Switch to full style
RC házedla - kategorie, která má hodně blízko k "opravdovému" sportu.
Odeslat odpověď

Opravovany komposit

sob 30.06.2018 21:18

Zdravim, chtel bys se zeptat jak je to s opravovanym kompositovym brusem, vim ze je potreba asi videt jake jsou poskozeni a jak je to opraveno...ale zajimalo by me jestli do toho vubec jit (neletam zavodne)je na mysli opravovane kridlo na pulce s hazecim kolikem

Re: Opravovany komposit

ned 01.07.2018 9:55

Michal9 píše: jak je to s opravovanym kompositovym brusem... ...opravovane kridlo na pulce s hazecim kolikem
Píšeš o "brusu", ale podle "kolíku" jde asi o házedlo F3K :?:
Nejsem odborník, ale především je důležité, aby zůstal v pořádku nosník křídla. Ukázal bych opravu nejdřív někomu zkušenému. Nechal bych prodejce předvést razantní odhoz, přemet v rychlém klesání apod. Samozřejmě záleží na ceně, ale zlomit by se to nemělo ani zadarmo :lol:

Re: Opravovany komposit

ned 01.07.2018 10:40

Mel jsem hazedlo isys, ktere melo prelomene obe poloviny kridel za servama. Bylo to slepene natupo a pote prelaminovano a drzelo to jako bejk. Akrobacie a kraviny to prezilo v pohode. Takze pokud je to zavodni brus za dobre penize, tak bych se toho nebal.

Re: Opravovany komposit

ned 01.07.2018 10:53

Ano jde o kompozitove F3K...nosnik by opravovany nemel byt..je podlepeny uhlik na spodni strane u nabezne hrany na strane kde je kolik...kridlo je plne

Re: Opravovany komposit

ned 01.07.2018 12:18

Pokud je v poradku nosnik, tak bych to opravil. Jde potom opravit i velmi osklive vyhlizejici "zraneni". Jakmile je spatny nosnik - opravit to pujde ale za cenu zasadniho vahoveho obzerstvi, takze bych objednal nove kridlo.

Jak opravit kompozit - podivej se na prispevky a stranky veky a pepina.

Re: Opravovany komposit

ned 01.07.2018 13:04

Před pár lety mi uletěla Q11 od Hořejšího na výpadek signálu v malé výšce, po čtyřech měsících díky ochotnému nálezci (také modeláři), se vrátila se zlomeným křídlem. Nechal jsem si to spravit u kamaráda, ten podlepil nosník pruhem uhlíkového pásku, chybějící polystyren doplnil novým, přebrousil, přelaminoval a Q11 opět soutěží, děláme akrobacii a kraviny a křídlo o 11gramů těžší, než to druhé neopravované drží bez problému. Takže váhové obžerství se nekoná, jak tu bylo psáno výše. Vše si moc berete. Pokud se oprava udělá kvalitně, tak kromě pár gramů, nepozdnáte nic.

Re: Opravovany komposit

ned 01.07.2018 18:35

Na soutezi jsem taky videl opravovane kusy a pri startech se s tim moc nemazali a era drzely tak doufam ze to bude dobry....

Re: Opravovany komposit

pon 02.07.2018 7:35

Pokial je nosník v poriadku tak nevidím problém. Vieš prečo bolo opravované to krídlo? Odlaminovala sa len spodná plachta? alebo je to po nejakej zrážke?

Re: Opravovany komposit

pon 02.07.2018 14:04

To jeste nevim proc se opravovalo...ale snad ted v tydnu uz se to dozvim :)

Re: Opravovany komposit

pon 23.07.2018 8:54

Ahoj,

no především jde o to jestli je to duté křídlo nebo plné a jak má udělaný nosník. Já mám od kámoše Snipe, který mel křídlo po srážce a pádu přetočeny o 180° v místě lomení vzepětí, ale nosník to přežil a po opravě funguje dále (křídlo má plné rohacelové jádro a nosník se stojinou). Jinak pokud je oprava provedena správně tak proč ne, ale je potřeba vidět co a jak.

Re: Opravovany komposit

pon 23.07.2018 9:55

Je to plne kridlo, a nevypada to moc zavazne...uz mam domluvenou opravu...ale diky za info

Re: Opravovany komposit

pon 23.07.2018 12:04

Závodní brus - co to jako je? Brus? jako brousek? Ani letama jsem nepochopil tohle pojmenování pro kompozity? nebo pro co vlastně?
definice brusu a kdo to kdy použil první a co ho k tomu vedlo

Re: Opravovany komposit

pon 23.07.2018 20:29

Asi dobre prorezava vzduch :D rekl bych ze je to asi jiny “vyraz” pro vykony vetron....ale je to jen muj nazor
Odeslat odpověď