Switch to full style
Pokud máte chuť jen tak tlachat, tak tady je to správné místo... také sem budou admini přesouvat věci, které podle jejich názoru jinam nepatří.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.

Pravidla fóra

Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.
Odeslat odpověď

synchronizace zvuku s obrazem

sob 13.10.2012 23:37

ahoj,určitě tady bude někdo narozdíl ode mě vědět, čím je zpusobené zpoždění obrazu za zvukem u filmu stažených z ULOŽTO .

s velikostí staženého souboru mám pocit,že to zase až tak moc nesouvisí,většinou stahuji v avi, nebo mkv---1---4 gh.

je uplně jedno,jestli stahuji pomalu zdarma,nebo mám rychlejší stažení placené a dělá to jak přímo na počítači,tak i když to přetáhnu na flešku a přehrávám ze setoboxu.

u filmu je to vcelku zkousnutelné, ale když slyším ránu na buben a teprve poté máchne paličkou,tak je to vcelku komické :D

Re: synchronizace zvuku s obrazem

ned 14.10.2012 7:55

Něco občas sosnu z Uložto a nemám se zvukem žádný problém.

Re: synchronizace zvuku s obrazem

ned 14.10.2012 10:54

mě ten zvuk běží odhadem asi pul vteřiny před obrazem,samozřejmě že hned jsem si toho vubec nevšimnul, když jsem ale něco prolejzal na alze v elektronice,tak tam o tom nějaká zmínka byla----slovíčko synchronizace,to bylo ale asi spíš ve spojení se setoboxem, mě to ale dělá už i na počítači,ted jen nevím,jestli je to otázka peněz, nebo někde něco nastavit, nebo je to neřešitelné---případně nějakým bastlem,který prostě ten zvuk o chvilku přibrzdí.

Re: synchronizace zvuku s obrazem

ned 14.10.2012 11:28

mám nějaký filmy sosnutý z uloz.to a s tím co píšeš nebyl nikdy problém... v čem to přehráváš??
z kus v tomhle http://www.slunecnice.cz/sw/bsplayer/

Re: synchronizace zvuku s obrazem

ned 14.10.2012 12:38

Doctor2 píše:mám nějaký filmy sosnutý z uloz.to a s tím co píšeš nebyl nikdy problém... v čem to přehráváš??
z kus v tomhle http://www.slunecnice.cz/sw/bsplayer/


v čem---jakém programu to přehrávám nic neřeší---ani výsledkem, ani systémově, páč když to stáhnu na flešku,tak to stejně potom přehrávám v jiném přístroji---setoboxu a tam nic na výběr nemám,bud to vezme stažené soubory,nebo ne.

nicméně jsem to přetáhnul do notasu a tam to běží opravdu normálně--teda, když nebudu řešit, že pokud film posunu dopředu, tak se zvuk blokne uplně, skočí do fajfčičky vypnuto a znovu nahodit jde spíš chaoticky,nežli nějak systémově.

ted jsem z toho tedy jelen :D počítač,kde to stahuji to stáhne normálně--jen při přehrávání je to rozhozené a to samé v setoboxu---což je to,co mě trápí---trvalé připojení ke věži a videoprojektoru.problém je v tom,že u žádného přístroje není v technické specifikaci napsáno----neboj pepine,tady už to pojede v pohodě :D

Re: synchronizace zvuku s obrazem

ned 14.10.2012 13:05

možná už vyřešeno, v návodu k setoboxu sice žádná zmínka, ale zkusil jsem přecvakat nějakou změnu v nabídce a zdá se--teda alespon na televizi,že přepnutí z rgb na hdmi ten časový posun vyřešilo--i když z výstupu hdmi nejedu 8O ještě to zkusím přez ten projektor,jestli ten časový posun nesouvisí nějak s obrazem přez něj.

co mi ještě není uplně jasné, proč a z jakého duvodu se mi koncert marilyna mansona po připojení flašky do setoboxu nejdřív stahuje na lištu a teprve poté jde přehrát, nic jiného se nikdy nejdřív nestahuje a jde spustit rovnou---i když to mělo víc gb. ale je to nahrané v mkv a píše to---VYTVÁŘENÍ TABULKY INDEXO A

Re: synchronizace zvuku s obrazem

ned 14.10.2012 14:45

moc tomu nerozumim, ale to přepnutí v setoboxu na hdmi to asi opravdu vyřešilo.

http://www.youtube.com/watch?v=3duTdXrV ... e=youtu.be

Re: synchronizace zvuku s obrazem

pon 15.10.2012 12:52

Nevim cim to muze byt - ale je to problem na tve strane a ne na strane stazeneho filmu.

Re: synchronizace zvuku s obrazem

pon 15.10.2012 16:47

dnes jsem mluvil s jedním človíčkem přez počítače a prý to některé filmy takto dělají, ještě jsem raději vznesl dotaz na elektrobastlírně,tak snad bude někdo vědět duvod problému---ono to, že to jiným nedělá, muže být možná i velikostí obrazu---když si to pustím jen na monitoru,tak o tom musím vědět, abych to zaregistroval.
Ještě zkusím v zoufalství nějaké předvolby na stereo multiefektu,jestli by to nepořešil nějaký dealay, ale nevím nevím, mám pocit,že to zpoždění mi šlo nastavit jen u syntezátoru :(

Re: synchronizace zvuku s obrazem

pon 15.10.2012 23:45

tak sláva---chyba není na vašem přijímači :D


Některé soubory mají už chybu vnesenou tvůrcem, posunem při multiplexování a/v složky.
V počítači se to dá vykompenzovat použitím přehravače, který dovoluje nastavit korekci audio stopy vůči obrazu, viz VLC player.



--------------------------------------------------------------------------------

vlc.png.PNG
Komentář:

Velikost: 12.56 kB
Zobrazeno: 0 krát

Re: synchronizace zvuku s obrazem

úte 16.10.2012 0:30

tak sláva, už mi to fachá alespon na počítači, zatím si nevím rady a překopírováním na flešku, nebo dvd.

Re: synchronizace zvuku s obrazem

čtv 29.06.2017 11:13

synchronizace zvuku s obrazem

https://www.digilidi.cz/avi-na-dvd-preh ... -a-jine-ne

tady si tohle přečtšte a spoustu věcí vám to objasní
Odeslat odpověď