Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Startovací wingleta
PříspěvekNapsal: sob 02.02.2008 17:40 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 2.2.2008
Příspěvky: 81
Bydliště: Valašské Meziříčí
Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, jaké jsou výhody a úskalí startování F3K modelu se startovací wingletou. Jak se to vlastně drží? Dosud jsem si myslel, že se používají pouze startovací kolíky. Wingletu má prý např. Turbo (wolfgang zach). Díky za reakce...


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: wingleta
PříspěvekNapsal: sob 02.02.2008 23:41 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 2.2.2008
Příspěvky: 81
Bydliště: Valašské Meziříčí
Já nevim, asi jsem se špatně vyjádřil :-) Chci jen vědět, jaký je rozdíl v držení konce křídla u modelu se startovacím kolíkem a s "wingletou". Přemýšlím o koupi F3K s wingletou a nevím, v čem se liší technika házení od modelu s kolíkem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 03.02.2008 0:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2005
Příspěvky: 728
Obrázky: 1
nejsem zrovna velky odbornik na F3K ale co je to startovaci wingleta u F3K , videl jsem startovaci kolik kulaty, placaty,prohnuty vim co je winglet, ale toto :o , tj wingletu na hod F3K - to mi nic nerika, nemas nejaky odkaz na obrazek, kde je to videt ?


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 03.02.2008 2:31 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 15.5.2006
Příspěvky: 161
Bydliště: Dolní Benešov - Zábřeh (Opava)
myslíš něco takového? http://www.pcm.at/fireworks/pic-gr/101-0170_IMG.jpg


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Ugofon
PříspěvekNapsal: ned 03.02.2008 10:23 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.8.2007
Příspěvky: 428
Bydliště: Holice v Čechách
Ugofon na to přešel cca před 3ma měsícema ...prý se bál jaký to bude, ale dnes spokojenost, alespoň co mám poslední zprávy.

_________________
Torro 900, HomeMade F3K(létá na svahu), F3K TurboGladiator, Tornado XX, Motýl (Lynx), 2M (e-větroň)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 03.02.2008 13:24 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 2.2.2008
Příspěvky: 81
Bydliště: Valašské Meziříčí
Wrchi píše:


No jo, to bude ono. Mám teď možnost koupit Turbo z druhé ruky (výroba Wolfgang Zach) a prodávající říkal, že to nemá kolík ale právě takovou wingletu. Na fotce, co mi poslal, to ale není dost dobře vidět, tak se ptám, jak se s tím vlastně hází... Mám z toho trochu obavu, protože to neznám...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 03.02.2008 21:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.11.2004
Příspěvky: 1340
Bydliště: Praha6-Nebušice
Tak asi hlavní důvod proč se to začalo vyrábět byl, že při hodu za kolík občas vznikaly na prstech štěnice a winglet by mohl mít větší plochu. Účel to snad ani moc nesplnilo. Zatím není éro které má ty winglety udělané tak, aby přesně sedly do prstů a většinou to celkem při odhodu škrábe ovšem třeba u Fireworkse stačí celkem malej zásah šmirglem a už je to v pohodě. Takže momentálně se spíš winglety navrhujou tak, aby měly co nejmenší odpor a usměrňovali obtejkající vzduch na konci hodně tenkého křídla. A pro hod se musejí trochu upravit. ALE u Turba pozor, u starších modelů byl winglet opravdu k házení, JENŽE..... to si udělal Zach pro sebe protože on hází model uplně jinak. Za tento winglet se v podstatě nedá model pořádně zahodit. U novějších(cca od 2004) modelů je winglet určený pouze k usměrnění vzduchu a musí se instalovat kolík nebo v poslední době používaná "placička" Při pokusu zahození za tento winglet ti stopro zůstane v ruce


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 04.02.2008 8:56 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 2.2.2008
Příspěvky: 81
Bydliště: Valašské Meziříčí
Polynom píše:
Tak asi hlavní důvod proč se to začalo vyrábět byl, že při hodu za kolík občas vznikaly na prstech štěnice a winglet by mohl mít větší plochu. Účel to snad ani moc nesplnilo. Zatím není éro které má ty winglety udělané tak, aby přesně sedly do prstů a většinou to celkem při odhodu škrábe ovšem třeba u Fireworkse stačí celkem malej zásah šmirglem a už je to v pohodě. Takže momentálně se spíš winglety navrhujou tak, aby měly co nejmenší odpor a usměrňovali obtejkající vzduch na konci hodně tenkého křídla. A pro hod se musejí trochu upravit. ALE u Turba pozor, u starších modelů byl winglet opravdu k házení, JENŽE..... to si udělal Zach pro sebe protože on hází model uplně jinak. Za tento winglet se v podstatě nedá model pořádně zahodit. U novějších(cca od 2004) modelů je winglet určený pouze k usměrnění vzduchu a musí se instalovat kolík nebo v poslední době používaná "placička" Při pokusu zahození za tento winglet ti stopro zůstane v ruce


Co to znamená "hází model úplně jinak"? Je to myšleno tak, že otočka ano, ale jiný způsob držení křídla? Nebo je to nějaký úplně jiný způsob hodu? Z toho, co říkáš, se mi to jeví, že Turbo asi není moc vhodné pro začátečníka (což já jsem)... Prodávající tvrdí, že je wingleta je naopak pro začátečníka vhodná (čím, to už neuvedl...). Jinak zřejmě se jedná o model straší než 2004 (rozhodně nemá kolík)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 04.02.2008 18:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.11.2004
Příspěvky: 1340
Bydliště: Praha6-Nebušice
nooo hází to klasika z otočky ale jinak ten winglet drží. To jestli je Turbo vhodné pro začátečníka to ti říct nemůžu. je to závodní speciál, je postavenej na hmotnost tj. co nejlehčí a občas se prostě něco posere. je na tobě jestli umíš dobře opravovat, dostupnost kvalitních materiálů atd... nebo jestli pro tebe není problém koupit si za 79euro trup.... chce to zvážit všechno... tohle ti může popsat ugofon ten si koupil špičkový éro i když začíná.... to že winglet je dobrej pro začátečníky je blábol


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: winglet
PříspěvekNapsal: čtv 07.02.2008 21:43 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.4.2007
Příspěvky: 48
Zdar. S Jakubem už sem si skypoval. Winglet jsme probrali. Osobně mi přechod z kolíku na winglet nepřipadal nějakej dramatickej. Nepozoroval sem žádnej problém... FW jsem začal házet a až asi po půl hodině mi došlo, že hážu za winglet a ne za kolík...

_________________
F3K Fireworks III. Fireworks IV. Fireworks MINI.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 08.02.2008 17:17 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 2.2.2008
Příspěvky: 81
Bydliště: Valašské Meziříčí
Cau, tak nakonec koupi F3Kcka malinko odkladam (snad ne na dlouho) - mam ted nejake jine financni priority. Ale na jaro chci mit hazedlo doma. Nakonec asi zvolim long shota. Vypada to, ze bude snadneji opravovately a taky "support" ve forme spousty informaci a nahr. dilu bude daleko lepsi nez treba u zahranicniho era. Prece jen zacinam, tak pujdu ze startu do neceho "znameho". Diky patri zejmena ugofonovi, ale i vsem ostatnim za informace... Diky :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 09.02.2008 21:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.11.2004
Příspěvky: 1340
Bydliště: Praha6-Nebušice
dobrá volba....


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz