Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 26.10.2013 18:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.4.2009
Příspěvky: 2087
Bydliště: Sokolov
VTjr píše:
No to dosť preháňaš. :P
Neprehanam, tak to proste je ;) XP mode jako takovy ve Win 8 neni, nicmene je zcela legalni ve Win 8 pouzit MS image ktery poskytuje v ramci XP mode (tedy licencovane XP). Jeho pouziti pak uz samozrejme neni v ramci zastaraleho a nevyvyjeneho MS Virtual PC ale v ramci Hyper-V ve kterem ti garantuji, ze ti pobezi vsechno co si zamanes minimalne stejne dobre, jako u jinych virtualizacnich nastroju (mimoch. MS Hyper-V ma daleko vice certifikaci na ruzne dalsi OS nez napr. VMware).

Vsechny EULA smlouvy jsou k dispozici na webu MS, takze lze dohledat co lze a co nelze ve virtualu pouzit. Ty na tom sice nevidis nic spatneho, ale proste to neni legalni. Windows XP lze stale naprosto legalne koupit v ramci downgrade rights na Windows 7. Windows Vista lze zase stale naprosto legalne koupiut v ramci downgrade rights na Windows 8, 8.1 a 7.

Navic pokud chces napr. OEM licenci virtualizovat, musis mit jednu OEM pro fyzicky stroj (pokud bude fyzicky stroj na MS platforme) a dalsi OEM pro stroj virtualni. Pro FPP, SA a dalsi metody licencovani je situace jina.

/edit1: Z toho take vypliva, ze pouzivani stare OEM licence, ktera kdysi bezela na fyzickem stroj napr. WFWG 3.11 na virtualnim stroji je nelegalni.

/edit2: i Windows 3.1 lze stale legalne nakoupit... a vse vyse od nej. Napr. v Technet subscription programu ;)

Obrázek

_________________
Jeti DC-16 | „Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora“


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: sob 26.10.2013 19:28 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Kissman píše:
Neprehanam, tak to proste je ;) XP mode jako takovy ve Win 8 neni, nicmene je zcela legalni ve Win 8 pouzit MS image ktery poskytuje v ramci XP mode (tedy licencovane XP).
Vsechny EULA smlouvy jsou k dispozici na webu MS, takze lze dohledat co lze a co nelze ve virtualu pouzit.

Takže ve Win8 XP mód prostě není. :mrgreen: To co popisuješ je možná řešení, ale není to tak přímočaré jako prosté spouštění starých aplikaci v XP módu pod W7. :wink:
Citace:
Windows XP lze stale naprosto legalne koupit v ramci downgrade rights na Windows 7. Windows Vista lze zase stale naprosto legalne koupiut v ramci downgrade rights na Windows 8, 8.1 a 7.

No nedávno jsem někde zachytil zprávu, že v současnosti downgrade už možný není. Ale nechci kecat a nechce se mi hledat nějaký odkaz. Možná že jsem to zachytil někde ve zprávách, nepamatuji si.
Citace:
Navic pokud chces napr. OEM licenci virtualizovat, musis mit jednu OEM pro fyzicky stroj (pokud bude fyzicky stroj na MS platforme) a dalsi OEM pro stroj virtualni. Pro FPP, SA a dalsi metody licencovani je situace jina.

/edit1: Z toho take vypliva, ze pouzivani stare OEM licence, ktera kdysi bezela na fyzickem stroj napr. WFWG 3.11 na virtualnim stroji je nelegalni.

/edit2: i Windows 3.1 lze stale legalne nakoupit... a vse vyse od nej. Napr. v Technet subscription programu ;)

Pokud mám ty staré licence krabicové, tak to legální je. :D Ale i tak si myslím, že nelegální virtualizace WFG3.11 nebude dnes nikoho zajímat. :wink:
Jinak Hyper-V jsem zkoušel jako první možnost (zapomněl jsem se o tom zmínit ve výčtu Virtuálních mašin, co jsem všechny vyzkoušel). Ale stejně nefungovalo to tak, jak jsem potřeboval. Mám dojem, že Hyper-V je dobrý jen pro virtualizaci od W95 resp WNT4 výš. DOSovské systémy a W3.1/3.11, které defacto byly jen jakési nadstavby MS DOSu (v podstate i W9X byly jen jeho dokonalejšími nadstavbami), dokonale nezvládá, dokonce ještě hůř než starší Virtual Machine. Zápasil jsem s tím skoro 3 měsíce, zkoušel i VirtualBox od Oracle a jiné, nakonec jsem to vyřešil jedině pod DosBoxem a pak už jsem všechny pokusy rozchodit to pod Hyper-V vzdal. Mrchosoft prostě není schopen být kompatibilní ani sám se sebou a se svými starými systémy resp s HW na který se kdysi instalovaly. Protože nemá zájem podporovat své špatné svědomí :mrgreen: Přiznejme si, že dokud nepřišly W2k/XP, tak ty Windowsy byly paškvily - jen takové graficky vyčačkané parodie na použitelný, stabilní, komerční OS. Na tom trvám. :P
Kdybych měl dnes kupovat MS DOS, co samozřejmě taky jde, tak sáhnu po free DR DOSu nebo jiných jeho free náhradách. Právo je asi na strane MS, ale dobře všichni víme jak Bil Gates k tomu MS DOSu přišel. Jsem přesvědčen, že on sám nikdy nepochopil jak ten DOS vlastne funguje a už vůbec ne jak by vlastně fungovat měl. :mrgreen: Byl to vždy víc vychcaný "bílý límeček" než programátor-vizionář (viz konkurenční tím v Apple).

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 26.10.2013 19:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.4.2009
Příspěvky: 2087
Bydliště: Sokolov
K tomuto tématu už nemam co rict, nerad podporují warez. Snad jen to, ze srovnávat emulaci s virtualizaci nemá smysl (dosbox vs. HyperV ATP.)

_________________
Jeti DC-16 | „Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora“


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 26.10.2013 21:40 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Kissman píše:
K tomuto tématu už nemam co rict, nerad podporují warez. Snad jen to, ze srovnávat emulaci s virtualizaci nemá smysl (dosbox vs. HyperV ATP.)

Ja taky warez nepodporuji i když ne se vším v licenční politice SW firem souhlasím. :wink: A pokud jsi mé příspěvky takhle pochopil, tak jde o hluboké nedorozumění. :mrgreen:
A mezi emulací a virtualizací je podle mne hranice dost nejasná. To bychom se tady dlouho bavili co je co. Konec konců pro uživatele je to prakticky celkem jedno jestli bude chod aplikace v prostředí jiného OS emulován, nebo virtualizován, z jeho pohledu to bude to samé a bude spíš hledět na míru kompatibility emulace/virtualizace s během stejné aplikace na reálném starém HW s reálným starým OS. Takže zkus mi vysvětlit v čem vidíš zásadní rozdíl? V rychlosti? V komunikací s okolím - tedy síťové funkce a přístup k perifériím?
A pokud mi chceš stále tvrdit, že si Hyper-V poradí se vším, tak Ti mohu mejlem poslat jeden malinkatej *.COM spustitelný soubor (4,86kB), který slouží jako alokátor a manažér horní paměti pod DOSem. Pod reálným HW Intel 368/486/Pentium to v MS DOS normálně funguje, pod DosBox taky, ve Virtual Machine se to sice tváří, že funguje, ale ve skutečnosti to děla kraviny (míchá paměťové stránky) a pod Hyper-V to nejde vůbec ani spustit. Pokud by se Ti to nějakým nastavením přece jen pod Hyper-V podařilo rozhodit, tak opravdu smeknu. :wink:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz