Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 335 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 23  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 30.09.2016 19:16 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7456
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
" ... odešel v té čelovce ten šváb ..." V čelovce a cyklo mám taky švába. Ta cyklo je na 4 x AAA,
ani nevím zda jen Nixx nebo i 1.5 V alkalické. Ty ostatní jsou pouzdro, klec,vypínač a paralel LED
napřímo. Čerstvá alkalika má krátce i 1.6 V takže 4.8 V by mělo být v pohodě.
Nad 1.6 V při nabíjení (krátce) vylezou jen hodně staré-vadné NiMH kusy, na některých nabíječkách.
Za mne (pokud by jsem to tušil) dal bych přímo na přívody k desce "tlustou" vybranou zenerovu diodu.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 30.09.2016 23:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12822
Bydliště: praha 5
ještě jsem to uchycení a rozmístění těch světel na tý kolobrndě předělal, abych nemusel pořád lovit čelovku z brašny, hlavní světlo jsem dal na blatník a pouze jednu čelovku na vdlici jen na jednu stranu, sice takto hází trochu stín na jednu stranu přez přední kolo, ale ten prostor těsně před kolem nasvítí perfektně, to světlo z alzy svítí do dálky fakt dostatečně, ale před kolem ten prostor nenasvítí--je to vidět trochu na těch dvou fotkách z mobilu, jedna se světlem z alzy a i tou čelovkou, druhá pouze se světlem z alzy bez čelovky, jen mi prdí, že to alzovské světlo nejde rozebrat, takže až lehne vnitřní baterka, tak je se světlem ámen--ale za 300 kč to nemá asi smysl vubec řešit a hold pak koupit zase jiný.

Příloha:
20160930_195549.jpg
20160930_195549.jpg
[ 68.71 KiB | Zobrazeno 1240 krát ]



Příloha:
20160930_195628.jpg
20160930_195628.jpg
[ 44.63 KiB | Zobrazeno 1240 krát ]



Příloha:
P1170362.JPG
P1170362.JPG
[ 65.81 KiB | Zobrazeno 1240 krát ]



PS: ty fotky to skutečné svícení zkreslují, ve skutečnosti to svítí fakt dobře, ale mobilovskej foták už to nevezme.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 01.10.2016 8:46 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7456
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
A) Rozebral jsem už docela dost "nerozebiratelných" věcí (slepené/stavené adaptéry nebo ntb accu-packy).
Někdy jen s minimálními otřepy, jindy nastala celková destrukce plastového pouzdra. Tak uvidíš.
B) Šváby bývají ve svítilnách s režimem blikání. Jeden šváb mi odešel v čelovce a druhý v malé auto-svítilně.
Tyto levné věci nemají ochranu proti přepóĺování. A mnohdy ani ne mechanický klíč na kleci článků.
Dáš-li dvě AAA proti sobě na 1.2 či 1.5 V to nejede. Pokud dáš 3.6 či 4.5 V obráceně, otestuješ
jak moc se šetřilo na nákladech elektroniky. Povětšinou moc. A tak minimálně odejde šváb.
Je možné, že přepólování nebyl tvůj případ, a šváb jen nepřežil čerstvě nabité články.
Tuhle vlastnost kdysi měly i halogenové žárovky pro svítilny. Čerstvě nabité články je přepálily.
Účinkem proudového nárazu, daného nízkým odporem studeného vlákna žárovky.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 01.10.2016 12:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12822
Bydliště: praha 5
ještě jsem objednal na zkoušku tady ty 12v 10W ledky

http://dexhal.cz/led-diody/88-100w-led- ... 00lm_.html

zkusím, uvidím, kdyby to mělo hlavu a patu, asi bych napchal do trubky řidítek 3 lionky 2300ma, chlazení bych možná pořešil nějakým základním decentním duralovým chladičem a malým pc ventilátorem, tak by to šlo asi i napchat do pouzdra nějaké staré prehistorické svítilny na kolo.

mají tam i ledky pro napájení 36 volty, to by šlo krmit rovnou z pohonné baterie té koloběžky, ale spotřeba je už šílená, navíc si myslím, že je tuž i opravdu zbytečné, žádnou noční střelbu někde po pařezech v lese opravdu neplánuji :lol:

http://dexhal.cz/led-diody/85-100w-led- ... 00lm_.html


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 01.10.2016 17:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12822
Bydliště: praha 5
neustále vyplívají pozvolna na povrch nové a nové neskutečné výhody koloběžky :lol:

Příloha:
20161001_170204.jpg
20161001_170204.jpg
[ 139.18 KiB | Zobrazeno 1181 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 01.10.2016 18:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12822
Bydliště: praha 5
ještě zvažuji tady ten podsvícený tachometr, na kterém jsou ruzné udaje zobrazeny současně v samostatných oknech--hlavně hodiny

http://www.dnprint.cz/cs/zbozi/tachomet ... ng-sd-558a



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 01.10.2016 19:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.6.2010
Příspěvky: 2313
Teda, pepine, ty se vyřádíš :D

Takle vybavenou koloběžkou za chvíli budeš muset registrovat u příslušného úřadu pro koloběžky a před každou cestou na předepsaném formuláři hlásit trasu a taky žádat o povolení ke startu :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 01.10.2016 21:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12822
Bydliště: praha 5
FlyBear píše:
Teda, pepine, ty se vyřádíš :D

Takle vybavenou koloběžkou za chvíli budeš muset registrovat u příslušného úřadu pro koloběžky a před každou cestou na předepsaném formuláři hlásit trasu a taky žádat o povolení ke startu :mrgreen:


nooo, myslím, že ta asistence přípomoci řízená snímáním rychlosti přez magnety na otáčení kola by šla vyřešit akurátním převodem pro ten snímač a z omezovače na 23 km se v pohodě dostanu uplně na jinou rychlost--ale přijde mi to fakt jen jako demonstrace, kam to jde dohnat, nic co má smysl pro pohodovou jízdu.

ted tuním, ale až dotuním na strop, budu nesmysly ořezávat.

je to ale fakt paráda, kdolkoli na to vleze, jen řeší kolik to stálo, páč jako bomba to přijde každému, kdo nemá problém ošéfovat modelářské lipolky.já jsem ted po mnoha letech ve stavu jak malé dítě, že bych tu kolobrndu měl nejraději přez noc v posteli pod polštářem :lol:


smysl ale stále vidím ohledně toho pomocného motoru pouze v přípomoci, kdo si chce pouze vozit zadek, tak to bude lepší i babeta.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 01.10.2016 21:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2011
Příspěvky: 1578
Bydliště: Meziměstí ČR
Tomu naprosto rozumím.
Před dvěma roky, jsem si koupil elektrokolo a když je jen trochu počasí, jedu tak asi 15 km, kochám se krajinou, někde udělám fotku, někde se projdu po lese, někde si dám jedno dobře vychlazené , pokecám a jedu dál.
Dřív jsem relaxoval na motorkách, ne 15km , ale minimálně 50km a víc, bylo to taky pěkné (byl jsem mladší), dnes mě z helmy bolí krk a v dnešním provozu, už to je jen adrenalin a ne krásná projížďka.
Čas nás postupně obouvá do bačkor a v dnešní době naštěstí ještě posadí na elektrovehikly. :lol:
Babettu mám taky, ale už je totálně zaprášená. Na tom kole šlapu podle nálady- většinou pořád , ale jen tak, aby se hýbaly klouby ( moc mě to prospívá kolenům :wink: ) a ta atmosféra klidu , bez vrčení motoru a smradu (i když pořádný zvuk motoru a smrad z výfuku mám moc rád) je úplně jiná dimenze.
Naštěstí tady u nás je ještě dost cest a silnic, kde se dá takto relaxovat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 02.10.2016 20:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12822
Bydliště: praha 5
tak jsem ještě dnes upravil konektory pohonu tak, aby šli vedle dvou hlavních pětičlánku používat i mé modelářské 3články, znamenalo to ovšem zamáčknout slzu a opustit mé v modelařině oblíbené 4ky goldy a přejít na blbuvzdorné konektory hxt 60, bo s goldama bych při tom propojování asi hodně brzo pohořel :lol:

3 tříčlánky jen napíchám do propojky a když použiji 2 pětičlánkové sady, tak jen jeden zběrný konektor propojím protikusem hxt s raději vletovanou 25A pojistkou--pro případ, že bych ho dokázal zapnout někdy někam, kam nepatří :oops:

rozdílný stav a kapacity sad řeším pípákem na servisních konektorech baterek.

Příloha:
P1170367.JPG
P1170367.JPG
[ 82.31 KiB | Zobrazeno 1130 krát ]



Příloha:
P1170369.JPG
P1170369.JPG
[ 83.75 KiB | Zobrazeno 1130 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 02.10.2016 21:11 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7456
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
hxt 60 - nechytám se. HXT 4 mm?Podle obr. tam máš mé fafority XT 60(někde mám i XT 30).
HXT 4mm to XT-60 Battery Adapter
Obrázek
Dík za inspiraci na řešení 2x 2S1P na 4S1P do akuvrtačky. Se zachováním půvoních 2S1P.
Já měl tendenci to řešit šesti páry GOLDů 6 mm z výprodeje.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 02.10.2016 22:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12822
Bydliště: praha 5
guchar píše:
hxt 60 - nechytám se.


sorry, samozřejmě XT 60.

jinak pokud budou ty ledky na osvětlení kola k něčemu, už mám asi vymyšlený chladič--jako letecký modelář jak jinak, než z nějakého torza válce nějakého už dávno odloženého metyl spalováku :lol:

ty goldy jsou na propojování víc sad smrt, už dávno jsem se s goldy poučil--nikdy už neber do ruky víc jak jednu sadu baterek---fakt do sebe dvě sady baterií těmi konektory pasují naprosto perfektně :lol:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 02.10.2016 23:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12822
Bydliště: praha 5
jediný, z čeho začínám být tak nějak rozmrzelej, u modelu větronu jsem to neřešil, ale pomalu začínám mít takový pocit, že na těch slavných čínských turnigy baterkách jsou ty udaje o kapacitě jen jakési nálepky s nějakými nereálnými hodnotami které těch čísel na nálepce nedosahují ani omylem a nejde jen o pár procent.

na té kolobrndě vozím zatím wattmetr a fakt čumím, jak třeba baterie 2650ma dá sotva 2000ma


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 02.10.2016 23:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12822
Bydliště: praha 5
jag42 píše:
Čas nás postupně obouvá do bačkor


no o tom mi něco povídej :lol:

ale furt dobrý, furt dobrý, ted na Raný ve skleníku zase jedno parte--48 let--rakovina plic, ještě loni tam byl každou chvíli, letos jsem si říkal, kam ten člověk kurna zmizel, že ho tady vubec nevidím, no tak ted už je mi to jasný :(

zlatý bolavý kolena.

každej má ten kořínek hold jinej, minulej víkend se tam zastavil nějaký --pan Brodský, to je člověk, co uvedl na Ranou rogala přez nějaké Francouze, co ranou objevili v nějakých 60 tých letech, tím tam a přez něj to hadrové létání začalo a on ho tady dokázal prosadit, jako sportovní činnost--ten člověk--ted mu bude 80 budil dojem 2O ti letého kluka, naprosto to nepojímám, jak muže být v tomto věku někdo ještě tak akční--o berli, nic méně otrávený jen z toho, že minulý víkend dovláčel padák na Oblík, ale nakonec neodstartoval, páč s ním jebnul závan větru a rozbil si o zem nos :D

rozkecal se o tom, jak to tam vubec začínalo a musel to být masakr opravdu neskutečný, kupodivu orgány--letecká organizace mu prý vubec nedělala s legálností tohoto sportu--rogala a následně paragliding problémy a spíš byli nadšení a ten provoz tam podporovali, hodně zajímavé povídání a ten člověk to na nás chrlil jedno za druhym jako kulomet, co, kdy ,kdo, v kterym roce--neskutečná pamět a hlavně neskutečný optimismus a dobrá nálada, s tím se dnes člověk už denně nesetká, že jen někdo pořád na něco nenadává.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 03.10.2016 4:15 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7456
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
"pepin": "...jak třeba baterie 2650ma dá sotva 2000ma... "
Tak na tohle téma je na RCManii celé samostatný vlákno.Je to o válce, že REKLAMA prodává.
Kdysi nastala honba za vyššími a vyššími mAh (Ah).A ve válce prodejního úspěchu, bratr
nezná bratra. Modeláři nebyli jedinní zákazníci co "pravidla" spotřební společnosti odskákali.
- Neuvažuješ u baterek o čidle teploty? A bimetalové pojistce mezi články accu?
- Tvoje pojetí vybavení kolobrndy, víc než MERCEDES, je kategorie ROLLS ROCE.Jen tak dál.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 335 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 23  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Boro, fireball a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz