Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 335 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 18.09.2016 9:27 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2693
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Já kdybych šel do takového projektu, snažil bych se jít úplně jinou cestou. Kdo tvrdí že při použití motoru více jak 250W to musí lítat víc než 25km/h? Vždyť se mohou použít převody na sílu, né na rychlost a to by podle mě bylo mnohem příjemnější než na rychlost, ne? Třeba z kopce a po rovině by člověk ani elektromotorek nepotřeboval, ale do kopců by pomoc neuškodila.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: ned 18.09.2016 9:54 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20841
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
varok píše:
... do kopců by pomoc neuškodila.

No, právě že do kopce bych spíš chtěl já pomáhat motůrku (jen občas) a ne on mně :roll:
Představa - jedu z práce, mám to ve finiši do kopce, chci se jen vézt, žádný příšlap či co... Navíc do (většího) kopce se na kolobrndě blbě odráží...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 18.09.2016 11:06 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7455
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
jyrry píše:
No, právě že do kopce bych spíš chtěl já pomáhat motůrku (jen občas) a ne on mně :roll:
Představa - jedu z práce, mám to ve finiši do kopce, chci se jen vézt, žádný příšlap či co... Navíc do (většího) kopce se na kolobrndě blbě odráží...

Je tvá představa v rozporu s možností-rychlost klesla protože méně odrážím nebo přišel kopec = motor přidá ?
Ostatně když se motor Babety v kopci zadýchal, a chtěl jsi rychleji než motor mohl = musel jsi přišlápnout.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 18.09.2016 11:18 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2693
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
jyrry píše:
No, právě že do kopce bych spíš chtěl já pomáhat motůrku (jen občas) a ne on mně :roll:
Představa - jedu z práce, mám to ve finiši do kopce, chci se jen vézt, žádný příšlap či co... Navíc do (většího) kopce se na kolobrndě blbě odráží...


Teď jsem to vůbec nepochopil. Když jedu nějakých pár kilásků, neberu extrém, tak přece z kopce to pustím úplně bez motorku, po rovině dám třeba pomoc motorku, popř. ho vypnu úplně a do kopce si člověk potřebuje odlehčit, tak dá motorek napřímo a paráda, ne? Jestli jedu na kolobrndě a pořád se odrážím, kopec nekopec, tak na co tam ten motorek vůbec budu tahat? nevím jaká je váha celé jednotky, ale i kdyby 3kg, to potom tahám zbytečně. Posuzuji jen co jsem viděl třeba ty na spalovací motor. Ale myslím že to není motor jako na babetě, je menší. To bych si sehnal ze strunovky nebo nějaké řetězové pily a paráda.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 18.09.2016 15:57 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20841
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
varok píše:
... do kopce si člověk potřebuje odlehčit, tak dá motorek napřímo ...

No tak jsem to myslel - že bych se do kopce jen vezl. Teda jestli se to do takového režimu dá přepnout, aby do toho nějak nesahalo čidlo příšlapu...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 18.09.2016 16:00 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.1.2008
Příspěvky: 2370
Bydliště: Ban.Bystrica
No hej , ale s takouto upravou mozes chodit akurat tak po dvore, ak mas, inak si to moze akurat tak nastartovat v obyvacke


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 18.09.2016 16:03 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7455
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
To:"pepin" Ten základní konverzní set z e-pohon (obsahuje všechny klíčové prvky, které budete potřebovat k
přestavbě vašeho kola na elektrokolo. Připravili jsme cenově dostupnou základní variantu s osvědčenou
řídící jednotkou, jednoduchým ovládánním a robustním elektromotorem. Ovládání intenzity přípomoci (PAS)
ve třech krocích přes LED displej a přibalena je také samostatná akcelerační páčka s brzdovými pákami.)
by jsi dal na velké přední kolo? Jaký uvažuješ průměr? (velikost ráfku od 20'' do 28'' (700C).
Dodáváme i atypické rozměry, jako 27'')
- Co víš o PAS senzoru? (Pedal Assist System - [b]pas senzor[/b] je součástí
LED displej 880 - zapínání systému, zapínání světel (pokud jsou připojeny), indikace stavu akumulátoru,
změna režimu PAS ve třech krocích )
MONTÁŽ PAS SENZORU NA STŘEDOVÉ SLOŽENÍ KOLA
The-Pedal-Assist-System-electric-bike
Rangebike Thomas Range
ALE CO NA KOLOBĚŽCE? DÁT JEN REGULACI TYPU RUČNÍ "PLYN"?
NEBO ODNĚKUD VZÍT FREKVENCI ČI SÍLU ODRÁŽENÍ?
Pedal Assist Systems (PAS) Vs Hand Throttles
=Doplnění01
Understanding Electric Bike Modes: Throttle vs. Pedal Assist (Pedelec)


Naposledy upravil guchar dne ned 18.09.2016 16:13, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 18.09.2016 16:06 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20841
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
guchar píše:
...
ALE CO NA KOLOBĚŽCE? DÁT JEN REGULACI TYPU RUČNÍ "PLYN"?
NEBO ODNĚKUD VZÍT FREKVENCI ČI SÍLU ODRÁŽENÍ?
Pedal Assist Systems (PAS) Vs Hand Throttles

Hm, anglicky neumím, jen přes translátor... šlo by prosím třemi holými větami vystihnout podstatu věci?

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 18.09.2016 16:26 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7455
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
To "jyrry" " ... šlo by prosím třemi holými větami vystihnout podstatu věci?" Pokusím se. Myslím že postačí 1.
Senzor PAS z rychlosti otáčení klik (nebo z síly šlapání) snímá aktivitu (přání) jezdce. Když jezdec chce přidat,
tak se zvýší příspěvek výkonu od pohonné soustavy (motoru). V Doplnění 01 minulého příspěvku je hodně
obrázků. Nápisy na ovladačích a indikátorech jsou hodně jednoduchá-technická angličtina.
Tak snad to pomůže k pochopení tobě a případně dalším zájemcům.
- Ono asi i na odpružení desky, kde jezdec koloběžky stojí by šla snímat reakce na akci-odrazy nohou.
_Asi by se musely odfiltrovat vlivy nerovností vozovky.
= Hand Throttles = (čistý-"sundám nohy z pedálů") ruční plyn = má smysl u e-skutrů kde je víc W a Ah
Některá e-kola mají oboje. PAS i ruční plyn. U některých fungují jen odděleně. Některá je zapínají i dohromady.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 18.09.2016 18:01 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20841
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Dík, tak nějak jsem si to představoval.
Mám to DO (bylo z :roll: ) práce tak 1/3 trasy s kopce, pak rovinky, mírné kopečky. Domů obrácene a ta poslední třetina mně někdy štve :lol:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 18.09.2016 18:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
jyrry píše:
Dík, tak nějak jsem si to představoval.
Mám to z práce tak 1/3 trasy s kopce, pak rovinky, mírné kopečky. Domů obrácene a ta poslední třetina mně někdy štve :lol:


Bydlíš taky v práci? :?

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 18.09.2016 18:46 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20841
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Opraveno 8)

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 18.09.2016 19:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2011
Příspěvky: 1578
Bydliště: Meziměstí ČR
U mého elektrokola to funguje následovně:
Na hřídeli šlapek je plastový kotouček s několika magnety a proti nim sonda (asi halova).
Podle těchto inmpulsů se spouští a reguluje motor. Ten mám v zadním náboji a má uvnitř volnoběžku, takže když ho vypnu, chová se to úplně stejně, jako obyč. kolo (až na hmotnost výstroje a baterie).
Navíc mám na řidítkách páčku akcelerátoru (dělá se i rukojeť jako na motorce), která úměrně k jejímu pohybu spouští motor bez nutnosti jakoliv šlapat a to až do plného výkonu s omezením rychlosti na 25 km/hod.
Myslím, že na kolobrndu by stačil jen ten akcelerátor, kterým si můžeš dávkovat pomoc motorem do 0 do 100% a nohou hrabat podle libosti.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 18.09.2016 19:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2011
Příspěvky: 1578
Bydliště: Meziměstí ČR
Ještě musím dodat, že na obou brzdových páčkách je mikrospínač, který motor okamžitě vypíná.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 18.09.2016 20:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12820
Bydliště: praha 5
jag42 píše:
Na hřídeli šlapek je plastový kotouček s několika magnety a proti nim sonda (asi halova).
Podle těchto inmpulsů se spouští a reguluje motor. Ten mám v zadním náboji a má uvnitř volnoběžku, takže když ho vypnu, chová se to úplně stejně, jako obyč. kolo (


Díky za info, přesně takto jsem si myslel, že to bude fungovat a u koloběžky bude ten problém snímání šlapání, který budu muset nějak ožulit--elektronicky to já nezvládnu, takže bud ty snímače potuněné přez elektromoturek přez tlačítko na řidítkách, nebo ,a některém kole ložisko, které pujde tlačítkem z řidítek zabrzdit--přijde mi ale lepší to řešení elektromoturkem a nutném držení tlačítka.

nic méně zatím jsem ve fázi rozřezané liberty a tříčtvrtky horského kola, předek mám nabodovaný, ale dokud neseženu zadní kolo---asi koupím až se dostanu na burzu, tak se nikam dál nepohnu a seriozně si nic svařovat --na CO, tigu nenechám

spojení předek zadek--stupačka bude určitě z dubu, nebo jiného tvrdého dřeva --viděl jsem to ted na origo koloběžce a moc se mi to líbilo--časem ošmrdláš --vyměníš a jezdíš dál.

elektro budu ale pořizovat, až pokud opravdu dojdu do zdárného cíle.

bastlit ten pohon ale fakt nechci--viz třeba právě to vypínání pohonu přez brzdící páčky, jak uvádíš v dalším příspěvku--podle mojich odhadu--origo sady--36 voltu--11Ah mají dát něco v přípomoci přez 30 km, pokud počítám správně--3 krát 3 sady 3 článku lipol 3000ma by mi snad mohli vypomoct na Raný do vedlejší vesnice do hospody a zpět vzdálené asi 4 km

Příloha:
P1170308.JPG
P1170308.JPG
[ 137.1 KiB | Zobrazeno 2153 krát ]



tomu kámošovi na kolobrndě fak stíhám stěží i na kole---von je nějakej divnej a natrénovanej :lol:

Příloha:
P1170248.JPG
P1170248.JPG
[ 67.32 KiB | Zobrazeno 2153 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 335 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 30 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz