Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 335 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 23  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 28.08.2017 0:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
joo a abych nezapoměl, čuba se rozběhala na tolik, že při přejezdu po rovné silnici kdy jsem ji na nátlak manželky byl nucený upnout na vodítko mi nakonec táhla jako musherský pes :lol: bomba neskutečná, ale musím potunit popruh a upnutí, ted mám voditko poměrně krátké a byl to docela problém si hlídat, abych na ní náhodou kdy uvolní tah nenajel--drtila to na té rovině tak 15-18kmh a to už byl docela problém si uhlídat, abych ji náhodou nenajel když povolí na vocas :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 28.08.2017 4:36 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
pepin píše:
...-zbytek jde opravdu jen do tepla přetěžovaných lion baterií--myslím,a zdá se mi že ani ty tvrdé, neumí být tvrdé setrvale delší dobu a chtít i od dobré lionky trvale víc, jak 5A bude znamenat jooo ---dám---ale počítej s tím že v takoivé setrvalé zátěži i něco a né zanedbatelně málo pouze vytopím...

Vždyť se tu o kousek vedle píše jak jsou skvělé a že tu někteří proti nim máme neopodstatněnou averzi... :?

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 28.08.2017 19:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
jyrry píše:
Vždyť se tu o kousek vedle píše jak jsou skvělé a že tu někteří proti nim máme neopodstatněnou averzi... :?


oni jsou ale opravdu skvělé--pokud po nich nepožaduješ setrvale vyšší proudy, navíc díky tomu, že jsou po dvou třetinách vysosané kapacity už opravdu měkké bláto, v zátěži padne výrazně napětí--mě vypne koloběžka, jinému regl pohonu nějakého modelu, ale po odpojení--bez zátěže napětí zase vyskočí nahoru--nad povolené minimální vybití--lipolky pohříbím podvybitím raz dva a ještě v pohodě táhnou, lionky ale leda bych je vysosával finálně opravdu pouze nízkým odběrem --odhadem tak max 500ma na článek.

v tomto směru jsou skvělé--blbuvzdorné, jinak ohledně výkonu a udržení napětí samozřejmě ani náhodou.

co se týče té koloběžky, koukal jsem na nějaká videa ohledně elektrokoloběžek od českého výrobce Perut, kde používá na rozdíl ode mě--250W pohonu pohon 750W , video samozřejmě zkresluje, nic méně se mi podle těch videí zdá, že v případě trvalejšího delšího stoupání se dostává i s 750W pohonem na výkon--tah srovnatelný s mojim 250W pohonem--prostě mu ty lionky v trvalejší zátěži vyhnijou a to měl nájezd v testu cca 7km, což není ani třetina vysosané papacity z nějaké baterie poskládané minimálně 5P--táhlý kopec začal na rychlosti 22kmh a končil ho na rychlosti 15kmh.

prostě motokrosová koloběžkomotorka na lionky fungovat nebude, bo ty lionky ten setrvalý výkon nedaj, to by se muselo jít na to opravdu přez lipolky---proto jsem taky opustil tu moji vizi, že si posatavím výkonnější koloběžku, za současného stavu, co umí baterie to nemá smysl, leda tak na vrknutí a ošoupání gumy kola při rozjezdu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 01.09.2017 15:23 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7415
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Li-Ion pro koloběžku proč ne. Ale když sáhnu třeba po Samsung ICR18650-26F 2600mAh (Pink) a potřebuji 17 A
(36 V = 10SxP) tak to není 1P ale minimálně 4P. Ona se prodává 10S8P u které je uvedeno 40 A Cont.Discharge
36v 20ah lithium battery pack for electric scooter
Když ta koloběžka za tím bude od oka příkon 600 W takže 36 x 40 = 1 440 W je min. 2.4 krát nad 40A - 1440W.
Má-li to rozumně fungovat nesmím chtít 20A/čl. ale nejlépe tak 5A/čl. Už 10A/čl. zkrátí časy chodu a životnost.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 01.09.2017 20:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
guchar píše:
Li-Ion pro koloběžku proč ne. Ale když sáhnu třeba po Samsung ICR18650-26F 2600mAh (Pink) a potřebuji 17 A
(36 V = 10SxP) tak to není 1P ale minimálně 4P. Ona se prodává 10S8P u které je uvedeno 40 A Cont.Discharge
36v 20ah lithium battery pack for electric scooter
Když ta koloběžka za tím bude od oka příkon 600 W takže 36 x 40 = 1 440 W je min. 2.4 krát nad 40A - 1440W.
Má-li to rozumně fungovat nesmím chtít 20A/čl. ale nejlépe tak 5A/čl. Už 10A/čl. zkrátí časy chodu a životnost.


ono je to ale podstatně složitější a ekonomicky hodně zamotané , včera jsme jeli s kámošem do Berlína na koncert Yello, jeli jsme s jeho Teslou, vytváří si na nouzovkový dojezd i jakési záložní baterie .

todle jsem z něho včera vydoloval , bo to měl v kufru ze zběrnýho dvora kde má nějaký setrvalý kontakt na zdroj-dodávky lionj baterií-JSOU UPLNĚ V POHODĚ.

cena --10kč za paklík 3P 14..4v 6600ma, to je FAKT ZAPLATITENÝ :lol:
Příloha:
IMG_0008.JPG
IMG_0008.JPG
[ 103.53 KiB | Zobrazeno 1905 krát ]




KDYBY PO MĚ TĚCH 20KČ opravdu CHTĚL, vem to čet, bylo za to 22článku a to je podle mého opravdu velice slušná cena :lol: ale kosnul si včera zmé bagety , za kterou jsem dal v německu asi 500kč, tak jsem měl od něj ty články nakonec místo za 20kč za dáčo :lol: .

jinak autonomní auto, masakr neskutečný, docela fajn pocit, že s někým kdo řídí odmastíš ráno 400km někam, v noci se vrací opět 400km a když nedej buh náhodou za volantem usne, je to jedno , prostě si za volantem mikrospánkem schrupne, ale opravdu no probléma.

poprvé jsem zažil i jak si auto samo zaparkuje někam, kam bych se já ukroutil volantem na desetkrát, tesla to tam prdla uplně v pohodě a zohlednila finálně i vzdálenost odstupu od předního a zadního vozu, já jsem z toho opravdu na srágoru, moc se mi to líbí, ale já hold na to nemám :lol:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 02.09.2017 9:46 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2016
Příspěvky: 312
Obrázky: 0
pepin píše:

ono je to ale podstatně složitější a ekonomicky hodně zamotané , včera jsme jeli s kámošem do Berlína na koncert Yello, jeli jsme s jeho Teslou, vytváří si na nouzovkový dojezd i jakési záložní baterie .

todle jsem z něho včera vydoloval , bo to měl v kufru ze zběrnýho dvora kde má nějaký setrvalý kontakt na zdroj-dodávky lionj baterií-JSOU UPLNĚ V POHODĚ.

cena --10kč za paklík 3P 14..4v 6600ma, to je FAKT ZAPLATITENÝ :lol:
Příloha:
IMG_0008.JPG



KDYBY PO MĚ TĚCH 20KČ opravdu CHTĚL, vem to čet, bylo za to 22článku a to je podle mého opravdu velice slušná cena :lol: ale kosnul si včera zmé bagety , za kterou jsem dal v německu asi 500kč, tak jsem měl od něj ty články nakonec místo za 20kč za dáčo :lol: .

jinak autonomní auto, masakr neskutečný, docela fajn pocit, že s někým kdo řídí odmastíš ráno 400km někam, v noci se vrací opět 400km a když nedej buh náhodou za volantem usne, je to jedno , prostě si za volantem mikrospánkem schrupne, ale opravdu no probléma.

poprvé jsem zažil i jak si auto samo zaparkuje někam, kam bych se já ukroutil volantem na desetkrát, tesla to tam prdla uplně v pohodě a zohlednila finálně i vzdálenost odstupu od předního a zadního vozu, já jsem z toho opravdu na srágoru, moc se mi to líbí, ale já hold na to nemám :lol:




Takhle tahám kaďáky jsou nesmrtelný,již jsem z recyklátu zhotovil dost sad a jedou pořád , ovšem asi tam mám již škodnou ,plynulost dodávek se zpomaluje :mrgreen:
Momentálně převládaj LiIonky , ty tvoje vypadaj na Panasonic dle popisku ty mě vobčas pozlobily , ale Samsungy a ostatní jdou v pohodě jak zdroje lodičkářům atd.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 03.09.2017 23:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
takhle nějak probíhá to moje venčení psa, je ale fakt, že po náběhu cca 20km už trochu zvolní :lol:



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 10.09.2017 21:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
tak tento víkend proběhl s drahou polovičkou, vzhledem k zázemí a předpovědi počasí se jelo ve čtvrtek večer na Kokořínsko, Mšeno s tím, že v sobotu se přesuneme z duvodu deštové předpovědi na Ranou do karaváče, kde navíc probíhala víkendová sletová PG akce--doskok na sud.

zkoušel jsem pokusnicky filmovat kamerou do auta, po potunění o externí baterii to docela jde, jen mi konektor mlátil o kameru, tak to ve videu pořád potukává .

v Pátek pohodička , ale v sobotu mi to nedalo a musel jsem manželku vzít na krásnou trasu po červené ze Mšena do Kokořínského dolu, kde mi bylo ale jasný, že dole to bude opět boj, jak projet alespon trochu suchou nohou :lol:

Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Ale dala to statečně :D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 10.09.2017 23:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
tento víkend jsem moc nefotil, pouze na Kokořínsku skalní byt a v Mělníku, kde jsme se projelii cca 20km na cykloztezce při přejezdu na Ranou vodočet výšky hladin při povodních.

Příloha:
IMG_0015_panorama.jpg
IMG_0015_panorama.jpg
[ 132.49 KiB | Zobrazeno 1802 krát ]



Příloha:
IMG_0026.JPG
IMG_0026.JPG
[ 69.85 KiB | Zobrazeno 1802 krát ]



Příloha:
IMG_0027_panorama.jpg
IMG_0027_panorama.jpg
[ 60.95 KiB | Zobrazeno 1802 krát ]



a ještě jedno video z červené ze Mšena do Kokořínského dolu.

jezdit jen s čubou neskutečná pohoda, s babama musí člověk hold občas trochu zvolnit a počkat :D


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 12.09.2017 12:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.1.2010
Příspěvky: 1102
Bydliště: PN - SK
odkial mate zdroj na 18650ky? u nas na zbernom dvore nic...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 12.09.2017 15:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
olisoft píše:
odkial mate zdroj na 18650ky? u nas na zbernom dvore nic...



to se s nima musíš asi domluvit, že ti budou ty baterie z notasu a podobně vyndavat a jednou za čas si pro ně za nějakou uplatu na které se dmluvíte přijedeš.záleží ale, na koho a na kterém dvoře narazíš.

ale chce to zvážit, na co to plánuješ použít, jako zdroj na světlo třeba pro kadibudku ve spojení se solárním panelem určitě super, ale čekat, že baterie o papírové kapacitě třeba 2100ma bude mít opravdu 2100 ma a snese zatížení alespon 2A, to bys musel být asi klikař.

já měl ted od kámoše právě ze zběrného dvoru články, z kterých jsem poskládal sadu 36V papírových asi 4200ma na článek, ale reálně vysosatelných vyšším proudem jak 4A dají tak stěží 1500ma.

pro mé použití--elektrokoloběžka více méně akce uplně o ničem, škoda cínu a času na jejich spájení.

ale jako záložní baterie co by zdroj pro nabijení na místo z olověných autobaterií by to špatný být nemuselo.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 12.09.2017 17:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
tak pozvolna vymejšlim, jak předělat přední řidítkovou brašnu na baterky, bo puvodní klasická látková už pozvolna začíná jevit známky opotřebování.

dnes jsem se stavil v auto kelly, jestli by nešlo použít menší plastový kufr na motorku, nešlo, nejmenší objem je cca 26 litru, což je opravdu pořád hodně veliké, ještě mě odeslali tady u nás do spešl motorkářské prodejny, stejný výsledek, i malý plastový kufr na motorku je prostě veliký.

určitě pujde časem něco plastového a šikovně akurátního někde vyštourat, ale zatím to ještě zkusím pořešit z domácích zásob--kdysi jsem koupil kosmetický kufřík na vysílačku, ale nakonec nepoužil, respektive použil pro vysílačku jiný, podobně řešený, ale větší, tak to zatím zkusím překopat na kolobrndu z toho menšího šuplíkového.

Příloha:
IMG_0003.JPG
IMG_0003.JPG
[ 95.8 KiB | Zobrazeno 1755 krát ]



Příloha:
IMG_0004.JPG
IMG_0004.JPG
[ 94.62 KiB | Zobrazeno 1755 krát ]



Příloha:
IMG_0005.JPG
IMG_0005.JPG
[ 76.42 KiB | Zobrazeno 1755 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 12.09.2017 18:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
tak mi to nakonec nedalo a pustil jsem se do předělávky, ted se stejně minimálně týden na kolobrndu nedostanu a kdyby nejhuř, hold pojedu na tý prtavý, ta kabeláž je ale šílená, docela i váhově, zatím ale nemám už jen kuli záruce morál stříhat kabely na míru, dráteničina ale opravdu brutus je pak nějak trochu slušně tam někam napchat.

Příloha:
IMG_0006.JPG
IMG_0006.JPG
[ 109.86 KiB | Zobrazeno 1749 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 12.09.2017 18:36 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 1696
Bydliště: Jaroměř, ČR
Obrázky: 0
olisoft píše:
odkial mate zdroj na 18650ky? u nas na zbernom dvore nic...


Pokud chceš baterky z NB, tak třeba nějaký servis. Sám je nepoužívám, jsou pro mě slabé. (čti malý proud)
Používám 18650 z vyřazených baterek z aku nářadí. Buď děláš repase, nebo se s někým domluvíš (pokud bude mít zájem) A pak je zase více možností.
Příklad: 18V baterie (5S) a podle kapacity 1P, 2P případně 3P. Často odejde jedna baterka (jedna dvojice P, trojice P) a pak máš zbytek baterek OK. Nebo odejde elektronika (zvlášť u jednoho výrobce :lol: :lol: :lol: ) a pak máš všechny baterky OK a s vyšší možností zatížení. 3S10P tedy 12V / 15Ah a můžeš krátkodobě zatížit 100A, dlouhodobě 50A.
Nebo opustit rozměr 18650 a jdeš do prism akumulátorů, 48*10*33mm s kapacitou 1500mAh a velmi malým proudovým zatížením. Tohle jsou baterky ze čteček čárkových kódů. Tehdy jeden z vedoucích pracovníků velkého skladu špatně objednal a potřeboval se toho zbavit. Asi 500kusů a v každém dvě baterky. Vše nové :roll:
Tak sem mu pomohl. (čti papír o likvidaci)
Ale když z toho upatláš sadu 3S 90P, tak máš k dispozici 135Ah s nabíjecím a vybíjecím proudem 150A, váhou 12,5kg a vejde se to do rozměru cca 16*16*22cm. Ideální zdroj pro nabíječku v terénu.
Takže není důvod "přehlížet" nevýkonné akumulátory, ale pak je musí nahradit množství. A u 18650 to už nevychází dobře rozměrově, ani váhově. To je řeč o 18650 z NB.
Takže Ti nezbude, než se poohlédnout ve svém okolí, kde že rostou. Na sběrný dvůr se toho už moc nedostane, nebo už je to přebrané.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 12.09.2017 19:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
tak pozvolna tunim, z čelního pohledu z toho moc nadšenej nejsem--na mé gusto je i tady ta kosmetická brašna příliš veliké monstrum, ale z pozice za řidítky mi to přijde docela v pohodě--mobil, tachák, navigace.

určitě to ale není finální verze, jak si to představuji.

Příloha:
IMG_0007.JPG
IMG_0007.JPG
[ 106.99 KiB | Zobrazeno 1735 krát ]



Příloha:
IMG_0008.JPG
IMG_0008.JPG
[ 112.02 KiB | Zobrazeno 1735 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 335 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 23  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz