Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 79 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač pro F3K začátečníka
PříspěvekNapsal: pon 13.02.2017 15:59 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
Stačit Ti bude prakticky jakýkoliv čtyřkanálový vysílač. V případě že rezignuješ na diferenciaci křidélek a klapky, tak dokonce i tříkanálový.

Ono totiž záleží, co s tím chceš létat. Pokud jde jenom o to užít si na louce za městem trošku pohybu zkombinovaného s radostí z létání, tak platí výše uvedené.

Pokud chceš F3K létat soutěžně nebo "jakosoutěžně", pak potřebuješ sofistikovanější vybavení.

Ale, hlavně si nepořizuj DLG jako první model!!! Nezvládneš to a zbytečně rozbiješ ne úplně levný (ani slušné bazarové nejsou levné) model.

Začni nějakým pomalým a hodným elektrifikovaným houboletem a až dostaneš do krve páčkování, zkus třeba DLG.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač pro F3K začátečníka
PříspěvekNapsal: pon 13.02.2017 17:41 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
BoBik_CZ píše:
Ale, hlavně si nepořizuj DLG jako první model!!! Nezvládneš to a zbytečně rozbiješ ne úplně levný (ani slušné bazarové nejsou levné) model.
Začni nějakým pomalým a hodným elektrifikovaným houboletem a až dostaneš do krve páčkování, zkus třeba DLG.
To už tady Michalovi9 říkalo víc lidí - včetně mne. ale marně :cry:
Michal9 píše:
Zdravím, nikdy jsem s ničím nelétal ale pořídit si model už mě drží od mladých let. Moc se mi líbí kategorie F3K ...

Michale9, kdybys třeba v životě neudělal ani kotoul, začneš rovnou dvojitým saltem vzad, protože je to efektnější? Lékař, který ještě nedělal slepé střevo začne kariéru transplantací srdce, protože je to zajímavější?
Ale kdo chce kam, pomozme mu tam. Pořiď si vysílač podle potřeb F3K a zdejších rad, kup si za 5-10 tisíc křehké letadlo a elektroniku. Splníš si sen - možná pár vteřin poletíš. Velmi pravděpodobně jen jednou :lol:
Komu není rady... Jsou to nakonec tvoje peníze, které se proletí.

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač pro F3K začátečníka
PříspěvekNapsal: úte 14.02.2017 7:30 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.3.2015
Příspěvky: 343
Bydliště: Jedlová u Poličky
I já se musím připojit k diskuzi létám 2-3 roky a na po cca roce létání s Betou 1400 jsem si postavil Orcu leč sem si myslel, že už to umím páčkovat opak byl pravdou. Nejhorší na F3k je fakt, že nemá motor u začátečnických houboletů když se dostaneš do problémů přidáš plyn letadlo se srovná a letíš dál. To u f3k nejde chce to umět číst letadlo a vědět co potřebuje. Být tebou pořídím si třeba betu 1400 naučím se všechno na ní a pak si koupím bazaráka na osaháni kategorie, ale dělej jak myslíš . Káčka jsou drahá lehká a křehká a pokud se na nic budeš chtí učit tak toho víc rozbiješ než nalétáš, ale to jsou jen mé osobní zkušenosti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač pro F3K začátečníka
PříspěvekNapsal: úte 14.02.2017 9:00 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 10.1.2012
Příspěvky: 133
Bydliště: Trnávka u Mošnova
Obrázky: 4
Jinak Turnigy 9x jako vysílač (nejen) pro F3K můžu s klidem doporučit. V případě zájmu mám jeden na prodej, včetně telemetrie frsky.
Taranis Q X7 je ještě lepší volba - práve jsem koupil. Za tu cenu asi nejlepší poměr cena/výkon.

Začít s nějakým obyč EPP modelem je fakt rozumné. Není to ostuda a uštětří to spoustu zklamání ze zbytečně rozbitého F3K.
Mám pro kluky na učení Flop II od ŠAD Model. Je to ideální letadlo, prakticky nerozbitné a za pár kaček. Komplet stojí méně než samotná serva do F3K...

_________________
Heli: CopterX 450, HCP100S
Letadla: F3K Fenix, Super Zoom 4D, Discus 2,6m, Albatros 4,5m. T9x+FrSky


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač pro F3K začátečníka
PříspěvekNapsal: úte 14.02.2017 23:14 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.4.2008
Příspěvky: 271
Jeden problémů začátků s házedlem je taky délka letu, takže nemáš během letu moc času se něco učit.
Jestli ti jsou dobře míněné rady se elektroletem proti přesvědčení, nebo nechceš kupovat pohonné baterky, nabíječku ... a máš za humny kopec, pak stačí větron či samokřídlo z EPP bez pohonu.
Svah je sice náročnější na reakce ale když budeš ero házet a sbírat tak se časem chytíš.
A takové samokřídlo (třeba Tornado, Tomahawk) vydrží fakt hodně. A dá se s ním i na šnůře.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač pro F3K začátečníka
PříspěvekNapsal: čtv 16.02.2017 10:47 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2017
Příspěvky: 114
Bydliště: Břeclav
Tak jsem nakonec pořídil Turnigy 9XR....sehnal jsem bazarové F3K za 1500,- tak uvidím, když to bude úplná tragédie tak pořídím nějaký Easy Star...když tak pak poreferuju, jak jsem dopadl :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač pro F3K začátečníka
PříspěvekNapsal: čtv 16.02.2017 13:51 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.3.2015
Příspěvky: 343
Bydliště: Jedlová u Poličky
Určitě se ozvy jsem zvědav jak si dopadl napoprvé


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač pro F3K začátečníka
PříspěvekNapsal: čtv 16.02.2017 13:55 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
No myslím, že to nebude veselý příběh se šťastným koncem. Komu není rady . . .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač pro F3K začátečníka
PříspěvekNapsal: čtv 16.02.2017 14:44 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
Držme mu palce, ať to nerozbije hned napoprvé.
Jsem zvědavý na první dojmy...

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač pro F3K začátečníka
PříspěvekNapsal: čtv 16.02.2017 15:25 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2017
Příspěvky: 114
Bydliště: Břeclav
zelkar píše:
Držme mu palce, ať to nerozbije hned napoprvé.
Jsem zvědavý na první dojmy...


Díky za podporu :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač pro F3K začátečníka
PříspěvekNapsal: pát 17.02.2017 0:36 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.4.2008
Příspěvky: 271
Michal9 píše:
Tak jsem nakonec pořídil Turnigy 9XR....sehnal jsem bazarové F3K za 1500,- tak uvidím, když to bude úplná tragédie tak pořídím nějaký Easy Star...když tak pak poreferuju, jak jsem dopadl :D


Odkud jsi, pokud to neni tajemství třeba ti někdo odsud pomůže.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač pro F3K začátečníka
PříspěvekNapsal: pát 17.02.2017 10:13 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2017
Příspěvky: 114
Bydliště: Břeclav
Louda píše:

Odkud jsi, pokud to neni tajemství třeba ti někdo odsud pomůže.



Jsem z Břeclavi


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač pro F3K začátečníka
PříspěvekNapsal: pon 27.02.2017 9:34 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2017
Příspěvky: 114
Bydliště: Břeclav
Tak včera proběhly celkem "úspěšné" první lety :) první cca 4 hody jenom na zalétnutí a pak jsem házel kruhově ale zatím jen zlehka protože trochu foukalo ale povedlo se.....éro přežilo až na jedno z přistání....mám již opravovanou bazarovku a při jednom z přistání jsem to poslal přímo na sebe a trochu se odlepil lepený spoj ale nic vážného :Dještě musím poladit jak napípat letové režimy a už se těším na další volno ať to můžu jít proletět znovu :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač pro F3K začátečníka
PříspěvekNapsal: pon 27.02.2017 13:15 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
No tak super, pokud letadlo přežilo první pokusy, má naději. Možná patříš mezi talenty od přírody, jsou i tací :)
Držíme ti palce, dej další zprávu nebo nějakou fotečku.

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač pro F3K začátečníka
PříspěvekNapsal: pon 27.02.2017 13:25 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2017
Příspěvky: 114
Bydliště: Břeclav
No chtěl bych zkusit i video ale musím počkat na nějaké lepší počasí....ale jak říkám zatím to byla jen taková zkouška musím poladit letové režimy zatím moc nevím jak na to


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 79 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz