venku, někdy to ale bohužel jistou nenasytností zavání.
Druhá věc pak je, že některé specifické věci jsou u nás na pokraji nedostupnosti a pak zkrátka jiná možnost než zahraničí není.
Prostě to chce brát rozumně a neblbnout ani na jednu stranu, už jsem taky narazil na situaci, že jsem něco automaticky hledal v Číně a nakonec jsem zjistil, že je cena u nás dokonce úplně stejná při nesrovnatelně rychlejším dodání :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Aliexpress - zla volba
PříspěvekNapsal: úte 28.11.2017 21:25 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 24.2.2013
Příspěvky: 305
TomasC píše:
Objednal jsem 7.10. Dnes jsem si to byl vyzvednout na poště, kde to týden leželo. Aniž by se počta uráčila balík pokusit doručit nebo alespoň oznámit.
Doporučuji zkusit poštu.



Nekdy to prijde do 10ti dnu nekdy taky i skoro za ty 2 mesice .... a jednou (z rakouska!!!!) mi prisel balicek toho sameho vyprodeje objednano 2x to same od toho sameho prodejce ebay v rozmezi jednoho dne po7 dnech a ten dalsi az za pul roku kdy uz mi ale ebay vratilo davno pres prodejce penize.... pocitam ze to vsechno zpusobuje ceska posta .... proste kdyz maji moc prace s tuzemskym balikovanim a postovanim tak na to zahranici spolu s celnikama kaslou a nekde to lezi ve sklade nez to odbavi.... takze dalece pred vanocema katastrofa ... kolem letnich prazdnin pohoda 3 tejdny jsou max ....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Aliexpress - zla volba
PříspěvekNapsal: úte 28.11.2017 21:41 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 24.2.2013
Příspěvky: 305
tomashr píše:
Bohužel to občas není 30%, ale i víc než 100%...

... postovne u nas 160 ... cina 0 ...Zajimave ze soukrome vydejny domluvene mezi firmama posilaji za 50 i mene nekdy i zadarmo.... a to nedostavaji dotace jako CeskaPosta ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Aliexpress - zla volba
PříspěvekNapsal: stř 29.11.2017 10:10 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6037
Bydliště: Praha ČR
srabsrab píše:
... postovne u nas 160 ... cina 0 ...Zajimave ze soukrome vydejny domluvene mezi firmama posilaji za 50 i mene nekdy i zadarmo.... a to nedostavaji dotace jako CeskaPosta ...


Zaprvé je celkem bez diskuse, že čína poštovné extrémně dotuje z politických důvodů (kam se na to hrabe CPOST), to zrovna moc k potlesku není.

Zadruhé jsem dost alergický na to, když se do diskusí hází nepříliš pravdivé informace - poštovné 160 korun za normální věci nechce prakticky nikdo, velmi výjimečně se to této částce blíží s dobírkou, ale dobírka jaksi do srovnání se zahraničím nepatří.
Klasické poštovné při jiném způsobu platby dnes běžně padá pod 100 korun (i docela výrazně), nehledě k tomu, že dost často jde už při relativně nízké celkové velikosti objednávky dále dolů či dokonce na nulu, případně jsou k dispozici jiné varianty doručení, které cenu také sníží.

V tomhle fakt problém nevidím, případů, kdy by argumentem proti nákupu v ČR bylo v první řadě poštovné je minimum...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Aliexpress - zla volba
PříspěvekNapsal: čtv 30.11.2017 20:36 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.7.2016
Příspěvky: 280
Bydliště: Brno-venkov, Jih.
K těm dodacím lhůtám bych jen dodal, mrkněte jaký je datum.

_________________
Mavic pro, Funtic 2, Venus 3d pro, Funcub 1400, Flite test mini Arrow, Eachine Fury Wing, ASW 28.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Aliexpress - zla volba
PříspěvekNapsal: ned 07.01.2018 19:58 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.4.2017
Příspěvky: 1030
Bydliště: Napajedla
sky59 píše:
Znova som otvoril issue Aliexpress, prosim o vase skusenosti.

V poslednom obdobi mam s nimi velmi zle skusenosti, hlavne s dodacim casom. Niektore veci pridu aj do 3 tyzdnov a niektore vsak posudte sami:
(vid prilohy)
objednal som 10. 10. 2017
dnes, 22. 11. 2017 je stav taky, ze ak to nepride do 14.12. 2017 az potom sa mozem zacat cudovat a stazovat....

Je toto normalne? 2 mesiace a 2 dni na dodanie tovaru???

Ako sa daju rozpoznat takito predajcovia od tych co to poslu okamzite?

Prosim o zdielanie skusenosti!


Příloha:
objed.png



Příloha:
status.png



No, nebyl bych tak kategorický a určitě bych takto nenazval vlákno.
Aliexpress rozhodně není špatná volba.
Je to něco za něco.
Nakoupil jsem tam skutečně už hoooodně položek, často drobných. A téměř vše mi došlo (počítal jsem i s tím, že něco nedojde).
Jednak si něco "vypůjčí" na trase u nás nejmenovaní pracovníci (to není můj výmysl); pak samozřejmě nelze vyloučit i ztrátu drobného balíčku nebo poškození.
No a termíny?
Ten druhý obrázek ti dává možnost prodloužit ochrannou lhůtu. Pokud balíček nemáš a prošvihneš tento termín, pak se s tebou nemusí nikdo dál bavit. Takže je to naopak - je to pro tvoje dobro.
Většinou je to ale tak, že pokud se ozveš a je to hodně dlouho, nabídnou ti vrácení peněz.
Občas se stane, že ti peníze vrátí a balíček ještě dojde.
Kdysi mi "zapomněli" oznámit balíček - český standart, bohužel.... - a zásilka odešla zpět. Prodejce se zeptal, jestli ji chci (dávno po termínu) a protože jsem chtěl, poslal mi ji bez jakýchkoliv problémů a příplatků znovu.
Mám pocit, že prodejci více než jinde nestojí o negativní reakce, často přikládají lístek (nebo píší v e-mailu), že prosí o 5 hvězdiček a v případě jakýchkoliv problémů žádají o kontaktování s ochotou vše řešit.
No a proč tak dlouhá doba? Jednak byly svátky a pak - znají naše podmínky a "schopnosti" ČP, proto se sichrují dlouhými dodacími lhůtami.
Taky mám "někde" ještě nemálo balíčků, objednaných 11.11., ke kterým jsem dostal avízo, že byly u nás za hranicemi už začátkem prosince....
Vzhledem ke končícím termínům jsem požádal o prodloužení a všichni to prodloužili a někteří ještě s omluvou.
Přitom je běžné, že balíčky nechodí třeba jen po avizovaných (např.) 60 dnech, ale občas i do dvou týdnů - což je bezva, s ohledem na Tomášem uvedených prioritách a tedy nulové přednosti balíčků "free shipping".

Mimochodem - nedávno jsem něco objednal a zaplatil, někdy před devátou večer.
Ve 21:04 mi byla e-mailem potvrzena platba.
Ve 21:58 mi e-mailem oznámili, že zásilka odchází....

Za mě - rozhodně jsem spokojený, respektuji rizika a absenci záruk i termíny; na druhou stranu - bývá k sehnání opravdu hodně, i to o čem jsem ani nevěděl a nehledal bych to. Ceny jsou občas až nesmyslně nízké a koupím třeba to, co se mi sice líbí i u nás, ale co poštovné deklasuje na nepřijatelnou cenu; koupím to jedině pokud objednám více věcí.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz