Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Servo plynu - "tropikalizace"
PříspěvekNapsal: úte 22.05.2018 12:45 
Mazák
Mazák

Registrován: 21.9.2015
Příspěvky: 991
staci akekolvek servo s kovovymi prevodmi "tropikalizovat" a vydrzi...

ja som servo otvoril a vsetko co sa nema hybat som este prilepil s Loctite, a co bola dutina aj tam som nalial Loctite :) (hlavne motorcek a plosny spoj)

bez problemov funguje obycajne servo takto upravene umiestnene medzi motorovym drziakom na 5tich vrstvach obojstrannej lepiacej pasky (total asi 6mm - antivibracne
zbytocne opatrenie :)

a beha aj na 5x NiCd (cca 7V) a nema problem, uz ma odlietane 50minut plus niekolko hodin na zemi, vsak plyn nepotrebuje ziaden vykon, ziadnu silu


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Servo plynu - benzín 30 ccm
PříspěvekNapsal: úte 22.05.2018 13:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Čo si predstavujete pod takým "tropikalizovat".

P.S. Tady je řeč o benziňáku 30ccm.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Servo plynu - benzín 30 ccm
PříspěvekNapsal: úte 22.05.2018 17:51 
Mazák
Mazák

Registrován: 21.9.2015
Příspěvky: 991
To je technicky nazov urobit nieco odolnejsie trebars aj z niecoho obycajneho

Ja mam mikroservo medzi drzizkmi motora 2.5ccm a na plyn ide len tiahlo asi 3cm
dlhe= ziadne trenie, ziadne hysterezie...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Servo plynu - benzín 30 ccm
PříspěvekNapsal: stř 23.05.2018 5:35 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.1.2013
Příspěvky: 1166
sky59 píše:
To je technicky nazov urobit nieco odolnejsie trebars aj z niecoho obycajneho

Ja mam mikroservo medzi drzizkmi motora 2.5ccm a na plyn ide len tiahlo asi 3cm
dlhe= ziadne trenie, ziadne hysterezie...

Dle normy je tropikalizace "konstrukční a technologická úprava se zřetelem na odolnost proti vlivům tropického klimatu" (tj. např. zajištění výrobku aby prošel KTG zkouškou pro tropy). Nalítím 8O loctite do serva se to fakt zajistit nedá, navíc zjevně v tomto případě o žádnou "tropikalizaci" nejde (mj. mi i uniká souvislost mezi tím, že servo odchází tím, že dojede na mechanický doraz a jeho KTG (x) odolností).
Obvykle je nejlepším řešením toho, že servo odchází, protože natvrdo dojíždí na mechanický doraz, udělat náhon pořádně - nemít ho zprasený :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Servo plynu - benzín 30 ccm
PříspěvekNapsal: stř 23.05.2018 8:22 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10762
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Známým příkladem tropic úpravy je přidání filtrů na stíhací stroje nad Afrikou.

Nahoře trup běžného Spitfire, dole s přidaným filtrem v úpravě tropic.
Příloha:
5side.gif
5side.gif
[ 79.21 KiB | Zobrazeno 1147 krát ]



Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Servo plynu - benzín 30 ccm
PříspěvekNapsal: stř 23.05.2018 8:36 
Mazák
Mazák

Registrován: 21.9.2015
Příspěvky: 991
MPml píše:
Nalítím 8O loctite do serva se to fakt zajistit nedá, navíc zjevně v tomto případě o žádnou "tropikalizaci" nejde (mj. mi i uniká souvislost mezi tím, že servo odchází tím, že dojede na mechanický doraz a jeho KTG (x) odolností).


pisal som "tropikalizaciu" a nie tropikalizaciu.. :)

ak mi nejake servo odislo, tak to bolo zatial vzdy len koli tomu ze sa vysunul motorcek zo zaberu na dalsie koliecka pri pade a naraze na zem, vacsinou su len zacvaknute v umelej hmote, tato moja popisovana "tropikalizacia" :) zabezpecila neporovnatelne vyssiu mechanicku odolnost, kedye sa jedna o nerozoberatelne zariadenie (EPP+glow) radsej som to takto poistil, bol by problem menit toto mikroservo, tym ze ma iba tiahlo nevyvija ziadnu silu, samozrejme nejde na mechanicke dorazy, ani pri plnom otvorenom plyne, nechavam asi 0.5mm rezervu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Servo plynu - benzín 30 ccm
PříspěvekNapsal: stř 23.05.2018 9:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
MPml a TomasC, díky za vysvětlení. Už mi ten výraz dává smysl a je i logický. Narozdíl od té úpravy kterou sky59 popisuje. Za celý život jsem se s tím výrazem nesetkal. :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Servo plynu - benzín 30 ccm
PříspěvekNapsal: stř 23.05.2018 9:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
Ono prichadzaju tropicke teploty... :mrgreen:

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Servo plynu - benzín 30 ccm
PříspěvekNapsal: stř 23.05.2018 9:58 
Mazák
Mazák

Registrován: 21.9.2015
Příspěvky: 991
Lark píše:
MPml a TomasC, díky za vysvětlení. Už mi ten výraz dává smysl a je i logický. Narozdíl od té úpravy kterou sky59 popisuje. Za celý život jsem se s tím výrazem nesetkal. :D


podla teba pridane filtre nemaju nic spolocne s tropikalizacoiu, vsak sa nejedna o zvysenu teplotu ani vlhkost, ale iba o obycajny mechanicky prach :) = zvysenie mechanickej odolnosti


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Servo plynu - benzín 30 ccm
PříspěvekNapsal: stř 23.05.2018 10:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
O žádných filtrech jsem nic nepsal, ale přesto nevím proč by se tropikalizace neměla týkat i filtrů. Může se týkat i zvětšení chladičů a podobně. Ta tvoje úprava je ale spíš zpevnění, ale taky může navíc způsobit horší chlazení, jak motorku, tak elektroniky. To už jsme ale trochu mimo vlákno. Šikovné řešení pro servo plynu na benziňáku má RCmodely tady: http://www.rcmania.cz/viewtopic.php?f=120&t=81333&view=unread#p1412342


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Servo plynu - benzín 30 ccm
PříspěvekNapsal: stř 23.05.2018 12:29 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 10.1.2009
Příspěvky: 231
Bydliště: Liberec
Obrázky: 1
Zajímavý jak se člověk dostane od serva plynu rc modelu až k montování vzduchových filtrů nad pouštní oblastí :D. každopádně stačí HS322,HS422 apod prostě servo standartní velikosti jen je dobré prodloužit páku klapky na karburátoru jak tu někdo psal (třeba tím kuprákem) chod klapky je krátký oproti servu na 100% tak bys pak musel snižovat výchylku čímž snížíš přesnost a relativně i sílu serva, ale ani tak to není nic hroznýho a dá se normálně fungovat. Moc nechápu významu kovových převodů na servu pro motor. za předpokladu že máš dobře udělaný táhlo montáž motoru a serva je to "neposratelný"

Jediný plynový servo co sem zatím vydel mrtvý bylo proto že se kamarádovi urval motor a držel na jednom šroubku a servu s letadlem ještě 30min lítal na plnej plyn než došel benzín.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Servo plynu - benzín 30 ccm
PříspěvekNapsal: stř 23.05.2018 12:43 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 10.1.2009
Příspěvky: 231
Bydliště: Liberec
Obrázky: 1
Lark píše:
MPml a TomasC, díky za vysvětlení. Už mi ten výraz dává smysl a je i logický. Narozdíl od té úpravy kterou sky59 popisuje. Za celý život jsem se s tím výrazem nesetkal. :D


Já taky ne a ani google toho moc nenabídl :D možná proto že žijeme v čechách a ty sou od tropů celkem daleko :)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Servo plynu - benzín 30 ccm
PříspěvekNapsal: stř 23.05.2018 12:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Na tom tvém příkladu jsem si uvědomil, že to tlačné přidávání plynu má při tom uvolnění motoru vlastně výhodu, protože by motor nejspíš chcípnul. Ono je ale výhodnější mít možnost chcípnout motor vypnutím zapalování z vysílače. :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Servo plynu - benzín 30 ccm
PříspěvekNapsal: stř 23.05.2018 13:15 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 10.1.2009
Příspěvky: 231
Bydliště: Liberec
Obrázky: 1
on to byl ale 4T žhavík tam to nechcípneš :D . nevím jak to myslíš třeba moje dle20 má páku tak že když taháš za táhlo smerem dozadu od motoru tak plyn přidává takže když se ti uvolní a pohne se dopředu tak jedeš plnej :D tuším že ZDZ 40 to má taky tak ale to si nejsem na 100%jistej ten sem dával do era před 3mi roky


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Servo plynu - benzín 30 ccm
PříspěvekNapsal: stř 23.05.2018 13:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
No u žhavíku je to jasné. Já mám ale dojem, že tohle vlákno je o benziňáku se zapalováním a karburátor na ROTO 35Vi má právě tu páku plynu obráceně, takže se přidává tlačením. Samozřejmě se to ale dá předělat, ale mě to tak vyhovuje.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: kocour a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz