Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1491 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 100  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 11.09.2017 18:43 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
Byl jsem o víkendu vyzkoušet lítání na Dlouhých stráních - Mravenečníku. V podstatě můžu potvrdit, co se píše tady.

Nahoru šestisedačkou (zpáteční za 260 Kč). Je dobré nastoupit až po turistech a jet s některým bikerem. Ti jezdí nahoru s bicyklem po jednom, přeprava je tak bez problému. Od horní stanice lanovky jede každou půlhodinu na horní nádrž elektrárny minibus, v něm někdy hrozí tlačenice.

Dalo by se lítat i na nádrži, ale to jsem si netroufl, jelikož foukalo sice od jihu, ale kolem 10 m/s. Obešel jsem nádrž a přešel na Mravenečník. Tam je měkká vysoká tráva, uzemnit přistání jde v pohodě. Jen moje EPO větroně v těch 10 m/s občas braly zpátečku :)
Druhý den jsem se odvážil vzít kompozita, jenže už na horní stanici byla hranice nízké oblačnosti a řidič hlásil u nádrže mlhu jak mlíko. Dal jsem kafe v bufíku a po hodině a půl to zabalil a sjel dolů.

V termickém počasí to na jižním svahu nádrže i na Mravenečníku může být docela fajn. V létě asi bude největší úskalí nacpat větroň do minibusu. Docela mne překvapilo, že řidič tam prý ještě nikdy modeláře nevezl ani neviděl. To místo ale v dobrém počasí má určitě něco do sebe. Inline brusle kolen jezera zakázali, jsou tam cedule, ale jinak jsem neměl žádný problém.

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Naposledy upravil zelkar dne úte 12.09.2017 22:17, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 12.09.2017 4:22 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 2.6.2014
Příspěvky: 98
Bydliště: Zábřeh
Na Straně se chystám ze pojedu taky litat, mám to tam asi 40 km :)

_________________
Proxima II, Beta major 3m, Shark 6m, VSO-10 4m, Velox krill 80ccm, ocelot, minicorado .. Frsky Horus


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 16.09.2017 21:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Dnes jsem vytáhl po více než roce Zero A6M5 1,8m. Tři krásný lety bez sebemenších technických problémů, dokonce i zatahovák se po každým přistání dal zatáhnout do šachet, což byl dříve bez teleskopů problém. Překvapilo mě, jak v tom dnešním chladnějším a vlhkým počasí šlapala ASP S91. Zero lítalo až nerealisticky rychle, vloni v létě za cca 25 st.C. mi to tak rychlý nepřišlo. Škoda že jsem Zero s předchozím OS Maxem 91 kvůli totální nespolehlivosti kroužkovýho motoru dost při nouzákách dorasoval. :cry:
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 16.09.2017 21:40 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Kolik ti to váží? Že ta patnáctka utáhne 1,8m éro?

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 16.09.2017 21:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Prázdný 6,8kg. Základní akrobačku to zaletí, z vodorovnýho letu vystoupá pod 45 stupněma asi 100 metrů. Za větru se ani nehne. :wink:
Já vím, je těžký, musel jsem udělat železný válce na atrapě Sakae abych dohnal těžiště tý zmrvený stavebnice. Ale kdybys viděl jak je vylaminovanej trup, tak by ses nedivil. Zadek je skořepina snad 3 mm, na tkanině napeldáno asi 1,5 mm samotnýho polyesteru.
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 17.09.2017 0:08 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Celeron píše:
...
Já vím, je těžký, ..

No právě si říkám že když to ta 15ccm utáhne tak to tak těžký není. Mám totiž elektropohon, ekvivalent benzínu 30ccm a pro tyhle motory končí jednomotoráky tak na těch 1800mm... :?

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 17.09.2017 22:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Dnes jsem šel kolem devátý ještě jednou prubnout Zero. No a málem to bylo naposled. Máme letiště mezi dvěma lesy a na podzim se tam často válí mlha. Při zemi bylo vidět tak 2 kiláky a tak jsem odstartoval. No a ve výšce cca 80 metrů směrem k lesu najednou Zero zmizelo. Šedomodrej spodek a chuchvalec mlhy, dobrá kombinace. Tak jsem tam vrazil levý křidýlka a potáhl. Zatáčka se povedla a Zero vypadlo z chuchvalce v náklonu cca 45 a dolů tak 30 stupňů. Srovnal jsem to a šel honem na přistání. Už se mě jednou před pár lety něco podobnýho stalo s Extrou.
Zvláštní, myslel jsem, že mlha se drží jen u země a pokud při zemi vidět, tak vejš (50-100m) nebude. Nebo se mlha pokud do ní nesvítí slunce nerozpustí a může stoupat nahoru? Nízkej mrak to nebyl, ty byly minimálně 400- 500 metrů vysoko. Dokáže to někdo vysvětlit?
Díky
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 17.09.2017 22:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Odborně to sice vysvětlit neumím, ale ze zkušeností vím, že mlha se běžně zvedá od země nahoru. Kdysi jsem si to dost užil na Mostecku a Teplicku.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 18.09.2017 8:45 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Celeron píše:
Zvláštní, myslel jsem, že mlha se drží jen u země a pokud při zemi vidět, tak vejš (50-100m) nebude. Nebo se mlha pokud do ní nesvítí slunce nerozpustí a může stoupat nahoru? Nízkej mrak to nebyl, ty byly minimálně 400- 500 metrů vysoko. Dokáže to někdo vysvětlit?
Díky
Jirka


Tohle je normální, kdybys létal F3J/F5J na větší dálky, tak bys dobře znal...
Mlha se zkrátka rozpadá na cáry a postupně rozpouští a klidně může zůstat nějaký kus i výše (ne na dlouho, rozpadá se to většinou docela rychle). Já třeba loni na podzim zažil start za sluníčka, kdy už mlha vypadala úplně rozpuštěná a najednou ve výšce Perfection prostě zmizel - nějaký zbytek zrovna tam, kde jsem byl :-(


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 18.09.2017 10:17 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
Mlha v cárech je sviňa :cry:
Na jaře jsem takhle najednou přestal vidět v celkem malé výšce větroníka, po pokusu o návrat jsem už jen uslyšel řachu a trup byl na hadry.
Teď už ani v náznacích cárů mlhy do toho nejdu.

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 07.10.2017 16:04 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Dnes u nás na letišti proběhl dvacátýšestý ročník drakiády, ve spolupráci s místním DDM. Po asi deseti předchozích ročnících nám konečně letos foukal vítr !!!! :mrgreen:
Dal jsem si i dva skoky s miniSwiftem, byl to boj ale vnitřně mně to zahřálo :lol:
Tak, dopil jsem kafe a jdu něco dělat 8)

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 15.11.2017 6:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
Nějak nám tato skvěle-informativní rubrička vázne, tak ji trošku pošťouchnu :D


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 01.01.2018 16:05 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Dal jsem si novoroční polétání hned dopoledne, byl to vlastně zálet a nechtěl jsem svědky kdyby něco :mrgreen:
Odpoledne 13:00-15:30 se hlavně čvaňhalo :D

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 02.01.2018 0:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
U nás nejde lítat nikde, všechna letiště kolem mají zvýšenou nadmořskou výšku o cca 3 metry. Prostě je na nich po celý ploše navozená řepa a kolem 20 cm bahna. Všichni máme obavu, co udělají zubatý lopaty nakladačů s asfaltem až budou tu řepu odvážet. Taky by to mohlo skončit parádním rozdrásáním povrchu. Dosud tam od výstavby ploch nikdy řepa nebyla a tak nikdo neví, jak to dopadne a kdy bude plocha nepoužitelná jestli to každej rok zopáknou. :cry:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 21.02.2018 16:04 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Oživíme téma :?:
Včera i dneska jsem si po práci byl skočit s malým baculatým medvídkem; dneska počasí skrzevá okno i objektiv nádherné, foukal čerstvý severáček:
Příloha:
F8F_1100_20.jpg
F8F_1100_20.jpg
[ 106.94 KiB | Zobrazeno 2001 krát ]


Jak to hezky vypadalo tak jsem si také hezky zalétal ale dnes už jen 7,5 minuty - kolíky mi prochladly rychleji než včera :mrgreen:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1491 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 100  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz