Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Technika hodu - F3K
PříspěvekNapsal: sob 29.10.2022 10:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2004
Příspěvky: 607
Přeji všem krásný den!!!
Mám dotaz na kruhoházeče: Jak se vám povedlo dostat vaše košťátka do větších výšek? Teď aktuálně se mi daří házet stabilně do 40m při bezvětří, 50 při mírném protivětru. Jenže moderní káčka zvládnou mnohem víc ale já to neumím.
Můžete popsat vaše techniky, chyby současné i minulé a třeba i konkrétní model, počet fází pro start a jejich nastavení?

Díky za rady a letu zdar!!!

_________________
Rata


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Technika hodu - F3K
PříspěvekNapsal: sob 29.10.2022 11:17 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 3.3.2019
Příspěvky: 308
Ahoj tak urcite dnes jsou pevnejsi modely teto kategorie, dalsi vec a ta je velmi dulezita aby stal nekdo zkusenejsi za tebou a sledoval pohyb tela a kroky a postupne odhoz modelu a potom ti rekne co by se melo delat jinak popripade zlepsit, ale pokud hazis tech 40 az 50 metru tak i to je hodne pekna vyska, dalsi zlepseni vysky je v prepinaci nebo tlacitku start a to obe kridelka nahoru cca 1.m\m, jak u ktereho era, pokud mohu poradit tak je nejlepsi zucastnit se spolecneho letani F3K z borci kteri to letaji soutezne. Byvaji tzv. vorkshopy, tam se naucis nejvice, Ja letam tuhle kategorii jen rekreacne i kdyz jsem sjezdil hodne soutezi okouknout jak se to leta a s cim vlastne a udelat si takovy obrazek co a jak. Soutezne se venuji jinym kategoriim a na tuhle jaksi neni cas a penize, i kdyz je to bezva letani, modelu jsem mel hodne od Longshotu, pres Isis, Thowt, Matt, a posledni ero co mam je celokompozit Destiny V2. Vsechny era chodily dobre. Jak rikam idelni je jezdit po soutezich a ptat se kluku a neco si z toho vzit, ponaucit atd, tak at se dari Ahoj Jirka. :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Technika hodu - F3K
PříspěvekNapsal: sob 29.10.2022 11:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2004
Příspěvky: 607
Ještě doplním, že létám s Progressem, takže letadlo má limity stále mnohem dál než já.
A co se týká fází, tak používám jednu pro hod, druhou pro stoupání hned po hodu a pak klasika normal (někdo říká nulová), termika a rychlost.
A nějaký F3K workshop by se hodil. Nechystá se něco na serveru Čech?

Případně, byl by někdo ochotný pomoci, když bych natočil několik hodů?

_________________
Rata


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Technika hodu - F3K
PříspěvekNapsal: sob 29.10.2022 16:01 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Hele, abys nedopadl pak takhle :lol:


Přílohy:
img.jpg
img.jpg
[ 100.44 KiB | Zobrazeno 4804 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Technika hodu - F3K
PříspěvekNapsal: sob 29.10.2022 16:57 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1777
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
dudaj píše:
Hele, abys nedopadl pak takhle :lol:

Ja si myslim , ze kolega zanedbava rozcviceni pred hodem.

https://youtu.be/LDD8OlsSdok


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Technika hodu - F3K
PříspěvekNapsal: sob 29.10.2022 17:55 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 3.3.2019
Příspěvky: 308
Ano bacha na to, clovek se musi pred ostrymi hody trochu rozhybat a protahnout a kor v chladnem pocasi jinak hrozi oskliva zraneni a prakticky je clovek ze vseho vyrazen, kruhovym hodem letam mala nerizena hazedla o rozpeti 600. m\m. a tam je rozcvicka naprosto nutna, jiz parkrat jsem se nerozhybal a doplatil jsem na to treba skripnutym nervem nekde v zadech, nebo bolestivym trislem, opravdu chce to to telo na to pripravit. Jinak taky je potreba jak uz jsem psal dodrzet tzv. trajektorii kroku a dat do toho vse co je v tele -od toho je nazev HAZEDLO- a z vetsi vysky to dele pada neee, :wink: jinak vyska a doba letu samozrejme taky zavisi na profilu kridla i na nabezne hrane kridla atd. ono je toho vice, ale to uz jsme nekde malinko jinde, Ahoj Jirka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Technika hodu - F3K
PříspěvekNapsal: sob 29.10.2022 20:26 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Hele ideální je přijet si zkusit závody a nechat si poradit, okoukat co a jak. Stejně za chvíli budeš házet víc, a budeš se ptát na seřízení do termiky, pak jak to kluci chytají za konec křídla a rovnou hážou znovu.

Já takhle začal v prosinci lítat vloni zimní ligu, je to taková pohodová zimní aktivita, a máš tam hodně od koho se učit. Pro info házel jsem tak 35 metrů a to jsem byl rád :-D Dneska jsem hodil 58 a co je pod 50 už mi připadá že jsem to podělal... Doporučuju 12.11. hned příležitost v Klecanech u Prahy.

http://mkcernosice.cz/?page_id=6924

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Technika hodu - F3K
PříspěvekNapsal: sob 29.10.2022 20:52 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 3.3.2019
Příspěvky: 308
Ahoj tohle je nejlepsi co muze udelat - vydat se na soutez a treba neletat a hltat zkusenosti atd. Proto jsem to i psal, takhle datlovat neni ono. Lepsi je jednou videt nez desetkrat napsat. :D :D :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Technika hodu - F3K
PříspěvekNapsal: ned 30.10.2022 7:25 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Přijet na soutěž a nelétat je jen polovina. Jak někdo někomu poradí co s hodem, když ho neuvidí lítat? Proto jsem na první závody jel i s docela nezalítaným letadlem. Prostě ráno přijedeš dřív, někomu řekneš prosim prosim a vrazíš mu do ruky vysílač (nebo ti aspoň řeknou co máš dělat a koukají jak ti to letí).

Během posledního roku jsme z klubu začali soutěžit v F3K tři, tak mám tenhle postup dost vyzkoušený :-D Zalíbilo se nám to tak, že jsme jednu soutěž i uspořádali.

H

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Technika hodu - F3K
PříspěvekNapsal: ned 30.10.2022 7:25 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
https://www.facebook.com/jan.spatny.56/ ... 8744547088

tady na videu háže hodně lidí. Ale fakt nejlepší je to na živo. Klecany!!! Klecany 12.11.!!! :lol:

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Technika hodu - F3K
PříspěvekNapsal: ned 30.10.2022 10:07 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 3.3.2019
Příspěvky: 308
Ahoj naprosto s HonzaS souhlasim, :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Technika hodu - F3K
PříspěvekNapsal: pon 21.11.2022 14:36 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 26.5.2020
Příspěvky: 6
Presne jak lide pisi zde, nejlepsi je jet na zavody se podivat nebo si klidne i zaletat pokud to ma clovek trosku v ruce, ale hlavne to brat napohodu at se nerozbije letadlo. Myslim ze ma byt 26.11. v Klecanech. Tam se da urcite i domluvit s lidma treba kolem Prahy a jit si spolecne zaletat, vsichni chteji co nejvic trenovat kdyz to jde :D

Rad bych hlavne na hody pridal odkaz na video od Pierre-a:


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz
tam dobre popisuje na co si dat pozor pri hazeni a tak. Ma natoce i pokracovani co s hlavou. Me to docela pomohlo, zacinal jsem kolem 20m a pokud clovek da na rady ostatnich tak prez 50m by to melo jit uplne v pohode.

Citace:
Můžete popsat vaše techniky, chyby současné i minulé a třeba i konkrétní model, počet fází pro start a jejich nastavení?


Na nastaveni je furt velmi dobre info od Ondry: https://www.rcglider.eu/cz/blog/2017-09-25


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Technika hodu - F3K
PříspěvekNapsal: ned 04.12.2022 14:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2008
Příspěvky: 1959
Bydliště: Kralupy n.vlt
Obrázky: 0
HonzaS píše:
Klecany!!! Klecany 12.11.!!! :lol:


Do Klecan občas zajedu s vrtulníkem. Nevěděl jsem že se tam lítá f3k. Je to nějak pravidelněji? Bývá to někde dopředu napsané?

_________________
https://www.youtube.com/user/dagxcz/videos
http://dagx.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Technika hodu - F3K
PříspěvekNapsal: ned 04.12.2022 14:34 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
https://svazmodelaru.cz/klem/Kalend2022 ... p?kat=FF3K

Proto se kalendáře dělají. :D


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz