Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 53 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jak najít SD kartu?
PříspěvekNapsal: čtv 18.05.2017 19:48 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2013
Příspěvky: 557
Bydliště: Praha 8 , ČR
Obrázky: 2
Taky jsem to teď zkusil a taky nic. Bohužel....

_________________
Futaby T14SG, T9CP+Duplex, FC16+FrSky
už jen elektry, LMS Beckov


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak najít SD kartu?
PříspěvekNapsal: čtv 18.05.2017 22:25 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7415
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Před lety (neměl dual SIM mobil) potřeboval známý prohodit SIM_ky v mobilu.
Místnost asi 9 m2, podlaha hladké dlaždičky. Při výměně mu mobil vyklouzl. Dopadem na zem se rozskočil.
Ve zvednutém mobilu se SIM nenacházela. Musela vystřelit. (Před tím s ním volal do sítě jiného operátora.)
NAVŽDY ZMIZELA v černé díře, a nikdy se nenašla.
Snad asistenční pes. Nebo čuník cvičený na lanýže, a přeškolený na elektroniku.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak najít SD kartu?
PříspěvekNapsal: čtv 18.05.2017 22:50 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 4.2.2015
Příspěvky: 155
Bydliště: Praha 15
Já bych zkusil nějakej silnej neodym magnet, myslím si, že by to s tou kartou nemělo nic udělat (ani s daty). Jinak upřímnou soustrast, já nenašel ani Lipolku, který dopadla do relativně nízké trávy kousek ode mě... prostě zmizela :D Nebo mám takovou malou černou kamerku, kterou když sundávám z letadla, tak mi občas vypadne na zem a kolikrát už jsem jí hledal i půl hodiny :D

_________________
Sbach, Solo Sport (žhav. 7,5ccm), F-35 (dmych. 64mm), TORO 900 (+FPV), Duet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak najít SD kartu?
PříspěvekNapsal: čtv 18.05.2017 22:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Potkan píše:
Já bych zkusil nějakej silnej neodym magnet, myslím si, že by to s tou kartou nemělo nic udělat (ani s daty)...

8O Než poradíš takovou blbost, tak si to napřed vyzkoušej. V SD kartě nic feromagnetického není a hodně silné magnetické pole nevím jestli by data nepoškodilo. Rozhodně to nedoporučujou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak najít SD kartu?
PříspěvekNapsal: pát 19.05.2017 7:45 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
guchar píše:
Před lety (neměl dual SIM mobil) potřeboval známý prohodit SIM_ky v mobilu.
Místnost asi 9 m2, podlaha hladké dlaždičky. Při výměně mu mobil vyklouzl. Dopadem na zem se rozskočil.
Ve zvednutém mobilu se SIM nenacházela. Musela vystřelit. (Před tím s ním volal do sítě jiného operátora.)
NAVŽDY ZMIZELA v černé díře, a nikdy se nenašla.
Snad asistenční pes. Nebo čuník cvičený na lanýže, a přeškolený na elektroniku.


Podobná situace, tak před 35 lety. Občas jsem rozebíral programovatelnou kalkulačku TI-57, tehdejší výkřik techniky a neuvěřitelná vzácnost. Rozebíral jsem ji jen proto, abych demonstroval, že je uvnitř totálně prázdná - accu, klávesnice, destička displeje s jedním švábem, hotovo. Ukazoval jsem to na kolejích v pokoji spolužáka. Ten zvednul přední kryt a začala se mu z něj sypat tlačítka. Aby je zachytil, tak s tím mávnul. Výsledek se dostavil - rozhodil je po celém pokoji, plocha tak 2,5x5 m. Začali jsme sbírat. Plastové kostičky cca. 6x4x3 mm. Jedno tlačítko chybělo. Ani důkladnější prohlídka nic nenašla. Tak jsme odstartovali filcunk, na jaký se nezmůžou ani v kriminále. Všechen nábytek na jednu stranu, postele na výšku opřít o zeď , stripýz, prohledat oblečení, pak prohledat uvolněnou podlahu, parapety, všechno. Na linoleu nic. Pak jsme postupně přenášeli věci z jedné strany na druhou. Od kapesníku až po nábytek. Prohlédnout, vytřepat, zkontrolovat každou skulinu. Po asi třech hodinách bylo vše zpět na svých místech, prohlédnuto skoro lupou. Jediná věc, která na svém místě nebyla, bylo to inkriminované tlačítko. Nezbylo, než namyslet postup, jak některé zaformovat a nové odlít z epoxydu, což by ovšem vypadalo hnusně. Původce atentátu seděl na stole a tvářil se zkoušeně. Pak zoufale rozhodil rukama a plácnul se po nohách, že je mu to hrozně líto. Kua, co to je! vystartoval a začal promakávat lampas na teplákách. Bylo tam! Lampas měl na boku stehna kousek odpáraný a tlačítko tam zapadlo jako do kapsy. Jak se postavil tak sjelo dolů někde ke kolenu a tam ho samozřejmě nikdo nehledal. Neuvěřitelná náhoda, že tam zapadlo a ještě neuvěřitelnější, že jsme ho fakt našli! Přitom ani to tak důkladné hledání nezabralo...

Naopak, kámoš lítal s dvojplošníkem Racek na 6,5 motor. Dělal kraviny a najednou konec, éro přestalo poslouchat. Ani ťuk. Nabralo kurs k zeměkouli a asi 200m daleko se rozstříklo o zem na padrť, včetně motoru. Asi ve dvou třetinách cesty k troskám se pilot zarazil. Na něco šlápnul. Kua! Moje baterky! Dvojplošník měl otevřený kokpit a blbě zajištěné baterky. Ty se při blbnutí vyrvaly a model za letu opustily. Tudíž ještě před průzkumem trosek bylo naprosto jasno proč ta kraksna byla.

Náhoda je neuvěřitelná svině. Někdy náhodou něco ztratíš tak, že konec. Jindy náhodou najdeš něco, co jsi ještě ani hledat nezačal.

Žena před desítkami let dostala od svojí matky zlatý řetízek. Nad ránem jsme přišli z plesu, hadry a všechno naházela na hromadu a šli jsme do brlohu. O pár dnů později si všimla, že řetízek nevisí tam, kde vždycky. Tutově ví, že si jej z krku sundávala, kdyby nebyl všimla by jsi. No, už jsme ho doma nenašli. Možná zapadl do něčeho, co už dávno není, možná odtekl z pračky, možná ho někde sežral vysavač. Zkrátka není. Tchyně se ještě po desítkách let vyptávala, co řetízek. Samo, v pohodě, visí na háčku, beru si ho na oslavy... Do smrti se nedozvěděla, že obratem zmizel.

Přeju úspěch v hledání, ale bohužel to vidím na tu třetí variantu. S tím se musí počítat. Pak už může být jen příjemně překvapen...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak najít SD kartu?
PříspěvekNapsal: pát 19.05.2017 8:20 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 20.1.2012
Příspěvky: 354
Pokud tam nejsou nejaka data, bez kterych nemuzes zit tak ok, v opacnem pripade, pri cenach karet je jakakoliv prace s hledanim jen mrhani casu a defuckto i prostredku... Pri tech drobnych, co za to chtej ani nema cenu zamackavat slzu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak najít SD kartu?
PříspěvekNapsal: pát 19.05.2017 8:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
Detektor kovů to samozřejmě nenajde ale existuje metoda na vyhledávání polovodičových přechodů. Vf signál vybudí polovodič, ten ho začne usměrňovat, průběh se zkreslí a vytvoří harmonické kmitočty. Ty potom zachytí přijímač. SD karta obsahuje několik miliard tranzistorů. Dokázal bych to vyrobit ale kvůli jedné kartě se mi nechce. Dá se to i koupit: http://www.goldsilver.cz/detektor-nelin ... -prechodu/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak najít SD kartu?
PříspěvekNapsal: pát 19.05.2017 9:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2007
Příspěvky: 5413
Bydliště: Praha
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (3)
To je mazec. To by bylo super. To by bylo dobré půjčit.
Kupovat to kvůli jedné kartě je zbytečné. Výroba by asi taky byla neůměrná vzhledem k ceně karty.
Jinak jednou jsem už sd kartu hledal. Nechtěl bych si to zopakovat.
4hod a nůžtičky z autolékárny :D
Do toho už nejdu :)
Dnes to tam proletim s velkýma nůžkama.
Ale asi se tím víc zabývat nebudu.


Přílohy:
IMG_0081.PNG
IMG_0081.PNG
[ 785.07 KiB | Zobrazeno 827 krát ]

IMG_0082.PNG
IMG_0082.PNG
[ 827.81 KiB | Zobrazeno 827 krát ]


_________________
Nikdy nikomu nevěř, pak budeš věřit všem stejně....
Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak najít SD kartu?
PříspěvekNapsal: pát 19.05.2017 10:25 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.3.2012
Příspěvky: 2716
Bydliště: Ústí nad Labem
Dejfak píše:
Dnes to tam proletim s velkýma nůžkama.
Hlavně aby Tě nepředešli kaňouři...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak najít SD kartu?
PříspěvekNapsal: pát 19.05.2017 11:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Jestli jsi to už prohledával, tak podle těch fotek je nejspíš i zašlápnutá do hlíny, takže asi jedině ten detektor polovodičů. Předpokládám, že na ní byly jen záběry z jednoho dne, tak si kup novou kartu a holt si to proletíš znova.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak najít SD kartu?
PříspěvekNapsal: pát 19.05.2017 11:38 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 8.10.2016
Příspěvky: 2
Bydliště: Brno
Lark píše:
8O Než poradíš takovou blbost, tak si to napřed vyzkoušej. V SD kartě nic feromagnetického není a hodně silné magnetické pole nevím jestli by data nepoškodilo. Rozhodně to nedoporučujou.


Teď jsem zkusil Micro SDHC Kingston 16 GB Class 10 a magnet z HDD. Subjektivně byla působící síla menší než třeba u kancelářské svorky, ale karta se přitáhla a data se nepoškodila.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak najít SD kartu?
PříspěvekNapsal: pát 19.05.2017 12:04 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
Lark píše:
8O Než poradíš takovou blbost, tak si to napřed vyzkoušej. V SD kartě nic feromagnetického není a hodně silné magnetické pole nevím jestli by data nepoškodilo. Rozhodně to nedoporučujou.


Karta na malém neodymu drží.. Co se týče SD karty, magnetu a poškození dat tak je to samozřejmě nesmysl už z principu fungování FLASH paměti.. Jinak třeba Samsung garantuje odolnost do 15,000 gauss a dokonce ani X-ray záření do hodnoty 50R data nijak nepoškodí..

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak najít SD kartu?
PříspěvekNapsal: pát 19.05.2017 13:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
S tím magnetem je to asi u každé karty jiné, ale nějak si nedokážu představit co by v ní mohlo být ze železa, nebo nějakého feritu. Leda že by některé měly nějaký stínicí kryt. Mám tu dvě vadné micro-SD a obě jsou na silný neodym naprosto netečné. O té možnosti poškození jsem psal, jen to co se u některých karet a flashek píše.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak najít SD kartu?
PříspěvekNapsal: pát 19.05.2017 13:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
Kdyby to byla tady ta s wifinou tak by se ozvala sama. http://www.ebay.com/itm/TOSHIBA-16GB-16G-16-G-GB-SDHC-FLASHAIR-WIFI-CLASS-10-SD-HC-WIRELESS-MEMORY-CARD-/271300370250?hash=item3f2ac31f4a:g:QecAAOSweW5Vd~CK
Vlastně neozvala, neměla by baterku. Ale až ztratíte celou kameru tak se to využije. :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak najít SD kartu?
PříspěvekNapsal: pát 19.05.2017 14:51 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 14.12.2009
Příspěvky: 856
Neztracej naději. Minulý víkend jsem narknul děti, že mi ztatily M6 matku v trávě a za 10 minut našly jinou matku přinesly.

Dopurucuji po vyčerpání všech možností namotivovat děti do 10ti let, které mají dobře oci....


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 53 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz