Pravidla fóra

Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.

Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 02.10.2017 21:15 
Nováček serveru
Nováček serveru

Dobrý den,
zaujala mě myšlenka upravit tento traktůrek http://www.hrackydracek.com/elektricky- ... rveny.html na delkové ovládání. Abych měl traktor plně pod kontrolou když na něm děti jedou.
Zkušenosti s RC modely mám jen malé, nevím jak silné servo na řízení a jaký regulátor výkonu pořídit. Traktor je na 12V, motory tam jsou dva na každé kolo 45W.

PříspěvekNapsal: úte 03.10.2017 0:59 
Mazák
Mazák

Příloha:
Auto BARBI + chata 004 – kopie.JPG
Auto BARBI + chata 004 – kopie.JPG [ 227.9 KiB | Zobrazeno 668 krát ]
Příloha:
Auto BARBI + chata 001 – kopie.JPG
Auto BARBI + chata 001 – kopie.JPG [ 263.23 KiB | Zobrazeno 668 krát ]
Zdravim, nechci ti brát elán, ale řídit "to" plně jako model by nebylo jednoduché, hlavně to řízení směru. Je tam brutálně jednoduchý pákový převod na přední kola, to by se muselo zcela předělat. Řídit rychlost by nebyl problém, reglu na 12 V a spoustu ampér je dost. Já bych viděl spíš cestu řídit, resp. kontrolovat jízdu malého řidiče a zasáhnout jen v případě hrozící kolize - vypnutím pohonu. To by bylo velice jednoduché, do okruhu napájení zařadit relé, nejlépe autorelé, to snese snad 50 A a ovládat jen to. Při vypnutí napájení se motory chovají jako dynamická brzda a v podstatě to nejede (nebo jen velmi těžko)
Co bych ale změnil, je napájení. Baterii 7 Ah bych minimálně zdvojil, nebo použil rovnou sílnější, pokud by se vešla. Zlaté voči, že by auto jezdilo 1 až 2 hodiny s dodávanou baterií 7 Ah. To jsou jednoduché počty.... Sám jsem nedávno řešil zprovoznění podobného vozítka, auto pro Barbií, ale tam jsem jen dodal dvě baterie a ostatní fungovalo. I tak to není na dlouhé ježdění, no záleží hlavně na terénu a rovině...

Ten traktůrek je sice vymazlenej různýma světýlkama a pod. ale pohonné baterie jsou to nejdůležitější, aby to "chvíli" jezdilo.

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: úte 03.10.2017 6:15 
Mazák
Mazák

Tak, práve 2 týždne sme šrotili, čo kúpiť dvom deťom.
Podmienka 4x4 /aby to vytiahlo aj nejaký kopček, prevýšenie, a predsa len 2 x 35W asi moc ťahať nebude/ a pre 2 deti.
Minulý týždeň nám dorazilo toto https://www.jbmodel.sk/elektricke-autic ... ngler-4x4/
Mám to doma aj pofotené, ako je to ovládané a podobne. Je to fakt ináč ako po "modelársky". Pozreli sme všetky autíčka čo v SR a ČR sa predávajú a musím napísať, že údaje sú úplne od buka do buka, myslím, že tento JB model to mal asi najsprávnejšie napísané.
Ale napríklad niektorí udávajú, že to má 3 rýchlosti v pred. Človek by si myslel, že na tej najpomalšej to bude najviac ťahať. Omyl. Na najpomalšej je to najslabšie, lebo fyzicky sa nemení prevodový pomer, takže sa to reguluje iba menším prúdom /alebo napätím/.
"Volantom krúti" buď dieťa - je tam iba taká ohnutá páka, alebo diaľkovo ním krúti motor s prevodovkou.
Ináč ten traktor bol na jednom webe vrátane diaľkového ovládania, ale stál už okolo 200 eur. Všade boli BEZ ovládača ale existuje aj s ovládaním.
Ovládanie je ináč "neproporcionálne", takže iba tlačidlá.
Tiež by sa mi ľúbilo dostať to na i10-ku, ale teraz vidím, že je to takmer nereálne a neriešiteľné, pokiaľ by to človek nechcel úplne celé prerábať.

PříspěvekNapsal: úte 03.10.2017 8:40 
Administrátor serveru
Administrátor serveru

Obrázky: 286
Blog: Zobrazit blog (3)
Doporučuji koupit odrážedlo / kolo 12" /kolo 16" pro dítě a koloběžku pro tátu. Nedávno jsem to pořizoval a docela jsem se vyřádil s výběrem, tak mohu případně předat info.

V autíčku jsme se svezli, ale docela nuda.

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: úte 03.10.2017 8:45 
Mazák
Mazák

Kolo 20 sme kupovali na jar.

PříspěvekNapsal: úte 03.10.2017 9:39 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Obrázky: 1
Já jsem koupil klukovi tohoto teréňáčka a je celkem spokojenej...

Přílohy:
IMG_20170511_153632.jpg
IMG_20170511_153632.jpg [ 35.83 KiB | Zobrazeno 448 krát ]
 Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: úte 03.10.2017 9:40 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

... pardon, to jsem se překlik, tohodle:

Přílohy:
jeep.jpg
jeep.jpg [ 46.93 KiB | Zobrazeno 445 krát ]
 Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: úte 03.10.2017 9:42 
Mazák
Mazák

Toho sme mali na muške, má udané 4x45W, akurát že má dĺžku cca 120 cm, ale ak by henten môj posledný kus vypredali, tak ideme do hentoho.
PS: predáva sa pod označením S3288

PříspěvekNapsal: úte 03.10.2017 9:48 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Tento byl z Aukra pod označením Jeep Raptor, výdrž kolem hodiny, vyjede skoro všechno - potřebovali jsme to kvůli naší hrbolaté zahradě ve svahu, nejradši má kluk vyjížďky do lesa. Ještě mu příští rok k tomu vyrobím přívěs, ať si může auto odpracovat...

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: úte 03.10.2017 9:49 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Oblast použití těchto hraček je velice omezená, nesmí se od toho moc očekávat. Pokud k tomu ještě přidám fakt, že dítě není schopné podobné vozidlo ovládat, přidá to víc starostí než užitku. Pokud elektro vozítko, doporučuji už věc, která funguje. například: https://www.minibike-shop.cz/654-detska-ctyrkolka-eco-hummer-800w.html . Zde už dítě ale musí malinko myslet a mít k tomu vlohy.