Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 06.12.2021 18:12 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.1.2012
Příspěvky: 465
Bydliště: Havířov
Obrázky: 28
kope píše:
Ono těžko radit, když u toho stroje člověk nesedí. Ale jako první bych zkusil propojit NTB s modemem kabelem (ne USB, jako píše guchar o příspěvek výše, ale síťovým!). Pravděpodobně "zbyl" v krabici od modemu, když technik Vodafonu modem instaloval. Pokud nezbyl, stojí pár korun. Pokud se po propojení kabelem dostaneš "ven", tak je něco v nastavení Wi-Fi. Pokud se ani tak !ven" nedostaneš, je něco špatně v komunikaci mezi modemem a NTB. Jaký tam máš operační systém? Předpokládám, že mezi modemem a NTB není nic dalšího - žádný router, opakovač,...? Jaký máš modem od Vodafonu? Ony nové Vodafone modemy (alespoň ty rychlejší) mají defaultně nastavené používání IPv6 adres místo IPv4. Windows (tuším od Win7 SP1) by měly mít podporu IPv6 adres dafaultně zapnutou, ale možná by stálo za to, ověřit to. To uděláš takto (postup pro Win10, u starších verzí to bude podobné, jen ta okna budou vypadat jinak a možná se do nich trochu jinak poleze):
-jdi do Nastavení a v nově otevřeném okně vyber Síť a internet
- uvidíš něco takového, jako na obrázku
Příloha:
Příloha sit1.jpg je dlouhodobě nedostupná.


- klikni na Změnit možnosti adaptéru a v nově otevřeném okně poklikej na jméno sítě, o kterou se jedná
- otevře se malé okno, ve kterém klikni na Vlastnosti
Příloha:
Příloha sit1.jpg je dlouhodobě nedostupná.

- no a konečně v posledním nově otevřeném okně by měly být zaškrtnuté oba boxy, které jsou na následujícím obrázku zvýrazněné
Příloha:
Příloha sit1.jpg je dlouhodobě nedostupná.

Zdravím , ono to vypadá tak jak je to na přiložených fotkách. NTB ten routr "vidí" , jinak by se tam přece nezobrazoval. Ještě zkusím připojení kabelem. Mirek


Přílohy:
DSC_0006.JPG
DSC_0006.JPG
[ 77.14 KiB | Zobrazeno 918 krát ]

DSC_0005.JPG
DSC_0005.JPG
[ 79.32 KiB | Zobrazeno 918 krát ]


_________________
Hrom do vrtule !!
Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 06.12.2021 21:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
A jak vypadá to okno, které je na druhém obrázku (Wi-Fi stav), když je NTB připojený k tomu druhému, fungujícímu modemu od T-mobile? Je možné sem dát obrázek, aby byl vidět rozdíl? Na mne to takhle na první pohled dělá dojem, že NTB sice Vodafone modem vidí (resp. chytne se na vytvořenou Wi-Fi síť), ale nedostane přidělenou IP adresu. Proto jsem psal ten postup, jak ověřit, co je vlastně na zařízení zapnuté.

Edit - teď jsem prošel celé vlákno a koukám, že ta kontrola IPv4/IPv6 už proběhla, tak to se omlouvám za zbytečný elaborát.
Zkoušeli jste porovnat, jaké je pro jednotlivé modemy nastavení na tom NTB, kde to funguje a jak na tom, kde to nefunguje?

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 06.12.2021 23:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
Na mě to dělá dojem, že DHCP nepřidělí adresy DNS serverů. Zkusil bych je tam zadat ručně co se stane. A nebo dát univerzální googlovské 8.8.8.8 a 8.8.4.4. Wifi spojení je navázáno a internet nejde, podle mě nemá DNS.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 07.12.2021 0:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
Přesně to si myslím taky.

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 07.12.2021 9:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
Dá se to snadno zjistit když se zavolá přímo číselná adresa tak to musí jít i bez DNS.
Třeba http://46.255.231.106 musí naběhnout centrum.cz.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 07.12.2021 9:56 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
Pošli sem prosím kompletní výpis příkazu IPCONFIG.

Získáš následujícím způsobem:

1. Klikni na start a napiš CMD.
2. Spusť kombinací kláves CTR+SHIFT+ENTER (elevovaně, tedy jako administrátor)
3. Do zobrazeného příkazového řádku napiš příkaz IPCONFIG /ALL > %USERPROFILE%\Documents\IPCONFIG.TXT
4. Ve složce dokumenty nalezneš soubor IPCONFIG.TXT, ten otevři a jeho obsah sem zkopíruj (nebo přilož celý soubor)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 09.12.2021 10:12 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.1.2012
Příspěvky: 465
Bydliště: Havířov
Obrázky: 28
Děkuji Vám všem za vaše rady a snahu mě pomoci. Problém se vyřešil pomocí WiFi adaptéru ( Poradil mě to kolega - mě samotného by to nenapadlo, ani jsem nevěděl , že něco takového existuje. ). Mirek

_________________
Hrom do vrtule !!


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz