Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 65 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Svařovací invertor - doporučte
PříspěvekNapsal: ned 11.06.2017 15:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.7.2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Hodonín
Ahojte,

pro takové to malé domácí svařování mě padnul do oka Omicron Gama 166 https://svarecky.heureka.cz/omicron-gama-166/#o=2.
Svařování oceli od tloušťky 1 mm nahoru. Nebo máte zkušenosti i s jinými?
Díky za tipy.
Pavel


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Svařovací invertor - doporučte
PříspěvekNapsal: ned 11.06.2017 17:09 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2704
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Dobrý den, elektrodou svařovat plech 1mm? To jste dobrý. nebo budete používat i TIG?
Né, teď vážně. Na Omicron na jednom foru dost lidí nadává, na druhou stranu hodně lidí chválí. Já mám doma taky omicron, ale trošku dražší a zatím si nemohu stěžovat. Používám zatím na obalovanou elektrodu, nemám hořák na TIG a láhev s Argonem.
Kdysy jsem svařoval svářečkami COčko, OMI 165 a OMI 205 a svařovali na můj vkus moc pěkně. Kdysy jsem zkoušel Gamou 1550 a taky moc pěkně. Takže záleží na vás jak se rozhodnete. Nevím kde a za kolik ji budete kupovat, ale myslím si že budete spokojený.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Svařovací invertor - doporučte
PříspěvekNapsal: ned 11.06.2017 18:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.7.2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Hodonín
Díky za tip, zatím čerpám na Heurece. No a s tou tloušťkou - plechy ani ne, ale jekly tak od 1,5 mm síla stěny. Nejsem svářeč, jen "úředník".


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Svařovací invertor - doporučte
PříspěvekNapsal: ned 11.06.2017 18:41 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2704
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Já jsem jakoby svářeč. Sice mám papíry, ale nasvařováno TIGem a elektrodou hodně málo. COčkem už dost. 1,5mm plech je stejně pro méné zkušené horor, raději začněte na něčem hrubším. Třeba nějaké plocháčě 8-10mm. Pak postupně ubírat na tloušťce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Svařovací invertor - doporučte
PříspěvekNapsal: pon 12.06.2017 9:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.7.2009
Příspěvky: 1340
Bydliště: Sviadnov (Frýdek-Místek)
kocispavel píše:
Díky za tip, zatím čerpám na Heurece. No a s tou tloušťkou - plechy ani ne, ale jekly tak od 1,5 mm síla stěny. Nejsem svářeč, jen "úředník".


Omlouvám se za příspěvek, který neodpovídá přímo na dotaz: Kdybych se dneska pro to občasné svařování rozhlížel, asi bych si připlatil a pořídil CO - právě kvůli tenkým plechům.

Nicméně, pokud jsi rozhodnutý pro invertor, prosím ignoruj to.

_________________
-


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Svařovací invertor - doporučte
PříspěvekNapsal: pon 12.06.2017 16:31 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.1.2008
Příspěvky: 2370
Bydliště: Ban.Bystrica
Ja som novu zvaracku riesil pred rokom a z mojho pohladu, jednoznacne TIG v kombinacii s MMA. Dnes argon zohnat uz nie je ziaden problem. Na slusnu zvaracku tohto typu potrebujes cca 400€, ale ta da trvale prud 160A. Plus 100€ flasa . Tu ale potrebujes aj na CO2. Tie lacne srandy typu 120A, 30% je vyhodeny peniaz aj na obcasne zvaranie. CO2 bol hit tak 10 _15 rokov dozadu, pre kutilov

Odoslané z P00C a podpis odstránim


Naposledy upravil jozefbb dne úte 13.06.2017 7:55, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Svařovací invertor - doporučte
PříspěvekNapsal: pon 12.06.2017 21:28 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 24.2.2013
Příspěvky: 306
Rozhodne za ty penize v dnesni dobe nebrat .... protoze na TIG (Ja kupovaval GAMU 160 za 4 v dobe kdy TIG stal nejmin 15) musis dobastlit a dokoupit milion veci coz te vyjde dosti draho ... elektrodou to sice vari pekne, ale mas tam strusku a na nejake tenke plechy rovnou zapomen ... jo a lehce nadpolovicni ampery v lete pri 30ti ve stinu tomu take davaji na prdel ... 3ka elektroda na 90A a po 4te nesel drzet poradne oblouk dokud trochu nevychladla ...proste davala mene A nez bylo nastaveno ... prehrala se mnohem rychlejc nez papirove pisou... ty elektrody samo ani nesly hned po sobe takze prestavky tam byly ...

POkud ti jde o TIG tak vem rovnou neco na tig nativne pac se dneska uz za tyhle penize prodava (uz to ma bezkontaktni start a autoventil na argon + prislusenstvi co stoji peknejch par korun a u te gamy neni) a elektrodu to umi take (maji na sobe prepinac pro MMA)

POkud ti jde o cenu za svarovani a pekne svary vcetne plechu (i na aute) tak jednoznacne COcko ... i amater dokaze s COckem co s tigem nezvladne .... hasici argon nenaplni COcko jo .... vyjde to tedy levne a svary krasne a bezproblemu tenky plech....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Svařovací invertor - doporučte
PříspěvekNapsal: pon 12.06.2017 22:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2011
Příspěvky: 1578
Bydliště: Meziměstí ČR
Taky doporučuji CO. V životě jsem nesvářel, pak koupil veterána a s CO jsem se naučil za pár dní. Svařím traverzu i 0,8mm plech bez školení - jsem naprostý samouk.
Invertor má podle mě jednu výhodu, že je lehký a přenosný. Když potřebuju opravit sloupek plotu na druhém konci zahrady , tak bych tam raději odnesl invertor, než stěhovat CO. Jinou výhodu invertoru nevidím. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Svařovací invertor - doporučte
PříspěvekNapsal: úte 13.06.2017 8:10 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.1.2008
Příspěvky: 2370
Bydliště: Ban.Bystrica
Ono sa dnes da kupit v podstate aj male co_ko ku ktoreme nie je potrebny plyn, na male balenie drotu s tavidlom, co nahradza plyn, len som nevidel ako to robi a ako sa nasledne musi osetrit zvar.

Odoslané z P00C a podpis odstránim


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Svařovací invertor - doporučte
PříspěvekNapsal: úte 13.06.2017 13:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.9.2012
Příspěvky: 1096
Bydliště: Šumná Šumava
Obrázky: 2
Rozhodně bych nešetřil. Napíšu vlastní zkušenost z mojí dílny za posledních 10 let: doma ručně vinuté trafo mého otce (skokové přepínání dvou velikostí proudu) jsem nahradil větším invertorem z Baubau. Pak mě už štvalo oklepávání svarů tak jsem před pěti lety pořídíl COčko Mini Comp 154. Je to držák, kvalitně udělaná jenže je dobrá třeba do autodílny - max. drát je 0,8 a ještě vinutý na malých cívkách, takže vychází na metr dráž než normální průmyslový návin. Proto teď šilhám po něčem s větším průměrem drátu a hlavně na 3fáze.

Doporučuji prostudovat https://www.svarbazar.cz/phprs/search.php?rsvelikost=uvod&rstext=all-phpRS-all&rstema=15&stromhlmenu=15

_________________
Zpátky doma, v kopcích :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Svařovací invertor - doporučte
PříspěvekNapsal: úte 13.06.2017 13:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.7.2009
Příspěvky: 1340
Bydliště: Sviadnov (Frýdek-Místek)
jag42 píše:
Jinou výhodu invertoru nevidím. :wink:


Cena a jednoduchost protože u CO2 je něco navíc? :)
Žiji v přesvědčení, že CO2 je de-facto invertor + podávač drátu a fukar ochranné atmosféry. Pokud žiji v bludu, opravte mě pls.

_________________
-


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Svařovací invertor - doporučte
PříspěvekNapsal: úte 13.06.2017 14:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.9.2012
Příspěvky: 1096
Bydliště: Šumná Šumava
Obrázky: 2
Ano, to máš pravdu.
Ochranou atmosféra se u invertorů tvoří spalováním obalu elektrody. U MIG a MAG (lidově COčka) tam fouká plyn z flašky A podle podle toho co tam fouká se rozdělují druhy svařování. Buď je ten plyn aktivní a ovlivňuje (sytí) svařovaný materiál příměsemi(CO2 - svařování MAG), nebo je inertní a neovlivňuje, pouze odděluje svarovou lázeň od vzduchu (Argon - MIG), Pak jsou ještě směsné plyny, to je na delší povídání. Nebo na google.

_________________
Zpátky doma, v kopcích :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Svařovací invertor - doporučte
PříspěvekNapsal: čtv 15.06.2017 21:43 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 17.4.2008
Příspěvky: 385
Bydliště: Javornice-Orlicke Hory
Svařuji 29 let a dnes bych na domácí svařování koupil toto http://www.naradiprofesional.cz/16472-k ... r-10-150-a

_________________
v provozu-Miles Magister 3,2 m,ZDZ50ng, Ka6e 4200mm, Avia BH3 2700mm a ruzne poletuchy +Aurora9


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Svařovací invertor - doporučte
PříspěvekNapsal: ned 18.06.2017 13:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.7.2009
Příspěvky: 1340
Bydliště: Sviadnov (Frýdek-Místek)
Ještě dotaz k těm, co mají CO-čko (MIG) už doma - je možné z jeho láhve plnit soda stream? Respektive jedná se o stejný plyn a stejné láhve?
Ono to vypadá jako úchylná myšlenka, ale po CO pokukuji, ale zas tak často nesvařuji, na druhou stranu plnit CO2 do lahviček jezdím celé rodině a kdyby už velká láhev byla doma, popřípadě by se koupila s nějakým starším přístrojem ... :)

_________________
-


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Svařovací invertor - doporučte
PříspěvekNapsal: ned 18.06.2017 13:13 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.11.2011
Příspěvky: 592
Bydliště: Česká republika
Plyn CO2 je stejný do svářečky i do sifónu. Akorát se dodává v kvalitě technické a nebo potravinářské. Potravinářský kysličník klidně můžeš použít i na svařování, technický bys asi neměl (nemusí být škodlivý, bude ale smrdět jak továrna). Potravinářský zase asi bude o něco dražší.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 65 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz