Switch to full style
Pokud máte chuť jen tak tlachat, tak tady je to správné místo... také sem budou admini přesouvat věci, které podle jejich názoru jinam nepatří.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.

Pravidla fóra

Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.
Odeslat odpověď

Re: Kamera do auta - pomoc s výběrem

stř 18.11.2015 6:51

Aj Sygic má vo svojej navigácii implementovaný DashCam.

Re: Kamera do auta - pomoc s výběrem

stř 18.11.2015 19:05

chroustjazz píše:náhodou dnes řeším podobný problém a v této souvislosti mě napadlo použít nějakou outdoorovou kameru - většinou umí nahávat do smyčky, mívají i G senzor a jdou použít i do modelů 8¨-)
jen řeším to noční vidění..mám outdoorový Rolei 7s a za tmy je to k ničemu..i když na silnici jsem to ještě nezkoušel


Tak o tomhle bych nepřemýšlel, pořád je lepší klasická kamera do auta (lepší obraz i za tmy, smyčku má taky, ta moje volitelně 1-3-5min., G senzor a k tomu detekci pohybu s níž začne-přestane nahrávat), než mít něco co k tomu není určený.

Re: Kamera do auta - pomoc s výběrem

čtv 19.11.2015 0:08

jak je vyřešené detekování pohybu když zastavíš na křižovatce a během stání se do tebe někdo strefí? vidíš pár sekund před a nebo až když G senzor něco zapne?

Re: Kamera do auta - pomoc s výběrem

čtv 19.11.2015 5:13

ufon13 píše:jak je vyřešené detekování pohybu když zastavíš na křižovatce a během stání se do tebe někdo strefí? vidíš pár sekund před a nebo až když G senzor něco zapne?


ona se kamera každým zastavením na křižovatce vypíná?

Re: Kamera do auta - pomoc s výběrem

čtv 19.11.2015 5:54

DXS píše:
Tak o tomhle bych nepřemýšlel, pořád je lepší klasická kamera do auta (lepší obraz i za tmy, smyčku má taky, ta moje volitelně 1-3-5min., G senzor a k tomu detekci pohybu s níž začne-přestane nahrávat), než mít něco co k tomu není určený.


kamera Mobius, která není primárně určena pro auta:
http://www.revotech.cz/kamera-do-auta-full-hd-1080p/

s tím lepším obrazem za tmy u kamer do auta - mno, o tom by se dalo polemizovat, rozhodně u levnějších modelů (i když cena kolem 2.000,- Kč mi nepřijde jako levná 8¨-) )
smyčky si u kamer (zrovna u Mobiuse 3 a 5 min) můžeš také nastavovat, u outdoorových až 15 minut
G senzor mají také
velkou výhodou outdoorových kamer je výdrž baterie (až 120minut), kamera určena do auta má výdrž baterie pár minut

Re: Kamera do auta - pomoc s výběrem

čtv 19.11.2015 8:24

ufon13 píše:jak je vyřešené detekování pohybu když zastavíš na křižovatce a během stání se do tebe někdo strefí? vidíš pár sekund před a nebo až když G senzor něco zapne?


Při stání na křižovatce nebo kdekoliv jinde, klidně i na poli nahrává pořád, to obstará právě ta detekce pohybu u který si mohu zvolit citlivost, mám ji na max., takže stačí i prolétající moucha nebo padající list ze stromu či změna světla na semaforu nebo osvětlení. V případě nárazu se záznam uzamkne proti přepsání a je stejně dlouhý jako zvolená časová smyčka a těch smyček bude tolik, kolik karta kapacitně dovolí.

Re: Kamera do auta - pomoc s výběrem

čtv 19.11.2015 8:35

chroustjazz píše:
kamera Mobius, která není primárně určena pro auta:
http://www.revotech.cz/kamera-do-auta-full-hd-1080p/

s tím lepším obrazem za tmy u kamer do auta - mno, o tom by se dalo polemizovat, rozhodně u levnějších modelů (i když cena kolem 2.000,- Kč mi nepřijde jako levná 8¨-) )
smyčky si u kamer (zrovna u Mobiuse 3 a 5 min) můžeš také nastavovat, u outdoorových až 15 minut
G senzor mají také
velkou výhodou outdoorových kamer je výdrž baterie (až 120minut), kamera určena do auta má výdrž baterie pár minut


Pro toho, kdo by se rozhodoval pro nákup.
Přílohy
DSC_0218.jpg

Re: Kamera do auta - pomoc s výběrem

čtv 19.11.2015 17:27

ufon13 píše:jak je vyřešené detekování pohybu když zastavíš na křižovatce a během stání se do tebe někdo strefí? vidíš pár sekund před a nebo až když G senzor něco zapne?


Nehledej složitost tam, kde nejsou. Rozumná kamera do auta (zjednodušeně) funguje asi takto: Pokud má parking mode, tak po nastartování (většinou detekce podle zvýšeného napětí) se kamera zapne a začne nahrávat smyčku. A je jí jedno jestli stojíš, nebo jedeš. Po nárazu / projetí výmolu (prostě po překročení nastavených hodnot z G senzoru) se určitá část smyčky (dle kamery a nastavení) označí a zůstane v kameře dokuj jí nesmažeš. Pokud zaparkuješ a vypneš motor, kamera se (detekce opět většinou pomocí napětí) přepne do režimu parkování, kdy X-krát za vteřinu vyhodnocuje obraz a pokud detekuje pohyb, tak (opět dle kamery) začne záznam ukládat. Ovšem celou dobu v parkovacím režimu žere baterii (zimní starty), takže je potřeba nějaké zařízení které kameru odpojí aby baterii nevycucala do dna...

Pokud parkovací režim nemá/není potřeba, tak se většinou zapojuje na spínaných 12V (sv. 15) a potom o otočení klíčkem na "I" - přivedením napětí kamera zapne, po vypnutí klíčku vypne. Lepší kamery mají vestavěnou baterii, takže i po přerušení napájení mohou chvíli nahrávat - většinou ve spojitosti s G-senzorem (při nehodě se poškodí elektroinstalace, ale kamera ještě třeba 3 minuty natočí)

Já mám kameru FineVu Cr500HD. Dnes už téměř muzejní kousek, ale stále na špici co do parametrů - FullHD@30FPS, Sony Exmor, miniaturní rozměry, plně automatická. Bohužel jsem si nějak poškodil držák, takže se kamera za jízdy neznatelně třepe a obraz není ani zdaleka tak luxusní jako když byla nová (to se daly klidně přečíst i SPZ protijedoucích aut), ale pořád je kvalita dostatečná. Použít jsem jí zatím naštěstí nemusel...

Re: Kamera do auta - pomoc s výběrem

sob 21.11.2015 0:17

malé zvíře píše:
Nehledej složitost tam, kde nejsou. Rozumná kamera do auta (zjednodušeně) funguje asi takto: Pokud má parking mode, tak po nastartování (většinou detekce podle zvýšeného napětí) se kamera zapne a začne nahrávat smyčku. A je jí jedno jestli stojíš, nebo jedeš. Po nárazu / projetí výmolu (prostě po překročení nastavených hodnot z G senzoru) se určitá část smyčky (dle kamery a nastavení) označí a zůstane v kameře dokuj jí nesmažeš. Pokud zaparkuješ a vypneš motor, kamera se (detekce opět většinou pomocí napětí) přepne do režimu parkování, kdy X-krát za vteřinu vyhodnocuje obraz a pokud detekuje pohyb, tak (opět dle kamery) začne záznam ukládat. Ovšem celou dobu v parkovacím režimu žere baterii (zimní starty), takže je potřeba nějaké zařízení které kameru odpojí aby baterii nevycucala do dna...

Pokud parkovací režim nemá/není potřeba, tak se většinou zapojuje na spínaných 12V (sv. 15) a potom o otočení klíčkem na "I" - přivedením napětí kamera zapne, po vypnutí klíčku vypne. Lepší kamery mají vestavěnou baterii, takže i po přerušení napájení mohou chvíli nahrávat - většinou ve spojitosti s G-senzorem (při nehodě se poškodí elektroinstalace, ale kamera ještě třeba 3 minuty natočí)

Já mám kameru FineVu Cr500HD. Dnes už téměř muzejní kousek, ale stále na špici co do parametrů - FullHD@30FPS, Sony Exmor, miniaturní rozměry, plně automatická. Bohužel jsem si nějak poškodil držák, takže se kamera za jízdy neznatelně třepe a obraz není ani zdaleka tak luxusní jako když byla nová (to se daly klidně přečíst i SPZ protijedoucích aut), ale pořád je kvalita dostatečná. Použít jsem jí zatím naštěstí nemusel...


díky to je to co jsem chtěl vědět , nemám zatím žádnou proto se ptám......co a jak funguje..... z těch reklamních popisů v podstatě plyne že bez té jejich se člověk v životě neobejde ale co konkrétně uvidí na záznamu se dozvím jedině od majitelů.

Re: Kamera do auta - pomoc s výběrem

sob 21.05.2016 14:03

COWON Black Box AW2 64GB http://www.zbozi.cz/hledani/?q=COWON%20 ... AW2%2064GB

Jaký je váš názor?

Děkuji
Naposledy upravil kovaco dne sob 21.05.2016 14:11, celkově upraveno 1

Re: Kamera do auta - pomoc s výběrem

sob 21.05.2016 14:09

Překopíroval jsem odkaz na výše uvedený totaz

Re: Kamera do auta - pomoc s výběrem

sob 21.05.2016 14:24

Pokud děláš nějaké pokusy, je na to zkušební fórum. :?

Re: Kamera do auta - pomoc s výběrem

sob 21.05.2016 14:29

Pokud děláš nějaké pokusy, je na to zkušební fórum. :?

Co tím myslíš chlape? Ptám se na názor na tuto kameru. Nedělám výzkum ani pokusy!!!!!!!
A splést se můžeš i ty, nebo jsi N°1 ?

Re: Kamera do auta - pomoc s výběrem

sob 21.05.2016 15:47

kovaco píše:COWON Black Box AW2 64GB http://www.zbozi.cz/hledani/?q=COWON%20 ... AW2%2064GB

Jaký je váš názor?

Děkuji

Cena je opravdu zdrcující. Mrkni několik příspěvků výše, dával jsem tam test.

Re: Kamera do auta - pomoc s výběrem

sob 21.05.2016 16:35

Pro DXS:

Jelikož jezdím v dost hustém provozu každý den a jako cizinec nemám stejná práva, jako domácí, chci si koupit kameru i se zadním snímáním. Proto dávám tento dotaz a našel jsem tuhletu kameru. Stejně ti děkuji za radu.
Odeslat odpověď