Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 76 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Nová směrovka F3K
PříspěvekNapsal: stř 17.05.2017 8:09 
Ověřování totožnosti
Ověřování totožnosti

Registrován: 16.5.2017
Příspěvky: 74
Bydliště: Duplicitní účet, probíhá ověřovaní
dudaj píše:
Těžko, jako výrobce který má za sebou mnoho testů s těmito věcmi, tě přesvědčím.
Nejde o kategorii, ale o zkušenosti s danými technologiemi .


Přesvědčís me snadno. Tvarove, profilove ,velikosti je třeba takový standart co je na Snipe, Stobel.
Uhlíková je standardně 5,5g, ale jde to i za 5,1g.
Udělej to z olaminovane balsy pod 5g stejně pevné.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Nová směrovka F3K
PříspěvekNapsal: stř 17.05.2017 9:13 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
0987654321 píše:
Přesvědčís me snadno. Tvarove, profilove ,velikosti je třeba takový standart co je na Snipe, Stobel.
Uhlíková je standardně 5,5g, ale jde to i za 5,1g.
Udělej to z olaminovane balsy pod 5g stejně pevné.


má to několik háčků :D
Ty mluvíš o uhlíkové a já žádnou celouhlíkovou nenašel - pouze olaminovaný polystyren místně vyztužený rovingem.
Jak budem porovnávat pevnost - Hranu ? promáčknutí v ploše ? nebo jenom průhyb ?
Máš k dispozici daný výrobek, který obětuješ na pokusy ?
Možná neznáš mé možnosti, ale umím to udělat na 3d frézce strukturálně duté a olaminovat uhlíkovou tkaninou 60 g (mám ji i doma).

Nechápu, proč se každá diskuze zvrátí do extrému . Kluk řekl že s tím na soutěže nechodí , takže jsem navrhnul jednoduché a laciné
řešení . Něco by se přiučil a fungovalo by to .

Takže jestli jseš někde z okolí Prahy a máš k dispozici směrovku na pokusy , stavím se pro ni, vyrobím kopii svou technologií a můžem testovat :D .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nová směrovka F3K
PříspěvekNapsal: stř 17.05.2017 9:43 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 5.12.2007
Příspěvky: 482
Bydliště: Trenčín
Napríklad takáto? A 60g tkanina je ťažká na ocasky. Ja som mu len chcel poradiť niečo čo mu na jeho káčku zlepší letové vlastnosti. Pár ludí poznám ktorých odradilo F3K len preto že mali nahovno model ktorý neletel a nedal sa vyhodiť a pri tom stačilo zmeniť drobnosť.


Přílohy:
F3K-Snipe-DLG-tail02.jpg
F3K-Snipe-DLG-tail02.jpg
[ 63.78 KiB | Zobrazeno 1654 krát ]

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nová směrovka F3K
PříspěvekNapsal: stř 17.05.2017 10:09 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2017
Příspěvky: 114
Bydliště: Břeclav
Ja som mu len chcel poradiť niečo čo mu na jeho káčku zlepší letové vlastnosti.

Za to děkuju každá rada dobrá :D sám jsem totiž zvědavý až tu směrovku vyměním jestli budu cházet aspoň o něco víš, protože ta směrovka je už v dost dezolátním stavu a myslím si, že celkem i brzdí model při odhodu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nová směrovka F3K
PříspěvekNapsal: stř 17.05.2017 12:37 
Ověřování totožnosti
Ověřování totožnosti

Registrován: 16.5.2017
Příspěvky: 74
Bydliště: Duplicitní účet, probíhá ověřovaní
[quote="dudaj"]
má to několik háčků :D

Jasne ze to má mnoho háčků. Když má dojít od řeči k činům.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nová směrovka F3K
PříspěvekNapsal: stř 17.05.2017 12:49 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
0987654321 píše:

Jasne ze to má mnoho háčků. Když má dojít od řeči k činům.


Jo to je ten problém . Řekl jsem ti konkrétní věci , na které jsem čekal konkrétní odpověď .
No a tvá odpověď je co ???


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nová směrovka F3K
PříspěvekNapsal: stř 17.05.2017 13:37 
Ověřování totožnosti
Ověřování totožnosti

Registrován: 16.5.2017
Příspěvky: 74
Bydliště: Duplicitní účet, probíhá ověřovaní
dudaj píše:

Jo to je ten problém . Řekl jsem ti konkrétní věci , na které jsem čekal konkrétní odpověď .
No a tvá odpověď je co ???


Moje odpověď je jednoduchá. Neznáš žádné uhlíkové ocasky F3K?
Nevíš co pevnostne sledovat? Mas problém ze potřebuješ napřed nějaký vzorek?
Potom nemáš šanci to vyrobit lépe než to co je v současnosti k dispozici.Kdyby jsi byl borec,tak připustis ze jsi tady prestrelil , nebo bez jakýchkoliv dalších vytáček vyseknes tu petigramovou VOP z olaminovane balsy


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nová směrovka F3K
PříspěvekNapsal: stř 17.05.2017 15:01 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
0987654321 píše:

Moje odpověď je jednoduchá. Neznáš žádné uhlíkové ocasky F3K?
Nevíš co pevnostne sledovat? Mas problém ze potřebuješ napřed nějaký vzorek?
Potom nemáš šanci to vyrobit lépe než to co je v současnosti k dispozici.Kdyby jsi byl borec,tak připustis ze jsi tady prestrelil , nebo bez jakýchkoliv dalších vytáček vyseknes tu petigramovou VOP z olaminovane balsy


Výmluvy a zase výmluvy . Nejseš politik ?

nebudu si kupovat ptákoviny, abych ti něco dokazoval . Ty jsi řekl ať vyrobím. A já jsem ochoten , ale musí být co porovnávat .
takže jseš schopen pro dokázání své pravdy něco udělat , nebo jenom samý svalnatý řeči .
já umím materiály a ty se tváříš, že umíš F3K . Takže určitě něco budeš mít doma na testování a jseš schopen poskytnout profil a velikostní nákres . A jseš schopen říct pevnostní požadavky - co je klíčové sledovat . Protože já F3K nedělám a ani se tím nehodlám zabývat .
Zatím jsi ani nedal odkaz na uhlíkovou směrovku . Podotýkám, že výztuha proužkem rovingu není uhlíková směrovka .

Mimochodem vyrábím věci na zakázku dle požadavků zákazníka , takže co píšeš je samozřejmě nesmysl .
No nic pokud tvá odpověď nebude smysluplná nebudu už reagovat .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nová směrovka F3K
PříspěvekNapsal: stř 17.05.2017 18:11 
Ověřování totožnosti
Ověřování totožnosti

Registrován: 16.5.2017
Příspěvky: 74
Bydliště: Duplicitní účet, probíhá ověřovaní
dudaj píše:
.....Zatím jsi ani nedal odkaz na uhlíkovou směrovku . Podotýkám, že výztuha proužkem rovingu není uhlíková směrovka .

....Mimochodem vyrábím věci na zakázku dle požadavků zákazníka , takže co píšeš je samozřejmě nesmysl .
No nic pokud tvá odpověď nebude smysluplná nebudu už reagovat .



Všechno mas k dispozici. I ten odkaz na uhlikovou směrovku už tady je (dokonce dvakrát).
Jestli si ale chceš teď ujasnovat profily, pevnostní řešení...., tak jsi asi na jine planetě. Tohle má fungovat tak, ze potom co jsi tady předvedl své technologické možnosti a teoretické znalosti problematiky , bych čekal ze se tady od tebe zítra objeví ta směrovka.
Vyrábís na zakázku?
Tak ano. Vyrob to (dle tvého řešení- olaminovana balsa,typ SOP třeba ten Sniper,hmotnost 5g.) Říkal jsi jak je to snadné a levné, tak za 1500,- Ať to pro tebe není ztráta.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nová směrovka F3K
PříspěvekNapsal: stř 17.05.2017 19:35 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 26.1.2017
Příspěvky: 2
Jste .....

Odesláno z mého SM-G920F a podpis odstraním


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nová směrovka F3K
PříspěvekNapsal: stř 17.05.2017 20:34 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 9.3.2010
Příspěvky: 431
Bydliště: Mýtna LC
Myslím že Michalovi ozaj stačí ako najdostupnejšie riešenie vyrobiť smerovku z ľahkej balzy - ak chce trochu modelárčiť. Ak nie tak samozrejme kúpiť hotovú. JA by som to určite na starom káčku riešil výrobou z balzy. na iné materiály a postupy už treba všelijaké pakšamenty čo ako začiatočník nemá. Ináč zaujímavý vývoj debaty ak si odmyslím to hádanie sa. ako je vlastne zaťažená smerovka f3k pri odhode? Akou veľkou silou? aký priebeh sily alebo tlaku? Len tak zo zaujímavosti som nakládol na nepodarenú smerovku podopretú na koncoch závažie. Tvar smerovky a veľkosť je okopčená zo snipe. Profil nie. ten je súmerný naca. Hrúbka v strede 5,3mm na koncoch cca 2mm. hmotnosť 5 - 6g (mám len kuchynskú váhu a hmotnosť skáče medzi týmito číslami). Materiál je styrodur olaminovaný sklom aeroglas 25g/m2 . a ako výstuha je po oboch stranách jednosmerný uhlík cca 1,7cm široký 80g/m2. Je to výrobok laminovaný do tlakovej formy s tým že bolo použité v niektorých miestach tenké jadro a na tých miestach nie je sklo riadne prilepené - smerovka na vyhodenie. No a naložil som na ňu presne 4051g a nezlomila sa. Je to uplne najnepriazdnivejší priebeh zaťaženia v strede ktorý nevystihuje skutočnosť. Skúsil som to len tak pre predstavu čo vydrží taká smerovka.


Přílohy:
DSC_0194.jpg
DSC_0194.jpg
[ 107.84 KiB | Zobrazeno 1553 krát ]

DSC_0195.jpg
DSC_0195.jpg
[ 70.63 KiB | Zobrazeno 1553 krát ]

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nová směrovka F3K
PříspěvekNapsal: stř 17.05.2017 21:38 
Ověřování totožnosti
Ověřování totožnosti

Registrován: 16.5.2017
Příspěvky: 74
Bydliště: Duplicitní účet, probíhá ověřovaní
Michalovi určite stačí koupit jakoukoliv hotovou smerovku.
Když to on ale bude vyrábět , tak v současném stavu napáchá víc škody jak užitku. Teprve teď si ujasnuje rozdíly P,L a to pomíjím jak vytvoří na balsove závěs. Samozřejmě jen na potahové fólii, všechno ostatní je pro nej zatím neřešitelné.
Ta smerovka z Edge a pod. stoji cca 500,- a má bezproblémové řešení.
Muže to zkusit vyrobit. Jediná chyba a má po F3K.
Modelarit bych se učil jinak.
( Ještě k tvému dotazu. Ta smerovka je nejvíc namáhána flutterem. Takže vždy v kombinaci s trupem. Smerovku (zlomeni trupu)dnes dokáže buď špičkový házec,nebo začátečník co s tím chytne o trávu.)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nová směrovka F3K
PříspěvekNapsal: stř 17.05.2017 22:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.3.2010
Příspěvky: 686
Bydliště: Ostrava
Souhlasím s názorem, že se to taky zbytečně názorově hroutí. Jde-li o první pokusy o tento způsob poletování určitě vyhovuje jednoduché řešení z balzy a fólie. Pokud to pilota chytne, tak si pak může pořídit třeba i špičkový stroj na jehož výkony zcela jistě nedosáhne tím, že by si teď pořídil top směrovku ;-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nová směrovka F3K
PříspěvekNapsal: stř 17.05.2017 22:33 
Ověřování totožnosti
Ověřování totožnosti

Registrován: 16.5.2017
Příspěvky: 74
Bydliště: Duplicitní účet, probíhá ověřovaní
JFV píše:
Souhlasím s názorem, že se to taky zbytečně názorově hroutí. Jde-li o první pokusy o tento způsob poletování určitě vyhovuje jednoduché řešení z balzy a fólie. Pokud to pilota chytne, tak si pak může pořídit třeba i špičkový stroj na jehož výkony zcela jistě nedosáhne tím, že by si teď pořídil top směrovku ;-)



Tady se to názorove nehroti. Jenom se to dělí na ty co michalovi doporučuji to koupit a na ty co doporučuji to udělat z balsy.
Ja jsem z dosavadní diskuze nabyl dojmu, ze konkrétně on to bude těžko vyrábět, a když to zkusí, tak snadno o to své Kačko muže prijit.
Takže ja zastávám názor, ze to má koupit.
Potom je tady borec, který má představu, ze olaminovana balsova SOP je lepší než třeba ta ze Snipe,tak bych mu rad dal šanci to dokázat, s tím ze si to zaplatím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nová směrovka F3K
PříspěvekNapsal: stř 17.05.2017 23:05 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
0987654321 píše:
Potom je tady borec, který má představu, ze olaminovana balsova SOP je lepší než třeba ta ze Snipe,tak bych mu rad dal šanci to dokázat, s tím ze si to zaplatím.


Příští týden si najdu trochu času , do SZ mi pošli adresu a telefon .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 76 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz