Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 335 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 23  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 23.03.2017 22:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12819
Bydliště: praha 5
nakonec mi to nedalo a ještě jsem dnes zašel trošku prorabovat tu končící prodejnu, na zadek jsem zkušebně koupil zadní 20 kový plášt s terénním vzorkem a vzal ještě jeden obyč plášt, bo by mě opravdu zajímalo, na kolik jde skutečně nafouknout plášt když má značení pouze do 3,5 atp, přihodil jsem držák flašky a dvě flašky, bo si myslím, že ideální místo pro řídící jednotku do zadního kola už jen kuli délce origo kabeláže by mohlo naprosto přesně vycházet právě do držáku flašky a ta 250W jednotka se do té flašky určitě vejde.

vzhledem k opravdu srandovním výprodejovým cenám jsem ještě přihodil plastové ružky řidítek a dvoje brýle--s plynulým přechodem od spodu čiré, nahoru ztmavené, to vyšlo na 450kč, tak jsem ještě přihodil do pětikila cyklistické rukavice pro manželku, snad jí budou, menší už fakt neměl :lol:

Příští týden snad ten pohon na zadek už objednám, klepu se na to jako ratlík, ale s prodejcem jsme se domluvili, že mu nafotím a on poskládá z konkrétních komponentu co chci, bo v detailech se ty základní sady poruznu liší, já potřebuji na zadek pohon, kde kabel jde ven z motoru z těla motoru,jak to má manželka, nikoli ze středového osového šroubu,. jak to mám na předku já a pouze určitý konkrétní typ plynové páky, bo ta, co přišla v setu manželce je pokud pominu, že je vadná, zustává viset jak mechanicky, tak i elektronicky--vrátí se dolu, ale pohon stále táhne, navíc neskutečně ergonomicky debilní.

ideální by pro mě bylo z nich ještě nějak dostat origo konektory pro připojení plynových pák, abych mohl jednou plynovou pákou vylézt do dvou řídících jednotek, ale nebastlit a stříhat origo kabeláž---ztráta záruky.

těším se na to hodně, myslím, že poháněné jak přední, tak i zadní kolo nebude mít v terénu absolutně chybu a bude to podstatně lepší, než vyšší výkon pouze na jednom kole.

Příloha:
IMG_0090.JPG
IMG_0090.JPG
[ 74.84 KiB | Zobrazeno 2034 krát ]



Příloha:
IMG_0091.JPG
IMG_0091.JPG
[ 74.1 KiB | Zobrazeno 2034 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 24.03.2017 23:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12819
Bydliště: praha 5
elektropohon definitivně vyřešenej, dnes jsem pro přílohu do objednávky nafotil komponenty, z kterých to od nich chci poskládat a raději si na ty konkrétní počkám.

tak jsem dnes konečně udělal cestovní stativek na foták, bo co jsem už kdysi dávno hledal po prodejnách v origo provedení, nic skladného a použitelného v nabídce není, tenkrát jsem to řešil ještě pro klasickou kinofilmovou zrcadlovku, tak to muselo být kuli zrcadlovce trochu fortelnější, hlavně stativová kulová hlava, ted jsem to dělal jen na ultrazoom, asi 600g, tak to už šlo docela ojebat a použít i obyč forový kulový pidikloub-- příští týden by mi měl dorazit od pohledu trochu fortelnější , tak uvidim, ale i tady s tím je to pro ten ultrazoom vcelku pohodě.bez kulové hlavy to hmotí cca 30g ale hlavně kdekoli, cokoli jsem chtěl kdykoli fotit, vždy to přez tady ten podivnpostativ šlo--přimotat na strom, na rám kola, na nějakou dopravní ceduli , na nenáročné focení, co už nejde udržet v ruce uplně v pohodě.



Příloha:
P1170820.JPG
P1170820.JPG
[ 41 KiB | Zobrazeno 2003 krát ]


Příloha:
P1170822.JPG
P1170822.JPG
[ 59.4 KiB | Zobrazeno 2003 krát ]


Příloha:
P1170824.JPG
P1170824.JPG
[ 44.11 KiB | Zobrazeno 2003 krát ]


Příloha:
P1170826.JPG
P1170826.JPG
[ 50.56 KiB | Zobrazeno 2003 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 26.03.2017 18:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12819
Bydliště: praha 5
víkendový počasí opravdu super, včera Palmovka, Troja, podél vltavy k Roztokum a zpět přez centrum--Dvořákovo nábřeží, Karluv most, Kampa, na Smíchov a metrem domu cca 48km.
dnes z Karlova náměstí za Zbraslav a zpět domu přez Prokopské udolí, cca 45km,

jako nejideálnější na jednodenní výlet cca 50km mi přijdou dvě sady lipol 5000ma plus jedna záložní sada 2200ma.
kam dojedu na první sadu lipol 5000ma,otáčím zpět domu a je tedy reálné dojet zpět na druhou sadu 5000ma, pokud ne, pořeší to záložní opravdu pidisada 2200ma. pípák samostatných článku mám nastavený na 3,3 volty, to pak vyskočí nejvíc podvybitý článek po odpojení sady na nějakých 3,6v, pokud nastavím pípák na 3 volty, ujedu tak maximálně o kilák víc, alke článek bez odběru vyskočí už jen na max 3,4 volty, což je málo a určitě mu takové podvybití nesvědčí---chcoi si dodělat pro tyto připady propojku, kdy po odstavení sady propojím balanční konektory dvou 5čl sad, aby ta víc nabitá trochu dososla nejvíc podvybitý článek v té druhé sadě.

tou maximální rychlostí než vypne elektropohon--pro kolo 26 palcu cca 23kmh rychlostně splývám na cyklostezkách s davem, občas mě jen vyjimečně předjede natrénovaný cyklista, jinak těch 23kmh je opravdu akurátní rychlost na cyklistycko inlajnové trasy--většinou předjíždím, ale né, že se okolo nich proženu jako drak.

příští týden snad už objednám ten pohon i do zadního kola, pokud mi to zvládnou bleskurychle nakompletovat z komponentu jak potřebuji a i další víkend bude trochu slušné počasí, tak bych po nějakém prvotním sranda testu v terénu zkusil na ostro Posázavskou stezku, tam to je na posázavský pacifik všude kousek, tak nehrozí, že když mi to někde vysadí a nechá, tak se domu už nedostanu :D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 26.03.2017 23:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12819
Bydliště: praha 5
Včera i dneska jsem nacvakal pár fotek

http://pepin65.rajce.idnes.cz/Kolobrnda/#IMG_0109.jpg


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 28.03.2017 8:58 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.1.2008
Příspěvky: 2370
Bydliště: Ban.Bystrica
A nebude sa ti v pohone bit predne so zadnym kolesom, to nebude tahat rovnako.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 28.03.2017 9:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12819
Bydliště: praha 5
jozefbb píše:
A nebude sa ti v pohone bit predne so zadnym kolesom, to nebude tahat rovnako.


to bude uplně v pohodě, spojený pohon bude pouze přez plynovou páku--kopce, rozjíždění, jinak jezdim pouze na tlačítko přípomoci--to bude stále pouze na přední kolo .

Včera jsem zkušebně odjel pouze na ten přední pohon s nožní pomocí opravdu jen do prudkých stoupáku, co už 250W předek nestíhal cesty v Prokopském udolí-20km spotřeba něco přez 5000ma, to je paráda, čekal jsem, že to bude víc.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 29.03.2017 1:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12819
Bydliště: praha 5
dneska bylo opravdu nádherně,počasí na triko i v lese.
tak jsem byl projet s čubou Zadní kopaninu,zase asi 20km.

Drncání po cestách na rozdíl od asfaltek pomalu ukazuje ruzné nedostatky--klasika, kterou jsem si před lety prošel i u kola, ruzné naohýbané držáky z rádoby duralu na kamenitých cestách kmitají, až se ukmitají, takže ruzné upravy, aby to sice bylo trochu pružné, ale nekmitalo.

Jednotka--regl-- dostal po dnešním testíku ventilátor, v té i pootevřené brašně se umí docela pěkně ohřát , tak jsem do dna brašny kuchnul díru a pod regl dal 12v ventilátor napájený 5v z usb zatím spínaný vypínačem, kterým spínám usb výstupy pro mobil a muziku , výhledově možná objednám teplotní spínač a případně zapnu ventilátor na 12v, to uvidím, jak se bude ten regl hřát až bude hnané i zadní kolo.
Náboj kola--motor--byl jen trochu vlažnej, ten se stíhá chladit v pohodě .

V zánovním bluetooth repráku mi včera při tom drncání ulítl dobijecí usb konektor, alza už je v nabídce nemá, tak mám po srandě a zase jedu jen na ten puvodní reprák,manželka stejně nadávala, že už mi to řve a zase se mi alespon nad řidítkama uvolnilo místo pro navigaci, mám ji sice v mobilu, ale na sluníčku na tom svém samsungu vidím uplný prd.

když už jsem byl v tom tunění, tak jsem rovnou zbastlil držáček na kameru--pidifoták, tak pokud se mi neudrncá, možná se mi povede natočit nějaké video, jen doufám, že to nebude záznam jak jsem se zabil :D jsem z toho opravdu nadšenej a občas se rád nechám unést adrenalinem :oops:

že si dřív, nebo později tu hubu rozbiju mi je naprosto jasný, jen doufám, že to nebude nějak uplně zásadní, je to prostě paráda, šlapačková motorka zkřížená se snowbordem, pocitově se to s jízdou na kole nedá absolutně srovnat a ta nízká maximálka 23kmh se po těch cestičkách mezi stromama alespon mě vubec nízká nezdá, málo kdy si dovolím jet alespon 20kmh---je ale fakt, že já už jsem starej páprda :lol:

Příloha:
IMG_0149.JPG
IMG_0149.JPG
[ 100.42 KiB | Zobrazeno 1872 krát ]



Příloha:
IMG_0150.JPG
IMG_0150.JPG
[ 68.84 KiB | Zobrazeno 1872 krát ]



Příloha:
IMG_0152.JPG
IMG_0152.JPG
[ 110.59 KiB | Zobrazeno 1868 krát ]



tady z dneška zase nějaký fotky

http://pepin65.rajce.idnes.cz/Kolobrnda ... norama.jpg


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 29.03.2017 7:42 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7453
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
- Nebýt poslední fotky tak jsem si myslel, že feňula jako 4-nohy doprovod, už nefunguje.
- Vyústění ventilátoru jsem před zvětšením považoval za čelo "reprobedny".


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 29.03.2017 8:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12819
Bydliště: praha 5
guchar píše:
- Nebýt poslední fotky tak jsem si myslel, že feňula jako 4-nohy doprovod, už nefunguje.
- Vyústění ventilátoru jsem před zvětšením považoval za čelo "reprobedny".

kdepak,zdatně běhá se mnou, na víkend ji měla ale manželka a pokud plánuju jet víc, než maximálně 25km, tak ji zatim sebou neberu, to se bojim, že už by toho na ní bylo moc.

už se ale naučila běžet vedle mě na krátkém vodítku, když někde kousek přejíždím po silnici, stačí abych udržoval rychlost cca 10kmh a mastí to v pohodě vedle předniho kola na lehce prověšeném vodítku----teda pokud nepotkáme slepice, nebo kočku, to pak musím zase já mazat za ní :lol:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 29.03.2017 18:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12819
Bydliště: praha 5
tak něco jsem natočil, kvalita je ale opravdu brutus :D


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 30.03.2017 10:17 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7453
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Pro "pepin" - To poslední video (včetně zvukového projevu) tak to je opravdový MAZEC.
- Vyrovnávání článků z 2. paralelního accu
A) Existují obvody(balancéry) Li-Ion(-Pol), vyrovnávající "přepouštěním" ze sousedního-silnějšího do slabšího
_Zkus se poptat svého e-guru.
B) Ty odrovnané vodiče do servisního konektoru - Není možné, že konektor nebyl ani "PŘESAZEN"?
_prostě se povedlo paralelně spojit (bez omezovacího odporu) článek zcela vybitý s článkem dost dobrým ?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 30.03.2017 12:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12819
Bydliště: praha 5
guchar píše:
Pro "pepin" - To poslední video (včetně zvukového projevu) tak to je opravdový MAZEC.
- Vyrovnávání článků z 2. paralelního accu
A) Existují obvody(balancéry) Li-Ion(-Pol), vyrovnávající "přepouštěním" ze sousedního-silnějšího do slabšího
_Zkus se poptat svého e-guru.
B) Ty odrovnané vodiče do servisního konektoru - Není možné, že konektor nebyl ani "PŘESAZEN"?
_prostě se povedlo paralelně spojit (bez omezovacího odporu) článek zcela vybitý s článkem dost dobrým ?


o tom přepouštění článku jsem taky uvažoval, ale to by znamenalo další dráteničinu--možný zdroj problému, jediný co ubastlím propojku, kdy po jízdě propojím přez balančáky ty dva pětičlánky--aby si nejslabší podvybitý článek trochu sosnul z článku na druhé sadě, než se dostanu domu zase na nabiječku.

až tady z těch 5000ma baterií, z kterých reálně vysosám maximálně 3500ma klesnou časem na 3000ma, koupím nové sady 5000ma a problém bude vyřešen.

ty vyhulené balančáky---ty jsem opravdu přesadil vzájemně o článek tím, že na obou sadách byl 6pinový konektor a uřízlá jedna západka, aby šel zastrčit i do 7 pinového---už jsem se poučil a osadil tu sadu --jeden pak 6 pinový, druhý pak 7 pinový---ale stejně z těch origo balančních konektoru uplně dobrý pocit nemám, ale dělat všude ruzné redukce už jen kuli pípákum podvybití jednotlivých článku kuli přechodu na balanční MPX se mi na všech sadách zatím nechce, spíš asi vyrobím pro nabiječku balanční konektory--6-7 pinové na samostatných delších kablíkách, problém je to píchání obou sad právě do té origo balanční zběrnice, jak jsou nad sebou vstupy pro 6-5-4-3-2 článek.

Ale když už to budu dělat, chci ty sady --články k sobě připojovat přez pojistky a možná i nějaký odpory--kdysi v dřevních dobách lipol jsem to už takto provozoval-- právě pro případ, kdy bych třeba v jedné sadě popravil jeden článek, tak abych ho pak k druhé sadě připojil přez pojistku a zase nevyhulil balančáky.

to video je opravdu brutus, vubec mi hlavně nedošlo, že bych ho mohl natočit na mobil, který i když taky asi nic mnoho, ale asi pořád lepší, než na ten historický pidifoták, ted jsem na ten mobil udělal držáček, tak vezmu čokla a zkusím jak a co pujde natočit přez ten mobil.

před mikrofon jsem dal sucháč, tak snad už to nebude kuli větru až tak šustit, na nějaké zpracování a stříhání toho videa ale prdim.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 02.04.2017 22:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12819
Bydliště: praha 5
tak dnes rodinná výprava s čubou i manželkou, start Šárka, přívozem na druhý břeh Vltavy dál po klasické cyklotrase pod trojou.

byl na to celý den, tak jsem testnul, co pes vydrží--42 kiláku dal s občerstvovacíma pauzama nakonec uplně v pohodě, s manželkou to bylo trochu horší, ještě že s ní už nežiju :lol:

furt řeší nějaký hovadiny--psa muže přejet na silnici auto, pes se ti muže zamotat ve vodítku, už si nedávej další pivo, naco jsem pekla řízky, když je nejíš a jen chlemtáš pivo, víš že jsem ti říkala, že nechci jet 30km, bo jsem nachcípaná a i na psa to bude hodně :lol:

nakonec to do cíle ale dodrtila v pohodě a byla nadšená, ale cestou hold remcat asi bo je ženská prostě musí, ale je to děs běs co nemá hlavu patu.

tady zase nějaký fotky

http://pepin65.rajce.idnes.cz/Kolobrnda/#IMG_0001.jpg

PS na druhym břehu se připojil kolega co mě puvodně do koloběžky navrtal a zdá se, že pozvolna měkne a asi taky pořídí elektro.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 05.04.2017 23:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12819
Bydliště: praha 5
jinak jak jezdím ted na koloběžce, občas potkám taky někoho na koloběžkách a samozřejmě pokukuju očumuju a občas s někým poklábosím

ted v neděli jsme se zakecali s jedním koloběžkářem, co ted testuje konstrukci rámu od Yeddo a ta se mi teda provedením rámu libila co by univerzál opravdu hodně-- lehoučký speciály na asfalt s přední 28 kou mi vubec neberou

jde v podstatě tady o tu koloběžku

http://www.yedoo.eu/cz/kolobezky-yedoo- ... trexx.aspx

on měl rám osazený uhlíkovou vydlicí, konkrétně jsme ale řešili pouze rám, jeho cena by měla být 7k, osobně se mi jak byl řešený moc líbil.

Jak viděl moji levnou čínu Wilcoxe, okamžitě mi prolezl všechny sváry a zkonstatoval, že se ti čínaní tu koncepčně starší okopčenou kostkovou koloběžku nakonec naučili i dobře svařovat---měl prý jednu na testy z prvních serií a prý to byl po svářečské práci usmrkaný děs běs.

Yadoo je taky vyráběná na rozdíl od kostky v číně , nic méně :wink:


já s tim potuněním výkonu--přidat pohon ještě do zadního kola stále váhám, jestli to má opravdu smysl a výsledný efekt nebude nakonec jen v tom, že na střešní nosič u auta budu vymýšlet, jak tam zvednout o cca 4kg těžší koloběžku, bo stejně i ted v těch kopcích zvažuji, který má ještě smysl vyjet a sosat v prudkém kopci neuměrně baterky, nebo ho jen vytlačit s přípomocí--koloběžka jede sama rychlostí chuze a trochu mě táhne za sebou.

pořád ještě zvažuji i variantu--druhou koloběžku, na který už bych se mohl výkonově opravdu vyřádit bez ohledu na její váhu a smysluplnost dojezdu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 16.04.2017 21:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12819
Bydliště: praha 5
tak jsem si pořídil nakonec kuli Pražskejm modrejm zonám i malou v autě skladnou pracovní koloběžku

https://www.nejlevnejsisport.cz/kolobez ... oCypvw_wcB

koupil jsem ji bazarovou s nájezdem pár km, po výměně řidítek za vyšší a dotažení , vycentrování výpletu na poskakování po městě docela použitelná, bohužel nášlap 12cm je už opravdu hodně, na pohodové městské přejíždění obrubníku by stačil a optimální by byl nášlap 10cm.

zatím váhám, ale uvažuji, že bych ji opět upravil na elektro .

za cca 6K se mi do toho moc nechtělo, ale vygooglil jsem v podstatě stejný 250W pohon od českého dodavatele za 2K a to už by šlo, v ceně není pohon vpletený do ráfku--za příplatek ale umí dodat komplet s ráfkem.

příští týden se u nich chci stavit, doufám, že to nepohoří na takové blbosti, jako že moje přední 16 ka kolo má výplet 28 drátu , ale jimi dodávaný pohon díry pouze pro výplet 36 drátu.

Příloha:
P1170845.JPG
P1170845.JPG
[ 58.06 KiB | Zobrazeno 1641 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 335 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 23  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz