Pravidla fóra

Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 46 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kalové čerpadlo a slaná voda
PříspěvekNapsal: pát 13.10.2017 11:50 
Mazák
Mazák

Obrázky: 0
Mam bazen od frantiku a pouzivam pro filtraci celeho bazenu hadrove pytle z filtracni tkaniny.

5 a 15 mikronu :-D Voda (ze studne) je kristalova kdyz ten viltr menim tak vidim ze to zvladne i brutalni sliz :-) Pytel je velky takze cerpadlo zkrz to protahne dost vody i pro protiproud.

Nebyl by kybl s latkou resenim i ve tvem pripade ? Vzhledem k tomu ze to maj frantici patentovane to asi bude jedine na domaci vyrobu. Technicky je to tak ze je plastova roura ktera ma po strane diry, do te se da pytel s obrubou nahore. Tlak vody nacpe pytel na tu rouru a skrz diry voda pokracuje tj. jakoby dvojita stena.

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: pát 13.10.2017 13:19 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Amper ... hod rovnou odkaz na ten pytel .... to me zajima ...

Bořík: moje cerpadlo umi 12000/hodinu a zere 950W ... ted teda prislo cinske (brushless udajne) mikrocerpadlo tak uvidim jestli pretlaci tu delku hadice a utahne ho solarni napajeni (slunce sviti - sklenik hreje - obeh jede - 12V zadne vypinani kuli bezpecnosti = ideal)... kdyz tak budu muset udelat rozdvojku nebo roztrojku a fiknout hadici na vic kusu a doufat ze tim ten odpor hadice o neco klesne ....

Jinac jak rikam vatou se to da za nekolik hodin uplne vycistit, ale rychlejsi co se casu stravenho cistenim tyce je samozrejme std postup nechat vyvlockovat a usazenej bordel ze dna odsat uplne pryc i s trochou vody normalne jen hadici ... ja to nechtel kuli te slane vode, aby mi moc neklesala koncentrace a nemusel sem sul porad dokupovat ....
Akorat pozor na prepisknuti davky vlockovace ... uz se par expertu naslo co misto ciste vody si tu vodu zaneradili vlockovacem a ten nejde dostat ven pouze pridanim spiny :-D

PříspěvekNapsal: pát 13.10.2017 14:48 
Mazák
Mazák

Na malej rybnicek je to overkill a cena se ti nebude libit

http://eshop.skrisovsky.cz/subdom/eshop ... -15mic-p19

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: pát 13.10.2017 15:21 
Mazák
Mazák

Dík za odkaz na ten filtrační vak - cena je ( oproti jiným řešením ) naprosto výborná. Určitě ho na příští rok pořídím.
K tomu měření pH - mám přesně ten měřák z odkazu viz výše ( ten funguje ). Protože jsem chtěl měřit i volný chlór, pořídíil jsem si tento měřák ( je v několika variantách, výrobce bude zřejmě jen jeden ): http://www.prebazen.sk/chlor-ph-tester-automaticky.html a ten na pH ukazoval, co se mu líbilo a ručička byla pořád v oblasti ideální hodnoty. Jak funguje na měření chlóru nevím, protože jsem ho hned vyhodil.
Co se týká vločkovače, tak pochopitelně ty mrtvé řasy se usadily na dně právě díky tomu vločkovači .... jenže jsou velmi jemné.
Pro srabasraba: můžeš prosím poslat odkaz na to mikročerpadlo ? Se solárním ohřevem problém nemám, to čerpadlo utáhne v pohodě, ale jen pro zajímavost ... mohlo by se hodit. Jinak s tou solí je to jasné ... taky bych vodu nepouštěl ven, ale když vodu nemusím platit, tak vypustit je nejjednodušší řešení.

PříspěvekNapsal: pát 13.10.2017 16:02 
Mazák
Mazák

btw : na bazen je ten pytel nejlepsi varianta. Proste ho vyndam, nasadim druhej a fuknu do pracky. Na 30 minut bez zdimani (na 40) a pohoda. Akorat jsem se musel naucit ovladat pracku :-D Za cele leto dopustim vodu tak 2x (odpar a co se vycamra). U piskove filtrace jsem kvuli proplachu dopoustel furt.

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: pát 13.10.2017 16:51 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Cena se mi fakt nelibi .... i kdyz jestli je vypratelny tak to vata samo neni...

to cerpadelko je tohlencto i kdyz ja ho mam od jineho prodejce za 2 kilca
https://www.ebay.com/p/Ultra-Quiet-Mini-DC-12v-Lift-5m-800l-h-Brushless-Motor-Submersible-Water-Pump-E1/925694427?iid=322478879271
.. uvidime co dokaze v lete....

To prackove cerpadlo by urcite bylo zajimave vzhledem k tomu ze se to prodava za par penez ....ale nevim jak moc dokaze honit vodu do vrchu ....

PříspěvekNapsal: pát 13.10.2017 18:36 
Mazák
Mazák

Takové čerpadlo se bude hodit do požárního člunu ... hned si ho objednám na banggoodu. https://www.banggood.com/DC-12V-5_5M-10 ... mds=search
https://www.banggood.com/DC-12V-Brushle ... mds=search
https://www.banggood.com/IP68-DC12V-5M- ... mds=search

PříspěvekNapsal: pát 13.10.2017 20:29 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Bořík píše:

Nebo za pulku na ebay kde sem ho poridil ja a prislo celkem rychle :D
http://www.ebay.com/itm/800L-H-5m-DC-12V-24V-Solar-Brushless-Motor-Water-Circulation-Water-Pump/272731565843

PříspěvekNapsal: ned 15.10.2017 20:58 
Mazák
Mazák

najde se i levněji
https://www.wish.com/search/Brushless%2 ... 5d1ec98df2
a na menší voltáž..... což by se mohlo v lodi hodit
https://www.wish.com/search/Brushless%2 ... 55860091d1
případně jako dražší ale včetně panelu
https://www.wish.com/search/Brushless%2 ... 0ca2420c9d

joooo a aby někdo zase nepsal, že se nechce hlásit..... stačí přes google přihlášení :wink:

PříspěvekNapsal: pon 16.10.2017 16:24 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

ufon13 ... dal jsem pres google a stejne me to nepsutilo dal a porad to rve ze to chce muj telefon ... proc bych mel dat nakej telefon strance na kterou se chci jen kouknout to fakt nechapu? ... tak nevim co tim ze to jde pres google bylo mysleno .... levnejsi variantu jsem na pozadi toho otravneho skriptu stejne nevidel ....
ja sem dal odkaz na prodejce ktery to poslal v poradku a nemam problem ... pumpa pumpuje celkem slusne bez zateze byl sem celej mokrej a malem i 220v prodluzka :D

PříspěvekNapsal: úte 17.10.2017 7:27 
Mazák
Mazák

Obrázky: 1
@srabsrab (ufon13) Prohlížení s pomocí WISH mi přijde užitečné a pohodlné. WISH přihlášení nabízí nejen přes
GMAIL ale i přes FACEBOOK - když tak mám registraci. Vezme si mail adresu a možná na ní půjdou jeho reklamy.
I když se nepřihlásím v okně běží ukázka. (Kdysi šlo založit schránku na GMAIL i bez čísla mobilu.)
- Jinak jde z WISH odkazu vyseparovat klíčová slova. Vrazit je GOOGLU, a pak klikat.

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: úte 17.10.2017 8:50 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

guchar: Nechci davat zadnej telefon ani emila kdyz nevim jestli chci pres wish nakupovat protoze nevim za kolik tam co maji a jestli nahodou to neni jak si myslim ja tak ze na ebay je to levnejsi... je nejaka moznost nebo neni si prohlizet bez registrace a predavani osobnich udaju nabidku tak jak je tomu ve slusne spolecnosti ostatnich obchodu a portalu beznym zvykem?

PříspěvekNapsal: úte 17.10.2017 16:55 
Mazák
Mazák

já tohle neřešil, prostě mám svůj g-mail účet asi 5 let a přes něj se běžně dál dostanu.
Kdybych nechtěl nikam dávat ,,emila,, a nikomu mobilní číslo , asi by mi oboje bylo celkem nanic..... a u mobila je stejně jedno komu číslo dám nebo nedám dohledá mě každý operátor a umožní volajícímu aby mi zavolal přímo přes něj.....
Ksichtoknihu nemám ....zatím.... ale asi ji budu muset založit, neb občas narazím v obchodním kontaktu na vola a tam bych na to, že jde o vola nejspíše přišel dříve než po půlroce........ :lol:

PříspěvekNapsal: úte 17.10.2017 18:39 
Mazák
Mazák

Ono je to celkem jedno, kde se ten výrobek objedná - na Wishi se platí poštovné, zboží je ale na druhou stranu levnější. Já tam účet nemám, vše mně zařizuje kamarád, protože já jsem s angličtinou na tom jako slon v porcelánu. Proto jsem rád, že ty drobnosti dostanu z toho Banggoodu - jsou velice slušní a když jsem měl potíže s českou poštou, která několik balíčků ztratila, tak z Banggoodu poslali zboží znovu i s trackingem; nedovedu si představit, že by se takto korektně chovala nějaká naše společnost.

PříspěvekNapsal: úte 17.10.2017 20:28 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Bořík píše:
Ono je to celkem jedno, kde se ten výrobek objedná - na Wishi se platí poštovné, zboží je ale na druhou stranu levnější. Já tam účet nemám, vše mně zařizuje kamarád, protože já jsem s angličtinou na tom jako slon v porcelánu. Proto jsem rád, že ty drobnosti dostanu z toho Banggoodu - jsou velice slušní a když jsem měl potíže s českou poštou, která několik balíčků ztratila, tak z Banggoodu poslali zboží znovu i s trackingem; nedovedu si představit, že by se takto korektně chovala nějaká naše společnost.

A proto ebay ... sice to da nekdy praci najit tu nejlepsi cenu ale vetsinou je to v klidku 3-5 odkaz s nejlepsi cenou ale to wish je peknej vopruzak kdyz pozaduje registraci i na prohlizeni ...

Banggood ma bohuzel celkem vysoke ceny ... dokonce tam je spousta zbozi drazsi nez kdyz ho koupim u nas i s 160 kackovym postovnym ....a navic jsem nekde cetl ze z banggotu nase skvela celni zprava nechava proclit uplne vse coz je dalsi vydaj a dalsi zbytecne zdrzeni ....

ebay platba pres paypal jako vsude a je to ted tak provazane ze neni problem napsat kdyz zbozi nedojde at si to nejak vyresi ze proste zbozi neprislo do stanoveneho terminu (no je to bohuzel 2 mesice to maximum ale coz je to cina a bezplatne postovne)... jeste se mi nestalo ze by nekdo za nedojite zbozi neposlal penize zpet .... anglictina, no to je trochu problem ale zase google translator plne postacuje oni rozumeji i velmi spatnemu prekladu ... priznam neni uplne jednoduche se v tom ze zacatku vyznat ...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 46 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další