Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 112 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kamera do auta - pomoc s výběrem
PříspěvekNapsal: stř 07.02.2018 18:38 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11191
Bydliště: Břeclav, ČR
DAF píše:
GPS může být zrádné, protože většinou detekuje rychlost, může tak někdy i řidiče prásknout.



Jenže...

Záznam rychlosti do obrazu můžeš vypnout, ALE pokud se videozáznam bude kdykoliv zkoumat za účelem vyšetřování, tak z pohybu obrazu rychlost vypočte i amatér.

Není co řešit.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamera do auta - pomoc s výběrem
PříspěvekNapsal: stř 07.02.2018 19:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9141
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
zdzd píše:
Jenže...
Záznam rychlosti do obrazu můžeš vypnout, ALE pokud se videozáznam bude kdykoliv zkoumat za účelem vyšetřování, tak z pohybu obrazu rychlost vypočte i amatér.
Není co řešit.

To vím také. Z obrazu a z porovnání s místem se dá určit rozpětí rychlosti, kterou jsem se nejspíš pohyboval. Pro účely případného vyšetřování na to mají zase znalci programy v PC, jejich závěr se bere jako důkaz, nikoliv amatérský výpočet slohové úlohy Honzy z 5B. A rozsah může být někdy příznivější, než jasně zadokumentovaná hodnota. Stejně jako registrace rychlosti jde vypnout GPS, jde (aspoň z obrazu) vypnout datum, jó zůstane ve vlastnostech. Ale pokud ho nemám řízené z nějakého globálního systému, tak si tam vlastně můžu dát datum a čas jaký chci.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamera do auta - pomoc s výběrem
PříspěvekNapsal: stř 07.02.2018 20:01 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.8.2005
Příspěvky: 4949
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Poctivě sleduji. TrueCam A6 vypadá dobře, ale včetně příslušenství jde nad cenu Eltrinex LS500 GPS. To bude těžké rozhodování. :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamera do auta - pomoc s výběrem
PříspěvekNapsal: stř 07.02.2018 21:50 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11191
Bydliště: Břeclav, ČR
DAF píše:
A rozsah může být někdy příznivější, než jasně zadokumentovaná hodnota.


Vždycky to bude rozsah. Ani GPS rychlost není přesná. Pozice se měří v nějakých intervalech, souřadnice driftují a tak. Uváděná rychlost je asi nějaký vážený průměr. Když zastavíš na červenou tak ještě pár vteřin dobíhá k nule. Pro krátké zrychlení taky nezachytí maximum. Tipnul bych to na průměr z posledních měření tak za 3 - 5 sekund.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamera do auta - pomoc s výběrem
PříspěvekNapsal: stř 07.02.2018 21:59 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11191
Bydliště: Břeclav, ČR
jio píše:
Poctivě sleduji. TrueCam A6 vypadá dobře, ale včetně příslušenství jde nad cenu Eltrinex LS500 GPS. To bude těžké rozhodování. :roll:


No, úplně levná není. Ale všechno je relativní. My tam předtím měli dvě levné. Jenže dvě levné jsou dvě karty, složitější kabeláž, začne se mezi nimi rozcházet čas, obraz stál za houby, časem umřely a dohromady stály více jak ta samotná A6.

A GPS si můžeš dokoupit i později. Píchneš do držáku a pojede. Dneska jela žena z Brna přes Rajhrad a Židlochovice místo po D2 a nestačila se divit kolik měření jí to napráskalo, včetně upozornění že je nad limit v úseku. Ten litr se může celkem dost rychle vrátit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamera do auta - pomoc s výběrem
PříspěvekNapsal: stř 07.02.2018 22:17 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.11.2011
Příspěvky: 592
Bydliště: Česká republika
A to se na to hlášení spoléháte? Jak často se tam dohrávají nové radary? Není lepší a méně stresující jezdit jednoduše podle pravidel?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamera do auta - pomoc s výběrem
PříspěvekNapsal: stř 07.02.2018 22:57 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.8.2005
Příspěvky: 4949
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
zdzd píše:
No, úplně levná není. Ale všechno je relativní. My tam předtím měli dvě levné. Jenže dvě levné jsou dvě karty, složitější kabeláž, začne se mezi nimi rozcházet čas, obraz stál za houby, časem umřely a dohromady stály více jak ta samotná A6.

Jo, ty 2 za cenu jedné jsou dobré lákadlo. Zatím to jsou jen body k dobru. A díval jsem se i jinde a zatím jsem nenarazil na žádný plivanec.

Mám momentálně hatchback a za cca 2 roky bude na řadě výměna za něco dalšího opět s 5. dveřmi. Jak se ta zadní kamera tváří, když se 5. dveře zabouchnou? Neuletí? 3M lepidlům sice věřím, ale vysoká teplota v létě a občas docela rána při zavírání dveří tomu asi neprospívá.

A ještě podotázka. Když to dám vpředu vedle zrcátka na straně řidiče, co na to říkají policajti při kontrolách?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamera do auta - pomoc s výběrem
PříspěvekNapsal: stř 07.02.2018 23:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9141
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
zdzdz, pojď se hádat o něco jiného. Já osobně kameru mám, nejspíš si budu muset do ní pořídit novou baterku, protože tahle už nedrží kapacitu (po zapojení je "hned" nabitá, ale po odpojení zase "hned" vybitá). Otázky, jakou rychlostí jsi jel v době srážky přeci jen necháme znalcům a jejich posudkům. Tady se můžeme jen bohapustě dohadovat, jestli je lepší rozmezí 66 - 72 km/h, nebo 69 +/-3 km/h a stejně to bude na nic. Naštěstí jsem kameru zatím nemusel pro účely žádného řízení potřebovat a jen doufám, že to takto vydrží ještě hodně, ale opravdu hóóódně dlouho. Raději si schovám některé záznamy, třeba z cesty z dovolené, než abych v nemocnici vzpomínal, jestli jsem měl přednost já, nebo ten blbec, co do mě vrazil.
Mimochodem, nejsem si jist, že kamera indikující radar bude povolená. Pokud vím, jsou zakázané jakékoli přístroje, které upozorňují na přítomnost radarů. Také jsou v některých zemích zakázané navigace, které mají v sobě informace o umístění radarů. V Deutschlandu mají dokonce zakázané, abys měl zakrytou tvář (třeba čepicí) a nebyl proto identifikovatelný na fotkách (např. z radaru, nebo z křižovatky na červené). Mám v mobilu jednu (off line), která radary v sobě má, v autě mám instalovanou jinou, která tyhle informace nemá. Osobně patřím k umírněným dodržovačům, tedy na padesátce jedu nejvýš šedesát. Exkrementují mě ortodoxní dodržovačí (na padesátce nejvíc pětatřicet), nebo ortodoxní anarchisté - dvě stě v městě, tři sta z místa, kteří navíc neumí počítat (rozlišit spočítat počet čar na vozovce - nerozliší přerušovanou čáru od jednoduché plné až po plnou dvojitou) a kupují si na oko drahá auta, ovšem v levné, bezblinkrové verzi.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamera do auta - pomoc s výběrem
PříspěvekNapsal: stř 07.02.2018 23:17 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.8.2005
Příspěvky: 4949
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
jio píše:
Když to dám vpředu vedle zrcátka na straně řidiče, co na to říkají policajti při kontrolách?

Tady je odpověď.


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamera do auta - pomoc s výběrem
PříspěvekNapsal: stř 07.02.2018 23:32 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11191
Bydliště: Břeclav, ČR
jio píše:
Jo, ty 2 za cenu jedné jsou dobré lákadlo. Zatím to jsou jen body k dobru. A díval jsem se i jinde a zatím jsem nenarazil na žádný plivanec.

Mám momentálně hatchback a za cca 2 roky bude na řadě výměna za něco dalšího opět s 5. dveřmi. Jak se ta zadní kamera tváří, když se 5. dveře zabouchnou? Neuletí? 3M lepidlům sice věřím, ale vysoká teplota v létě a občas docela rána při zavírání dveří tomu asi neprospívá.

A ještě podotázka. Když to dám vpředu vedle zrcátka na straně řidiče, co na to říkají policajti při kontrolách?


Drží bez problému, je lehoučká. My ji máme vedle zrcátka na straně spolujezdce, tam je víc místa. Zrcátko je šikmo a na té straně se pod něj dá trochu podsunout.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamera do auta - pomoc s výběrem
PříspěvekNapsal: stř 07.02.2018 23:36 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11191
Bydliště: Břeclav, ČR
DAF píše:
Mimochodem, nejsem si jist, že kamera indikující radar bude povolená. Pokud vím, jsou zakázané jakékoli přístroje, které upozorňují na přítomnost radarů. Také jsou v některých zemích zakázané navigace, které mají v sobě informace o umístění radarů.


Nepovolené jsou aktivní antiradary. Kamera je schválená pro provoz v celé Evropě. Ostatně seznam radarů si do navigací stáhneš na poi. Sám jsem ji tam několik napráskal.

http://www.poi.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamera do auta - pomoc s výběrem
PříspěvekNapsal: čtv 08.02.2018 1:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.9.2014
Příspěvky: 516
Bydliště: Plzeňsko
jio píše:

Např.
MIOMiVue C330
TrueCam A7s
Eltrimex LS500 GPS

Odpovídá výsledek zvyšující se ceně?

Trochu se přidám: Já "jedu" čtvrtým rokem na dá se říci základní řadě A4 Truecam a nemůžu říct ani fňň na to jak šlape. Záznam kvalitativně v poho. GPS nepotřebuji. Mám 2x32GB karty na výměnu - na jednu dám přes 5hod záznamu - když něco potřebuju zachovat než se dostanu k noťasu. Co jsem zatím slyšel na A7s, tak celkem katastrofa, obrovské procento(a) reklamací.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamera do auta - pomoc s výběrem
PříspěvekNapsal: čtv 08.02.2018 3:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.11.2009
Příspěvky: 543
Bydliště: Blízko D1 exit 66
Tak na to pozor. Kamery rozhodně nejsou povolený v celý evropě.
Třeba např. co se pamatuju, v rakousku za to můžete dostat docela zajímavý flastr. Takže než někam vjedu, je potřeba si o té zemi něco přečíst.
Někde je zase podmínka, mít v autě alkohol testr, nebo pro každého člena posádky reflexní vestu. A to jen oranžovou, protože tu žlutou smí nosit jen policie a tak.

_________________
Lítám letadla a malé koptéry, občas přes FPV. Zatím jen bubliny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamera do auta - pomoc s výběrem
PříspěvekNapsal: čtv 08.02.2018 7:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9141
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Zdeňku, chce to sbírat informace. Zrovna v Rakousích jsou kamery zcela zakázané, a nejenom v autech. Kromě vest třeba v některých státech EU musí mít řidič, který má předepsané brýle, v autě jedny náhradní. A těch rozdílů by se dalo najít hafo. Všimni si Němců, ti zde prakticky nikdy nesvítí, protože u nich to není povinnost, jako u nás.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamera do auta - pomoc s výběrem
PříspěvekNapsal: čtv 08.02.2018 9:13 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11191
Bydliště: Břeclav, ČR
DAF píše:
Zdeňku, chce to sbírat informace. Zrovna v Rakousích jsou kamery zcela zakázané, a nejenom v autech. Kromě vest třeba v některých státech EU musí mít řidič, který má předepsané brýle, v autě jedny náhradní. A těch rozdílů by se dalo najít hafo. Všimni si Němců, ti zde prakticky nikdy nesvítí, protože u nich to není povinnost, jako u nás.


Možná jsem se nevyjádřil přesně "Kamera je schválená pro provoz v celé Evropě" znamená, že tento typ v souladu s EU Directive 2004/108/EC. Ne to, že kdekoliv v Evropě můžeš použít jakoukoliv kameru.

To že jsou v Rakousku zakázané vím - mám to k nim čtyři kilometry. Druhá věc je, že to nekontrolují a s tím zákazem je to takové všelijaké. Například cestu na dovolenou si natáčet můžeš. Pravidelné trasy ale ne, protože to už je sledování.

Snažil jsem se o tom vypátrat více ale v podstatě jsem k definitivnímu řešení nedospěl. V každém případě všude platí to, že záznam nemůžeš volně zveřejňovat. Má být k dispozici jen vyšetřovacím orgánům a tam ještě vyčůraný právník může zpochybnit legálnost záznamu. To třeba mám ošéfované neb kamera je nahlášená na úřadě ochrany osobních údajů. Tato komplikace letos v květnu odpadá. Nový a mnohem přísnější zákon na ochranu toto kupodivu ruší a kamery pak lze u nás zcela volně používat.

BTW: Rakušáci taky nesvítí. Prý to odmítli z ekologických důvodů kvůli vyšší spotřebě paliva. Což celkem vesele koliduje s rychlostním omezením na 100 na okreskách. Tam jim nějak zvýšená spotřeba proti 90 nevadí...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 112 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz [Bot] a 37 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz