Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Letecké modelářství - literatura
PříspěvekNapsal: pát 20.08.2021 11:27 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 15.4.2021
Příspěvky: 344
Zajímavá knížka o letecké modelařine pojatá poctivě a od podlahy.
Na více než 400 stránkách je toho opravdu hodně a napoprvé ani nepostřehnete že neumíte rusky :wink:
Bohužel to má více než 10MB takže nelze přidat přímo komplet soubor, tak alespoň náhledy stránek.

Tak nakonec Stahujte zde formát pro někoho bude exotickej, ale umí to číst třeba IrfanView, nebo převést do PDF zde https://otevrito.cz/o/jak-prevest-djvu-do-pdf

Další ruská modelářská literatura:
https://konstantin.in/category/aviamodelizm
https://rcplans.ru/%D0%BA%D0%BD%D0%B8%D ... %BC%D1%83/


Přílohy:
aviamodelirovanie.jpg
aviamodelirovanie.jpg
[ 50.26 KiB | Zobrazeno 18549 krát ]

aviamodelirovanie 4-5.jpg
aviamodelirovanie 4-5.jpg
[ 129.62 KiB | Zobrazeno 18549 krát ]

aviamodelirovanie 62-63.jpg
aviamodelirovanie 62-63.jpg
[ 153.83 KiB | Zobrazeno 18549 krát ]

aviamodelirovanie 194-195.jpg
aviamodelirovanie 194-195.jpg
[ 118.27 KiB | Zobrazeno 18549 krát ]

aviamodelirovanie 288-289.jpg
aviamodelirovanie 288-289.jpg
[ 111.38 KiB | Zobrazeno 18549 krát ]

aviamodelirovanie 312-313.jpg
aviamodelirovanie 312-313.jpg
[ 149.22 KiB | Zobrazeno 18549 krát ]



Naposledy upravil BeneFitmodel dne sob 21.08.2021 14:48, celkově upraveno 1
Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 20.08.2021 12:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2020
Příspěvky: 1099
Bydliště: Žilina, let.Hôrky-Brezovec , SK
Obrázky: 7
Vypada to zaujimavo. Neda sa ti to niekam nahrat napr.na uloz.to a dat sem odkaz?

_________________
Radiomaster TX16s / FrSky Horus X12s / Spektrum Dx8 G2 + pár lietadielok....


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 20.08.2021 13:04 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3950
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
K cemu je dobre ukladat , kdyz uz to jednou ulozene je... tech odkazu jsem tu daval povicero...myslim ze staci si rovnou
stahnout pdf ,nebo ZIP soubory do compu.

veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 20.08.2021 13:35 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10752
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
veka1 píše:
K cemu je dobre ukladat , kdyz uz to jednou ulozene je... tech odkazu jsem tu daval povicero...myslim ze staci si rovnou stahnout pdf ,nebo ZIP soubory do compu


Protože internet je nespolehlivý. Občas nějaký web zmizí bez náhrady. A web.argive.org taky nemá všechno. Ale www.rcmania.cz přežije !!

Pokud je něco k uložení, tak mi to pošlete na tomasc@rcmania.cz a jako admin to mohu vložit bez omezení.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 20.08.2021 13:44 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3950
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
tak jo.Ukecali jste mne , ukladejte. :lol:

Pozn. ja neulozil a 3roky prace jsou fuc, lepe receno jsou naveky ulozene v disku na fotkach. :(

Docela by mi pomohlo sehnat ( pujcit) stejny , viz fotky bo s nestejnym, ale podobnym podobnym se nechce kamosit a nasledne ucinit pokus o stazeni dat.


Příloha:
disk _002.jpg
disk _002.jpg
[ 83.48 KiB | Zobrazeno 18423 krát ]

Příloha:
disk _001.jpg
disk _001.jpg
[ 49.17 KiB | Zobrazeno 18423 krát ]




veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 20.08.2021 18:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
Zalohovat zalohovat a pak jeste jednou zalohovat.
Zkousel si firmy ktere se na to specializuji? Obcas dokazou zazraky.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 20.08.2021 21:05 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 15.4.2021
Příspěvky: 344
A tohle vlákno, to neni moc komerční?
jj vědomosti, znalosti, zkušenosti, dovednosti či informace obecně jsou k nezaplacení... :wink:

Mohol by o tom vyprávět veka1 a to dokonce doslova a naživo, ale tamto vlákno s návrhem modelářského kurzu, bylo pro někoho moc komerční :roll:
viewtopic.php?f=12&t=90183

No nic vidím to tak, že kdo bude chtít a ozve se, tomu neziště knížku nějak poskytnu.
Zde to je na můj vkus až moc altruistické - nezjištné a to tak, že úplně stejně, jako to vlákno o modelářském školení od veka1, takže navrhoval bych to zde naprosto stejně nazvat přílišnou komercí a možná lépe preventívně rovnou smáznout...

Leda že, by jsme si co sme si a smázla by to veřejná omluva a na oplátku nezjištná propagace zde navrhovaného školení~kurzu pro všechny modeláře, co se chtějí něčemu novému přiučit. :wink:

Někteří už asi vědí ... :D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 20.08.2021 22:40 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.5.2009
Příspěvky: 476
Bydliště: Kunčice u Nechanic => u HK
Obrázky: 0
For VEKA . . .
Petře já skladuji prkotiny, bejkárny kolem modelařiny systemem aktuální HDD, ext HDD, a fleška . . Cloudy vynechávám, i když jsem
dávno přečtenej . . od NICH . . . od všelijakejch gejtsů . . .
Leon
PS - nevíš, jak pokračuje onen "Vosištník" s onou 350g Vosou NG a jak poletuje?? Již dlouho jsem o něj na RC manii nezavadil . .
Jinak o víkendu máme další vyhlášenou disciplínu pro staré vosištníky s gumicukem . . . Kdo dá víc loopingů . . Jinak polétáme
se zbytkem parku normálně s večerní siestou hudební + Radegast . . :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 21.08.2021 3:22 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3950
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
Leon píše:
For VEKA . . .
...................... + Radegast . . :mrgreen:


Leoon ...dobre ty... bohuzel s tim prispevkem si neporadil ani google prekladac :lol:

veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 23.08.2021 15:31 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Kuba78 píše:
Zalohovat zalohovat a pak jeste jednou zalohovat.
Zkousel si firmy ktere se na to specializuji? Obcas dokazou zazraky.

Dokážou. 8) Ale ty zázraky něco stojí. :(
Mám zkušenost, když jsem tak zachraňoval data z maminčinho disku, který klekl. Zachránili mi všechno a vzali za to jen 100€. To se nad ní asi slitovali. Pak jsem ji radši koupil rovnou 2 nové stejné HDD, přehrál tam data, a taky nainstaloval program, kde jsem jí nastavil automatické zálohování z jednoho na druhý před každým vypnutím (synchronizaci). To ještě "Oblaka" nebyla. :wink:
Ale co naplat, když se jí asi o rok později do toho PC dostal Ransomware a zašifroval je hezky oba. :x To bylo horší. :cry: Něco se dalo ještě vycucnout z mého archivu, když jsem ji to předtím dával do pořádku, ale platit v bitcoinech v přepočtu asi 800€ se jí nechtělo (ani jsem jí to neradil) :x , tak ta data prostě oželela a její zašifrované disky mám dodnes ve skříni. Co když se to náhodou podaří někdy prolomit. :roll:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 23.08.2021 15:44 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
TomasC píše:
...Ale http://www.rcmania.cz přežije !!

V to doufám, aspoň dokud žiji. :mrgreen:
TomasC píše:
...Pokud je něco k uložení, tak mi to pošlete na tomasc@rcmania.cz a jako admin to mohu vložit bez omezení.

Já toho mám hodně, co bych mohl poskytnout všem. Ve formátu DJVU ty soubory ani nejsou moc velké, když je přetransformuji do PDF, tak jejich velikost vzroste 5x až 20x (asi to závisí od počtu obrázků, když je ich víc, tak komprese DJVU je jaksi účinnější).

Otázkou však je jak se s tím vypořádá web ohledně autorských práv? :o Na ruských webech si s tím nikdo moc hlavu neláme, potomci zesnulého Gajevského asi nikoho žalovat nebudou. Ale kdybych neskenoval knížky Petra Demutha, zavěsil je jen tak na web, tak to by asi začaly dít věci. :roll: Nemám pravdu?

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 23.08.2021 16:10 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Jinak, na tomto odkazu http://forum.rcdesign.ru/f5/thread271984.html se ještě pořád dají stáhnout ruské verze Kalinovych knížek a taky další 2 knížky o motorech od Gajevského a Zujeva. :wink: Kdo vládne ruštinou, pro toho je to k nezaplacení. :P Ale i na této stránce toho bylo mnohem, mnohem víc, kdysi jsem si to vše postahoval (i odkazy si uložil do souboru), ale teď to tam už není a některé stránky i přestaly existovat. :( Nevím proč to zmizelo z ruského fóra, možná opravdu kvůli autorským zákonům, které dolehly i na Rusy. :roll: A prož tam tyto 4 tituly ještě jsou? No Gajevskij už nežije a Kalina z Česka asi nebude mít chuť se soudně natahovat s nějakým ruským webem. Zda žije Zujev - nevím. Ale třeba velmi dobrá knížka od Merzilkina (který mimochodem byl odborným poradcem při překladu Kalinových knížek do ruštiny) - ta tam již není a vícero dalších, včetně jedné americké, co tam byla volně k stažení, s názvem "Two Stroke Tuner's Handbook" - 1973-reprint 2007 (EN) by Gordon Jennings. Ještě, že jsem to včas stihl. :mrgreen:

Jinak po knížkách od Petra Demutha jsem se hóóódně pídil po Inetu, a nikde nic. :| Ani Rusové si nelajzli jen tak volně dát někam na Inet jejich PDF-ko. Nakonec jsem si je koupil papírové v jednom německém internetovém antikvariátu za babku a přišly v tak dobrém stavu, že je nejspíš ani nikdo nečetl. :D

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 23.12.2021 9:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2011
Příspěvky: 713
Bydliště: Ružindol,SK
Obrázky: 9
VTjr píše:
Jinak, na tomto odkazu http://forum.rcdesign.ru/f5/thread271984.html se ještě pořád dají stáhnout ruské verze Kalinovych knížek a taky další 2 knížky o motorech od Gajevského a Zujeva. :wink:


chcel som skusiť stiahnut jednu z knižiek od p.Kalinu ale mne to nefunguje, server dočasne nedostupní. Inak jedno vydanie od p.Kalinu mam.

_________________
Futaba FC-16, Frsky Taranis +, Fun Cub, Easy star, Easy glider4, Filip600T, kopia Tourist elektro,


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 23.12.2021 15:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1710
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
https://clstunt.ru/images/books/Dvigate ... 1-1983.zip
https://clstunt.ru/images/books/Dvigate ... 2-1988.zip


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 25.12.2021 16:03 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.1.2013
Příspěvky: 1151
veka1 píše:
tak jo.Ukecali jste mne , ukladejte. :lol:

Pozn. ja neulozil a 3roky prace jsou fuc, lepe receno jsou naveky ulozene v disku na fotkach. :(

Docela by mi pomohlo sehnat ( pujcit) stejny , viz fotky bo s nestejnym, ale podobnym podobnym se nechce kamosit a nasledne ucinit pokus o stazeni dat.


Příloha:
disk _002.jpg
Příloha:
disk _001.jpg



veka1

HD103UJ jsou víc než profláklé disky - pravděpodobnost, že odejde je skoro 100%.
Odhadem tak 20% lehne mechanicky - totálně, zbytek skončí na firmware bugu, kdy se sám od sebe "přepne" do jiné velikosti a pak se tváří jako malý a je nečitelný.
V firmě jich bylo tuším asi tak šest, jeden lehl natvrdo, ostatní postupně bez vyjímky skončily v LBA 31MB error size.
Naštěstí to jde poměrně jednoduše opravit (pokud je to ta typická LBA chyba)
https://blog.tomasfejfar.cz/samsung-f1- ... resp-31mb/
Po opravě a přesunu obsahu jinam - rozhodně vyřadit (ta "oprava" jde dělat xkrát) - ale není to nic bez adrenalinu - zejména pozor na záměnu "Recover Native Size" od "Process" - to je nevratný konec s daty.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz