Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 79 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vysílač pro F3K začátečníka
PříspěvekNapsal: čtv 09.02.2017 15:38 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2017
Příspěvky: 114
Bydliště: Břeclav
Zdravím, nikdy jsem s ničím nelétal ale pořídit si model už mě drží od mladých let. Moc se mi líbí kategorie F3K a chtěl bych se zeptat jaký (levný) vysílač pro tuto kategorii? Éro budu shánět nějakou bazarovku...


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač pro F3K začátečníka
PříspěvekNapsal: čtv 09.02.2017 16:43 
Mazák
Mazák

Registrován: 13.5.2006
Příspěvky: 691
Bydliště: Zlín
Obrázky: 8
Odpovím Ti výčtem parametrů co by vysílač měl umět:

1. minimum 4 kanály
2. ideálně palcový vysílač
3. musí umět minimálně 3-4 letové režimy, prog mix butterfly, pevné nastavení polohy, mix Křidélka-SOP, diferenciace křidélek
4. 2,4 GHz

Na soutěžích je vidět Tarantis, Futaba 8FG, Hitec Aurora, Graupner řada MX, Multiplex Cocpit. A potom samo vyšší řady.

Na vysílačce bych moc nešetřil, protože nikdy nevíš co budeš lítat a mohlo by tě to omezovat.

Marcel


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač pro F3K začátečníka
PříspěvekNapsal: čtv 09.02.2017 17:00 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
Především F3K mi jako první model nepřijde vůbec dobrý nápad!
Je to sice krásné, ale na zkušenost rozhodně náročnější, než to zvenku vypadá. Letadla jsou velmi lehká, dost křehká a obtížně opravitelná.
Začal bych nějakým cvičným EPO větroněm typu EasyStar II nebo jemu podobných klonů s tlačnou vrtulí.
makyk píše:
3. musí umět minimálně 3-4 letové režimy, prog mix butterfly, pevné nastavení polohy, mix Křidélka-SOP, diferenciace křidélek

To Makyk: Mix butterfly na F3K jsem nějak nepochopil :roll: (ani "pevné nastavení polohy").
Pohlédni třeba sem http://rc.pelikandaniel.com/?sec=page&id=16

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač pro F3K začátečníka
PříspěvekNapsal: čtv 09.02.2017 17:13 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 14.12.2009
Příspěvky: 856
Michal9 píše:
Zdravím, nikdy jsem s ničím nelétal ale pořídit si model už mě drží od mladých let. Moc se mi líbí kategorie F3K a chtěl bych se zeptat jaký (levný) vysílač pro tuto kategorii? Éro budu shánět nějakou bazarovku...


Lital jsem F3K s Hitec Opticem a dalo se. Je to sice o kompromisech, ale jde to. Pokud zacinas, tak nekupuj hned (dle diskutujicich) nejdrazsi radio (pokud tedy nejsi milionar), protoze ne vse, co je na DF povazovano za nutnost, amater vyuzije. Az si modelarinu osahas, tak si zhodnotis, zda pro tebe ma smysl kupovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač pro F3K začátečníka
PříspěvekNapsal: čtv 09.02.2017 17:19 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2017
Příspěvky: 114
Bydliště: Břeclav
Nepotřebuji nic na soutěžní létání spíš to beru jako oddychovku, ten EPO model by byl asi na začátek lepší volba ale to mě moc neláká


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač pro F3K začátečníka
PříspěvekNapsal: čtv 09.02.2017 17:33 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2017
Příspěvky: 114
Bydliště: Břeclav
walter2 píše:

Lital jsem F3K s Hitec Opticem a dalo se. Je to sice o kompromisech, ale jde to. Pokud zacinas, tak nekupuj hned (dle diskutujicich) nejdrazsi radio (pokud tedy nejsi milionar), protoze ne vse, co je na DF povazovano za nutnost, amater vyuzije. Az si modelarinu osahas, tak si zhodnotis, zda pro tebe ma smysl kupovat.


a jaký přesně model? díval jsem se na 6tku sport


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač pro F3K začátečníka
PříspěvekNapsal: čtv 09.02.2017 18:01 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
Michal9 píše:
Nepotřebuji nic na soutěžní létání spíš to beru jako oddychovku, ten EPO model by byl asi na začátek lepší volba ale to mě moc neláká

Ono je to trochu jako kdybys na začátku autoškoly řekl, že jezdit dopředu bude nuda - zábavnější bude rovnou couvat s přívěsem :lol:
Některé zkušenosti jsou asi nepřenosné... Tak přeju, ať ti letadlo vydrží aspoň několik dní.

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač pro F3K začátečníka
PříspěvekNapsal: čtv 09.02.2017 18:05 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 14.12.2009
Příspěvky: 856
Hitec Optic bez dalsiho oznaceni.

http://hitecrcd.com/products/aircraft-r ... io/product

Verze sport je jeste vic osekana. Pokud bys chtel pro zacatek setrit, tak doporucuji koupit z druhé ruky ( prijimace bych asi radeji kupoval Nové, protoze u nich je vetsi pravdepodobnost, ze s nimi nekdo spadnul). Pokud budes mit ale drazsi letadla, tak je samozrejme vetsi jistota mit vse nove.

Pozdeji muzes prejit (bez toho aniz bys vyhazoval za nové prijimace) na Hitec Aurora.

Urcite je dulezite jit do 2.4GHz a vybrat spravny mod vysilace (co si myslis, ze ti bude vyhovovat)

Urcite na forech najdes horlive zastance Futaby (Sam jsem nyni jejim majitelem) a pokud bys hledal v této kategorii, tak bych doporucil sledovat bazary a hledat Futaba 8fg. To je radio, které sice nema telemetrii, ale ma vse co potrebujes pro F3K, F3B atd... Nasledovnik n ktery umi telemetrii je Futaba 14SG.


Variant vysilacek je hromada a rad dostanes na foru Vic nez budes chopen zhodnotit, dokud s nejakou vysilackou nezacnes litat. Ja jsem Lital daleko vice s Hitecem, protoze pocatecni nadseni a vice casu udela vice nez spickova RC souprava.

Pro zacatek je dobré investovat cas do litani na simulatoru. To setri penize vic nez kompromisy pri vyberu vysilacky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač pro F3K začátečníka
PříspěvekNapsal: čtv 09.02.2017 18:19 
Mazák
Mazák

Registrován: 13.5.2006
Příspěvky: 691
Bydliště: Zlín
Obrázky: 8
zelkar píše:
Především F3K mi jako první model nepřijde vůbec dobrý nápad!
Je to sice krásné, ale na zkušenost rozhodně náročnější, než to zvenku vypadá. Letadla jsou velmi lehká, dost křehká a obtížně opravitelná.
Začal bych nějakým cvičným EPO větroněm typu EasyStar II nebo jemu podobných klonů s tlačnou vrtulí.

To Makyk: Mix butterfly na F3K jsem nějak nepochopil :roll: (ani "pevné nastavení polohy").
Pohlédni třeba sem http://rc.pelikandaniel.com/?sec=page&id=16


Co ti na to mám říci. Běž se podívat na F3K v Přibyslavi, máš to kousek. Pochopíš to hned.

Butterfly - křidélka max dolů, kompenzované VOP = strmý sestup případně brždění před přistáním
Pevná výchylka - např letový režim termika v kterém máš křídélka dolů = navztlakováno a trimem mám opět potlačeno VOP.

Souhlasím s Tvým doporučením použít na učení EasyStar, učil jsem jednoho, který se napřed naučil vodit EasyStar a potom přeskočil na F3K. Šlo mu to velmi dobře, ale je to spíš vyjímka, která potvrzuje pravidlo. F3Kčka jsou hodně křehká a při nevhodném zacházení je rozlámeš hodně rychle.

Vysílačku bych vybíral střední třídu.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač pro F3K začátečníka
PříspěvekNapsal: čtv 09.02.2017 19:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.12.2008
Příspěvky: 2139
Bydliště: Brno Veveří
Obrázky: 10
Koukni na toto rádio. Dle mého názoru za málo peněz hodně muziky. FrSky Taranis Q X7 . Třeba Rc studio má i super podporu.

_________________
HTC evo3d


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač pro F3K začátečníka
PříspěvekNapsal: čtv 09.02.2017 20:32 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
Omlouvám se předem za odbočení od tématu.
makyk píše:
Co ti na to mám říci. Běž se podívat na F3K v Přibyslavi, máš to kousek. Pochopíš to hned.
Děkuji za radu - to letiště i závody celkem dobře znám :lol:
makyk píše:
Butterfly - křidélka max dolů, kompenzované VOP = strmý sestup případně brždění před přistáním
Pevná výchylka - např letový režim termika v kterém máš křídélka dolů = navztlakováno a trimem mám opět potlačeno VOP.
V této diskusi jde sice o vysílačku, ale jen pro přesnost názvosloví: Myslím, že butterfly je standardní název pro klapky dolů a křidélka nahoru na čtyřservovém křídle (od toho je to butterfly=motýl) - viz např. minulý odkaz, díval ses tam? Jak chceš udělat "motýla" jen křidélky? :)

"Crow (butterfly) mix
Umožňuje strmý sestup modelu na přistání bez nadměrného zvýšení dopředné rychlosti. Mix zajišťuje současné vychýlení klapek dolů a křidélek jako brzd nahoru, velikost výchylky je proporcionálně ovládána ovladačem plynu. Současně je možno programovat výchylku výškovky pro vyrovnání klopivého momentu
."

Letové režimy (třeba start, normal, termika, přistání) jsou jistě dobré, ale proč jim říkat "pevná výchylka"? Je-li to nějaký mně neznámý lokální zvyk, omlouvám se.

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Naposledy upravil zelkar dne čtv 09.02.2017 20:49, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač pro F3K začátečníka
PříspěvekNapsal: čtv 09.02.2017 20:42 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
Standapass píše:
Koukni na toto rádio. Dle mého názoru za málo peněz hodně muziky. FrSky Taranis Q X7 . Třeba Rc studio má i super podporu.

Plný souhlas. Víc muziky za málo peněz asi jinde nedostaneš. Dává to i perspektivu dalšího růstu. Jen je potřeba počítat s pár dny na nastudování OpenTX, nejlépe z instruktážních videí.
I o F3K je dobré něco načíst.

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač pro F3K začátečníka
PříspěvekNapsal: čtv 09.02.2017 21:02 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2017
Příspěvky: 114
Bydliště: Břeclav
Díky za typy mrknu na to, dívám se hodně na videa od RiMr a tak celkově o F3K


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač pro F3K začátečníka
PříspěvekNapsal: pát 10.02.2017 7:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.12.2008
Příspěvky: 2139
Bydliště: Brno Veveří
Obrázky: 10
Michal9 píše:
Díky za typy mrknu na to, dívám se hodně na videa od RiMr a tak celkově o F3K

Tak to jdeš dobrým směrem. :wink:

_________________
HTC evo3d


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač pro F3K začátečníka
PříspěvekNapsal: pon 13.02.2017 10:02 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2017
Příspěvky: 114
Bydliště: Břeclav
Zdravím narazil jsem na vysílač Fly Sky TH9X srovnatelný s Turnigy T9X myslítě, že by na začátek nestačil? díky za info


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 79 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz