Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 09.10.2017 23:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
ahoj, rád bych alespon vyzkoušel nějak obejít klasickou asistenční přípomoc ke šlapání standartně snímanou na elektrokolech senzorem na šlapkách.

teoreticky bych si měl vystačit pouze s přípomocí nastavenou tak, aby při jízdě po rovině pomáhala asistence--pohon pouze --ODLEHČIT ELEKTOKOLOBĚŽKU, ale nemusel při tom držet ve stále stejné poloze plynový ovladač--funguje to pak tak, že pohon pouze přikopává--udržuje rychlost navolenou podle polohy plynové páky.

u plynového ovladače píšou---

a) THROTTLE - akcelerátor (černý konektor, 3piny): pro připojení akcelerátoru
červený drát – napájení akcelerátoru (+5V)
zelený drát – výstupní signál akcelerátoru (0 až +5V)
černý drát – zem (GND)

jestli to chápu správně, tak ovládání plynu určuje napětí, od 0 do 5V, tak mě napadlo, jestli by nešlo bud použít nějakou regulaci s potenciometrem, třeba toto:

https://arduino-shop.cz/arduino/1753-li ... gKpsPD_BwE

případně pouze nějaký pevný stabilizátor, který by těch 5V snížil na nižší napětí---to bych snad dokázal změřit, při kolika voltech je ta přípomoc optimální.

pokud by to tak šlo zapojit, tak má představa je taková, že by byla ta přípomoc připojená paralelně s plynovým ovladačem a já bych ji v případě potřeby spínal bud přepínačem, nebo spínačem.

v origo plynovém ovladači je nějaký senzor a z obou stran prstence magnety--jeden magnet se k senzoru přibližuje, druhý vzdaluje a to přidává plyn---mění napětí.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 10.10.2017 12:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
tak v GM mi nadělili nějaký diody a zdá se, že to fachá jak jsem potřeboval, zatím zkusmo, bez zapojeného plynového ovladače, ale asi to bude v pohodě.za sebou cca 6 diod je sice divočina, ale líp to já asi nespáchám a možná nakonec i využiju díky těm diodám možnost volby dvou stupnu, podle toho, jaké a v jakém stavu nabití budou momentálně použité hnací baterie.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz