Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 112 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Kamera do auta - pomoc s výběrem
PříspěvekNapsal: ned 15.11.2015 15:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.9.2012
Příspěvky: 1682
Obrázky: 0
Zdravím, potřeboval bych radu s výběrem kamery do auta na přední sklo. Cenový strom asi nemám, protože po tom co se stalo vím, že to dokáže ušetřit dost peněz a nervů při dohadování... ale to je povídání do jiného tématu.

Co si představuji, aby uměla? Natáčení také za šera a v noci (noční režim), 720p video, jednoduchá obsluha, rychlé připnutí na sklo bez zbytečného nastavování před každou jízdou.

Zatím jsem moc nehledal, padla mi do oka tato:
https://www.alza.cz/truecam-a5s-d3041024.htm

popřípadě dražší varianta
https://www.alza.cz/truecam-a7s-d3041023.htm

Každopádně se v tom nevyznám a nemám zkušenosti, proto bych vás chtěl poprosit s výběrem a popřípadě nasměrováním :)

Děkuji!


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamera do auta - pomoc s výběrem
PříspěvekNapsal: ned 15.11.2015 17:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.6.2011
Příspěvky: 713
Bydliště: Svitavy a okolí
Kameru v autě vozím už několik let a zatím musím zaklepat že jsem jí ještě nemusel použít, i když na YT bych mohl udělat hodně dlouhý sestřih...
Z mého je ne/důležité hlavně toto:
1) rozlišení. Čím vyšší, tím lepší; takže aspoň FullHD@30FPS. Potom je vyšší šance na to, že bude vidět značka auta, které například způsobilo nehodu a ujelo
2) displej - naprostá zbytečnost. Kamera je od toho, aby o ní člověk v autě nevěděl a aby fungovala autonomně
3) kvalita obrazu. Levné čínské kamery mají dost často malé rozlišení které roztahují na FHD a potom se tváří jak jsou super a přitom nejsou. To samé kamery s "reálným" FHD, ale obrovskou kompresí, takže obraz opět k ničemu.
4) přisvětlovací/IR LEDky. Jsou další věc která je úplně, ale úplně k ho... k ničemu.
5) kvalita provedení. Některé levné (= čínské) produkty nemusí přežít zimu, protože se do nich dostane vlhkost, ta zkondenzuje a výsledek je zoxidovaná nefunkční kamera
6) Kompaktní rozměry. Ty plácačky co jsi tady odkazoval jsou v autě vidět už z poza rohu, takže pokud jí náhodou zapomeneš v autě, tak je to úžasný magnet pro smažky.

Pokud peníze moc nehrotíš, tak vybírej spíš z kvalitních výrobců jako jsou FineVu, BlackVue, Lucas.
A hlavně si při výběru najdi i nějaké referenčí videa uživatelů - už jsem narazil na videa výrobců, která neměla s realitou nic společného.
Dobrý zdroj informací najdeš třeba zde: https://dashcamtalk.com/forum/

PS: a vyhni se kamerám na zadní sklo, jinak tě úchyláci z ÚOOU sežerou zaživa...

_________________
Last one alive, lock the door!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamera do auta - pomoc s výběrem
PříspěvekNapsal: ned 15.11.2015 18:10 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.8.2005
Příspěvky: 2351
Bydliště: Dvůr Králové n.L.
Mrkni třeba po Mobius, je celkem spolehlivá, umí smyčku a autostart a využíješ jí třeba i na modely.

_________________
Raptor E700 (MSH Brain)
MiniProtos (miniVbar 5.2)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamera do auta - pomoc s výběrem
PříspěvekNapsal: ned 15.11.2015 18:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.7.2014
Příspěvky: 520
Bydliště: Moravský Krumlov
Obrázky: 3
http://www.okay.cz/mio-mivue-mirror-r30/

http://cerne-skrinky.heureka.cz/media-t ... t-mt-4046/

http://cerne-skrinky.heureka.cz/uwing-uw170/

a další a další
mám v autě místo zpětného zrcátka už dlouho, naprostá spokojenos, mám k tomu i zadní kameru ovládanou zpátečkou

_________________
MJX F45, Walkera Tali H500, DJI P3A


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamera do auta - pomoc s výběrem
PříspěvekNapsal: ned 15.11.2015 18:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.9.2012
Příspěvky: 1682
Obrázky: 0
Panove, displey neresim. Jde mi hlavne o kvalitni zaznam i za spatnych svetelnych podminek - jezdim casto v noci. Chapu ze pujde videt jen prostor osvetleny svetlomety, coz staci. Jen bych nerad koupil neco kde pak nepujde rozpoznat nic.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamera do auta - pomoc s výběrem
PříspěvekNapsal: ned 15.11.2015 19:11 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 9.2.2012
Příspěvky: 57
Bydliště: Česká Lípa
Mám Eltrinex CarHD 4GPS a jsem spokojen.Nedávno jsem v mlze viděl na displayi líp než přes okno.Stalo se mi,že zamrzal obraz,během 10 dní opraveno a bez keců o nějaké 30-ti denní lhůtě jako jiní.

http://www.eltrinex.cz/detail.php?pr=26


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamera do auta - pomoc s výběrem
PříspěvekNapsal: ned 15.11.2015 20:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.9.2014
Příspěvky: 516
Bydliště: Plzeňsko
Vlastním už přes rok Truecam A4, spokojenost, snadná instalace, pevný držák, dlouhý kabel, obraz plně vyhovuje ve dne-noci, neseká se, na 32GB kartu dá 5,5 hodiny. Jen sednu do auta, strčím do zapalovače a jedu. Vyšší modely značky mají navíc přisvětlovací LED-zbytečnost a případně GPS v záznamu-může se hodit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamera do auta - pomoc s výběrem
PříspěvekNapsal: ned 15.11.2015 20:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.9.2012
Příspěvky: 1682
Obrázky: 0
@slavikk - pekna, ale prijde mi ze ten GPS modul by mohl byt v krabicce a ne jako dalsi modul

Po te A4 pokukuju, jeste se divam do nabidek zdali by nebylo neco bez displeye v mensim provedeni.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamera do auta - pomoc s výběrem
PříspěvekNapsal: úte 17.11.2015 20:44 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 7.4.2014
Příspěvky: 460
Bydliště: Kostomlaty pod Milešovkou
náhodou dnes řeším podobný problém a v této souvislosti mě napadlo použít nějakou outdoorovou kameru - většinou umí nahávat do smyčky, mívají i G senzor a jdou použít i do modelů 8¨-)
jen řeším to noční vidění..mám outdoorový Rolei 7s a za tmy je to k ničemu..i když na silnici jsem to ještě nezkoušel

_________________
Sdružení letců Českého středohoří


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamera do auta - pomoc s výběrem
PříspěvekNapsal: úte 17.11.2015 22:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.9.2012
Příspěvky: 1682
Obrázky: 0
Dnes jsem byl v shopu se koukat na tu a4 od truecam. Myslim ze ma vse co potrebuju. Obraz srovnatelny s a5s jen bez gps


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamera do auta - pomoc s výběrem
PříspěvekNapsal: úte 17.11.2015 23:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
optám se uplně debilně ale fakt bych rád odpověd.... pokud nechci mít trvale šnůru od zásuvky pro zapalovač ke kameře nafest na stropě namontované-nechci přísavky už mi jednou hrozili při kontrole že to vadí ve výhledu- najdou se i tací strážci a pomáhači- tak bych si představoval napojení na 12V ve stropním svítidle - trvalé napaájení....
Pak bych měl shánět něco co nemá aktivaci zapnutím klíčku? Ale čím se tedy aktivuje záznam?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamera do auta - pomoc s výběrem
PříspěvekNapsal: stř 18.11.2015 0:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Ty kamery ale nemívají aktivaci klíčkem. Mají v sobě vlastní baterii, takže vypnutí napájení ze zásuvky záznam nevypne. Aktivuje se buď ručně nebo pohybem v obraze.

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamera do auta - pomoc s výběrem
PříspěvekNapsal: stř 18.11.2015 0:47 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.8.2005
Příspěvky: 2351
Bydliště: Dvůr Králové n.L.
Klíček to vypne. Kamera se zapne s přívodem externího napájení z nabíječky USB a vypne se po nastaveném čase po ztrátě napájení, nebo po skončení pohybu v obrazu.

_________________
Raptor E700 (MSH Brain)
MiniProtos (miniVbar 5.2)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamera do auta - pomoc s výběrem
PříspěvekNapsal: stř 18.11.2015 1:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
Mad_Box píše:
Klíček to vypne. Kamera se zapne s přívodem externího napájení z nabíječky USB a vypne se po nastaveném čase po ztrátě napájení, nebo po skončení pohybu v obrazu.

jj přesně tak a to je to co nechci
vpodstatě to je jako aktivace navigace.....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamera do auta - pomoc s výběrem
PříspěvekNapsal: stř 18.11.2015 6:13 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 7.4.2014
Příspěvky: 460
Bydliště: Kostomlaty pod Milešovkou
Ještě mě napadla jedna varianta pro ty, kteří chtějí hlídat jen jízdu - nainstaloval jsem si do telefonu aplikaci Daily Roads Voyager, která umí v podstatě to samé, jako kamera do auta - a hlavně - obraz v noci mám kvalitní a čitelný (asi záleží na použitém telefonu)

_________________
Sdružení letců Českého středohoří


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 112 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: miran50 a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz