Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 335 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 23  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 24.11.2016 22:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2011
Příspěvky: 1577
Bydliště: Meziměstí ČR
S kočkama je zábava, pořád vymýšlejí a dělají něco překvapivého, abychom se nenudili.
To pes neumí.
Mám i psa a už jsem jich měl několik, ty naopak milují stereotyp. :P


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 24.11.2016 23:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
jag42 píše:
Mám i psa a už jsem jich měl několik, ty naopak milují stereotyp. :P


já rozhodně od přírody pejskař vubec nejsem a za sebe říkám, zlatý kočky,před psem se zavřu na hajzlu, abych se mohl v klidu alespon vysrat a když po pěti minutách otevřu dveře, šílí, jako by mě neviděl pul roku :lol:

zase je ale pravda, kočky, to je jako maželka, když jim dám nažrat, okamžitě zmizej, dokud jim znovu nevyhládne :D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 22.12.2016 11:20 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7415
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
To "pepin" I když to není kolodrnda, vypadá to jako těžká konkurence, pokud jde o výbavu.
Ba to má zcela nový zázračný typ accu "...krabice s Li-On akumulátory..."
Monday Motorbikes z kalifornského Brisbane - Kolo-motorka ujede 80 km na elektriku
:D
A Ride on the Bolt M-1, "the Tesla of Electric Bicycles"
The World's First Crossover - Electric Motorbike


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 26.12.2016 18:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
guchar píše:
To "pepin" I když to není kolodrnda, vypadá to jako těžká konkurence, pokud jde o výbavu.


ahoj, ta elektromotorka mi moc neříká, to mi přijde užitnější elektrokolo.

ted jsem po manželčiných narozkách a vánocích nastrojil i tu její kolobrndu--zatím bez elektro pohonu.

ty zadní brašny jsem dopředu dostal vcelku v pohodě,pouze nějaké drobné krejčovské upravy--sucháče .

podle mého jsou ty brašny až zbytečně veliké, ale manželce přijdou velikostně v poho. nosič jsem nakonec dělal vlastní , bo co jsem tam zkoušel napasovat naše nosiče z kol, bez uprav by to nebylo ono a navíc i ten nejlehčí mi přišel zbytečně těžký--750g, ten muj z eloxovaného hliníku vyšel pod 400g a do toho vrchního plechu nebude problém dodělat nějaké uchyty pro montáž krabice s baterkama v případě, že se taky dodělá na elektro.

na řidítka jsem ji taky prdnul bluetoot reprák--to se jí na tý mojí moc líbilo a ještě jsem tam dobastlil stojánek.
světla jsem koupil stejný, jako mám já, dopředu snad ani jiný levný s cree ledkou koupit nejde, zadní je na obyč malé běžně koupitelné tužkovky a hlavně v tom držáku to světlo opravdu drží a nevydrncá se na kamenité cestě .

váhově jsem v bezelektro na cca 14kg, elektro mi hmotí bez baterek cca 17kg.


Příloha:
P1170614.JPG
P1170614.JPG
[ 61.96 KiB | Zobrazeno 1390 krát ]



Příloha:
P1170615.JPG
P1170615.JPG
[ 71.66 KiB | Zobrazeno 1390 krát ]



Příloha:
P1170618.JPG
P1170618.JPG
[ 70.61 KiB | Zobrazeno 1390 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 27.12.2016 8:33 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.1.2008
Příspěvky: 2370
Bydliště: Ban.Bystrica
Inak bacha, pri zaseknuti cohokolvek do predneho kolesa sa cez riaditka celkom slusne leti.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 27.12.2016 21:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
jozefbb píše:
Inak bacha, pri zaseknuti cohokolvek do predneho kolesa sa cez riaditka celkom slusne leti.


mi to když tak strašíš nakonec nedalo a raději jsem ještě potunil ten nosič o jednu vzpěru, aby jí ten batoh opravdu nakonec jednou nevlezl do drátu kola :D

Příloha:
P1170620.JPG
P1170620.JPG
[ 85.42 KiB | Zobrazeno 1321 krát ]



Příloha:
P1170622.JPG
P1170622.JPG
[ 69.29 KiB | Zobrazeno 1321 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 20.02.2017 1:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
jaro se už pomalinku hlásí, dnes jsme s drahou polovičkou vyrazili a samozřejmě výlet končil u sámošky .

tak ted koukám na netu po nějakých odolnějších zámcích na kolo-motorku, už jsem si myslel, že mám vybráno, bohužel prodejce měl u zámku i dva odkazy na video, tak jsem je zkouknul a nestačil se divit :lol:



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

číselnej na tom podle videa není o nic líp, nic méně podobně řešený číselný mám ,ale citem ho neotevřu ani náhodou.

loni jsem u sebe v dílně našel obyč levný číselný a ten šel otevřít citem vcelku jako prd, tam to při tahu opravdu drhlo, tady u toho ale ani náhodou, tak ted fakt nevim :D



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 20.02.2017 5:36 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7415
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Pokud je na chodu kódovaného zámku poznat místa kde se uvolňuje zamčení, zkusil bych jej prostříknout
védéčkem WD 40. Pak už to dají jen citliví jedinci, s obroušenou kůží na špičkách prstů.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 20.02.2017 11:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
guchar píše:
Pokud je na chodu kódovaného zámku poznat místa kde se uvolňuje zamčení, zkusil bych jej prostříknout
védéčkem WD 40. Pak už to dají jen citliví jedinci, s obroušenou kůží na špičkách prstů.


asi jsem se vyděsil opravdu zbytečně, koukal jsem ještě na nějaký videa a zase až tak jednoduchý to opravdu není, ale dá se, nic méně jsou ty číselný zámky na otevření asi složitější , než klasické na klíč.

ještě váhám jaký typ, já si loni koupil klasický lankový 0,8 cm ale jak to viděl kámoš ,tak hned zavzpomínal na svoji první koloběžku po který mu zbylo u stojanu pouze tady to přeštíplý lanko.

pak si na další koloběžku pořídil už motocyklový řetěz s nějakým ocelovokroužkovým obalem, což je ovšem šílenost už jen kuli váze--kilčo to mít bude určitě.

zase nechci uplně magořit a mít fobii, že na to u sámošky ve městě někdo vytasí z batohu 2m štípačky.

objednal jsem tady ten:

https://www.alza.cz/hobby/zamek-snake-1 ... 6.htm?o=31

mám doma ty menší--batohový-- štípačky ,tak ho možná zkusim, jestli je ustojí.

ted v dílně plácám cosi jako držák na koloběžku na zahrádku auta, bo do auta dvě koloběžky bez rozborky nedám ani náhodou a sundat kola mi nic moc neřeší, stejně překážej blatníky.

nosiče na kola mám, ale ty na kolobrndu použít nejdou :evil:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 20.02.2017 22:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
sláva, nosiče hotový, jednou nalakovaný, až ten synták uschne, trochu to líznu smirkem, ještě jednou přetřu a prdim na to, vubec mě to kutění v dílně bez piva nebaví :evil:

je to teda šílený dřevěný retro, ale dává se do toho ta kolobrnda docela suprově, kola mi zapadnou a zaseknou se do výřezu, takže se mi pořád nekroutí řidítka, jak přední kolo vyskakuje z klasického žlábku, na nízkym osobáku to bylo i s kolem vcelku v pohodě, ale na tý vyšší Zafiře je to pro mě boj, navíc bez schudku se nechytám vubec, loni jsem tam dával párkrát kola a raději jsem potupně poprosil o pomoc manželku, bo mi bylo jasný, že je to jen otázka času, kdy z těch schudku poletím dolu i s kolem :lol:

tady jsem už byl prosíravý a na stupačku u zadního kola jsem si ubastlil kus hliníku, do kterýho nejdřív tu kolobrndu nasunu, takže ji už při montování nemusím nijak přidržovat.

je to z nějaký hodněvrstvý asi 2cm tlustý překližky a drží na tom ta kolobrnda jen přez tu stupačku opravdu na fest , jestli nebudou nějak zásadně prudit policajti, tak na origo nosič prdim, co jsem hledal po netu, něco se i na koloběžky dělá, ale spíš je to určitý konkrétní typ na konkrétní koloběžku , takže bez vyzkoušení u prodejce ani nedoporučují kupovat.

když jsem byl v Hornbachu v železářství, kouknul jsem i na zámky, jeden se mi tam docela líbil,90cm délka 6mm ocelová oka a cena stejná, jak u toho zámku z Alzy, zítra mi má dorazit,stejně potřebuju dva, tak uvidim, ale podstatně těžší, než ten lankovej je, oproti 400g 750g , ale lehkej trochu bezpečnej asi nikde nevykoumám.

ted tu ještě opravuju loni koupenou novou zahrádku--příčníky, bo mi tam už na podzim ulítali plastové zácvaky na krytkách přez montážní šrouby, že ty plastové hmoty stojej za----, s tím asi nic nenadělám, ale že někdo vyrobí zamykatelný příčníky a vyřeší to tak, že na jednu stranu dá do krytky zámek, ale na druhou jen zácvak, takže ten příčník jde stejně v pohodě z hagusu sundat i když je z druhé strany zamčený, to mi už opravdu mozek nebere :lol:

Příloha:
P1170708.JPG
P1170708.JPG
[ 119.26 KiB | Zobrazeno 1165 krát ]



Příloha:
P1170709.JPG
P1170709.JPG
[ 103.66 KiB | Zobrazeno 1165 krát ]



Příloha:
P1170710.JPG
P1170710.JPG
[ 110.54 KiB | Zobrazeno 1165 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 09.03.2017 0:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
dnes dorazil pohon pro manželku, elektronika se vcelku pohodlně vešla do menší kapsy ledvinky, na pohonnou baterii jsem trochu upravil obyčejnou menší brašnu, aby šla přidělat sucháčema k brašnám na přední nosič, tak sláva, sice sobotní cca 20km výlet jen na nohy zvládala vcelku v pohodě, ale šílený problém se psem na krátkých usecích na silnici při přejezdech na pokračování cyklostezky, když už do kopce nezvládala jet a musela tlačilt, tak pes pobíhal občas chaoticky po silnici, což když se jede plynule, maže vedle obrubníku a není s ním žádný problém, tak nakonec kejvla, že teda do elektropohonu pujde taky.

tak jen doufám, že to s těma baterkama nakonec nějak zvládne :D

zatím ji je budu nabijet já a časem se to snad poddá.

ta moje zatím funguje, v mrazu mi trochu zlobilo přepínání přípomoci, musel jsem mačkat tlačítko přepínání trošku větší silou, jinak zatím vše drží a funguje, na alze mi padnul do oka trochu výkonnější blutooth reproduktor, tak jsem neodolal, bohužel jsem vykousnul kousek, co má něco s baterií, takže hraje jen napájený přez usb, tak jsem objednal druhý a tady ten jim zítra vrátím, ale hraje docela slušně, určitě líp než ten co jsem tam měl doposud.

zítra mi má dorazit sluchátková prodlužka s klasickým kolečkem hlasitosti, to ovládání volume tlačítkem mobilu není při jízdě žádný zázrak a hlavně přez kabel a další zesilovač by to už šlo napíchnout se ještě na nějaký šikovný ukutěný subwofeřík, elektronická subwoferová výhybka mi leží v šuplíku hned vedle pidizesiku od fajzara a určitě by se tu našel i nějaký basový pidireprák :oops:

Příloha:
P1170786.JPG
P1170786.JPG
[ 80.84 KiB | Zobrazeno 1132 krát ]



Příloha:
P1170787.JPG
P1170787.JPG
[ 78.33 KiB | Zobrazeno 1132 krát ]



Příloha:
P1170785.JPG
P1170785.JPG
[ 70.77 KiB | Zobrazeno 1132 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 09.03.2017 8:57 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.1.2008
Příspěvky: 2370
Bydliště: Ban.Bystrica
Aj mne , ale takyto


Přílohy:
s-l1600.jpg
s-l1600.jpg
[ 68.64 KiB | Zobrazeno 1109 krát ]

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 10.03.2017 2:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
jozefbb píše:
Aj mne , ale takyto


:D loni jsem se na spalovacim kole svezl, umělo se to pěkně rozjet, ale randál šílenej, to by mě na cyklotrasách hnali , ale ozvučit spalovací pohon, to už je výzva :lol:

dnes mi vyměnili ten vadný bluetooth reproduktor, tak jsem se pustil do toho kutění rádoby subwoferu, vyhrabal jsem doma vcelku lehký 5W repráky z bedýnek genius,vykuchal USB bedýnky defendr kuli jednoduchému usb zesilovači na šnuře , fiknul papírovou rouru co by ozvučnici, aby se vešla do brašny a docela to už basově jde, zkoušel jsem i výkonnější 12v zesilovač, ale to už zbytečně řvalo , to bych pustil na plno tak maximálně demonstrativně, ale jinak na poslech při jízdě naprostá zbytečnost a se i obávám, že ty 5W repráky bych velice rychle popravil a hlavně to s přehledem přeřvalo ten bluetooth reprák a i přez ten usb zesilovač nejedu basama při maximální hlasitosti bluetooth repráku na plno.

napchat všechno do brašny se zadařilo, ale je tam už opravdu těsno .

přez reprák na řidítkách jsem ušil návlek, aby ta koloběžka nevypadala jako pojízdná hifivěž, ted už jen trochu slušnější počasí :(

Příloha:
P1170788.JPG
P1170788.JPG
[ 91.15 KiB | Zobrazeno 1065 krát ]



Příloha:
P1170790.JPG
P1170790.JPG
[ 94.55 KiB | Zobrazeno 1065 krát ]


Příloha:
P1170791.JPG
P1170791.JPG
[ 89.97 KiB | Zobrazeno 1065 krát ]


Příloha:
P1170792.JPG
P1170792.JPG
[ 86.33 KiB | Zobrazeno 1065 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 10.03.2017 14:24 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7415
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Od zvuku malá odbočka ke světlu. Lumify X9 ač v akci,
tak k těm hodně levným nepatří. Zato ŠAJNÍ jak blázen
Lumify X9 The Bestselling In The
Lumify X9 Flashlight - 75% Discount - FREE Shipping
Úprava z 3 ks AAA na LiIon je BONUS - VÝZVA NAVÍC pro ortodoxní bastlíře
SAMSUNG ICR 18650-22F
ACCU: 18650-2.2S, 18650-2.2P-HV, ICR18650-26H, INR18650-25R
Ochranné PCB


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 10.03.2017 21:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
guchar píše:
Od zvuku malá odbočka ke světlu. Lumify X9 ač v akci,
tak k těm hodně levným nepatří. Zato ŠAJNÍ jak blázen


joo, to je hodně slušný, ale takový šajnidlo by se na silnici provozovat nedalo, to je opravdu na nějaké terénní střelby po lesních cestách.

jinak ted navečer jsem jel vyvenčit psa, tak jsem zkusil to potuněné ozvučení , jsem z toho nakonec trochu rozpačitej, při jedné hudební pasáži jsem měl chvilku pocit, že ten zvuk co slyším je něco co se děje okolo mě a okolo projíždějící auta a celkový hluk mě nutí ten už sranda skoro hifi zvuk zesilovat na tolik, abych okolní zvuky přeřval, bo jinak ta muzika oproti puvodnímu středotonovému repráčku s tím okolním hlukem občas splývá, jel jsem ale po chodníku hnmed vedle 2 proudové silnice ,navíc v pátečním provozu, ještě uvidím jak to bude na klidnějších tišších trasách, ale jestli mi to bude nutit pouštět hodně nahlas, tak se vrátím k tomu puvodnímu chrchlátku.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 335 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 23  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz