Reklama

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: F3K házedlo
PříspěvekNapsal: sob 12.02.2005 21:24 
Nováček serveru
Nováček serveru

Dobrý den :D
Jaké by jste doporučily F3K házedlo mírně pokročilému modeláři??:?:
Pokud možno takové , abych se mohl účastnit soutěží a měl na nich nějakou šanci.
Neznáte nějaké stránky o F3K nebo odkazy na nějaké plánky házedel? :?:

Předmět příspěvku: Re: F3K házedlo
PříspěvekNapsal: sob 12.02.2005 21:35 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

UBIK píše:
Dobrý den :D
Jaké by jste doporučily F3K házedlo mírně pokročilému modeláři??:?:
Pokud možno takové , abych se mohl účastnit soutěží a měl na nich nějakou šanci.
Neznáte nějaké stránky o F3K nebo odkazy na nějaké plánky házedel? :?:

no ja ich mam zopar konkretne tak 9 planov naskenujem a poslem ti .....

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 12.02.2005 21:41 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

no hladal som hladal ale nenasiel som ich.....
ja som ich mal vsetky pokope na ale asi som ich dal jednemu zaciatocnikovi, ktory mal mikrace a chcel si nieco take spravit, skusim sa s nim zkontaktovat ak to bude mat tak sa ti ozvem... ak nie tak prepac...

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 12.02.2005 21:51 
Nováček serveru
Nováček serveru

I přesto velmi děkuji Helbo :wink:

Předmět příspěvku: Re: F3K házedlo
PříspěvekNapsal: sob 12.02.2005 22:34 
Mazák
Mazák

UBIK píše:

To budeš asi muset sahnout do kapsy a neco koupit.
Jinak modely najdeš třeby tady - www.horejsi.cz (samo existují i jiní výrobci, tak si je zkus najít :-) ), na www.lomcovak.cz najdeš taky hodně rozumů.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 13.02.2005 9:27 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Mezi námi F3k, F3j atd. patří podle mě k nejdražším, ale poměrně drahým modelům.

Profil {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku: F3K
PříspěvekNapsal: ned 13.02.2005 22:44 
Nováček serveru
Nováček serveru

Tak to bych rád vdl krtecku jak si na to prisel. F3k rozhodne nepatri mezi njedrazzi kategorie ani F3j oboje sem letal a vim tedy o cem mluvim. Soutezni F3k cko se da u Horejsiho koupit okolo 4-4.5 tisic, podobne od jineho vyrobce( mel stanek spolecny s Helirambo na MH2004) okolo 6 tisic (napr. pavel marek), to jde vsak o soutezni kompozitový brus. Pokud si vezmete cenu EPP akrobata a cenu F3k cka dostanete se na podobné spíse nizsi penize. Dlouho platila chimera ze kridlo na f3kcko musi byt nutne kompozitove neni to pravda. Pokud si koupite uhlikový trup ( radove max 1000kc), nebo jen gondolku s uhlikovou trubkou ( radove 600kc) zbytek neni problém postavit zhuba za stokoruny.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 13.02.2005 22:50 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Bydliště: Praha 6 Řepy Letiště: Vypich, LMK Kladno Velká Dobrá, kanál č.88 na 40MHz
Naprosto s tebou souhlasím. U Hořejšího je model kolem pěti, ale to už je plnohodnotnej soutěžák. Já jsem si v pátek přivezl Selesta 2 od Leoše Svobody (skoro hotové letadlo za 3800). Na víc peněz se dostanu s Lavočkou od Alfamodel a s tím můžu létat "jen" pro radost. Nejdražší F3K co jsem našel na prodej je Gladiator 2 za 220Euro. :D

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 13.02.2005 23:15 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

co sa tyka F3J u nas ich modelari stavaju na kolene... Radovo nove kompozitove f3j som u nas v modelarskom shope videl za 18.000,- no a týto maníci ich dokážu postaviť za tretinu ceny... vtip je v tom že trup zoženú na inzerát a tak podobne a ostatok spravia klasicky akurát všetky hlavné nosníky sú z uhlíku, a všetko je potiahnuté balzou... Vraj sú trošku krehkejšie (nemožete z 20metrov napikovat nosom rovno do zeme) ale profesionálnym strojom sa dokážu vyrovnať :wink:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 14.02.2005 21:17 
Nováček serveru
Nováček serveru

Dík za rady, :wink:
nakonec to vypada že si pořidím uhlíkový trup a k němu bych postavil nejraději konstrukční křidlo s uhlíkovou trubkou jako nosníkem . Možna bych mohl postavit i křidlo z polystyrenu potahlé buď balzou nebo zpiše laminatem .Ale nemam žadny plan.
S tím soutěžení to nebude tak nalehavé , jelikož po pročteni kalendařu soutěži jsem zjistil , že většina soutěži se kona v okoli Prahy a ja bydlim na Moravě, tim padem trocu víc z ruky. :(

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 15.02.2005 1:09 
Nováček serveru
Nováček serveru

inspiraci ke stavbe jednodusich i slozitejsich DLG najdes tady:
http://www.tmrmodel.cz/links_dlg.htm:)
-nejnapodobovanejsim typem DLG v soucasnosti je Super Gee II od Marca Drely

Předmět příspěvku: F3K házedlo
PříspěvekNapsal: úte 15.02.2005 17:15 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Dobra zpráva: s laciným házedlem se nádherně vyřádíš na kousku louky. Moc neexperimentuj, hlavně udělej správně velkou (=velkou) směrovku a trup co je tuhý v bočním směru hlavně v okolí křídla.

Špatná zpráva: na soutěži budeš nejspíš nějaký čas zaručeně na posledním místě.

Dobrá zpráva: To ale přejde, protože si pořídíš pořádné éro a naučíš se to a bude Tě to bavit ještě víc.

Kdyby se zřídilo další hnízdo "káček" na Moravě, byla by to paráda.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 15.02.2005 22:31 
Nováček serveru
Nováček serveru

Dobry den pane Hořejši,
Mohl bych se jeste zeptat na laminovani křidla s polysterenovím jádrem? Jakou použit tkaninu? Kolik vrstev? Není lamint moc težky? Neudělat křidlo duté ?(zázemí na laminatování mám) :?:
Přemyšlím o stavbě modelu supergee2. Ale chybí mi trup. Většina lidi piše že si ho koupili (Leoš Svoboda, vv model atd), jenže kde ho mam koupit na Moravě? :?:
Jinak F3k mě docela natchlo (už jsem si postavil testovaci hazedlo (neřizené)na start typu SAL a letá docela dobře). :D
F3K vidim jako možnost si pořadně si zaletat i bez motoru. :D
V okolí mám take pár slušnych kopců, kde by šlo najit i svahové stoupaní, což by me letaní mohlo značně prodloužit otázka je jestli by to model na svahu vydržel. :?:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 16.02.2005 16:55 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Bohuzel nemohu proflaknout "tajemstvi vyroby" protoze se na tom zivi par lidi - loni jsme jich vyrobili cca 400. Stejne by to ani neslo, je tam spousta drobnych vychytavek.

Kridla je z extrudovaneho polystyrenu cca 30 kg/m3, olaminovano dvema vrstvami skla Porcher 25 gramu/m2, +/- 45 stupnu. Prazdne vazi cca 125 gramu.

Trup muzeme poslat.

Co jsem vcera zapomnel: hodne zalezi na vzepeti kridla, musi byt akorat: tj. 5-6 stupnu pro vecko, rovny stred a usi cca 8 stupnu pro ucko. Kridlo nesmi fletrovat, ale uhlik. trubka 10 mm ve stredni casti to zmakne. Takovy ero se ale neda dobre ridit jenom smerovkou, chce to kridelka.

Laminatove lita o hodne lip, nevim dost dobre proc :(

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 16.02.2005 20:31 
Nováček serveru
Nováček serveru

S tím tajemstvím to doopravdy to opravdu chapu, kdyby bylo vyzrazeno tak by jste měli po kšeftu. :wink:

S tím laminatem jste mi velmi pomohl jelikož doma jsem měl jen 100g/m2, takže si pořidim lehči jemně tkanou abych byl lepši povrch.
:arrow: Vydim to na negativni formu, ale nebojte se vaši kvylity jistě nedosáhnu :)

Až vyrobím pěkné křidlo ,tak se ozvu a pořidim si vaš trup. :wink:
Ohledně vzpětím a dalšich detailu jsem si naěel už informace na internetu.
Ale jedný otazník :?: mám u spojení trup křidlo. Šrouby ,jak jsem slyšel použivají železný .

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další