Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 25.04.2017 19:01 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2003
Příspěvky: 1696
Bydliště: Jaroměř, ČR
Obrázky: 0
pepin píše:



jediný zpusob, jak by to šlo asi vyřešit, přiřadit na trvalo nějaký odpor při kterém by neklesnul odběr pod určitou minimální hodnotu, to by určitě fungovalo a i kdyby se zapomělo ho po použití vypnout, powerbanka by se stejně po vybití na minimální napětí vypnula sama. automaticky


Dva dny jsem se pokoušel přijít na něco, co by Powerbanku udrželo zapnutou, kromě toho, že se z ní bude odebírat nějaký (byť minimální) proud. Spolehlivě a opakovatelně nefunguje nic ani na jedné, nejspolehlivější jsou dvě LEDkdy na USB kabelu, které jsem kdysi používal k osvětlení měřáku a dálkovému odečtu.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 25.04.2017 19:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12830
Bydliště: praha 5
novfra píše:
Dva dny jsem se pokoušel přijít na něco, co by Powerbanku udrželo zapnutou, kromě toho, že se z ní bude odebírat nějaký (byť minimální) proud. Spolehlivě a opakovatelně nefunguje nic ani na jedné, nejspolehlivější jsou dvě LEDkdy na USB kabelu, které jsem kdysi používal k osvětlení měřáku a dálkovému odečtu.


:lol: :lol: :lol:

díky že v tom nejsem sám :lol: bude to ono, musí tam být opravdu trvale nějaký minimální odběr, svítící, ovšem neoslnující ledky jsou super nápad už jen jako indikátor, že je PB něčím udržovaná v aktivním stavu.

dnes jsem ji zase použil pro napájení mobilu--navigace, je to jasný, přez noc je mobil na nabiječce, takže je dobitý, když ho ráno prdnu pak na powerbanku, ta se hned vypne, bo mobil má po nočním nabijení pro krátkodobou navigaci dostatek energie a dochází tam právě k tomu, že když není mobil napájen , ale jede pouze na vlastní baterii, ztmavuje se display--šetří energí, na rozdíl, když je ten mobil napíchnutej na usb napájení ze zapalovače---to ale pak zase někdy řve--odpojte mě od nabijení z duvodu přehřáté baterie---teda alespon co se mi dost často stávalo v létě u puvodního samsungu galaxi mini ---mobil se neuměl sám odpojit od nabijení a uměl se při navigaci docela fest rozpálit.

už jde tedy o jediné, jaké použít svítivé diody, aby měli akurátní odběr a ustáli ideálně na přímo výstup cca 5V.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 25.04.2017 19:45 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2003
Příspěvky: 1696
Bydliště: Jaroměř, ČR
Obrázky: 0
Pokusím se těma šidítkama (čti měřáky do USB) změřit, kolik že ty LEDky vlastně berou. jeden z měřáků ukazuje proud 0,00A (pod jeho rozlišením) zítra vyzkouším druhý.
Diody mám na USB kabelu, zasmrštěné a nechci to kuli měření kasírovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problematika kolem Powerbank
PříspěvekNapsal: úte 25.04.2017 20:51 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.8.2005
Příspěvky: 4949
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Jen informace k PB z Lidlu o kapacitě 5000mAh, viz viewtopic.php?p=1358330#p1358330

Vydržela přesně jeden cyklus vybíjení, kdy jsem nechal dobíjet zhruba ze 2/3 vybitou 3Ah baterku v mobilu. Přišel jsem k tomu po pár hodinách co jsem sekal trávu na zahradě a žádná LED už na PB nesvítila a mobil byl z 95% nabitý. Nechal jsem tedy PB nabíjet a po cca 1/2 hodině jsem si všiml, že stále nesvítí žádná LED a vzal jsem PB do ruky. V místě nabíjecího konektoru byla PB hodně horká (odhaduji tak 60°C) a plech micro usb konektoru mě po vytažení spálil.

Výsledek reklamace se dozvím do 30 dnů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problematika kolem Powerbank
PříspěvekNapsal: úte 25.04.2017 21:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12830
Bydliště: praha 5
jio píše:
Jen informace k PB z Lidlu o kapacitě 5000mAh, viz viewtopic.php?p=1358330#p1358330

Vydržela přesně jeden cyklus vybíjení, ----------

Výsledek reklamace se dozvím do 30 dnů.


to muže a nejspíš bude problém jednoho kusu, já zase koupil bluetooth reproduktor, který vubec nevěděl o tom, že je uvnitř nějaká baterie a jel jen na externí zdroj, další kus po výměně už ok.

rozhodně bych ale zásadně nelpěl na skutečných kapacitách uváděných u těch power bank a nebyl zpruzelý z toho, že do malé powerbanky třeba právě s udajnou kapacitou 5000ma prostě víc, jak třeba 3000ma dobít a vybít nejde.tím ale nechci říct, že ta lídlovská 5000ma nedá, jen, že do velikosti dvou 18650 lion článku se 10000ma vejít prostě nemuže, at si v popisu píšou co si píšou, ale tam, kam se těch 10000ma vejde a bude, zase nebude uplně tak moc kapesní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problematika kolem Powerbank
PříspěvekNapsal: úte 25.04.2017 21:51 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7456
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Ideální je "zatěžovací" LED doplnit o odpojovací OBVOD(podpětí) . Pro "stabilizaci-omezení" proudu stačí odpor.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problematika kolem Powerbank
PříspěvekNapsal: úte 25.04.2017 22:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12830
Bydliště: praha 5
guchar píše:
Ideální je "zatěžovací" LED doplnit o odpojovací OBVOD(podpětí) . Pro "stabilizaci-omezení" proudu stačí odpor.


podvybitá power banka se umí vypnout sama, přijde mi zbytečné to zatížení pro udržení PB v chodu jakkoli komplikovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problematika kolem Powerbank
PříspěvekNapsal: stř 26.04.2017 3:57 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7456
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@pepin S tím auto-vypínáním Power Banky (PB) máš pravdu. Já to překombinoval úvahou,
že PB detekuje aktivitu i z malých změn napětí. LED jsem chtěl dát přímo na accu 3.6 V.
- PB asi nevypíná hned, ale až za nějakou dobu. Signální (trvale svítící( LED by tak mohla
mít malý odběr. V chodu by PB udržovala LED s potřebným odběrem, krátce blikající.
S periodou blikání kratší jak interval pro vypínání PB.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problematika kolem Powerbank
PříspěvekNapsal: čtv 27.04.2017 0:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12830
Bydliště: praha 5
je to teda hodně uchylný, ale zdá se, že problém vypínání při nízkém odběru řeší i varianta, kdy jednou nabitou power bankou nabijím druhou vybitou :lol:

já to ted zkusil na dvou včera do plna nabitých, ale evidentně ta nabijející byla podstatně déle aktivní i na nízkou hlasitost pc reproduktoru, kdyby byla ta druhá vybitá třeba jen částečně, určitě by zustalala ta napájecí aktivní.

je ovšem otázkou, na kolik je to přeposílání energie efektivní jen oproti nějaké minimálně nutné zátěži.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problematika kolem Powerbank
PříspěvekNapsal: čtv 27.04.2017 1:58 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7456
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@pepin "... problém vypínání při nízkém odběru řeší i varianta, kdy jednou nabitou
power bankou (PB) nabijím druhou vybitou..."
Jen tak od boku bych střelil, že PŘÍDAVNOU ZÁTĚŽ v tomto případě tvoří ÚČINNOST nabíjení PB.
Přesněji ÚČINNOST je o ztrátě v měniči 3.6 na 5.0 V a také ve vlastní spotřebě-ztrátách nabíječky.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz