Switch to full style
RC házedla - kategorie, která má hodně blízko k "opravdovému" sportu.
Odeslat odpověď

Re: Vysílač pro F3K začátečníka

pon 16.10.2017 21:26

Dobrá volba :wink:

Re: Vysílač pro F3K začátečníka

pon 16.10.2017 22:21

Jo jo..hodně pomůže i otočný volič pro rychlejší pohybování v Menu, jsou to drobnosti ale potěší to..zatím 100% spokojenost :)

Re: Vysílač pro F3K začátečníka

pon 11.12.2017 22:12

Jen sem si dovolil video jak stále přežívá moje éro :D


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Re: Vysílač pro F3K začátečníka

úte 12.12.2017 10:38

Nemáš tam mäkkú trubku, alebo dačo s chvostami, alebo to len tak neštastne strhávaš rukami? Veď mi srdce zastavuje keď vidím ako to skoro do zeme hádžeš :D

Re: Vysílač pro F3K začátečníka

úte 12.12.2017 11:01

No ero ma uz neco za s sebou ale spis to bude jeste moje spatna technika :)

Re: Vysílač pro F3K začátečníka

úte 12.12.2017 14:29

PeePoTN píše:Nemáš tam mäkkú trubku, alebo dačo s chvostami, alebo to len tak neštastne strhávaš rukami? Veď mi srdce zastavuje keď vidím ako to skoro do zeme hádžeš :D
Taky jsem se úplně lekl! Musel jsem si video zastavit, abych ten odhod pochopil :)

Re: Vysílač pro F3K začátečníka

úte 12.12.2017 17:20

Na tom videu jsou hody opravdu divoký. Bojím se, že to ale není tvou technikou, ale hodně i jinými vlivy. Jednak na SOP je strašně velká klapka. Jestli jsou serva tak stará jako ty křídla, tak je jasné, že to po těch létech neudrží. Může to ale dělat i krátká páka. Na SOP musí být kolem 16 mm. Poslední problém bych viděl i na servech v křídle. Jestli tam jsou D60, co tam původně Roman měl, tak ty už byly slabé hned od začátku. Bohužel je to daň u všech házedel za svou životnost. Když se to nerozseká na chybu pilota, tak po roce je vše tak vyběhané, že to chce nový stroj i s novým vybavením. Zatím jsem se setkal pouze MKS 65, které mám už v druhém letadlu a drží jako nová. Jejich cena je však nesmysl, tak to popkornů s přehledem stačí na křidélka Atlasy SCD 09 a na ocásky D47.

Re: Vysílač pro F3K začátečníka

úte 12.12.2017 18:39

Zdá se mi že směrovka má pant otáčení na druhé straně!!!!Na začátku videa je to vidět.Ale třeba se pletu.
Také mohou být slabé pružiny v ocaskách.

Re: Vysílač pro F3K začátečníka

úte 12.12.2017 19:18

Jak psal Becker. Máš páku na SOP na opačne straně. Hned to oprav nebo to rozflákáš.

Marcel

Re: Vysílač pro F3K začátečníka

úte 12.12.2017 19:24

Ano smerovka ma pant na druhe strane....dostal sem ji pri koupi a starou sem potreboval vymenit tak jsem ji pouzil...ale budu ji co nevidet menit...a jeste je pravda ze je tam jenom jedna pruzinka...myslite ze mam zkusit pridat jeste druhou?

Re: Vysílač pro F3K začátečníka

úte 12.12.2017 21:24

onca píše:.. co tam původně Roman měl, tak ty....

můžu se zeptat jaký Roman? kupoval sem to přes modelbazar.....

Re: Vysílač pro F3K začátečníka

úte 12.12.2017 22:31

onca píše:... Bohužel je to daň u všech házedel za svou životnost. Když se to nerozseká na chybu pilota, tak po roce je vše tak vyběhané, že to chce nový stroj i s novým vybavením. ...


Mohl bys prosím zkusit ten pojem "po roce" kvantifikovat na počet startů? Já vím, že se to těžko odhaduje, asi si neděláš čárky. :wink:

On rok lítání může být pro někoho několik tisíc startů a pro jiného pár desítek.

Obecně, co byste mi doporučili pro nesoutěžní polítání? Mám teď Longshot 4, jsem s ním spokojený. Ale až bude čas na výměnu - má smysl jít do celokompozitu s tím že více vydrží nebo zase do popkornu? Přece jenom i cena hraje svoji roli . . .

Re: Vysílač pro F3K začátečníka

stř 13.12.2017 0:16

Tohle házedlo stavěl Roman Plesl, co dnes vyrábí třeba Destiny.

Čárky si určitě nedělám, ale mohl bych to zk. :-)
Nejvíc se unaví, když ho budeš tahat do podmínek, do kterých není určený. Nejhorší jsou ty výškový rekordy, kdy ho narveš ballastem a za 10m/s větru ho budeš tejrat.
Letos mě zrovna bouchlo lehké házedlo na MS. Bylo ultralehké a vydrželo mě asi jen 6 soutěží. Nebouchlo na trsátka, ale jen se při hodu ozvala rána, nic neodletovalo, jen po přistání byl celý povrch popraskaný.

Longshota jsem měl tak před 10 lety. Je dobře blbuvzdornej a strašně moc vydrží. Mě odešly křídla až když fakt hodně tkaniny na křídle nedrželo kde má. Taky jsem ho házel asi jen do 38 m a byl jsem strašně pyšnej jak mě to jde. Pak jsem přijel na German Open a všichni to házeli tak 3 x výš:-)
Po rozlousknutí křídel mě vyrobil Jenda Štaidl nová křídla ze SuperGee a jak to najednou lítalo vysoko!

Jestli už máš něco za sebou s Longshotem, tak už běž do nějakého házedla z formy.
Je dobrý si s daným druhem házedla polítat, jestli ti vyhovuje, aby si nevyhodil zbytečně peníze. Mezi házedly je veliký rozdíl. Jsou házedla, co strašně vysoko vyhodíš, ale neodpočineš si u polotáže. Pak jsou autobusy. Ty co jdou metnout jsou třeba Flitzbogen a XXLite. Autobus je třeba SalPeter.
Dobré házedlo jde ale poznat hned od začátku. Nech ať ti s ním nechají hodit a uvidíš. Jesli už máš s Longshotem něco odházeno, tak to nebude problém. Dobrá házedla totiž při hodu netahají za ruku. Téměř necítíš odpor při hodu třeba u jednoho z nej házedel Snipe.

Re: Vysílač pro F3K začátečníka

stř 13.12.2017 7:56

Tak to je nahoda mel jsem od neho i vysilac Turnigy 9XR :)

Re: Vysílač pro F3K začátečníka

stř 20.12.2017 20:22

makyk píše:Jak psal Becker. Máš páku na SOP na opačne straně. Hned to oprav nebo to rozflákáš.

Marcel


Jakoze paka ma byt z pohledu zezadu na ero na prave strane kdyz jsem pravak?
Odeslat odpověď