Pravidla fóra

Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 172 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Paddleboard
PříspěvekNapsal: stř 16.09.2020 9:02 
Mazák
Mazák

Obrázky: 3
Obával bych se, že ta Garden spojka nebude mít dostatečnou pevnost v tahu, myslím, že tak 50kg je na kloub bezpečné minimum, a to nedá.

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: stř 16.09.2020 10:58 
Mazák
Mazák

Jiri píše:
Obával bych se, že ta Garden spojka nebude mít dostatečnou pevnost v tahu, myslím, že tak 50kg je na kloub bezpečné minimum, a to nedá.

Taky si nejsem uplne jisty. On ten muj soucasny kloub je uchycen pouze gumovym o krouzkem ale ten trn je dlouhy cca 10cm.

Je mozny ze pri jizde si to trochu cestuje nahoru a dolu ale vzdy to zase sjede az dolu. Ta hardena by to opravdu musela udrzet. Vyzkouset bych to ale mohl. Kdyztak ty spojky pouziji doma na zahrade. Ja doma nejaky mam. Ale pokud to mam vyzkouset tak bych kouknul na nejaky lepsi.

PříspěvekNapsal: stř 16.09.2020 13:05 
Mazák
Mazák

Pokud nemáš kloub dostatečně tuhý, může hodně limitovat možnosti řízení plachtou, zejména rychlé reakce na změnu větru, za což se ti serf odmění častějším koupáním...
Jsem zvyklý na klasický tuhý serf (laminát + karbon), s polovičním výtlakem. Nafukovací musí být sám o sobě gumovější, nedokážu si představit, že by měl ještě nedostatečně tuhý kloub - to by se člověk koupal po každé 20 cm vlnce.
Nicméně kdysi, necelých 40 let zpátky, nám na kursu Windsurfingu říkali, že dobrý jezdec potřebuje na naučení cca 500 pádů. Bylo na tom leccos pravdy, ono za první den jich bylo třeba 40, ale postupně to klesá... třeba ke dvoum denně. Tj při rekreačním příležitostném ježdění se nedotáhnu ani na těch 500 pádů, ani na toho dobrého :-). Takhle ti to může jít rychleji :-)

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: stř 16.09.2020 22:30 
Mazák
Mazák

Jiri píše:
Pokud nemáš kloub dostatečně tuhý, může hodně limitovat možnosti řízení plachtou, zejména rychlé reakce na změnu větru, za což se ti serf odmění častějším koupáním...
Jsem zvyklý na klasický tuhý serf (laminát + karbon), s polovičním výtlakem. Nafukovací musí být sám o sobě gumovější, nedokážu si představit, že by měl ještě nedostatečně tuhý kloub - to by se člověk koupal po každé 20 cm vlnce.
Nicméně kdysi, necelých 40 let zpátky, nám na kursu Windsurfingu říkali, že dobrý jezdec potřebuje na naučení cca 500 pádů. Bylo na tom leccos pravdy, ono za první den jich bylo třeba 40, ale postupně to klesá... třeba ke dvoum denně. Tj při rekreačním příležitostném ježdění se nedotáhnu ani na těch 500 pádů, ani na toho dobrého :-). Takhle ti to může jít rychleji :-)

dnes to byl nakonec takový vcelku akční den, bo nemělo dnes vubec foukat tak jsem to dopoledne zabalil a mazal směr domu---cestou koupit ploutve , což klaplo a za super cenu tři ploutve po 150 kč, co mě potěšilo že mi rozměrově v podstatě přesně pasují do šupen toho nafukovacího windsurfingu, jen jsem musel poupravit uchycení.

v horngachu jsem vlezl do sekce zahradní hadicové techniky a ty spojky jdou koupit i když trochu dražší,tak ale tělem kovové---nějaká kovová slitina ale to by fungovat mohlo, uvidí se, nejde o život .

odpoledne jsem byl koupit ten 75 procentní karbon stěžen a prodal mi k němu i štelovatelnou patku, nakonevc jsme se domluvili že za 5500kč budeme oba spokojení, já teda rozhodně.

no když už jsem měl tedy vše nakoupeno pustil jsem se do upravení těvch ploutví na ten svuj windsurfing a nakonec jsem se pustil i do překopávky toho puvodně koupeného obyč paddelboardu, oba jsem na zahradě nafouknul a jen jsem překopával tak nějak plus mínus stěžen ploutev podle toho origo. stěžen mi vcelku vycházel na přenášecí popruh tak jsem uchycení stěžně na vrchní straně pořešil přez to poutko, zatím jen přez kotouč překližky ale když to bude cajk, jako že asi bude až buide čas tam odlaminuji příšlapný kotouč ze skla, aby tam nebyla taková fuka ---aby ten kotouč nevystupoval nad ten uchyt ..

uchycení ploutve jsem pořešil přez puvodní ubastlený hliníkový profil aby mi tam seděla stejná ploutev jako z toho nafukovacího windsurfinku, sice uchycení trochu jiný ale rozměrově aby to bylo zámměnné.

hliníkový profil jsem přinejtoval hliníkovejma nejtama na uhlíkovou desku, prvotně přilepeno ta uhlíková deska opravářským lepidlem na paddelboardy a přez to přelepeno folií s textilem co se používá jako plachtové bilboardy, myslím že by to fungovat mohlo, maximálně to upadne, nic horšího se stát nemuže.

zítra ríáno tedy snad stíhám opět odjez směr kemp, mělo by zítra zase foukat tak bych rád letos ještě rád provětral i ten ubastlený paddelboard a případně i potunil tu odtrhovou hranu, ale si myslím že to je zbytečné bo manželka, nebo někdo kdo si to chce jen zkusit stejně nemá šanci dojít do fáze že využije skluzovou jízdu, to je už opravdu vyšší dívčí a i když už mám naježděno pár motohodin, stejně to nedám ustát ten moment kdy to do toho skluzu přejde.

Příloha:
P1100907.JPG
P1100907.JPG
[ 140.24 KiB | Zobrazeno 268 krát ]

Příloha:
P1100909.JPG
P1100909.JPG
[ 97.9 KiB | Zobrazeno 268 krát ]

Příloha:
P1100910.JPG
P1100910.JPG
[ 41.46 KiB | Zobrazeno 268 krát ]

Příloha:
P1100911.JPG
P1100911.JPG
[ 96.81 KiB | Zobrazeno 268 krát ]

PříspěvekNapsal: stř 16.09.2020 22:35 
Mazák
Mazák

ještě nějaké fotky z uchycení té ploutve

Příloha:
P1100917.JPG
P1100917.JPG
[ 50.7 KiB | Zobrazeno 266 krát ]

Příloha:
P1100919.JPG
P1100919.JPG
[ 37.09 KiB | Zobrazeno 266 krát ]

Příloha:
P1100920.JPG
P1100920.JPG
[ 62.06 KiB | Zobrazeno 266 krát ]

PříspěvekNapsal: čtv 17.09.2020 20:26 
Mazák
Mazák

Tak to nalepene pouzdro pro ploutev na ten obyc paddelboard drzi a ted uz opravdu jizda bez pocitu zatazene rucni brzdy——- asi opravdu problem kuli tomu prepasani popruhama. Ty origo i kdyz uz vetsi kyly ale stejne znatelny snos oproti tem mojim preklizkovym lopatam. Ale ty lopaty zase asi trochu vic brzdi rychlost. Myslim ze vyvojem se asi ukazalo jaka velikost je asi tak zdravy stred.

PříspěvekNapsal: pát 18.09.2020 0:42 
Mazák
Mazák

Ohledne velikosti plochy plachty. Dnes tady foukalo sice slusne ale od severu a prez vyvyseny kopec takze neslutecne turbulentne. Nejdriv jsem jezdil s tou plachtou 6.2 metru. To se v te turbulenci opravdu vubec nedalo ji ustat. Prisel zavan tak jsem se do ni povesil ale po par metrech ve vetru dira a problem se ze zakloneni vratit zpet. Opravdu otravny boj. Nakonec jsem to vzdal a nastrojil tu mensi detskou plachtu 3.6 metru. S tou mensi plachtou naprosta pohoda uz jen z toho duvodu ze diky velikosti ˇˇvysce te plachty je to uz i neskutecna pohoda ji vytahovat z vody diky mensi pace. Mensi vaze. Takze asi jeste koupim plachtu cca 4.5m2.

PříspěvekNapsal: pát 18.09.2020 12:25 
Mazák
Mazák

Ty gardenovsky kovovy spojky fungujou dobre. Co ale nefunguje je to pruzne spojeni prez obyc hadici.

Takze tuneni vlastniho kloubu vzdavam a koupim dva origo na oba paddelboardy.

https://shop.snowboardel.cz/products/16 ... xCEALw_wcB

Tady na tom typu se mi libi ze i když by rupnul ten silentblog porad to jeste alespon na dojezd drzi popruh.

Pro prenaseni plachty k vode od auta to chci zkusit poresit prez startovaci odhazovaci podvozek co mam na kompozitoveho Foxe. Zvlast s tou vetsi plachtou kdyz fouka tak mam docela problem ji prenaset. Co budu jeste muset doresit je finalni foukani tech paddelboardu. V zakladu to nafouknu nafukovacim ventilatorem,pak pokracuji pumpou k paddelboardu ale fyzickymi schopnostmi koncim pri tlaku 0.8 baru i kdyz ten windsurfinkovy ma povoleno 1.5 :D

Ono tech 0,8 mi staci ale i tak je to peklo. Tak to asi zkusim poresit prez kompresor ktery kdysi pred 40 ceti lety mel tata v octavii nejak napojeny prez remen k motoru a dofukoval si tim kola u auta. Mozna by to prez vykonnejsi stridak fungovat mohlo. Velikostne je tak odhadem veliky asi jako 20ccm spalovaci modelarsky motor. Nic velikeho. To manualni foukani ale opravdu peklo.
Příloha:
D4BC92AB-47BD-4407-AE4B-F8D6A0E9B417.jpeg
D4BC92AB-47BD-4407-AE4B-F8D6A0E9B417.jpeg
[ 266.32 KiB | Zobrazeno 171 krát ]

PříspěvekNapsal: pát 18.09.2020 13:33 
Mazák
Mazák

Kup (zhruba kolem 500,-) autokompresorek na 12V v kovovém provedení. Vozím ho trvale v autě (už asi třetím) a foukám s ním víceméně vše. Pouze jsem pro velké ventily (např. člun) jsem vytiskl z TPU takovou redukci, aby to sedělo do tý velký díry (možná, že k boardu takové redukce už dávají)..

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: pát 18.09.2020 14:13 
Mazák
Mazák

Jiri píše:
Kup (zhruba kolem 500,-) autokompresorek na 12V v kovovém provedení. Vozím ho trvale v autě (už asi třetím) a foukám s ním víceméně vše. Pouze jsem pro velké ventily (např. člun) jsem vytiskl z TPU takovou redukci, aby to sedělo do tý velký díry (možná, že k boardu takové redukce už dávají)..

To se obavam ze fungovat nebude na foukani kol pro kolobrndu vozim tady ten kompresor. 20 voltu.

Příloha:
28FD42A7-ECDC-4C61-AB0E-9075EE0C0FA5.jpeg
28FD42A7-ECDC-4C61-AB0E-9075EE0C0FA5.jpeg
[ 126.43 KiB | Zobrazeno 153 krát ]

Zkousel jsem na paddelboard ale ten pidi pist by brblal v kempu neskutecne dlouho.
Mozna by to slo foukat lednickovym tichym kompresorem, nejaky mam. Pozadovany tlak by zvladly v pohode.co se ale obavam ze muj menic 12/220v 300W neda ten prvotni rozbeh. Ale mozna by to slo ocurat pri rozbehu prez otocny regulator napeti 220 v ktery pouzivam pro elektrickou deku. Hlavne ten lednicak je tichy tak bych nikoho pri foukani v kempech neprudil. Jen by to chtelo dat za ten lednicak reduktor tlaku bo je mi jasny ze ze nejakou dobu to dofouknuti trvat bude a urcite u toho nebudu stat a hlidat kolik uz je dofouknuto. S tim mam uz bohate zkusenosti kdyz jsem doplnoval v panelaku balkonove jezirko pro ryby. Vetsinou to koncilo tak ze prisel soused podemnou ze je zase vyplavenej :D

PříspěvekNapsal: pát 18.09.2020 18:46 
Mazák
Mazák

Tak ten kompresor ma i origo reseni primo na paddelboardy. Ted jsem tady v kempu hned vedle me zaslech prdlat kompresor vedle paddelboardu.

https://www.padlujte.cz/star-6-elektric ... iBEALw_wcB

Ale prdlani opravdu tak na 15 minut.

PříspěvekNapsal: pát 18.09.2020 21:49 
Mazák
Mazák

Obrázky: 1
Včera jsem procházel nabídku prodávaných. 12V 16 PSI je typické a i čas nafukování cca 15 min je obvyklý
STAR 6 patří do kategorie levnějších cca 1.5 tis. A tenhle odkaz má uveden i příkon 110 W

Při zaokrouhlení na 10A za 1/4 hodiny spolkne 30 Ah Menší auto-baterky v horším stavu téměř 100%
Větší baterka a v lepším stavu cca 50 % Každopádně je lépe mít těch 15 minut motor auta na volnoběh.

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: pát 18.09.2020 22:03 
Mazák
Mazák

Ja mam v aute tady ten ve variante 20 v

https://m.alza.cz/auto/powerplus-powdp7 ... hdEALw_wcB

Ale zkusim to prez ten lednickovy tichy. Pripadne zustanu pouze u te rucni pumpy i kdyz to je opravdu manualni peklo.

PříspěvekNapsal: sob 19.09.2020 20:48 
Mazák
Mazák

Dnes jsem si jeste vzpomel ze mam doma membranovy kompresor cosi jako pro akvaria jen vykonnejsi z inhalatoru. Pouzival jsem ho na strikaci pistoli 1 bar tak ho vyzkousim. Regulacni ventil uz mam asi vyreseny. Obyc injekcni strikacka pist odtlaceny pruzinama a az to stlaci pist na cca 1 bar tak do ty strikacky vrtnu diru aby to vic uz nafoukatbneumelo. Jako ptakovina by asi slo na tu prefukobou diru dat pistalku. Uvidim nejde o zivot. Na cca 0.8 baru tomafoukam i s tou rucni pumpou a nemam pocit ze vzhledem k moji vaze bych to nutne musel tlakovat na 1.5/2 bary. Tech cca 0.8 mi prijde uz opravdu v poho.

Zitra se cestou domu asi stavim v snowbordelu koupil ten origo kloub stezne a vecer odlaminovat uchyt pro ten kloub na tu lagradu kde to mam uchycene — stezen— prez prenaseci poutko. Plan je odlaminovat kotouc na kterym kdyz zvedam plachtu stojim. Tedy nervu to prez to prenaseci poutko. Pri jizde se zvednutou plachtou uz je to v poho.

S odtrhovkou na ty lagrade si ale opravdu nejsem jisty jestli je to vubec potreba. Uvidim.

PříspěvekNapsal: sob 19.09.2020 21:56 
Mazák
Mazák

Obrázky: 1
Nevím zda jsem to četl zde nebo jinde, ale ideální z hlediska jízdních vlastností pro windsurfing je prkno tuhé
= pevné. A u toho nafukovacího platí: Menší tlak = menší tuhost. Rozdíl 0.8 versus 1.5/2 bary neumím posoudit
1 bar = 14.5 PSI, dvě-stě-osm-desátka FXL Fusion Double Layer X Light: 15PSI. Max.:20PSI jeden bar tak akorát
(TUHOST - na RCMania byl Jiri, ale v souvislosti s kloubem stěžně)

Jak vybrat SUP | Paddleboard Guru
"Nafukovací plovák by se pod vahou jezdce neměl prolamovat, proto musí být dostatečně tuhý. Pokud plovák není
dostatečně tuhý, část energie, kterou se mu pádlováním snažíte předat, přijde vniveč." = zatažená brzda - tvar
http://www.paddleboardguru.cz/jak-vybrat-sup-s.html

Profil Soukromé album  

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 172 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Další