Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: RC revue 2020/12 sken článku
PříspěvekNapsal: čtv 25.03.2021 11:59 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.6.2009
Příspěvky: 5
Bydliště: Partutovice
Dobrý den,

byl by někdo ochotný oskenovat nebo nafotit článek z Rc revue Paralelní nabíjení přes (čínské) desky?
Klidně do sz.


Předem děkuji.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: RC revue 2020/12 sken článku
PříspěvekNapsal: čtv 25.03.2021 19:45 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 9.12.2013
Příspěvky: 91
Bydliště: Praha 2
Obrázky: 1
Text byl smazán

_________________
"Pilotovat dobré letadlo nedá ani tolik práce jako řídit auto."

— Charles Lindbergh


Naposledy upravil pubert dne pon 26.04.2021 22:01, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC revue 2020/12 sken článku
PříspěvekNapsal: čtv 25.03.2021 22:27 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
sm05 píše:
Dobrý den,

byl by někdo ochotný oskenovat nebo nafotit článek z Rc revue Paralelní nabíjení přes (čínské) desky?
Klidně do sz.


Předem děkuji.


Těší mě tvůj zájem o můj článek. A jenom ze zvědavosti, neuvažoval jsi nad tím, že by sis ten časopis třeba koupil?

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC revue 2020/12 sken článku
PříspěvekNapsal: pát 26.03.2021 12:20 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.6.2009
Příspěvky: 5
Bydliště: Partutovice
Zdravím,

odebíral jsem Rc revue od samého počátku až do roku 2019.

Momentálně si kupuji jednotlivé čísla podle obsahu pro mě zajímavých článků,
takže ne úplně všechny výtisky a bohužel tento Váš zajímavý článek mi nějak uniknul.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC revue 2020/12 sken článku
PříspěvekNapsal: sob 27.03.2021 19:05 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
sm05 píše:
Zdravím,

odebíral jsem Rc revue od samého počátku až do roku 2019.

Momentálně si kupuji jednotlivé čísla podle obsahu pro mě zajímavých článků,
takže ne úplně všechny výtisky a bohužel tento Váš zajímavý článek mi nějak uniknul.


Tak pořád se dá koupit celý číslo :-) Mimochodem 3/21 je taky skvělej výtisk.
http://eshop.rcrevue.cz/430-2020

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC revue 2020/12 sken článku
PříspěvekNapsal: pon 05.04.2021 9:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9092
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
HontaS zjevně naráží na ustanovení § 270 Porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi
1) Kdo neoprávněně zasáhne nikoli nepatrně do zákonem chráněných práv k autorskému dílu...
zák. č. 40/2009 Sb. (v platném znění).

Nebudu rozebírat otázku co znamená "nikoli nepatrné", a ještě dodám, že nejsme v Čínské lihové republice, kde autorská práva neznají a neuznávají.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC revue 2020/12 sken článku
PříspěvekNapsal: pon 05.04.2021 11:35 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1775
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Ale modelaři si musí pomáhat ne ? Ĺíh nelíh. Knihovny jsou zavřené , kde si to múžeš oskenovat taky. Co vím, tak trafiky ten časopis objednávaji v minimálních počtech a kolegine trafikantka je dává do remintendy zcela pravidelne nečtené, nechtené. Buďto vede on line verze , nebo v obci není nikdo kdo by si je koupil. Ta remindenda se pak rozdává do knihoven a možná ,ze i kroužkúm, coz by bylo ke prospechu veci , ale nemám k tomu info, možná že je to jen idea. Jestliže tady padne argument, že práve proto nebude co skenovat , tak ho neberu. Polytechnickou výchovu mládeže by mel dotovat stát . Když to nedelá nebo minimálne ,tak to je chyba , dúležite jsou 5G síťe. Stejne tak, jako to , že byly na zakladkách zrušene dílny na ktere jsem se já tedy vždycky tešil a až dnes se nekde znovu, po třiceti letech otevíraji a detem se vysvetluje rozdíl např. mezim šroubkem a hřebíkem a kladívko ,že se drží za dřevenou stranu .Takže veškerá informace podléhá zákonu ? Absurdní , jen tak dál, zaplať a múžes si přečíst?
Za me s tim Čina nemá co delat, tam je to naopak. Za mých let kolovaly časopisy z ruky do ruky a Cinskou jsem mel jen prupisku , vepřovou konzervu, tenisky. :mrgreen: Ale vedel jsem , že ocaskou nemúžu řezat železnou kulatinu a že existuje sverák, tím nemyslím režiséra.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC revue 2020/12 sken článku
PříspěvekNapsal: pon 05.04.2021 14:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9092
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Pomáhat ano, pokud to bude věc (plán, literatura apod.), která není běžně k sehnání, nemám s tím problém. Podobně jsem pomohl a bylo mi tak i pomoženo. Požadovaný tisk je ještě k sehnání. Stát se trochu snaží, protože dotuje např. DDMka, ovšem tam musí být někdo, kdo kroužky povede (problém), žádný tisk z remitendy nedostáváme. Předpokládám, že autoři a vydavatelé to dělají nikoliv jako charitu (byť to mají i jako koníčka), ale (hlavně ti vydavatelé) to mají jako obživu. Zkus napsat do redakce RC revue, a dalších, že by mohli všechno dávat rovnou na webovky, samozřejmě zadarmo, a tisk by mohli rovnou zrušit. Nebo si výtisk koupí jeden, večer to naskenuje a dá na nějakou úložnu, kde si to zbytek druhý den přečte. Zkus se zeptat malých českých firem, jejichž výrobky jsou Číňany kopírovány a prodávány za cenu po výrobními náklady české firmy. I taková firma, jako je BMW, se s Číňany soudila, když okopirovali jejich auto a chtěli to prodávat po celém světě. Proč třeba v copycentru platím v ceně také autorský poplatek(i když kopíruje třeba své materiály), proč filmoví producenti mají celé týmy právníků a detektivů, kteří hlídají úniky a nelegální distribuci? Tak by se dalo pokračovat. Redakce našich modelářských časopisů mají pár zaměstnanců, nemají (nejspíš) ale na týmy právníků.

Jó a ty školní dílny se začínají pomalu vracet.

P.S. A tu remitendu platí kdo? Top je ztráta vydavatele, která se tím, že si budeme ještě dostupná čísla skenovat a přeposílat, zvětšovat. Už teď je někde v háji Model Hobby Magazín (ano, nebude to jen remitendou a skenováním), za chvíli by mohlo dojít i na další.

_________________
Hitec Aurora 9X


Naposledy upravil DAF dne pon 05.04.2021 15:54, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC revue 2020/12 sken článku
PříspěvekNapsal: pon 05.04.2021 15:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1973
Bydliště: Vysočina, ČR
DAF píše:
...Předpokládám, že autoři a vydavatelé to dělají nikoliv jako charitu (byť to mají i jako koníčka), ale (hlavně ti vydavatelé) to mají jako obživu...
To máš jistě pravdu, taky jsem i pro disciplínu. Na druhou stranu si za to, že se o časopis lidi neperou u prodejců, si můžou sami. Taky jsem to odhlásil i když jsem ještě dlouho čekal na zlepšení úrovně. Rád jsem četl články ing. Černého (soupravy, elektronika) a už jen pro ty články stálo za to časopis odebírat. Od dob co tam nepíše jsem nenašel z této oblasti ani jednu pro mě zajímavou informaci. A platit předplatné pro možná pár zajímavých článků za rok? Tím nechci obhajovat "kopírování bokem", jen se tomu moc nedivím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC revue 2020/12 sken článku
PříspěvekNapsal: pon 05.04.2021 16:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9092
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Když se dostanu do novinového stánku, jsou časopisy, které občas (tedy nepravidelně) kupuju. Předem si ho prolistuju a je-li tam článek, který mě zajímá, koupím. Stejně tak to jde i u těchto časopisů. Ano, také tam bývalo více článků, které mě zajímaly, ať už šlo o motory (čuďáky), či recenze stavebnic. Dnes tento druh článků (pro mě) dost chybí. Zato se objevují jiné, např. o 3D tisku atd. Zatím jsem stále předplatitelem a ještě určitě nějakou dobu zůstanu. Bohužel se objevují žádosti, zda někdo něco nemá v elektronické podobě (teď nejde o tento článek) a když se žadateli dostane odpovědi, že to je ke koupi a odkaz na e-shop, mnohokrát jsem viděl odpověď: "přeci to nebudu kupovat!".

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC revue 2020/12 sken článku
PříspěvekNapsal: pon 05.04.2021 16:11 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1775
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Dafe , vždyť on chtel jen jeden článek. Smrjaaapanno a @. Kolega mu jej obratem poslal. Kdyby mu ho obratem přečetl do telefonu tak je taky Číňan?Nekdy je tady přeparagrafováno. Ach jo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC revue 2020/12 sken článku
PříspěvekNapsal: pon 05.04.2021 16:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.1.2007
Příspěvky: 4172
Bydliště: KLADNO
Obrázky: 1
Teda mě by zajímala "velikost" toho článku?

_________________
Pravda začíná tam kde končí signál České televize.
Nevěřím ničemu, co vláda říká.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC revue 2020/12 sken článku
PříspěvekNapsal: pon 05.04.2021 17:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9092
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Číst umím, vím, že chtěl "jen jeden článek". Jen by mě zajímala reakce redaktorů těch časopisů, a vím, že zde jsou registrováni.
Ano, vzájemná pomoc určitě, mám také slušný archiv a z něho jsem poskytl věci, které nejsou k mání, nebo jen náhodně (občas někde na bazaru). Sám jsem podobnou pomoc také dostal. Ale je-li věc běžně ke koupi, nevidím důvod, proč si jí nekoupit. Koupil jsem si také časopis jen "kvůli tomu jednomu jedinému článku" (zbytek mě prostě nezajímal). Tak špatně snad na to nikdo z nás není (ten koníček nás každého vyjde ročně na slušný balík). Myslím, že další komentáře jsou zbytečné.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz