Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1491 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 100  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 12.06.2017 11:25 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Jooo, řepka v plné síle a nad hlavu... v té jsme jednou (cca 10 roků nazpět) ve čtyřech hledali 3m Bellanku, červenou. Ani blízký stožár s rozhlednou nepomohl... 3,5 hodiny plahočení v tom sajrajtu... :roll:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 12.06.2017 11:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
Celeron píše:
Ta zelená nezralá odkvetlá řepka je mnohem horší, než když uzraje, zežloutne a začne se lámat. Na tu zelenou jedině mačeta. :)
Nojo, ale nemůžeš vysekat půlku lánu, to by nás agroferneti vyštvali z letiště.
Jirka

No já tu zelenou, kvetoucí tehdy řešil tak, že jsem šel pozadu, vždycky jsem se do té souvislé stěny v podstatě položil a tak jsem se krok za krokem pohyboval ve směru, kde jsem tušil model. No nechtěl bych to opakovat.

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 12.06.2017 12:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2015
Příspěvky: 1421
Bydliště: Šternberk, ČR
Několik příspěvků zpět (na minulé stránce) sem vyfocenej s větroni před polem s řepkou (vysoká byla stejně jako já).
A do téhle řepky nám spadnul bráchův starej otlučenej radián když jsme testovaly létání podle FPV žádná škoda na něm nebyla.
Brácha si stoupl na hranu kufru auta aby viděl přes řepku a během chvilky ho (radiána) viděl udal mě kurz cca 150m směr západ slunce.
Já vyrazil a brácha mě motivoval křikem a korigoval směr, když mě po 20ti minutách zahlásil že sem sotva v půlce myslel sem že mě asi jebne, spocenej sem byl jak prase a síly už docházeli. Když sem radiána našel zařval sem na bráchu ať dá plnej plyn a zahodil éro se 45 stupňovým náměrem tam kde se slyšel bráchu a povedlo se, brácha bezpečně přistál na cestě. A pak sem se ve své stopě vracel zpátky to už šlo poměrně slušně. Nejlépe šlo jít řepkou po spátku jak píše kolega. Příště budem testovat fpv nad obylím...

_________________
NazaM F550-Rozebraná, RCT800-Padená rozbitá
Vektor XXL, EasyGlider,Taranis
HB-D8T Brushless


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 12.06.2017 15:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Stačilo, když jsem poletovaly ještě mezi poli, postavil se do osy přistání cyklista. Raději jsem mírně potlačil a sednul nějakých 10 - 15 m od kraje pole. Prorazit řepkou byl nadlidský úkol. Kukuřici jsem naštěstí nezkoušel.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 13.06.2017 10:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Kukuřici nesmíš zkoumat ve stoje. Musíš si kleknout a koukat cca 70 cm nad zemí. Tam jsou jen holý cca 40 mm stonky a je vidět tak do okruhu 15-20 m. Pak popojdeš v řádku a znova na kolena. No a pak se posuneš o cca 25 řádků dál a znova druhý směr.
Já takhle kdysi hledal kvůli odešlýmu článku baterky ulítlou Extru, co zahučela do kukuřice asi 400m ode mě a našel ji asi za 15 minut. Horší bylo v tom průseku vše nalýzt a pak to vynýst z pole ven. Řádky byly samozřejmě kolmo na nejkratší směr z pole a kukuřice tak 2,5-3 metry vysoká.
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 13.06.2017 10:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
Už vás někdy vyhnali z kukuřice divočáci? Jedno zachrochtání a v momentě jsem byl venku. :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 13.06.2017 12:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Z kukuřice ne, ale byli jsme kdysi vyvenčit psa v polích s obilím. Pes si volně pobíhal (revír tam už dávno není) a my ho moc nesledovali. Najednou asi 70-100 m před námi cosi černého vykouklo z obilí. Pes byl také černý, tak jsme na něj zavolali. Ono to zmizelo v obilí, ale současně zezadu přiběhl pes. Manželka s dcerou chytly psotník a do konce žní jsem je do polí nedostal. A o kňourech si tam v té době vyprávěli i jiní pejskaři.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 13.06.2017 18:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
U nás taky občas vylezli kňouři z okolního pole a přeběhli přes plochu. Všichni se nahozenýho benzína báli. Ale taková srna, ta přišla až na 20 metrů a metylák jí nevadil. Jeden pif-paf mě tvrdil, že motorák jim nevadí, protože je v přírodě nijak neohrožuje. Ale větron, ten je vyjančí dokonale, protože to jeho šustění jim připomíná letícího dravce a toho se bojí.
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 14.06.2017 6:51 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.3.2012
Příspěvky: 2716
Bydliště: Ústí nad Labem
Celeron píše:
Jeden pif-paf mě tvrdil, že motorák jim nevadí, protože je v přírodě nijak neohrožuje.
Mám podobnou zkušenost: kachny na Labi ani neotočí hlavu, když mezi nimi pojíždím na start s hydroplánem (samozřejmě čouďák).


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 14.06.2017 15:26 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2008
Příspěvky: 6896
Bydliště: Moravský kras
Potvrzuju, na mašině jsem dojel k srnce pasoucí se ve škarpě snad na metr a půl vzdálenost, vůbec ji to nevzrušovalo..

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 14.06.2017 15:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Vzpomínám, že se mluvilo o tom, že právě na jaře může být srnčí sfetované z nějakých plodin, nebo postřiků na polích, ale z jakých už si nepamatuju. Pak jsou strašně krotké.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 14.06.2017 20:20 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
Já se zemědělci vycházím dobře. Lítám na jejich louce, pokud není vysoká tráva. Jsou úplně v klidu.
Dneska mi s přispěním větru přistálo F3K v kravském výběhu, nedalo se na něj dosáhnout. Protože nepřeskočím 1,3m, musel jsem prolézt ohradníkem. Cestou jsem dostal jsem tři rány do hřbetu - když jsem vůl, tak mi patřily :lol:

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 14.06.2017 20:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Tu informaci o "zfetovaní" srnčí zvěře jsem slyšel také. Pokud si pamatuju dobře, mělo se jednat zrovna o v jiných souvislostech zmiňovanou řepku olejku. Má obsahovat nějaké látky, které zvířata ovlivňují. Někde jsem četl, že po pozření určitého množství, hlavně v zimě, kdy není dostatek jiné stravy, zvířata dokonce slepnou.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 19.06.2017 13:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2011
Příspěvky: 713
Bydliště: Ružindol,SK
Obrázky: 9
ahoj, dnes slnečno málo oblakov, tak som bol lietať, pekne to nosilo od 250m a vyššie, podla varia 2,5m/s mal som šťastie že som nevletel pri štarte do turbulentného vzduchu, čo sa mi stalo pri vyklesavaný zo 400m som sa dostal do klesáku, už sa mi nedarilo nájsť stúpak v 150metroch, ale všimol som si že z lietadlom lomcovalo horu dolu, točilo,stalo sa hračkou vzduchu, tak som radšej pristál. Máte podobnú skúsenosť zo vzdušnou turbulenciou ? Vietor tak 2m/s skôr "termické závany"

_________________
Futaba FC-16, Frsky Taranis +, Fun Cub, Easy star, Easy glider4, Filip600T, kopia Tourist elektro,


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 19.06.2017 20:04 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 2.6.2014
Příspěvky: 98
Bydliště: Zábřeh
Dnes 4 vleky s Foxem 4m :)


Přílohy:
IMG_0386.jpg
IMG_0386.jpg
[ 127.39 KiB | Zobrazeno 1898 krát ]


_________________
Proxima II, Beta major 3m, Shark 6m, VSO-10 4m, Velox krill 80ccm, ocelot, minicorado .. Frsky Horus
Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1491 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 100  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz