Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Pozor na labutě
PříspěvekNapsal: pát 11.08.2017 12:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2008
Příspěvky: 1351
Bydliště: Praha
Příloha:
Rekonstrukce dokončení 051.JPG
Rekonstrukce dokončení 051.JPG
[ 101.6 KiB | Zobrazeno 1936 krát ]

Příloha:
Rekonstrukce dokončení 037.JPG
Rekonstrukce dokončení 037.JPG
[ 128.42 KiB | Zobrazeno 1936 krát ]

Příloha:
Rekonstrukce dokončení 043.JPG
Rekonstrukce dokončení 043.JPG
[ 418.36 KiB | Zobrazeno 1936 krát ]

Zdravim přátelé,

ve čtvrtek t.m. jsem si vyšel na druhou jízdu po rekonstrukci lodě, hlídkový člun 140 cm délky, dva motory "600" napájení

2x Li-Po 11,1 V / á 5000 mAh. V první jízdě v úterý perfektní poježdění. Max. rychlost značná, vše v pohodě až na silný vítr...

Ve čtvrtek klidné počasí, hladina jak zrcadlo. Lod šla na vodu.... nedaleko, tak 50m se pohyboval párek labutí s mladejma :-(

Nevěnoval jsem jim pozornost, byly tam i ve čtvrtek, ale asi k vůli tomu větru byly zalezlé na druhém konci. Zvolna jsem vyjel asi

deset metrů od sebe a pomalu se otáčím.... a ta husa se dala na cestu k lodi. To jsem ještě doufal, že nebude problém. Zastavil jsem lod

a ta mrcha připlavala až na dotek... to už jsem trochu znejistěl... pomalu jsem zkoušel odplout...začala hejkat a zatím mírně plácat křídlama.

Chtěl jsem tedy rychle odjet, ale šla se mnou... při tom jsem se už stáčel od břehu, tak jsem dal plnej plyn a plnou otočku zpátky ke břehu.

To jsem asi neměl dělat. Jednak se lod naklonila skoro o 90 stupňu (skoro) ale ta husa roztáhla ty plácačky asi 3 metry a začala plácat

kolem sebe a lod měla v podstatě ve spárech... no smetla mi zadní nástavbu způsobem, že to vytrhla i s kusem paluby, jak to bylo přišroubované

k ní. Urvala i kus zábradlí na lodi, co bylo ze struny 0,8 mm, ten stožár na vlajku byl vetknutý přímo do zesíleného konce lodi, tak to vyrvala

taky celé. Naštěstí rádio šlo, tak jsem se nějak vymanil a ke břehu, tam už za ní nešla. No odehrálo se to rychle, bohužel jsem ještě nenatáčel,

bylo by to na "budu na Primě" V lodi bylo asi 2 litry vody, ale po vyčerpání a vysušení vše funguje, tak zbývá jen dodělat znovu ten konec lodi.

Ještě že nesmetla tu hlavní nástavbu, to by bylo horší....

Tak bacha na labutě :-)

ps - ještě mám jednu zkušenost, elektrickou, ale to dám do vlákna o baterkách vs. napájení zařízení v lodi. ........ Kabel 0,15 mm2 snese všechno .....


Naposledy upravil rakos dne pát 11.08.2017 15:18, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Pozor na labutě
PříspěvekNapsal: pát 11.08.2017 12:49 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 10.11.2013
Příspěvky: 54
Bydliště: Praha 10
Obrázky: 5
Chtělo by to lodní sirénu to by ji treba vyplašilo

_________________
když už člověk letí tak má koukat aby letěl a když kouká aby letěl tak má letět s tím s čím umí


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pozor na labutě
PříspěvekNapsal: pát 11.08.2017 13:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2008
Příspěvky: 1351
Bydliště: Praha
to samojed3 - no na druhé ještě větší lodi ji mám, velké repro a zesík 20 W - tak budu připravenej :-)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pozor na labutě
PříspěvekNapsal: pát 11.08.2017 13:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.1.2007
Příspěvky: 4172
Bydliště: KLADNO
Obrázky: 1
samojed3 píše:
Chtělo by to lodní sirénu to by ji treba vyplašilo
tomu nevěř, já to řešil odplutím a pak rychlou jízdou proti labuti-to fungovalo a rybáři byli najednou s modelářem kamarádi

_________________
Pravda začíná tam kde končí signál České televize.
Nevěřím ničemu, co vláda říká.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pozor na labutě
PříspěvekNapsal: pát 11.08.2017 16:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2008
Příspěvky: 1351
Bydliště: Praha
to corsair - no možná to budu muset příště taky tak zkusit - nehodlám měnit rybník kvůli těm ptákum :-) ale bojim bojim .... :D


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pozor na labutě
PříspěvekNapsal: pát 11.08.2017 17:34 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 15.12.2013
Příspěvky: 71
Bydliště: ROSICE , čR
A nebo funkční kanón. :D

_________________
Taranis , Stinger,Phoenix 2000, Marabu XL,Hotwing ,Algol , Phantom 300, Twinstar


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pozor na labutě
PříspěvekNapsal: pát 11.08.2017 20:17 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 30.6.2011
Příspěvky: 168
Bydliště: KrPole
To jsem si tak jednou lítal s Iconem A5 a z druhé strany rybníka připlulo hejno labutí a dívaly se na kokurenci. A při dalším letu mi asi 5 labutí překřížilo dráhu letu. Letěly zezadu, takže jsem o nich nevěděl a jedna musela udělat pěkně ostrý úhybný manévr. Ale nebyly tam mladý, takže v pohodě.


Přílohy:
DSC_0995.JPG
DSC_0995.JPG
[ 70.94 KiB | Zobrazeno 1737 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pozor na labutě
PříspěvekNapsal: pát 11.08.2017 20:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2008
Příspěvky: 1351
Bydliště: Praha
to fireball - no potom jsem tam mluvil s několika letci, co poletovali kousek dál, a jeden vyprávěl jak tam létal s hydroplánem, a jak byl ještě na hladině tak ta jedna labut na něj udělala nálet a sedla si přímo na letadlo, zlomené křídlo a další škody (tada na letadle. labuti nic nebylo - mrše) :-(


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pozor na labutě
PříspěvekNapsal: sob 12.08.2017 10:18 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7415
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Labuťák primárně chrání teritorium labutího páru. Jsou místa s labutími jedinci pověstnými svou agresivitou.
Případný útok může být i pro člověka dost nebezpečný.
Labutě hned útočí, klidně vás mohou omráčit
"...Labuťáci zvednou křídla, rozjedou se po vodě jako motorový člun, chytí cizí labuť za krk a začnou ji topit
nebo do ní bušit křídly. Před pětadvaceti lety jsem z neznalosti vypustil labuť v Bystrci u mostu. Nakonec jsem
musel do vody, jinak by ji utopili. Labutě umí dát pěknou ránu. Na kloubech v křídlech mají pevné kostěné
výčnělky, a když vás klepnou do hlavy, může vás to omráčit. Při odchytu labutí si musí dávat lidé pozor, protože
jdou hned do útoku..."
pozor na labute: Keď sa rozzúria, zaútočia aj bez príčiny
kačeny se snažily odehnat labuť od mláďat - což se ale nezdařilo - útokům pak zabránil přispěchavší člověk
Swan attacks. Man dives in Barnes Pond
I když těch vyloženě agresivních labutí není mnoho, je lépe držet se od nich dál


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pozor na labutě
PříspěvekNapsal: sob 12.08.2017 22:32 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 30.6.2011
Příspěvky: 168
Bydliště: KrPole
Před mnoha lety jsem zažil útok naštvanýho labuťáka, hlídal si mladý a my si dovolili proplout kolem na kánoi. Šel z něj hodně strach. Ale nakonec včas zabrzdil, takže nás jen namočil. Je potřeba dávat bacha a respektovat je. A pokud to jde, zbytečně neprovokovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pozor na labutě
PříspěvekNapsal: sob 12.08.2017 22:46 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 30.6.2011
Příspěvky: 168
Bydliště: KrPole
A ještě jeden letošní zážitek s labutěma, jeli jsme s chotí na kolech, po hrázi mezi dvouma rybnníkama, a v cestě labutí rodinka taťka na jedné straně cesty, mamka s mladejma na druhé. A my jsme potřebovali projet mezi... Nakonec se to za velkého syčení velkých i malých povedlo i manželce. Ale strach z nich šel.


Přílohy:
DSC_0909.JPG
DSC_0909.JPG
[ 165.38 KiB | Zobrazeno 1515 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pozor na labutě
PříspěvekNapsal: sob 12.08.2017 22:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
fireball píše:
Před mnoha lety jsem zažil útok naštvanýho labuťáka, hlídal si mladý a my si dovolili proplout kolem na kánoi. Šel z něj hodně strach. Ale nakonec včas zabrzdil, takže nás jen namočil. Je potřeba dávat bacha a respektovat je. A pokud to jde, zbytečně neprovokovat.


to si z toho vyšel dobře--Lužnice, labut s mládatama, vzletěla a kámoše na kánoi nabrala v letu křídlem, měl z toho docela slušnou modřinu a ještě pěknej kus nás ta labut hnala po proudu pryč.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pozor na labutě
PříspěvekNapsal: ned 13.08.2017 8:07 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7415
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Jak se pozná (v páru) pan "Labuťák" od paní "Labuťové" ?
==edit02 Jiná BÍLA LABUŤ z Velké země Белый лебедь(White swan, Tupolev Tu-160(V kódu NATO "Blackjack")
Wladimir Putin fliegt den größten strategischen Bomber der Welt TU-160
plán RC modelu TU-160 blackjack


Naposledy upravil guchar dne ned 13.08.2017 9:01, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pozor na labutě
PříspěvekNapsal: ned 13.08.2017 8:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
podle většího výčnělku nad zobákem.
mě se kdysi při přemístovacím odchytu poštěstilo odjet na rozzuřeném samci až do vody..... Naštval se když jsme mu chytali mladý a starou, byl zabandážován do látkového obilného pytle ale stejně dokázal roztrhnout ho a vysunout nohy, já na něm byl obkročmo protože jsem mu držel krk a zobák, když ale viděl co se děje na vodě, zvedl mě (tenkrát jsem měl ještě hubenou 55kg vážící postavu) a po šikmém břehu jsem na něm odcválal jak na pštrosovi...... Bohužel kamery v 80 letech ještě běžné nebyly..... :roll: :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pozor na labutě
PříspěvekNapsal: stř 30.08.2017 12:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2008
Příspěvky: 1351
Bydliště: Praha
Příloha:
Labutě 005.JPG
Labutě 005.JPG
[ 75.4 KiB | Zobrazeno 1248 krát ]

Příloha:
Labutě 001.JPG
Labutě 001.JPG
[ 120.35 KiB | Zobrazeno 1251 krát ]

Příloha:
Labutě 002.JPG
Labutě 002.JPG
[ 125.12 KiB | Zobrazeno 1251 krát ]



...Prostě pro tentoktát musíme dát přednost labutím :(

...a konečně na ústupu...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz