Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 260 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 18  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Elektrokolo...
PříspěvekNapsal: stř 18.07.2018 18:22 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1871
Bydliště: Blatnica, SR
Starsie motory boli "napevno", a mali aj brzdenie a rekuperaciu. Kedze to nic pozitivne neprinieslo, uz maju vsetky sucasne motory prevodovku. Aj ten moj stredovy bafang max drive by ju mal mat, a vyrobci sa vzdy chvalia, ze je to bez odporu. Nejaky maly odpor to ma, tej volnobezky. Ten moj ma udajne 2 volnobezky.
Tolko z toho, co som cital. A bez stavy ides vtedy, ked to minies na riadne kopce a nevyjde ti to.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrokolo...
PříspěvekNapsal: stř 18.07.2018 18:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
automet píše:
Starsie motory boli "napevno", a mali aj brzdenie a rekuperaciu. Kedze to nic pozitivne neprinieslo,


já s tím elektro začal blbnout 2016 a prodejci tu rekuperaci hodnotili opravdu jako neefektivní nesmysl.

známej má teslu, když jsme jeli do německa na koncert, co se nakuperovalo jako zelené políčko snad na 100km jízdy padlo nakonec na jeden předjížděcí manevr.

Tady jedno video z lonska , kdy je opravdu fajn když je na těch řidítkách ten plynový ovladač

---teda až se mi podaří odpočítat a odmazat co se smazat z odkazu má :lol:



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrokolo...
PříspěvekNapsal: stř 18.07.2018 19:47 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Ty jsi ďábel. :-) A poklona partnerce, mnohá by to nedala a remcala by a remcala a ... ;-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrokolo...
PříspěvekNapsal: stř 18.07.2018 20:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
jio píše:
Ty jsi ďábel. :-) A poklona partnerce, mnohá by to nedala a remcala by a remcala a ... ;-)


jak už jsem psal--Všechno má svoje, s maželkou už spolu několik let nežijeme, jen se mnou občas jezdí na ty koloběžky a už pochopila, že když na mě bude řvát, že je to někde bud hodně do kopce, nebo hodně z kopce, budu už jezdit jen s čubou, která s tím problém nemá :lol:

ale to už je uplně jiné téma, navíc pro většinu hodně nepochopitelné, že i z manželky--manžela se muže jednoho dne stát pouhý kamarád--kamarádka.

Když byli děti mladý--nevyhnízděný, hodně jsme jezdili trempovat na kolech--klasicky bágly a vlakem bo mi dřív a vlasně i dnes vadilo---vymejšlet kolečko kuli návratu k autu---to je třeba i problém toho elektro kola---koloběžky---kam píchnout na těch třeba 6 hodin baterii na nabiječku

jediné, co ji ale opravdu nikdy neodpustím, to už opravdu nechtěla dát, chtěl jsem jet na odhadem tříměsíční plavbu po labi, až kam dojedeme,tam to potopit a odlet domu :D

měl jsem na to tenkrát vymyšlenou plachetnici štír

https://www.google.cz/search?q=plachetn ... LUHeRIyI9M:

skořepiny se dali koupit v té době za relativně malý peníz

jedno období jsme trochu blbnuli i na vodě

https://pepin65.rajce.idnes.cz/katamara ... ran005.jpg

nakonec jsem si to trochu větší dobrodružství ale vynahradil na kole, sice sám,jen 14 dnu, ale bylo to opravdu super, navíc díky tomu zážitku už dnes vím, že něco uplně jiného je být dobrodruhem u TV čt 2, nebo si to užít opravdu sám za sebe, zvlášt v době kdy komunikace s někým blízkým byla tehdy možná pouze formou sms---i tak díky bohu za to, kdybych nemohl komunikovat alespon jednou za den díky sms, psychicky bych to nedal ani těch 14 dnu
http://www.rcmania.cz/viewtopic.php?f=22&t=64390


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrokolo...
PříspěvekNapsal: pát 20.07.2018 12:09 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 26.3.2009
Příspěvky: 476
Bydliště: Praha
Obrázky: 2
Seba píše:
.....
Pro známého jsem kupoval celou sadu 350W na 36 V a baterku 14AH, stálo ho to přesně 14900, placeno kartou na které je blbý kurz.
motor http://www.pswpower.com/ven.php?cargo.2017-2s-gaym
Baterka http://www.pswpower.com/ven.php?cargo.2018-2v-sy7p
Momentálně je to dostupné,k sadě je také nabíječka, cena je celkem 650 dolarů i s DHL, tak asi 14700Kč,polovina co u nás a lepší baterka. Je s tímhle setem moc spokojen.
...


Koukám, že tu sadu posílají z EU skladu v Praze. to bych se tam mohl stavit :-)
Líbí se mi to. Setkal ses s nějakými zádrheli při montáži?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrokolo...
PříspěvekNapsal: pát 20.07.2018 19:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
jak tu byla zmínka o měření a zaznamenávání spotřebované energie modelářským wattmetrem

ted mi dorazil tady ten a zdá se, že funguje jak má, jediný co mi na něm trochu vadí, ty měřené hodnoty v paměti neustále rotují a na mě je to, co tu chviličku vidím než to zase přeskočí na jinou měřenou hodnotu už přecijenom moc krátce na to, aby to tak rychle co vidím zpracoval v poho i muj mozek :lol:

ale co má dělat dělá a má i externí napájení---to je nutné třeba pro cyklobaterii co mám ted, protože pokud není nějakou dobu--asi 10minut žádný odběr z té baterie, tak se automaticky baterka vypne a pak se samozřejmě wattmetr vynuluje.

http://www.dx.com/cs/p/130a-high-precis ... 1InI9IzbIV


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrokolo...
PříspěvekNapsal: sob 21.07.2018 6:16 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.9.2014
Příspěvky: 416
Sunn píše:

Koukám, že tu sadu posílají z EU skladu v Praze. to bych se tam mohl stavit :-)
Líbí se mi to. Setkal ses s nějakými zádrheli při montáži?

Zádrhel nebyl, když nebude problém při stažení náboje ,tak je ta montáž za chvilku, pozor ať vybereš šířku náboje 68mm, dopručuji si koupit ten Wattmetr co koupil pepin, mám 3 a je fakt dobré mít aktuální přehled o spotřebě. To rotování ukazuje max hodnoty, tak to zas moc nevadí, jsou i jiné které ukazují vše a nerotují,mají zase ale moc malé čislice.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrokolo...
PříspěvekNapsal: sob 21.07.2018 9:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
Seba píše:
dopručuji si koupit ten Wattmetr je fakt dobré mít aktuální přehled o spotřebě.


já ho používal jen ze začátku, když jsem jezdil na ruzné sady ruzných kapacit, abych si ty sady mohl popsat, kolik která sada vubec dává---třeba že z lipol 5000ma nevysosám víc, než 3600ma, , co se mi ale na lipol osvědčilo, byl pípák na samostatné články---to vypínání ekola stavěného na lion umělo u starších rozhozených lipol některý z článku už hodně podvybít.

Ted už s wattmetrem nejezdím, vystačím si s vědomím, že rovinatý terén když i pomáhám stejně nebude za mín, než 1500ma na 10 km a kopcovitý za mín než 3000 ma na 10km.

když pak kouknu do mapy s vrstevnicema, tak se to dá vcelku v poho odhadnout, orientačně si vystačím už s obyč ledkovým indikátorem na ovládacím panelu---4 ledky, pokud svítí setrvale a hlavně bez zátěže už pouze dvě ze čtyř, je mi jasný, že jsem v puli cesty co mohu na tu sadu najet---ale to platí pro lionky, lipolky ukazují pořád dostatek a pak padnou poměrně rychle dolu.

ted jsem se teda konečně dokopal udělat pro ten wattmetr to externí napájení, tak snad dnes zjistím, kolik ta origo 13,5A lion sada ve skutečnosti dá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrokolo...
PříspěvekNapsal: sob 21.07.2018 14:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
Tak z lion 13,5Ah vysosano 12999ma.to jsem vubec necekal ze da tolik.
Najeto mam zatim neco prez 46km

Prehazuji na zalozni lion a po pivku pokracuji dal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrokolo...
PříspěvekNapsal: sob 21.07.2018 15:14 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7413
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@pepin " ... Prehazuji na zalozni lion a po pivku pokracuji dal."
To jsi na okruhu, nebo domů tě táhne vlečná / naloží doprovod / záložní mají na dál a zpět /
/ v delších přerušeních plánované sosání do accu ?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrokolo...
PříspěvekNapsal: sob 21.07.2018 17:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
guchar píše:
To jsi na okruhu, nebo domů tě táhne vlečná ?


na okruhu a na delší trasy si přibaluji ještě záložní lion sadu.

dnes to bylo něco přez 65km a vysosáno celkem skoro 18Ah.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrokolo...
PříspěvekNapsal: sob 21.07.2018 20:30 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1871
Bydliště: Blatnica, SR
Dnes som konečne rozbalil a zložil svoj elektrobicykel. Ešte teraz som z toho stresu spotený.
Ja, čo mám rád veľké bicykle, z ktorých ani nedostanem na zem, tento sa mi zdá veľký. Ale už som prišiel na to, že je tam o pár cm širšie sedlo ako na mojom crossovom, tým pádom človek nedostane na zem ani jednou nohou vo zvislom stave :lol:
Ďalšia vec, že predstavec som mal naopak, teda riadidlá by boli bližšie ako "os" prednej vidlice.
Samozrejme som kdesi čítal o tom ústrojenstve predstavca, ktorý sa pichá do vidlice, že sa to nemá odšróbovať, asi som to zle pochopil. Tak som to odšróboval a bolo tam ako keby zmenšené to sitko na naparovanie buchiet. :lol:
Povolil som ďalšie dva šróby, otočil som predstavec. Ale ešte som musel povoliť jeden šrób, to je taký kĺb na nastavenie "sklonu prestavca". Je to presne na fotkách.
Všetko som zošróboval, podoťahoval ručnými malými nástrojmi /lebo som sa bál pretiahnutia/. Ale zistil som, že mám veľmi maličkú vôľu práve v tom kĺbe toho prestavca. Znova som povolil ten šrób, a snažil som sa to dotiahnuť tak, aby to nebolo "v medzipolohe". Doťahoval som to iba klasickým šrobovákom s patričným "bitom". Bál som sa, aby som to nepretiahol /už som si pár problémov s pretiahnutými šróbami v minulosti narobil/. Tento krát som to dotiahol už obidvoma rukami, ale s rovnakým šrobovákom s tým bitom v ose doťahovania, bez akejkoľvek páky, alebo priečneho držadla.
Aj tak tam furt cítim mikrovôľu, ktorá je citeľná pri zaťažení riadidiel. Skúsil som svoj starší bicykel /hypermarketový/ a to drží ako betón, vôľa je iba v kolese.
Ďalšia vec je, že neviem, či to má mať tie brzdové čidlá, lebo ich nemá. Ale keďže to má stredový motor, tak asi nie, nakoľko to sníma tlak, takže pri brzdení človek nepedáluje...
Má to mať /v návode to je/ nejaký vypínač batérie, že po jazde treba batériu vypnúť. Nič také som tam nenašiel :lol:
Ďalšia vec je, že neviem, ako má fungovať to zapnutie osvetlenia. Síce tam žiadne nie je, ale "čo sa mení" pri režime "zapnutie osvetlenia"? Či náhodou neumožní tiecť viac ampérov cez ten USB port?

Záver je taký, že asi si musí človek zvyknúť. Teší ma, že "bez pomoci" to ide úplne ľahúčko, takmer bez odporu. Akonáhle človek ale dá "přípomoc", ide to parádne, keď z toho režimu dá znovu bez pomoci, bicykel oťažie o ďalších odhadom 50 kg a už ako keby aj brzdil :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
A aby som nezabudol, na vidlici suntour tej najlacnejšej mám dole nejaký farebný šróbik, ktorý nebol dotiahnutý. Tak som najskôr s ním potočil a potom som sa ho snažil dať nejako do pôvodnej polohy. Je farebný. Čo je to za šróbik?
A teda čo s tou "vôľou" v tom kĺbe predstavca, mám to viac dorvať nejakou menšou golou pákou, či?
Tie gumové krúžky a tá mala krytka vôbec neviem, kde mali ísť osadiť...
Příloha:
DSCN5064.JPG
DSCN5064.JPG
[ 124.02 KiB | Zobrazeno 1035 krát ]


Příloha:
DSCN5068.JPG
DSCN5068.JPG
[ 161.57 KiB | Zobrazeno 1035 krát ]


Příloha:
DSCN5070.JPG
DSCN5070.JPG
[ 114.08 KiB | Zobrazeno 1035 krát ]


Příloha:
DSCN5074.JPG
DSCN5074.JPG
[ 108.34 KiB | Zobrazeno 1035 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrokolo...
PříspěvekNapsal: sob 21.07.2018 20:44 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Ten barevný šróbik na vidlici je nastavování tlumení odpružení. Když ho utáhneš, tak se vidlice příliš zatlumí, a pokud pojedeš na nějaké roletě, tak se nebude stíhat vracet a zatluče se do krátka. Pokud to moc povolíš, tak bude kopat a odskakovat. Musíš si to doladit podle terénu kde jezdíš.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrokolo...
PříspěvekNapsal: sob 21.07.2018 21:10 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1871
Bydliště: Blatnica, SR
Presne toto som si myslel, ale to boli cisto domnienky.
Nejako by sa mala nastavovat "draha" chodu, a zaroven aj "rychlost" chodu... Ja som skakal este s pevnou vidlicou a aj s nenastavitelnou...
Ta, na ktorej som skakal, mala ako spoj tenky pliesok a bola nerozoberatelna a nenastavitelna, a na tejto /co ma spoj hruby material/ sa bojim ist aj po rovnej panelovke.
Ďakujem za rady. Postupne sa budem ucit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrokolo...
PříspěvekNapsal: sob 21.07.2018 21:16 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 26.3.2009
Příspěvky: 476
Bydliště: Praha
Obrázky: 2
automet píše:
A teda čo s tou "vôľou" v tom kĺbe predstavca, mám to viac dorvať nejakou menšou golou pákou, či?

Podle mých zkušeností jsou nastavitelné představce nanic, vůli mají buď hned nebo po čase.
Dobré jsou maximálně na to, aby sis vyzkoušel svou optimální polohu řídítek a podle úhlu, délky a samozřejmě průměrů si pořídil představec pevný.
A s tím dotažením - těžko říct jestli to rvát na krev, rozdíly v kvalitě materiálů jsou velké.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 260 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 18  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz