Switch to full style
RC házedla - kategorie, která má hodně blízko k "opravdovému" sportu.
Odeslat odpověď

Házedlo BRAVO F3K - serva

čtv 22.03.2018 11:34

Zdravím :D

Koupil jsem synovi Bravo ve střední verzi od pana Bratršovského. Chtěl jsem jej původně osadit servy FrSky s S.BUS, čistě jen pro ten pocit z S.BUSu, ale zdá se, že se už nevyrábějí. Když jsem chtěl objednat serva KST, tak jsem zjistil, že mimo snad pátou iteraci těchto serv ještě existují tři nebo čtyři verze.

Může mi někdo vysvětli, jaké verze jsou pro Bravo nejvhodnější?

Děkuju moc :)

Re: Házedlo BRAVO F3K - serva

čtv 22.03.2018 11:53

Mám KST X08 v F3K Destiny a jsou v pohodě. Lítám s Jeti na 2S 450mAh lipolku. Rozdíl mezi nimi je hlavně v poloze upevňovacích patek - buď jako klasický servo nastojato (bez označení), nebo naležato do křídla (H), nebo úplně bez patek (N).
Přílohy
IMG_4939.PNG
IMG_4940.JPG

Re: Házedlo BRAVO F3K - serva

čtv 22.03.2018 11:59

Takže to chápu dobře, když bych zrovna do Brava měl chtít čtyři ty KST úplně bez označení? Tedy tato: https://www.kostkamodelcentrum.cz/obcho ... ozka=67579 ???

Nějak nevidím využití těch jiných verzí právě v tomhle modelu. Jinak strašně moc děkuju za vysvětlení. Syn mi tvrdil, že jsou všechny stejné...

Re: Házedlo BRAVO F3K - serva

čtv 22.03.2018 12:27

Ahoj,

S.Bus serva do hazedla nejsou vhodná, nebo alespoň ne ty od FrSky. Chtěl jsem je taky použit, ale kolega s nima měl problémy, především aby se přesně vracely což je u hazedla důležité.
V Bravicku jsem měl všechny čtyři KST X08 bez-patkove.

Re: Házedlo BRAVO F3K - serva

čtv 22.03.2018 12:36

modrus píše:Ahoj,

S.Bus serva do hazedla nejsou vhodná, nebo alespoň ne ty od FrSky. Chtěl jsem je taky použit, ale kolega s nima měl problémy, především aby se přesně vracely což je u hazedla důležité.
V Bravicku jsem měl všechny čtyři KST X08 bez-patkove.


To bych se na to... Jsem se těšil, že nebudu muset mít nějaký šílený konektor v křídle :D Díky moc za informaci, jak jsi řekl, velmi důležité. PRoč zrovna bezpatková? Jak jsi je tam přidělal?

Re: Házedlo BRAVO F3K - serva

čtv 22.03.2018 12:46

Jestli máš serva křidýlek v křídle, tak by se tam asi snáz montovaly ty H, jinak Hořejší k nim prodává i rámečky do křídla.
Přílohy
IMG_4944.PNG
IMG_4943.PNG

Re: Házedlo BRAVO F3K - serva

čtv 22.03.2018 12:59

Už zase lituju, že nemám kamaráda s 3D tiskárnou. Hořejšímu už jsem nasypal takových peněz... :lol:

Re: Házedlo BRAVO F3K - serva

čtv 22.03.2018 13:05

Všechny jsem měl natvrdo přilepené vteřiňákem (BSI) v křídle tak i v trupu. Bravo má docela malej trup, tak že je potřeba dosti šetřit s místem a každý milimetr místa se počítá.
Bohužel již nemám fotky.

Re: Házedlo BRAVO F3K - serva

čtv 22.03.2018 13:09

Takže tavný lepidlo nevadí? Nebo spíš klasika epoxy?

Re: Házedlo BRAVO F3K - serva

čtv 22.03.2018 13:17

SOROBORU88 píše:To bych se na to... Jsem se těšil, že nebudu muset mít nějaký šílený konektor v křídle :D Díky moc za informaci, jak jsi řekl, velmi důležité. PRoč zrovna bezpatková? Jak jsi je tam přidělal?


4-pin konektor, není nic šíleného. Se servy sbus bys měl 3-pinový :-)

Re: Házedlo BRAVO F3K - serva

čtv 22.03.2018 13:19

Když mám čas a možnost dobře zafixovat lepené čísti, tak používám epoxid, jinak vteřiňák BSI Super-Gold (hodí se i na pozdější opravy, neleptá Ivošovi jádra :) )

Re: Házedlo BRAVO F3K - serva

čtv 22.03.2018 13:22

mab píše:
4-pin konektor, není nic šíleného. Se servy sbus bys měl 3-pinový :-)


Právě že s S.BUSem bych vyvedl jen jeden servo kabel a bylo by ;) Mezikonektory nemám moc rád - prostor pro selhání. Proto se snažím modely vozit složené, nebo používat něco heavy duty jako originální zelené MPX konektory.

Re: Házedlo BRAVO F3K - serva

čtv 22.03.2018 13:22

Jednoduchý 4pin mini konektor.
Přílohy
IMG_4945.PNG

Re: Házedlo BRAVO F3K - serva

čtv 22.03.2018 13:24

modrus píše:Když mám čas a možnost dobře zafixovat lepené čísti, tak používám epoxid, jinak vteřiňák BSI Super-Gold (hodí se i na pozdější opravy, neleptá Ivošovi jádra :) )


Upřímně, není to trochu risk lepit ta serva vteřiňákem? Co když se pokazí? To musí být problém je potom vyndat, nebo ne?

Re: Házedlo BRAVO F3K - serva

čtv 22.03.2018 13:24

Keď budeš lepiť servá tak nato je dobrý klasický 5 minútový epoxid. Drží to dobre a keď je treba servo nahradiť tak to trošku teplovzduškou nahreješ a pekne to ide dole.
Odeslat odpověď