Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 21.10.2017 22:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
ahoj, něco málo jsem tady dohledal, ale rady z roku 2010 mi nepřijdou uplně aktuální.

jde mi o alespon částečné třeba jen horizontální stabilizování obrazu z kamery umístěné na cyklo helmě-nejspíš nějakým k tomu určeným vhodným programem.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: ned 22.10.2017 9:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2008
Příspěvky: 2374
Bydliště: Někde na okraji Mléčné dráhy, kousíček za Alfa Centauri. A tam někde je Lounsko
Obrázky: 0
Bych řekl, že každý soft to ořeže. Takže za mě osobně nepoužitelný. Pokud jedu na kole, musím s tím počítat, že to nebude jako ze stativu. Toď můj skromný názor.

_________________
Co neubrzdíš neukecáš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 23.10.2017 1:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
rampa_mckvak píše:
Bych řekl, že každý soft to ořeže. Takže za mě osobně nepoužitelný. Pokud jedu na kole, musím s tím počítat, že to nebude jako ze stativu. Toď můj skromný názor.


asi na to opravdu nějak rozumě nevyzraju, přez soft bude asi opravdu problém v tom, že záběr to sice stabilizuje, ale bude cestovat ořez rámečku--alespon taková moje zkušenost z jednoho videa kde jsem kdysi odcvaknul návrh stabilizování na you tube, pokud bych šel a zaplatil nějakou mechanickou stabilizaci na helmu pro kameru, budou to minimálně další gramy na helmě na víc a to je opravdu znát, auto kamerku kterou používám jsem potunil o externí lionku z mobilu cca 20g a už i těch 20g na víc je opravdu na hlavě znát--ono se dá na to zvyknout, ale ta váha navíc zase o to víc hází s helmou a zatím nejsem připravený na to si tu helmu k hlavě přibýt hřebíkama :lol:

no nic. když to rozumě vyřešit nejde, tak hold nejde


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 23.10.2017 5:10 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.6.2007
Příspěvky: 3115
Bydliště: Středočesko, ČR
Obrázky: 0
pořádnou optickou stabilizaci, nebo gimbal softem nenahradíš ...

_________________
Fyziku respektuji, ale nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2018/1139 NE = už nelítám


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 23.10.2017 10:55 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.4.2013
Příspěvky: 28
Bydliště: Město Touškov
Dobrý je sebou vozit slepici :)

https://www.youtube.com/watch?v=_dPlkFPowCc


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 23.10.2017 22:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
kroxigor píše:
pořádnou optickou stabilizaci, nebo gimbal softem nenahradíš ...


možná už vím kde jsem měl zásadní chybku, ten samo domo držák mi v terénu na té helmě kmital, tak jsem to zkusil překopat a uvidím, ale myslím, že ted by se to mohlo trochu zlepšit.

V Megapixel jsem dnes koukal na nějaké gimbály, je to ale veliký , těžký a samozřejmě né za pár korun.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 24.10.2017 7:54 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6020
Bydliště: Praha ČR
kroxigor píše:
pořádnou optickou stabilizaci, nebo gimbal softem nenahradíš ...


Gimbal nenahradíš ani optickou stabilizací, ta řeší vibrace ve smyslu "klepe se to třeba i rychle a silně, ale v celkem malém rozsahu". Nijak moc ale neřeší výkyvy helmy atd.

Software může do jisté míry úspěšně nahradit to, co jsem výše uváděl u optické stabilizace, bude to ale za cenu ořezu, jak zde již padlo.

Poměrně slušně fungují některé novější akční kamery s "digitální stabilizací", ta vychází z toho, že minimálně pro FullHD (u 4k je to horší) není problém mít na čipu opravdu o hodně víc pixelů, než je třeba a pokud mám objektiv s FOV třeba 160st a bude mi stačit snímat 120st, tak může obraz po čipu putovat v docela velkém rozsahu, kdy "správné" místo snímání vybírá kamera podle gyroskopu. Když se to udělá dobře, tak je to optické stabilizaci téměř rovnocenné s výhodou nesrovnatelně vyšší mechanické odolnosti (žádný pohyblivý díl). Ale zase to musí být přímo funkce kamery, pro řešení problému s již zakoupenou kamerou to pepinovi nepomůže.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 24.10.2017 8:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Hlavně je potřeba k takovému účelu používat nějakou (lepší) akční kameru a ne nějakou levnou kameru do auta.
Taky docela nechápu, proč to všechno? Natočit si hodinovou jízdu na kolobrndě a potom si ji doma zase hodinu pouštět? :o

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 24.10.2017 17:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
JosefSvejk píše:
Hlavně je potřeba k takovému účelu používat nějakou (lepší) akční kameru a ne nějakou levnou kameru do auta.
Taky docela nechápu, proč to všechno? Natočit si hodinovou jízdu na kolobrndě a potom si ji doma zase hodinu pouštět? :o


dnes mi synek dal kamerku co kdysi koupil a nevyužívá SJ 4000wifi

https://www.mall.cz/outdoorove-kamery/s ... dwodQmgHdA

ta už nějakou stabilizaci má, ale co jsem zkoušel zatím v reálu,celkově výsledek ale o nic lepší, než z té mé autokamery,navíc mám pocit, že zvuk nahrává docela potichu i když není v pouzdru--to ale pujde určitě dohnat při sestříhávání, jediné plus, líp jde vyřešit uchycení na helmu.

ohledně smyslu toho natáčení---původně jsem si jen chtěl jako vzpomínku natočit jedno video s čubou, nakonec mi ale nepřišlo jako možná blbej nápad když už občas někde na tý koloběžce jezdím točit a sestříhat i nějaké pro koloběžku použitelné trasy, není to zase až tak dlouho, co jsem se snažil dohledat nějaké trasy vhodné pro kolo s přívěsným vozíkem pro dítě a to by se mi právě nějaké takové video bývalo docela hodilo--mít možnost skouknout, kam a kde pak pojedu.

v neposlední řadě--letos mám naježděno po čechách cca přez 2000km a když si mám ty trasy dát nějak zpětně do souvislostí, tak v tom mám už docela bordel, při tom zpracování videa jsem zjistil, že si pak kupodivu pamatuji třeba i názvy ulic, kudy jsem jel, ale hlavně si pak v té zkrácené sestříhané video verzi tím stříháním tu trasu líp zapamatuji pro příště a mám i možnost ty trasy třeba nejdřív pustit manželce,nebo komu koli jinému, aby si sami už vybrali kam a na kterou trasu chtějí jet.

no a uplně na konec, vyplním tím volný čas a není z toho tolik bordelu, jako z broušení balsy :D

Ještě zkusím tu stabilizaci vyřešit přez soft, v Megapixelu mi doporučovali že slušně to umí nějaký program pro meka, kluk nějaký hodně slušný počítač má, tak až na mě bude mít trpělivost a čas, tak bych to výhledově zkusil, ono mě osobně to stabilizování zase až tak netrápí, to já jen spíš řeším, abych to neosmahnul jen z nevědomosti v případě, kdyby bylo nějaké jednoduché řešení, ale pokud je to pořešení roztřeseného obrazu v určitých pasážích problém, no tak to hold bude roztřesené.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 24.10.2017 20:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
tomashr píše:
Gimbal nenahradíš ani optickou stabilizací, ta řeší vibrace ve smyslu "klepe se to třeba i rychle a silně, ale v celkem malém rozsahu". Nijak moc ale neřeší výkyvy helmy atd.

Software může do jisté míry úspěšně nahradit to, co jsem výše uváděl u optické stabilizace, bude to ale za cenu ořezu, jak zde již padlo.

Poměrně slušně fungují některé novější akční kamery s "digitální stabilizací",


ok a díky, s investicema do už slušné kamery poplatné dnešnímu datumu to vidím ale asi takto----prvorozeného syna mám natáčeného na černobílý celuloidový film s kamerou na kličku s pružinou a taky je to dobrý--jasně, tenkrát jsem snil o tom, že jednou bude do té kamery na kličku v čechách i film barevný , nakonec byl, pak bylo i video beta, pak vhs, pak dvd a cd a jiné krámy v kterých se dalo kupovat to top, nejlepší, těch krámu mám plnou pudu a dnes už je to vše uplně k prdu i když to ve své době vyhrávalo veškeré testy testu , teakže jak člověk stárne, už to top nejlepší vidí spíš tak nějak sportovněji a nechá to spíš těm opravdu nadšeným co si myslí, že jako já před lety,že tu každou další přidanou korunu investují do budoucnosti:lol:


Naposledy upravil pepin dne stř 25.10.2017 0:30, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 25.10.2017 0:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
.......omlouvám se, nějak jsem osdeslal nesmysl


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 25.10.2017 16:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.6.2011
Příspěvky: 711
Bydliště: Svitavy a okolí
Mám akční kamerku Sony AZ1 - dnes už je to prehistorický model a po bazarech se dá sehnat okolo 2000 Kč. Má nějakou svojí opticko/elektronickou stabilizaci; Stready...cosi tomu říkají; a mírné hrbolky a vibrace to odfiltruje velice pěkně samo o sobě bez ztráty rozlišení a potom už není třeba další prznění videa v počítači.

A dovolím si jedno upozornění z vlastní zkušenosti: pokud se to s tou stabilizací přežene, tak ten pohyb potom vypadá strašně nepřirozeně a nedá se na to koukat, takže pokud by jsi chtěl stabilizovat video nějaký programem, tak je lépe nějaké ty drncnutí ponechat... :D

_________________
Last one alive, lock the door!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 25.10.2017 20:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
malé zvíře píše:

A dovolím si jedno upozornění z vlastní zkušenosti: pokud se to s tou stabilizací přežene, tak ten pohyb potom vypadá strašně nepřirozeně a nedá se na to koukat, takže pokud by jsi chtěl stabilizovat video nějaký programem, tak je lépe nějaké ty drncnutí ponechat... :D


používám na to stříhání a upravu avidemux a VSDC, nakonec jsem se v tom VSDC kupodivu k té možnosti stabiliování záběru prokopal, ještě zkusím jak píšeš tu stabilizaci pokud to pujde snížit, ale uplně blbý mi to zase nepřijde, nahrál jsem na youtube krátké dvojvideo--bez a s tím stabilizováním.



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 25.10.2017 22:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
snížil jsem teda v nastavení programu tu stabilizaci a přijde mi to v pohodě použitelný.



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 26.10.2017 11:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
ještě bych rád nějak nastavil svýšení výsledné kvality při té upravě stabilizace, ale absolutně netuším kde to nastavit--teda pokud to vubec jde.

Příloha:
IMG_0057.JPG
IMG_0057.JPG
[ 54.24 KiB | Zobrazeno 1241 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz