Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 120 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: min dlg 1m
PříspěvekNapsal: pát 24.07.2009 12:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.3.2007
Příspěvky: 1946
Bydliště: Sokolov
Obrázky: 6
Ahojj klucíííí našel jsem na RC grúps něco co se mi moc líbilopožádal jsem o plánek a až bude čas tak se pustím do stavby co vy na to???, nemá to už náhodou někdo ???? http://www.rcgroups.com/forums/showthre ... t=mini+DLG

_________________
MK Katoda Sokolov :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 24.07.2009 12:23 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.5.2009
Příspěvky: 523
Bydliště: Valmez
Trochu bych měl obavu z váhy. Asi do toho dáš stejné vybavení jako do 1,5m, tak to musí při 1m unést stejnou hmotnost jako ten dospělák.

_________________
http://model.ypsi.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 23.08.2009 9:09 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 16.12.2007
Příspěvky: 469
Bydliště: Praha
to je pekny jestli mas ten planek mohl by jsi mi ho hodit na mail ?? volmar17@seznam.cz dik moc to kridlo je vybrusovane z jednoho kusu balsy do profilu ?? nebo se mi to jen zda?

_________________
http://galerie.rcserver.cz/index.php?sum=312_________________www.rcplanes.estranky.czvolmar


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 23.08.2009 21:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.7.2008
Příspěvky: 533
Bydliště: Praha 8 - Karlín
Obrázky: 1
To asi nebude z vybroušený balsy to křídlo. Když si vezmeš při tý ploše a tloušťce balsy, tak se mi to zdá jako by to bylo řízly z poliše a potažený hodně tenkou balsou. To je můj názor. Jen jsem číhal na ten plánek, takže možná je to úplně jinak.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 08.09.2009 8:16 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.8.2008
Příspěvky: 7
Takže nevolá sa mini, ale MIMI. Krídlo je v prvej verzii vybrúsené z balzy 10 mm. Videl som na webe aj verziu 2 s konštrukčným krídlom, ale nedalo sa prečítať napísané - nekvalitný sken. Navrho som si svoje krídlo podľa verzie 1 a dodnes s ním s plnou spokojnosťou lietam. Trup som po zažiatkoch musel zosiniť laminátom 33g. Po zlomení uhlíkovej trubky som vyrobil zo styroduru kopyto nového, aerodynamicky čistejšieho trupu, olaminátoval a styrodur využil ako materiál pre uchytenie serv , prijímača a aku. Celková hmotnosť 230 až 240 g. Postupne som sa naučil hádzať a teraz dosahuje hod celkom slušné výšky. Nedovoľujem si odhadnúť v metroch, ale už aj bolo, že som chytil po vyhodení termiku a vydržal vo vzduchu približne 6 minút. Model môžete vidieť tu: http://www.rcletkakosice.sk/node/166
a postup stavby tu:
http://picasaweb.google.com/miro.straka1963/MIMIDLG#
Mnou používané trupové trubky majú vlákna pozdĺž osi. Sú teda náchylné na zničenie už len neprimeraným stlašením medzi prstami. Vtedy popraskajú a už nemajú pevnosť v ohybe - ohýbajú sa. Táto nemilá skutočnosť sa mi stala aj naposledy, ale to trubka nevydržala štart. Je možné, že už pri pristátiach v silnejšom vetre bola trošku "načatá". Keďže mám ešte zopár kusov takejto trubky na opravu, vyskúšal som jednu fintu. Najprv som uvažoval prilepiť na kritické miesto, kde sa vždy trubka lámala už prasknutú trubku po obvode novej. Takto som realizoval jednu opravu predtým a držalo to ako čert. Na starom kúsku popraskanej trubky som teda skúsil iný spôsob zosilnenia. Údajne sú lepšie trubky navíjané, tak som skúsil obmotať popraskanú časť režnou niťou závit tesne vedľa závitu a zaliať sekundivým lepidlom z načky TESCO za 30 centov. Aby som to dokázal obmotať bez predchádzajúceho zlepenia jednotlivých vláken, vsunul som dnu tyčku a až potom ovinul. Po zaschnutí sek.lepidla som vytiahol pomocnú tyčku a teraz sa nestačím čudovat, ako je to pevné. Skúsil som takto spevniť tyčku v kritickom mieste za trupovou gondolou skôr, než som ju použil na opravu. Doteraz drží ako čert. Kritické miesto je asi 2 až 3 cm za trupovou gondolou, kde sa mi už viacráz trubka zlomila. Ale aj tak už radšej pristávam len priamo, aj keď niekedy po vetre. Ale to len výnimočne. Tým chránim trubku pred bočnými nárazmi. Odvtedy som lietal jak na rovine, tak v termike a aj na svahu. Zdá sa, že model, ktorý neprekoná zopár drobných šrámov nelieta poriadne. Mne sa to len potvrdilo. Teraz hádžem model omnoho vyššie ako na začiatku, na čom sa zhodli aj poniektorí modelári z okolia.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 02.12.2009 15:13 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 29.12.2004
Příspěvky: 494
tak som zacal stavat toho hadzadlo aj ja, konstrukcia kridla je duta, zvrchu a zospodu je balza 2mm a doplnene kridelka. trup je podla vlastnych predstav... zatial vazi cca 250g a to este neni nalakovane, tak sa tej vahy trosku bojim ale tak uvidi sa.

Obrázek

_________________
- PARK fly - F3J/B/F/K -


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 03.12.2009 12:02 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 5.2.2005
Příspěvky: 1756
Bydliště: SVK, Nitra
poslite pls aj mne niekto planik... jhelbich gmail.com

_________________
... urobíme tak, aby bolo dobré ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: MIMI DLG plán
PříspěvekNapsal: čtv 03.12.2009 12:27 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.8.2008
Příspěvky: 7
Plán si môžete voľne stiahnuť zo stránky kolegu modelára tu: http://plany.lmkhas.sk/out/out.Login.ph ... Folder.php
Treba sa prihlásiť ako hosť a potom sa preklikáte cez plániky až ku F3K RC hádzadlá. Tento plánje z konštrukčným krídlom. Hmotnosť má byť podľa autora 140 g a videl som, že to asi ide dosiahnuť, lebo majiteľ web stránky má tento model s hmotnosťou 141 g. To moje DLG je dva v jednom, lebo váži 280 g, ale lieta nádherne. Už to asi nie je DLG, ale malá RC V2 s možnosťou štartu za krídlo. Taktiež na svahu sa s ním dá nádherne polietať. SOP má dosť veľké výchylky a tak je aj dobre smerovo ovládatelné. Proste model do pohody a aj na cesty a dovolenku. Je rozoberatelný a tým aj ľahko prepravitelný.
HAPPY LANDING


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 03.12.2009 12:40 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 13.10.2009
Příspěvky: 126
Jak se řeší to křídlo z jednoho kusu balsy, když se prodává jen šíře 100mm. Slepit dvě k sobě? Drží to?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: krídlo
PříspěvekNapsal: čtv 03.12.2009 13:04 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.8.2008
Příspěvky: 7
Ano, drží to, len ja si myslím, že pri brúsení môže vzniknúť nerovnomerný profil, aj napriek používaniu šablón. A taktiež neviem ako to bude vychádzať hmotnostne, ale finančne určite dosť drahé krídlo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 04.12.2009 9:42 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 29.12.2004
Příspěvky: 494
Tak to som rad ze tvoje vazi 280g :D mal som obavy z toho ci to vobec bude nejako rozumne lietat pri tej váhe... Ja som si tymto hadzadlom chcel vyskusat stavbu duteho kridla a uz teraz viem ze pri dalsom kuse budem musiet pouzit lahsiu a mozno aj tensiu balzu a spravit pevnejsi spoj stredu kridla... no cez vykend to snat nalakujem a ak modelarsky boh da tak aj nafarbim... lietanie musi este minimalne tyzden pockat...

Obrázek

_________________
- PARK fly - F3J/B/F/K -


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: DLG MIMI
PříspěvekNapsal: pát 04.12.2009 11:51 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.8.2008
Příspěvky: 7
Ano, váži 280 g, ale nemá toľko vážiť. Ja som po prvých letoch a aj nepodarených pristátiach prerobil trupovú gondolu z laminátu, čo značne pridalo na váhe a taktiež som vžade čítal, že krídlo musí byť veľmi pevné. S tou pevnosťou som to taktiež prehnal a použil dva hlavné smrekové nosníky 10 x 2 mm. Pevnosť je vynikajúca, ale aj tá hmotnosť. Jednoznačne je dobré, ak je model omnoho ľahší. Zistil som to, keď sme sa stretli s rovnakými modelmi. Môj 280 g a kamošov 141 g. Ja som hovyhodil snáď aj 2 až 3 x vyššie ako on a časy mal zrovnatelné, alebo aj o máličko lepšie. Kamoš zatiaľ neprišiel na spôsob štartu a nutnosť prepínať režim štart a let. Preto musel model rýchlo po odhode potlačiť, aby mu nešiel do lopingo a preto strácal na počiatočnej rýchlosti. Ja sa teoreticky pripravujem na stavbu ďalšieho modelu MIMI, ale tentoraz už s omnoho menšou hmotnosťou. Ten môj prvý však zostane naďalej aktívny, pretože je to úžasný svahový model. S batériami 350 mAh s ním dokážem odlietať 2 až 3 poobedia po 2 - 3 hodiny na jedno nabitie, kedy už skutočne nevládzem ďalej vyhadzovať model. Váhy sa neboj, lebo modely RC V2 majú omnoho väčšie plošné zaťaženie a aké výkony sa s nimi dajú dosahovať. Smelo ďalej.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 04.12.2009 12:52 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 29.12.2004
Příspěvky: 494
som rad... a navyse som aj uvazoval o tom ze tento model budem prevazne pouzivat na svahu... mne sa v trupe skryva 1250mAh LiPol jednoclanok, takze to vo vzduchu vydrzi urcite dlho. chcel som tam dat mensiu a lahsiu baterku ale to by bol model tazky na zadok, s touto lipo je to tak akurat v tazisku...

_________________
- PARK fly - F3J/B/F/K -


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 04.12.2009 12:59 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.8.2008
Příspěvky: 7
S tou bateriou môžeš lietať 24 hodín v kuse a ani to model nezbadá. Skús presunúť elektroniku čo najviac dopredu, a skúšaj tak, aby si použil ľahší zdroj elektrickej energie. Skúšaj a rob pre zníženie hmotnosti čo najviac. Odmení sa ti to lepšími letovými časmi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 04.12.2009 14:41 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 29.12.2004
Příspěvky: 494
bohužial pri tomto modeli to nepojde, serva su uz napevno nalepene v trupe a bateria a prijimac su tak moc vpredu ze viac to uz nejde... pri dalsom modeli to uz spravim inak...

_________________
- PARK fly - F3J/B/F/K -


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 120 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz