Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 27.08.2021 7:34 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 10.3.2008
Příspěvky: 40
Bydliště: Tábor
Zdravím,,,,

mám F3K Osiris a rádio Optic 6,,, mám to zapojení, hejbá se to, ještě doladim velikosti výchylek,,,
Ále, nějak nevim jak nastavit letový režimy. Představu mám takovou že použiju třípolohovej přepínač (určenej na režimy letu) spodní poloha bude "Hod", střední poloha bude "normální let" a třetí poloha "termika", a brzdy bych skusil nastavit buďto na vypínač s mixem LAND což je na to určený, a nebo bych to spíš chtěl na páku "plynu" (páka k sobě se nic neděje a páka od sebe se flaperony sklopí dolu).

Mno a potřeboval bych trochu nakopnout jak na to.
1. Jaký mixy mám přiřadit k jednotlivejm polohám přepínače???
2. jakej mix použít na brzdu pákou "plynu"

a dotaz trochu mimo: nemáte někdo českej manuál na optic6 v čitelnější podobě??

(a omlouvám se za tu češtinu a výrazy)

EDIT: trochu sem zase prohlížel dokumentaci a viděl bych to tak že si na přepínač k polohám přiřadim mix CAMB a CROW ?? nabíjim baterky tak zatim nemůžu testovat....


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 27.08.2021 19:26 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 28.10.2012
Příspěvky: 101
S Opticem nepomohu a tak jen .... obecné doporučení poloh ovladačů. Zachoval bych "úzus" z "velkého" letectví, kde pohyby ovladače "vpřed" je "pro rychlost". T.zn. u velkého letadla se plyn přidává dopředu, brzdící klapky se otvírají pohybem ovladače vzad, vztlakové klapky také....
... pokud to tak nastavíš, tak režim hod bude přepínač vpředu, normální let uprostřed, kroužení k sobě. Brzdění tak, že ovladač "plynu" bude vpředu a klapky (v případě Osirisu křidélka) budou v "normální" poloze a pohybem k sobě se brzdí.
Jestli jsi z házedlem nikdy nelétal, doporučuji najít v okolí někoho, kdo to alespoň trochu umí.... :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 27.08.2021 20:08 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 10.3.2008
Příspěvky: 40
Bydliště: Tábor
zrovna sem dokončil mixování a asi sem se docela trefil :D

páčku na přepínání režimu letu:
dole: hod (křidélka mírně nahoru, výškovka mírně dolu) použitej mix CROW
uprostřed: normál let (vše na středu) bez mixu
nahoře: termika (křidélka mírně dolu) použitej mix CAMB
jinym přepínačem sem zapnul mix LAND a tim nastavil brzdu (křidélka a výškovka dolu)

chová se to přesně podle představ. jen teda ještě to chce doladit velikost výchylek. to je zatim tak nějak od oka.

v plánu je ještě mix křidélek a směrovky, a dvojí výchylky, ale to až budu vědět že to letí.

A chystám se zaject na starý letiště na Všechově, tam se modeláři setkávali. teda když sem ještě před 10 rokama lítal,,, snad tam někoho potkám. F3K je pro mě novinka, ale věřim že se to podá :D

každopádně díky za reakci.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz