Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: vrtana studna Berounsko
PříspěvekNapsal: sob 21.10.2017 9:33 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Ahoj, resi se tu vsechno, tak se zkusim zeptat.

Poptavam zhotoveni vrtane studny. A to na klic. Firma si musi najit pramen, zaridit vsechna povoleni atd.
Pokud nekoho znate, muzete doporucit, sem s nim. Psal jsem uz do nekolika firem a ani se neobtezovali odpovedet.
Je to v obci Lhotka u Berouna.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: vrtana studna Berounsko
PříspěvekNapsal: sob 21.10.2017 17:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Abys nedopad stejně jako můj kámoš v Chrustenicích. Vyvrtali mu studnu a teče mu rezatá voda. Prý je to v tom kraji normální a možná se právě kvůli tomu do toho nikomu nechce. Na Blýskavce u Rudný je to to samý, dodával jsem tam něco na dva baráky a oba měly stejnej problém.
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: vrtana studna Berounsko
PříspěvekNapsal: sob 21.10.2017 18:33 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Mam barak primo pod lesem na upati Plesivce. Nad nami je uz jen jeden jediny dum.
V obci je zaveden vodovod a pripojen i do meho domku. Studnu chci vyuzivat vicemene pro uzitkovou vodu. Pokud bude voda pitna, budu rad. Ale pokud ne, svet se nezbori. Kvalitu vody muze tezko firma co vrta studnu nejak ovlivnit. To beru jako sve riziko.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: vrtana studna Berounsko
PříspěvekNapsal: sob 21.10.2017 18:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Ta rezatá voda je daná železitým podložím v tý oblasti. Vždyť se tam dřív těžilo železo. Ta rezatice není ani na zalejvání...
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: vrtana studna Berounsko
PříspěvekNapsal: sob 21.10.2017 19:10 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Aha, tak to se pozeptam nejrive sousedu. Diky.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: vrtana studna Berounsko
PříspěvekNapsal: sob 21.10.2017 20:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12768
Bydliště: praha 5
pkotatko píše:
Psal jsem uz do nekolika firem a ani se neobtezovali odpovedet.
Je to v obci Lhotka u Berouna.


ahoj Petře, ta lokalita bude asi problém kuli podloží--náročnosti na vrtací náčiní.

zavolej Honzovi Šulcovi, ted jsem s nim mluvil, lokalitu zná, on tam vrtat s tím co on má neumí, ale asi by tě uměl na někoho nakontaktovat.

tel na Honzu pokud na něj už číslo nemáš ti posílám do SZ.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vrtana studna Berounsko
PříspěvekNapsal: sob 21.10.2017 21:29 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Mela by tam byt skala podle tvrzeni mistnich. Takze vrtani daleko jednodussi nez do mekkeho. Ale jasne, musi na to byt vybaveni.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: vrtana studna Berounsko
PříspěvekNapsal: sob 21.10.2017 21:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12768
Bydliště: praha 5
pkotatko píše:
Mela by tam byt skala podle tvrzeni mistnich. Takze vrtani daleko jednodussi nez do mekkeho.


já tomu prd rozumim,jen jsem mu zavolal co řešíš a máš mu cinknout.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vrtana studna Berounsko
PříspěvekNapsal: pon 23.10.2017 14:40 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.12.2004
Příspěvky: 205
Bydliště: Praha
Vrtal jsem letos studni a musím říct, že pokud to chceš na zalívání, je to docela drahý špás. Nestačila by veliká zásoba dešťovky 5,8,10m3? Doporučil bych propočítat jestli není levnější zalévat z vodovodu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vrtana studna Berounsko
PříspěvekNapsal: pon 23.10.2017 15:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Zalejvat z vodovodu? 8O U nás pěkně drahá sranda, kubík za 44,- K tomu automaticky x2 stočný. Navíc ta chlórovka rostlinstvu moc nechutná. Když byla ještě voda za pár halířů, tak jsme při zalejvání 120 m2 zahrady měli spotřebu 250 kubíků za rok, to by bylo dnes 22 klacků ročně....
Metr kompletního vrtu je dnes cca 1300/m + asi 6000 papírování. To je za pár roků zpátky.
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: vrtana studna Berounsko
PříspěvekNapsal: pon 23.10.2017 16:09 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Nechci nadrz. Chci studnu.
Da se z ni do budoucna treba i napustit bazen.. Pokud bude pitna voda, tak je k dispozici proste druhy zalozni zdroj atd.
Pri nakupu a celkove rekonstrukci domku je studna uz skoro zanedbatelna castka.
Trochu jste me znejisteli s tou zelezitou vodou. Cekam na vyjadreni geologa jestli to vubec ma smysl v te lokalite delat.
Za tohle upozorneni moc dekuju. To by me vubec nenapadlo.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: vrtana studna Berounsko
PříspěvekNapsal: pon 23.10.2017 20:35 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.12.2004
Příspěvky: 205
Bydliště: Praha
Celeron píše:
Zalejvat z vodovodu? 8O U nás pěkně drahá sranda, kubík za 44,- K tomu automaticky x2 stočný. Navíc ta chlórovka rostlinstvu moc nechutná. Když byla ještě voda za pár halířů, tak jsme při zalejvání 120 m2 zahrady měli spotřebu 250 kubíků za rok, to by bylo dnes 22 klacků ročně....
Metr kompletního vrtu je dnes cca 1300/m + asi 6000 papírování. To je za pár roků zpátky.
Jirka


prozalejvat 10 bazénů to už je masakr.. ta cena je ve finále na dvojnásobku toho, co je zde napsáno, pokud bereme hotové funkční dílo i s daní. Pak už se jen modlit aby nebyla voda moc hluboko. Pravdou je, že v porovnáním s investicí do rodinného domu je to částka téměř nepodstatná. Jen by mě zajímalo kdy nám naše studny osadí vodoměry.. to je ale jiná písnička.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vrtana studna Berounsko
PříspěvekNapsal: pon 23.10.2017 22:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Nojo, byly časy co jsme neměli na zahradě trávu ale samou zeleninku a to chce spoustu vody, kór když je zem samej písek.
Prosím tě, kde jsou takový ceny co píšeš? Za tyhle peníze to měl můj příbuznej před třemi roky.
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: vrtana studna Berounsko
PříspěvekNapsal: stř 25.10.2017 7:37 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.12.2004
Příspěvky: 205
Bydliště: Praha
Celeron píše:
Nojo, byly časy co jsme neměli na zahradě trávu ale samou zeleninku a to chce spoustu vody, kór když je zem samej písek.
Prosím tě, kde jsou takový ceny co píšeš? Za tyhle peníze to měl můj příbuznej před třemi roky.
Jirka


nemyslím, že je to otázka na to kde ale kdy. Vody je málo všichni vrtají. Práce u firem je nasmlouvaná na min půl roku dopředu. Cena 1300 není tak daleko od reality ale to je "jen" vrt.

čerpadlo 15-30, elektroinstalace, elektrorevize , trubka do vrtu a připojení včetně výkopu a dopojení do objektu, filtry, případně další technologie do objektu (expanzomat). Zaskružení vrtu včetně výkopových prací, terénní úpravy, odvoz zeminy a milion nepodstatných detailů.., vyřízení dokumentace, rozbor vody. Cena vrtu 1300 bez DPH jsou tedy jen přibližně náklady z 50 %. jestli pak je štěstí na špatné podloží a musí se použít pažení cena za BM vrtu se téměř zdvojnásobuje. Pokud jste chalupář je to s DPH ještě lepší :-) Dalším aspektem je legalizace studně. To je práce na cca rok, než ze zkušebního vrtu bude studně, která se může připojit k objektu. Nějakou záhadou nemá nikdo v Čechách hlubší vrt než 35m.. to je zajímavé :-) Pokud je vrt nad 35 m už to jede přes báňskou zprávu. Samozřejmě může ráno přijet souprava a odpoledne máte vše hotovo i připojený barák, žádné čerpací zkoušky na okolních parcelách atd... ale to jsme někde jinde. Je to o firmě a hlavně o znalostech objednatele.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz