Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Palio
PříspěvekNapsal: stř 20.08.2003 23:27 
Nováček serveru
Nováček serveru

Mam 2,5 Elektrovetrone Palio od Scorpiona. Bohuzel jsem ho koupil v bazaru a nemam k nemu planek. Vubec nevim, kde ma ten model teziste. Dal jsem ho standardne do 1/3 kridla. Lita to, ale neni to ono! S motorem to docela jde, ale klouzat se mu moc nechce. Navic musi bejt uplny bezvetri, jinak mam co delat, abych ho na plnej plyn udrzel ve vzduchu! Letadlo ma 1600g. Mam tam 600 a nicd sedmiclanek sanyo 1700mAh. Navic mam docela problem to sam hodit. Hazim to trochu z kopce a obvykle se to zvedne na posledni chvili. Kridla jsou peclive sestavena, letadlo neni bourane! Potreboval bych poradit, jak ho primet litat. Mam jeste bombera od potenskyho a proti paliu je to uplnej kluzak! dik

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 07.09.2003 22:28 
Mazák
Mazák

Problém bude nejspíše v malé hmotnosti modelu. I když je těžiště asi správně, plošné zatížení (závislé na hmotnosti) je příliš nízké na to, aby model nabral rychlost, a tak se pleská ve vzduchu jako hadr.
Lítam s podobnou elektrou (+-2,7m) na 8 článků 1700mAh, se Speedem 600, převodovkou Robbe Planeta 3:1 a vrtulí 14/8 (bez převodovky by to nemělo šanci letět). Kolik to váží netuším, ale dodám to sem, jakmile to zjistim (stejně jako případnou opravu parametrů, pokud jsem se spletl). Sedmičlánek je podle mě na takhle velké letadlo málo. Při startování je vhodné použít, pokud to lze, mix křidélka -> vztlak. klapky (tj. zklopit je dolů), sám ho používám za bezvětří, protože se mi nechce běhat. Bohužel mě to napadlo až potom, co jsem si díky špatnému hodu očesal vrtuli.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 07.09.2003 22:55 
Nováček serveru
Nováček serveru

Diky to by me nenapadlo (ze to moc malo vazi), ja se totiz porad snazim snizit hmotnost! Je pravda, ze plosny zatizeni bude asi hodne maly (bohuzel k tomu nemam zadne technicke informace a merit se mi to nechce), protoze to ma hodne, ale opravdu hodne siroky kridla! Motor mam naprimo, bohuzel si ted nevspomenu, jakou tam mam vrtuli. Klapky to bohuzel nema! Takze mix nepripada v uvahu. Pojedu letos na Modell Hobby a pokusim se tam neco zjistit. Hlavne asi tu prevodovku. Ale stejne diky.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 07.09.2003 23:15 
Mazák
Mazák

Uups, s těma klapkama jsem to poněkud blbě napsal. Myslel jsem tím, že sklápím křidýlka jako vztlaky (mixem ve vysílači), doslova vztlak. klapky tam nemam. Kdybys o tom chtěl vice poklábosit, neni problem, mel by byt videt muj e-mail, nebo primo na Modell hobby.

Předmět příspěvku: PALIO
PříspěvekNapsal: stř 17.12.2003 0:06 
Nováček serveru
Nováček serveru

Je sice asi pozdě ale pár informací
Udávaná váha pro elektru je 1650-1800g,
Plošné zatížení by tedy mělo být 41-46g/dm2,
těžiště udává výrobce 80mm od hrany křídla.
výchylky S 25 stupňů na každou stranu a V 15st.[/b]

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 17.12.2003 1:03 
Nováček serveru
Nováček serveru

Díky za odpověď!

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 26.12.2003 23:13 
Nováček serveru
Nováček serveru

Zdravim! Nevíte někdo, kolik je povoleno Li-Pol článků v kategorii F5J-400? Díky.